Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 sposobów wymyślania pomysłów na posty na blogu dla Twojej firmy

Jeśli próbujesz tworzyć treści na firmowym blogu, potrzebujesz spójnego strumienia pomysłów, aby wypełnić potok. Ale skąd mają brać się takie pomysły? Tutaj pokażę ci kilka sztuczek, których używam, aby znaleźć pomysły na posty na blogu, które są zgodne z moimi celami biznesowymi i docelowymi odbiorcami.

1. Przejrzyj dzienniki obsługi klienta, aby znaleźć problemy

Użyj tej strategii, gdy czujesz, że Twoje treści nie rezonują z grupą docelową

Kiedy ludzie piszą do obsługi klienta, mają bardzo konkretne pytanie. Jeśli wystarczająca liczba osób ma to pytanie, prawdopodobnie oznacza to, że warto o tym pisać.

James Parsons, założyciel i dyrektor generalny firmy Zasilany treścią, stosuje tę strategię: „Wykorzystujemy wiele opinii naszych klientów, aby napędzać planowanie tematów. Problemy, pytania i strategie, których widzę, z których korzystają” — powiedział. „Na przykład jeden z naszych klientów używał NitroPack i chciał wiedzieć, czy można usunąć dodany przez niego link w stopce. Napisaliśmy więc post na blogu na ten temat. Skończyło się na dużym ruchu i teraz zajmujemy #1 w Google za to”.

Ale nie tylko pisz samouczki lub artykuły dotyczące rozwiązywania problemów. Są świetne, ale powinieneś też spróbować pociągnąć motywy z pytań, dzięki czemu możesz napisać różne posty, które odnoszą się bardziej ogólnie do problemów klientów. Aby to zrobić, cofnij się: spójrz na pytania, które otrzymujesz i zastanów się, jakie są podstawowe cele. Nie tylko o co pyta twój klient? Ale dlaczego o to pytają?

Jeśli Twoja firma nie otrzymuje zbyt wielu zgłoszeń do pomocy technicznej (w takim przypadku gratulacje), zawsze możesz skontaktować się z obecnymi klientami za pośrednictwem poczty e-mail, pytając ich o ich problemy. Oto jak zamykam powitalną wiadomość e-mail, którą wysyłam, gdy ktoś subskrybuje mój biuletyn fitness:

Otrzymuję różnego rodzaju świetne odpowiedzi, które zainspirowały mnie do napisania posta na blogu.

Inną opcją jest sprawdzenie, co klienci mówią o Twoim produkcie lub usłudze w mediach społecznościowych. A gdy już tam będziesz, zerknij na to, co mówią klienci konkurencji, ponieważ prawdopodobnie mają podobne problemy.

2. Użyj oprogramowania AI

Użyj tej strategii, gdy po prostu utknąłeś

Sztuczna inteligencja (AI) staje się z dnia na dzień coraz bardziej przyjazna dla użytkownika i chociaż nie jest jeszcze gotowa do zastąpienia pisarzy i redaktorów, możesz myśleć o niej jako o swoim inspirującym bocie.

Oprogramowanie do marketingu treści wykorzystujące sztuczną inteligencję wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego — gałąź sztucznej inteligencji, która pomaga komputerom rozumieć, interpretować i manipulować ludzkim językiem — w celu przeglądania istniejących wpisów o najwyższej skuteczności w Twojej niszy. Następnie analizują treść pod kątem określonych składników, takich jak słowa kluczowe i struktura zdań, aby wygenerować nowe, unikalne pomysły.

Oto kilka pomysłów na tematy postów na blogu wygenerowanych przez Jarvis AI na potrzeby mojej witryny poświęconej fitnessowi.

Wszystko, co musisz zrobić, to dodać nazwę firmy, opis produktu lub usługi, grupę docelową i ton głosu, a następnie kliknąć przycisk, aby Jarvis wygenerował pomysły na posty na blogu dla Twojej firmy. Polecam wykorzystanie tych pomysłów jako punktu wyjścia. Niektóre z nich mogą być doskonałe i odpowiednie dla Twojej firmy, ale nie daj się wciągnąć w nastawienie „roboty wiedzą wszystko” — pamiętaj, że znasz swoich klientów lepiej niż komputer.

3. Korzystaj z Alertów Google i Trendów Google

Użyj tej strategii, gdy Twoim głównym celem jest poprawa SEO

Google Alerts istnieje już od jakiegoś czasu, ale wydaje mi się, że wciąż jest niewykorzystanym źródłem nowych pomysłów.

Mówisz Google, czego ma szukać — w zasadzie pisząc własne zapytania w wyszukiwarce — a następnie otrzymasz powiadomienie (za pośrednictwem dowolnej aplikacji) za każdym razem, gdy w Internecie pojawi się nowa treść zawierająca te hasła. To łatwy i skuteczny sposób, aby być na bieżąco z trendami w Twojej branży bez konieczności ciągłego przeglądania. Im więcej czytasz o tym, co dzieje się w Twojej niszy, tym więcej inspiracji będziesz mieć dla nowych treści.

Możesz także umieścić słowa kluczowe w Trendach Google, a otrzymasz sugestie dotyczące powiązanych tematów zyskujących popularność. Załóżmy, że prowadzisz firmę sprzątającą baseny; wyszukaj „czyszczenie basenu” w Trendach Google, a zobaczysz inne powiązane tematy i zapytania, które zyskują na popularności.

Gdy już opracujesz temat, możesz również użyć Trendów Google, aby określić, kiedy ludzie zwykle szukają tego tematu, dzięki czemu możesz promować swoje posty we właściwym czasie. Nic dziwnego, że termin „czyszczenie basenu” wzrasta co roku między kwietniem a sierpniem.

4. Przestudiuj treści konkurencji — i wypełnij puste pola

Użyj tej strategii, gdy masz dużą konkurencję w swojej niszy

Treści konkurencji mogą być doskonałym źródłem inspiracji. Pomysły możesz znaleźć po prostu przeglądając lub możesz pobrać ich adresy URL i dodać je do narzędzia takiego jak Planer słów kluczowych Google, aby znaleźć listę ich najbardziej odpowiednich i popularnych słów kluczowych, dzięki czemu możesz tworzyć podobne posty na podstawie własnego doświadczenia lub wiedzy.

To jest przykład słów kluczowych, które pojawiają się, gdy dodaję adres URL jednego z moich konkurentów do narzędzia planowania słów kluczowych Google.

Oczywiście nie możesz po prostu napisać tego samego artykułu, co oni — musisz wyróżnić swój. Gdy masz już tematy, oto, co możesz zrobić, aby ulepszyć treści konkurencji:

  • Podaj bardziej szczegółowe instrukcje. Oto przykład wpisu na blogu nt Pinterest Napisałem dla Supermetrics, który zajmuje drugie miejsce (w momencie pisania) dla słowa kluczowego „Pinterest ruchu”, tuż nad drugim Pinterest piece autorstwa Ahrefs, który jest znacznie bardziej popularną witryną. Zamiast po prostu mówić czytelnikom, co robić, aby prowadzić Pinterest ruchu, daję im również instrukcje krok po kroku, jak to zrobić.

  • Dziel się doświadczeniami, zamiast tylko stwierdzać fakty. Każdy może wymienić fakty, ale jeśli połączysz je z odpowiednim doświadczeniem, Twój wpis na blogu stanie się niezwykle cenny. Na przykład we wpisie na blogu, który napisałem dla Zapier na temat optymalizacji szybkości witryny, dzielę się tym, jak powolne ładowanie wpłynęło na moją firmę i jak każda wskazówka wymieniona w artykule pomogła poprawić moją wydajność. Dzięki temu treść jest bardziej powiązana.

  • Zmień format. Jeśli post konkurencji to głównie tekst, spróbuj stworzyć użyteczną grafikę. Nie tylko sprawia to, że Twoje treści są bardziej atrakcyjne, ale także zwiększa Twoje szanse na znalezienie ich za pomocą wyszukiwarki grafiki Google.

  • Myśl jak klient. Kiedy podchodzisz do postów na blogu konkurencji z mentalnością klienta (zamiast mentalności konkurencji), zauważysz, że często brakuje małych elementów, które uniemożliwiają zastosowanie wskazówek wymienionych w artykule, rodzaje czytelników, którzy nie są celem lub obszary możliwości, których nie obsługuje jeszcze Twoja konkurencja. Następnie możesz wypełnić luki w ich treści własnymi postami.

5. Dołącz do społeczności dla swojej niszy

Użyj tej strategii, gdy dopiero zaczynasz

Jeśli nie masz jeszcze wielu klientów, możesz nie mieć zbyt dużego wglądu w to, jakiego rodzaju treści mogą chcieć Twoi odbiorcy. W tym momencie sugerowałbym dołączenie do społeczności internetowej dla twojej niszy – konkretnie Facebook Grupy i społeczności Slack.

Jeśli prowadzisz biznes związany z fitnessem, dołącz do klubu fitness Facebook Grupa. Zobaczysz wyskakujące rozmowy i pytania członków, które możesz wykorzystać jako pomysły na posty na blogu.

Należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy: nie tylko się czaić. Chcesz się przedstawić, szczerze powiedzieć, kim jesteś i czym się zajmujesz, a następnie dołączyć do rozmowy. Tak, szukasz pomysłów na tematy, ale powinieneś także stać się wartościowym członkiem społeczności w tym procesie — co pomoże innym osobom w grupie, a także Twojej firmie.

Jeśli jesteś bardziej ugruntowany w swojej niszy, możesz nawet stworzyć własną społeczność. Głównym efektem będzie tworzenie rzeczników marki, ale w międzyczasie otrzymasz także wiele pomysłów na tematy blogów.

6. Opowiedz swoją historię

Użyj tej strategii, jeśli masz unikalną historię pochodzenia

Opowiadanie o swoich zmaganiach i tym, czego się z nich nauczyłeś, może wzbudzić zaufanie odbiorców, a Twój blog to świetne miejsce do dzielenia się. Zamiast kilku słów, które możesz mieć w innych tekstach marketingowych, masz miejsce, aby naprawdę opowiedzieć całą historię.

Na mojej stronie fitness mam wpis na blogu zatytułowany „5 Powody, dla których ciągle odzyskujesz wagę i jak to zatrzymać”, gdzie opowiadam o mojej własnej drodze do diety jo-jo. Dzielę się historią, jak straciłem 22 funty w 4 miesięcy, a następnie przytył 38 funtów w ciągu 14 miesięcy.

To pokazuje, że potrafię wczuć się w moich czytelników, a oni prawdopodobnie będą mi bardziej ufać z powodu mojej wrażliwości.

7. Zrób sobie przerwę

Użyj tej strategii, jeśli żadna z pozostałych nie zadziałała

Czasami próba wymyślenia pomysłów jest tym, co powstrzymuje cię przed wymyślaniem pomysłów.

Polecam zrobić sobie przerwę i skupić się na czymś innym przez jakiś czas. Spędzaj czas z przyjaciółmi lub rodziną, oglądaj telewizję, czytaj książkę — czas wolny pomoże ci się ponownie skoncentrować, a nigdy nie wiesz, gdzie znajdziesz inspirację, gdy się oddalisz.

Powiązana lektura: