Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Sposoby skalowania działań content marketingowych związanych z generowaniem popytu w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Sposoby skalowania działań content marketingowych związanych z generowaniem popytu w 2023 r

W 2021 roku nauczyliśmy się, że treści mają kluczowe znaczenie dla generowania popytu lub działań marketingu przychodzącego. Im więcej publikujesz, tym więcej generujesz leadów. Im więcej potencjalnych klientów generujesz, tym więcej możliwości sprzedaży, nowych klientów i oczywiście przychodów.

Ale dowiedzieliśmy się również, że musisz tworzyć treści na dużą skalę, a to pozostaje nieuchwytne dla wielu firm stosujących strategie generowania popytu.

Aby jeszcze bardziej skomplikować ten wysiłek, treść musi być bardziej osobista, bardziej indywidualna niż jeden do wielu i wysoce dostosowana do konkretnych wyzwań potencjalnych klientów.

Podsumowując, ilość wysoce spersonalizowanych treści eksploduje w 2023 roku, a jeśli nie pracujesz ze skalowalną strategią marketingu treści, trudno będzie nadążyć.

Jeśli nie będziesz w stanie stworzyć wystarczająco spersonalizowanej i odpowiedniej do problemu treści, prawdopodobnie w 2023 roku przegapisz kluczowe wskaźniki wydajności, a wtedy Twój dyrektor generalny będzie się zastanawiał, co jest nie tak z przychodami.

Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby na skalowanie działań marketingowych związanych z generowaniem popytu w nowym roku.

Oto siedem strategii, nad którymi powinieneś teraz popracować, aby rok 2023 nabrał rozpędu.

1) Użyj ram marketingu treści

Kiedy ludzie chcą być bardziej wydajni, starają się być bardziej zorganizowani. Kupują pojemniki do swoich spiżarni, organizery do szafy na ubrania i teczki na wszystkie osobiste dokumenty.

Jeśli zrobisz to dobrze, możesz szybko znaleźć składniki, ulubioną koszulkę i formularze podatkowe z zeszłego roku. Organizowanie się wokół treści działa w podobny sposób.

Pozostawieni samym sobie, wielu z nas może szybko stwierdzić, że nasze działania związane z marketingiem treści są bardzo niezorganizowane, rozproszone, nieskoncentrowane i zdecydowanie nieskuteczne.

Ramy marketingu treści mogą pomóc.

Takie podejście do planowania marketingu treści pomaga przyjrzeć się ścieżkom zakupowym potencjalnych klientów. Pomaga powtórzyć podróż dla wszystkich różnych osobowości. Pomaga uporządkować, uporządkować i zidentyfikować pytania, które potencjalni klienci zadają na każdym etapie ich podróży zakupowej.

Pomaga mapować bieżące zasoby treści na te podróże. Pomaga zidentyfikować luki w bieżącej ofercie treści. Pomaga określić priorytety treści, które musisz utworzyć, i pomoże Ci spersonalizować te treści podczas opracowywania.

Innym sposobem, w jaki ramy marketingu treści powinny ci pomóc, jest podzielenie historii lub wiadomości firmy na wysokim poziomie na pojedyncze, ale powiązane historie lub wiadomości kampanii. Te następnie są personalizowane według segmentu, co poprawia ogólną wydajność w kampaniach i całej firmie.

Rekommenderad:  Dlaczego mogę wybierać utwory w Spotify bez premium?

Aby zobaczyć ramy marketingu treści, których możesz użyć, sprawdź Day 3 naszego programu dotyczącego cyfrowej transformacji, The Butterfly Project.

2) Odpowiadaj na pytania w różnych kanałach

Dobre treści sprowadzają się do jednego: czy Twoi potencjalni klienci chcą i potrzebują tego? Chcesz, aby angażowali się w Twoje treści, więc jeśli to ich nie angażuje, musi to nie być trafione.

Zakładając, że wiesz, jakie mają pytania i odpowiadasz na nie swoimi treściami, powinieneś wykorzystywać treści w wielu kanałach.

Wiem, że to duże założenie, ale ten artykuł nie dotyczy tego, czy wiesz, jakie treści tworzyć. Odłożymy to na inny dzień.

Jeśli tworzysz odpowiednie treści, powinieneś być w stanie wykorzystać je w płatnych wynikach wyszukiwania, płatnych mediach społecznościowych, organicznych społecznościach, bezpłatnych wynikach wyszukiwania, w e-mailowych kampaniach marketingowych, na swojej stronie internetowej w celu zwiększenia liczby konwersji, w marketingu opartym na koncie ( ABM) oraz w Twoim influencer marketingu.

Prawdopodobnie nie będzie to idealne dopasowanie między kanałami, ale wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany, aby działało, o ile kryteria kierowania są podobne.

3) Twórz pojedyncze kampanie z segmentowaną personalizacją

Jeśli szukasz wzrostu wydajności w całym marketingu, prawdopodobnie musisz zwiększyć stopień personalizacji we wszystkich swoich taktykach i kanałach marketingowych.

Chociaż trwa to dłużej, wymaga więcej wysiłku i komplikuje wykonanie, ludzie głosują za pomocą kliknięć:

  • 72% klientów będzie wchodzić w interakcje tylko za pomocą spersonalizowanych wiadomości
  • 42% klientów zgłasza frustrację, gdy ich treść nie jest spersonalizowana
  • 80% konsumentów jest bardziej skłonnych do zakupu od firmy, która zapewnia spersonalizowaną obsługę

Więcej statystyk związanych z personalizacją znajdziesz w tym artykule Startup Bonsai.

Te dane oznaczają, że marketerzy muszą tworzyć bardziej dopasowane i spersonalizowane kampanie. Aby to zrobić, być może będziesz musiał stworzyć bardziej zawężone kampanie skoncentrowane na branży, określonej roli lub bardzo konkretnym wyzwaniu.

Im węższa kampania, tym bardziej spersonalizowana treść i lepsza skuteczność.

Ponownie, może to nie wymagać całkowitego przerobienia drugiej lub trzeciej kampanii. Prawidłowo wykonana segmentacja wymaga jedynie niewielkich korekt.

Oto przykład: planujemy kampanię skierowaną do dyrektorów generalnych, którzy niedawno otrzymali fundusze i zarządzających partnerami w firmach private equity (PE).

Chociaż odbiorcy są różni, historia i przesłanie mają pewne wspólne elementy. Szybkie uzyskiwanie wyników przemawia do obu odbiorców i jest to zgodne z projektem.

Jeśli prawidłowo zaprojektujesz i uporządkujesz swoje kampanie, możesz zauważyć podobną efektywność w wysiłkach na rzecz rozwoju kampanii.

4) Skaluj szybko z wideo

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy dużo rozmawialiśmy o wideo. Chociaż wideo jest doskonale dostosowane do tego, jak większość ludzi chce dziś konsumować treści, jest to również jedna z najbardziej skalowalnych metod tworzenia treści.

Rekommenderad:  7 Sposoby na zdobycie darmowych kart podarunkowych Sephora w 2023 roku

Jedna godzinna sesja wideo może wyprodukować wystarczającą ilość treści na miesiąc lub dłużej. Możesz podzielić go na 60-sekundowe klipy do opublikowania w mediach społecznościowych. Możesz zamienić tę godzinę w wiele filmów dla YouTube i publikuj te same klipy jako podcast na wszystkich najpopularniejszych platformach podcastowych.

Możesz opublikować te filmy na swojej stronie internetowej, wykorzystać je do wzmocnienia przekazu na stronach docelowych i zbudować stronę filaru dla ukierunkowanych słów kluczowych. Aplikacje wideo są prawie nieograniczone.

Ta jedna godzina generuje zasoby na stronę internetową, strony docelowe, kampanie e-mailowe, marketing w mediach społecznościowych, treści podcastów i treści wideokastów. Tak, trzeba wykonać pewne prace postprodukcyjne, ale wideo jest znacznie bardziej skalowalne niż kopia drukowana.

Wideo powinno być podstawową częścią każdej strategii marketingu treści i powinno znajdować się na pierwszym miejscu w każdej strategii generowania popytu. Wideo można wykorzystać w płatnych kampaniach reklamowych w mediach społecznościowych, a także w celu zwiększenia statystyk konwersji i zaangażowania w kampaniach w płatnych wynikach wyszukiwania.

To zwiększone zaangażowanie pomaga zasygnalizować Google, że masz bardzo angażujące treści. To może faktycznie obniżyć koszt kliknięcia i poprawić efektywność kampanii, jednocześnie pomagając stronom w rankingu organicznym w Google.

5) Testuj w małych partiach

To może wydawać się trochę sprzeczne z intuicją. Celem artykułu jest skalowanie, a tutaj mówię o testowaniu małych partii. Jednak dzieje się tak w przypadku, gdy powolna jazda faktycznie pomaga szybciej jechać drogą.

Testowanie treści i kampanii generujących popyt w małych partiach jest szybkie i łatwe. Oznacza to, że możesz przeprowadzać kilka testów jednocześnie, generować spostrzeżenia, a następnie wykorzystywać je do uruchamiania większych, bardziej znaczących i bardziej złożonych kampanii.

Jeśli chodzi o testowanie, możesz wymieniać różne zmienne, na przykład testować różne tytuły na tym samym fragmencie treści lub testować różne obrazy dla tej samej oferty treści.

Odkryliśmy na przykład, że reklamy i strony docelowe są skuteczniejsze, gdy korzystają z obrazów 3D (takich jak ten pokazany powyżej) oferowanych przez Ciebie treści. Możesz testować strony docelowe z referencjami i bez nich, testować różne teksty reklam i przeprowadzać testy A/B różnych stron docelowych.

Przeprowadzając te małe i ukierunkowane testy, możesz w ciągu kilku tygodni zidentyfikować najlepszy zestaw zasobów reklamowych, a następnie uruchomić bardziej wszechstronną kampanię z najlepszymi zasobami i uzyskać najlepszą skuteczność.

Rekommenderad:  Najlepsze narzędzia do wydajnej obsługi treści

6) Ponownie wykorzystuj zasoby, które konwertują w płatnych kanałach

Ponieważ mówimy o skalowaniu treści w kontekście kampanii generujących popyt, powinniśmy zastanowić się nad ponownym wykorzystaniem jak największej ilości istniejących treści.

Jeśli prowadzisz płatne kampanie na LinkedIn, Facebook i/lub Google, a kampanie te przynoszą solidne wyniki, rozważ wykorzystanie tych zasobów kampanii i umieszczenie ich w bardziej widocznym miejscu w witrynie lub w kampaniach typu lead nurture.

Nawet jeśli musisz poprawić tytuł lub wprowadzić niewielkie zmiany w kopii, łatwiej to zrobić niż stworzyć zupełnie nowe i nieprzetestowane zasoby, aby przyciągnąć więcej potencjalnych klientów.

Poszukiwanie miejsc do ponownego wykorzystania treści, nawet jeśli są one nieco zmodyfikowane, jest dobrym posunięciem, jeśli chodzi o skalowanie działań związanych z marketingiem treści.

7) Przemyśl swoją sekcję zasobów

Nie będziesz zszokowany, gdy usłyszysz, że sekcja zasobów w Twojej witrynie jest miejscem, w którym treść umiera. W ciągu ostatniego roku przejrzeliśmy sekcje zasobów dla ponad 100 witryn internetowych i prawie zawsze znajdują się one w dolnej połowie odwiedzanych stron.

To dlatego, że prawie wszystkie sekcje zasobów są zaprojektowane przez marketerów dla marketerów, a nie dla twoich klientów lub potencjalnych klientów.

Marketerzy uwielbiają umieszczać treści w sekcji zasobów, ponieważ łatwo nimi zarządzać, łatwo je przechowywać, aw niektórych przypadkach wygląda na to, że wszystko będzie łatwe do znalezienia.

Ale nie w ten sposób ludzie chcą dziś uzyskać informacje.

Ponieważ mówimy o pomysłach skalowania marketingu treści i generowania popytu, rozważ przejście na model Netflix/Hulu/Disney+, w którym umieszczasz wszystkie treści wideo i audio na stronie, która wygląda dokładnie jak usługa przesyłania strumieniowego.

Zamierzamy wydać Square 2+ wkrótce, a my dokładnie pokażemy Ci, jak zastąpić sekcję zasobów w Twojej witrynie lepszym samoobsługowym, opartym na powiadomieniach i bezkosztowym modelem subskrypcji. Pomaga Twoim klientom i potencjalnym klientom uzyskać szybki i skuteczny dostęp do potrzebnych im informacji (również w zabawny sposób).

Gdy tylko będziemy gotowi, aby wam pokazać, wszyscy jako pierwsi zobaczycie nowy Square 2+ w naszej witrynie internetowej, a my będziemy gotowi do zbudowania ich dla wszystkich klientów lub potencjalnych klientów, którzy chcą uaktualnić własne portale z treścią.

Czekać na dalsze informacje!

Table of Contents