Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

7 sposobów naprawy systemu Windows 10 (i 11) z oprogramowaniem i bez niego

Gdy coś pójdzie nie tak z systemem Windows, możesz naprawić system Windows, wykonując podstawowe naprawy, takie jak naprawa katalogu systemu Windows i katalogu rozruchowego. Jeśli problem jest poważny, możesz zastosować zaawansowaną naprawę, na przykład przywrócenie systemu. W systemie Windows 10/11 można również użyć Wiersz poleceń DISM narzędzie do naprawy obrazów systemu Windows 10/11.

W dalszej części tego artykułu wyjaśnimy, jak naprawić system Windows 10/11 za pomocą wiersza poleceń na pięć sposobów.

Najpierw musisz zainstalować oprogramowanie.

Bardzo wydajne i małe oprogramowanie o nazwie Windows Repair Pro skanuje cały system oraz wykrywa i naprawia wszystkie błędy, problemy i defekty w około pół godziny!

Najpierw uruchom system Windows w trybie awaryjnym (jeśli system Windows nie uruchamia się). Przeczytaj ten poradnik, jeśli nie wiesz jak wejść w tryb awaryjny.

Pobierz i zainstaluj to oprogramowanie stąd. (najlepiej pobrać wersję przenośną, która nie wymaga instalacji). Otwórz program jak pokazano na obrazku i kliknij opcję Wszystkie naprawy.

Skanowanie systemu zajmuje około pół godziny do godziny, a na koniec pojawia się komunikat o ponownym uruchomieniu systemu Windows i należy kliknąć Tak. Po zresetowaniu systemu Windows Twój komputer będzie działał bez żadnych problemów!

Teraz metody bez instalowania oprogramowania.

Metoda 1: Jak naprawić system Windows 10/11 za pomocą SFC

SFC (System File Checker) to narzędzie wiersza poleceń, które może skanować pliki systemowe Windows pod kątem uszkodzeń i zastępować uszkodzone lub brakujące chronione pliki systemowe ich znaną, dobrą wersją. Jeśli napotkasz problemy z komputerem lub zauważysz problemy podczas uruchamiania, możesz użyć SFC do zdiagnozowania i naprawienia problemów.

Wykonaj poniższe czynności, aby naprawić system Windows 10/11 za pomocą SFC:

1- Otwórz „Start”, wyszukaj, wybierz Wiersz poleceń i uruchom go jako administrator.

2- Wpisz polecenie „SFC /scan now” i naciśnij opcję „Enter”.

Jeśli SFC nie może rozwiązać problemu, prawdopodobnie polecenie to nie może pobrać niezbędnych plików z obrazu systemu Windows, co oznacza, że ​​może być uszkodzony. W tej sytuacji możesz użyć narzędzia DISM do naprawy obrazu systemu Windows.

Druga metoda: Jak naprawić system Windows 10/11 za pomocą narzędzia DISM

System Windows 10/11 zawiera narzędzie wiersza poleceń o nazwie DISM (usługa i zarządzanie obrazami wdrażania). Polecenie DISM systemu Windows 10/11 może naprawić i przygotować obrazy systemu Windows w Instalatorze systemu Windows, środowisku odzyskiwania systemu Windows i systemie Windows PE. Ponadto DISM można wykorzystać do naprawy obrazu odzyskiwania w instalacji systemu operacyjnego.

Aby naprawić system Windows 10/11, możesz użyć różnych poleceń DISM:

  • Aby sprawdzić, czy wystąpiła awaria, uruchom wiersz poleceń jako administrator, a następnie wpisz następujące polecenie i naciśnij „Enter”.

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

  • Aby przeskanować obraz systemu Windows pod kątem uszkodzeń, wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter.

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

  • Aby naprawić obraz systemu Windows, wpisz następujące polecenie i naciśnij „Enter”.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:repairSource\install.wim

Trzecia metoda: jak zresetować system Windows 10/11 za pomocą wiersza poleceń

Aby zresetować system Windows 10/11 za pomocą opcji „Zresetuj ten komputer”, wykonaj następujące instrukcje:

Wpisz „system reset -cleanup” w powyższym wierszu poleceń i naciśnij „Enter”. (Jeśli nie można uruchomić komputera, możesz przejść do trybu odzyskiwania i wybrać „Rozwiązywanie problemów”, a następnie „Zresetuj ten komputer”.

Czwarta metoda: Jak uruchomić Przywracanie systemu za pomocą wiersza poleceń

Jeśli problem jest bardzo poważny, możesz przywrócić system Windows 10/11 do poprzedniego stanu, o ile włączysz opcję Przywracanie systemu. Oczywiście w takiej sytuacji dokumenty, muzyka, e-maile czy pliki osobiste nie zostaną przywrócone.

Aby jednak uruchomić przywracanie systemu w trybie awaryjnym, należy wykonać następujące kroki:

1- Uruchom komputer i naciskaj kilkakrotnie „F8”, aż pojawi się menu opcji zaawansowanych systemu Windows.

2- Kliknij opcję „Tryb awaryjny z wierszem poleceń” i naciśnij „Enter”. Załóżmy, że komputer może uruchomić się normalnie, wpisz „cmd” w polu wyszukiwania i kliknij „Wiersz poleceń”, aby kontynuować.

3- Jeśli to konieczne, zaloguj się przy użyciu konta administratora. Po wyświetleniu wiersza poleceń wpisz najpierw „rstrui.exe” w oknie wiersza poleceń i naciśnij „Enter”, aby kontynuować.

4- To polecenie przeniesie Cię do interfejsu użytkownika Przywracania systemu. Możesz użyć zalecanego punktu przywracania lub wybrać inny punkt przywracania. Następnie kliknij „Dalej” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dokończyć przywracanie systemu.

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie micromaxPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania