Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 rzeczy, które powinieneś zrobić, jeśli zgubisz smartfon

Gdy zgubisz smartfon lub skradziony, ma coś więcej niż tylko drogie urządzenie. Twoje hasła, dokumenty służbowe, dane finansowe i inne poufne informacje mogą zostać naruszone, jeśli Twój smartfon trafi w niepowołane ręce.

Więc przywieziemy cię dzisiaj 7 Co należy zrobić w przypadku zgubienia lub kradzieży smartfona.

7  rzeczy, które powinieneś zrobić, jeśli zgubisz smartfon

Jeśli zgubisz telefon, możesz go znaleźć, zablokować i skasować dzięki wbudowanym funkcjom bezpieczeństwa. Należy zauważyć, że poniższe kroki obejmują nie tylko próby odnalezienia Twojego urządzenia, ale także „wyczyszczenie” go w celu ochrony Twoich danych osobowych.

1. Potwierdź, że Twój smartfon został skradziony

Zadzwoń pod jej numer innym smartfonem, aby sprawdzić, czy jest w pobliżu. Jeśli go upuściłeś, możliwe, że ktoś go znalazł, odbierze połączenie i pomoże ci go zlokalizować, a nawet doręczy, jeśli to możliwe.

Wyślij krótki SMS z prośbą o zwrot i alternatywnym numerem telefonu komórkowego, aby osoba, która go znajdzie, mogła się z Tobą skontaktować.

2. Znajdź swój smartfon za pomocą aplikacji „Znajdź mój”

Domyślnie zarówno urządzenia z systemem iOS, jak i Android aktywują funkcję „Znajdź mój” – o ile użytkownik jest zalogowany na swoim koncie Google lub iCloud. Jest to wbudowana funkcja bezpieczeństwa umożliwiająca wyszukiwanie, blokowanie lub usuwanie danych z urządzenia w przypadku kradzieży lub utraty.

Na Androidzie Ten “Znajdź moje urządzenie„ może wyświetlać lokalizację GPS Twojego urządzenia w Mapach Google – zdziwisz się, widząc dokładność lokalizacji.

TEN Apple oferuje funkcjonalność “Znajdź mojego IPhone’a“, aby zlokalizować iPhone’a. Aby to zadziałało, musisz mieć włączone usługi lokalizacyjne i mieć dostęp do swojego konta iCloud z komputera.

Możesz też wpisać „Znajdź telefon” w pasku wyszukiwania Google, a będziesz mógł szybko zobaczyć jego lokalizację.

3. Znajdź swój smartfon za pomocą funkcji „FindMyMobile” firmy Samsung

TEN Samsung oferuje usługę lokalizacji „FindMyMobile” dla urządzeń Galaxy. Umożliwia zdalne tworzenie kopii zapasowych danych, odbieranie połączeń i wiadomości, odblokowywanie urządzenia, a nawet wydłużanie żywotności baterii.

Aby zlokalizować urządzenie Samsung Galaxy:

1. Przejdź do strony Samsung Znajdź mój telefon komórkowy i zaloguj się przy użyciu danych powiązanych z kontem Samsung. Kod weryfikacyjny zostanie wysłany na Twój e-mail. Użyj kodu weryfikacyjnego, aby zweryfikować nieruchomość.

2. Po zatwierdzeniu usługa zlokalizuje Twoje urządzenie i pokaże je na mapie. Kliknij ikonę pinezki, aby zobaczyć szczegóły lokalizacji.

3. Tutaj możesz uniemożliwić komuś wyłączenie telefonu, tworzenie kopii zapasowych aplikacji, ustawień, połączeń, rejestrowanie i usuwanie danych, aby chronić swoją prywatność.

Jeśli nie masz smartfona Samsung, zawsze możesz skorzystać z Znajdź moje urządzenie od Google, aby zlokalizować skradziony smartfon.

4. Zmień hasło dla podstawowych usług

Aplikacje bankowe na smartfonie są chronione kodem PIN lub innym testem uwierzytelniającym. Jednak poczta e-mail, zakupy online i inne aplikacje często nie mają tych dodatkowych „warstw” zabezpieczeń.

Dlatego zmień hasło do wszystkich podstawowych usług, z których często korzystasz na swoim smartfonie, w tym do poczty e-mail, kont bankowości internetowej, aplikacji zakupowych i menedżerów haseł, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi i użyciu.

5. Skontaktuj się z operatorem

Musisz powiadomić swojego operatora, gdy tylko stwierdzisz, że Twój telefon komórkowy został skradziony. Możesz poprosić operatora o zablokowanie karty SIM, aby zapobiec niechcianym transakcjom lub dostępowi do innych usług za pośrednictwem sistema zresetowanie hasła.

Jeśli masz płatny abonament miesięczny, operator może zablokować urządzenie, uniemożliwiając korzystanie z niego.

6. zadzwoń do swojego banku

Niezwykle trudno jest ominąć zabezpieczenia aplikacji bankowych oparte na kodach PIN na skradzionym smartfonie. Jednak niektórzy użytkownicy zapisują swoje dane finansowe w postaci zwykłego tekstu w usłudze w chmurze, wiadomości e-mail, a nawet w notatkach z telefonu komórkowego. Dlatego, obowiązkowe jest powiadomienie banku i tymczasowe zablokowanie kart i kont.

To powiedziawszy, mając dostęp do karty SIM, możliwość zresetowania haseł aplikacji finansowych przez każdego jest niezwykle wysoka. Więc następnym krokiem powinno być zablokowanie karty SIM.

7. Złóż skargę na policję

Złożenie skargi na policję w sprawie skradzionego lub zgubionego urządzenia może Ci pomóc na wiele sposobów. Na przykład może pomóc w złożeniu sprawy przeciwko wszelkim nieuczciwym działaniom popełnionym za pośrednictwem urządzenia po jego kradzieży.

Utrata czegoś, w którym przechowujemy tak wiele informacji, może być bolesna i może nas zdenerwować – co uniemożliwia nam myślenie i działanie. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że jeśli wykonasz te kroki, wszystko będzie straszne. Więc po prostu musimy podziękować technologii za to wszystko!

Przeczytaj też:

Table of Contents