Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Sposoby zarabiania pieniędzy na blogowaniu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Sposoby zarabiania pieniędzy na blogowaniu

Blogowanie może być wspaniałym sposobem wyrażania swojej kreatywności, dokumentowania codziennego życia i poznawania podobnie myślących ludzi.

Ale czy wiesz, że może to być również niezwykle lukratywny model biznesowy?

Niezależnie od tego, czy chcesz budować swój blog jako markę, czy po prostu używać blogowania jako narzędzia promocyjnego dla swojej firmy online, istnieje mnóstwo sposobów zarabiania na blogu, gdy generujesz stały ruch.

W tym artykule podzielimy się naszym 7 ulubione sposoby zarabiania na blogowaniu, przedstawiając zalety i wady każdego z nich.

W rzeczywistości możesz sprawić, że blogowanie stanie się centrum twojego życia biznesu online.

Gotowy? Zanurzmy się!

Wyświetl reklamy

Wyświetlaj reklamy są jedną z najłatwiejszych i najbardziej pasywnych metod zarabiania na swoim blogu.

Krótko mówiąc, reklamy displayowe to małe reklamy w stylu banerów, które są osadzone w treści strony internetowej:

Najłatwiejszym sposobem rozpoczęcia korzystania z reklam graficznych jest zarejestrowanie się Google AdSensektóry płaci RPM w wysokości około $6-10 i nie ma wymogu minimalnego poziomu ruchu.

Jednak, jak zapewne się domyślasz, generowanie znacznych dochodów z reklam displayowych jest dość trudne, dopóki nie znaczną liczbę miesięcznych odsłon.

Gdy osiągniesz ponad 50 000 odsłon miesięcznie, będziesz mógł zarejestrować się w bardziej lukratywnej sieci reklam graficznych, takiej jak Mediavinektórzy zazwyczaj płacą RPM w wysokości około 11-15 dolarów. Dlatego przy 50 000 odsłon możesz spodziewać się zarobku do 750 $ w całkowicie pasywny dochód z reklam displayowych.

Korzyści:

 • Zarabiaj na każdej stronie swojej witryny
 • Całkowicie pasywna metoda monetyzacji
 • Lukratywny, jeśli Twój blog ma dużą liczbę odsłon

Wady:

 • Wymaga dużej liczby odsłon, aby wygenerować znaczny dochód
 • Może utrudniać wrażenia użytkownika
 • Ograniczona kontrola nad produktami i usługami, które promujesz za pośrednictwem witryny

Najbardziej odpowiedni dla:

 • Blogi w niszy, na której inaczej trudno byłoby zarobić (np. plotki o celebrytach, wiadomości itp.)
 • Blogi o dużym ruchu (co najmniej 50 000 odsłon miesięcznie)

Zostań niezależnym pisarzem

Wiele firm inwestuje w wysokiej jakości posty na blogach z następujących powodów:

 • Aby pozycjonować się jako eksperci w swojej dziedzinie
 • Aby promować swoją firmę za pomocą przydatnych treści (poprzez ich online biuletynkanały mediów społecznościowych lub poprzez bezpłatny ruch związany z wyszukiwaniem)
 • Aby zyskać przyczepność i wiarygodność w wyszukiwarkach

Jeśli odniosłeś sukces w tworzeniu atrakcyjnych treści na swoim własnym blogu, świetnym sposobem na natychmiastowe rozpoczęcie zarabiania jest zrobienie tego ustawić się jako freelancer i pisać dla innych blogów.

Najszybszym sposobem na rozpoczęcie pracy z niezależnym pisaniem jest zarejestrowanie się w agencji zajmującej się pisaniem treści, takiej jak iWriterktóry może zapłacić do 100 $ dla 1artykuł na 500 słów. Alternatywnie możesz zaprezentować swój własny blog małym i średnim firmom w swojej branży i zapytać, czy szukają niezależnych pisarzy.

Jeśli chcesz zmaksymalizować swoją stawkę jako niezależny pisarz, warto nauczyć się produkować treści SEO, czyli treść specjalnie napisana i zoptymalizowana pod kątem dobrych wyników w wyszukiwarkach. Nierzadko zdarza się, że niezależni pisarze zarabiają ponad $1,000 miesięcznie tworząc treści SEO dla małych i średnich firm w niepełnym wymiarze godzin.

Korzyści:

 • Dostępna duża liczba niezależnych prac pisarskich
 • Płatność z góry
 • Lukratywny w połączeniu z umiejętnościami SEO
Rekommenderad:  20 najlepszych aplikacji do zarabiania pieniędzy w Internecie

Wady:

 • Trudne do skalowania (jesteś ograniczony ilością czasu, który możesz poświęcić na pisanie)
 • Może oderwać się od budowania własnego bloga

Najbardziej odpowiedni dla:

 • Blogerzy, których pasją jest pisanie dużych ilości treści
 • Blogerzy, którzy są w stanie tworzyć wysokiej jakości treści w stosunkowo krótkim czasie

Marketing afiliacyjny

Podobnie jak reklamy graficzne, Marketing afiliacyjny to łatwa i pasywna metoda zarabiania pieniędzy na swoim blogu.

Marketing afiliacyjny to proces promowania produktów innych osób na swoim blogu. Za każdym razem, gdy ktoś kupi produkt partnerski za pośrednictwem Twojego bloga, otrzymasz prowizję.

Promując produkt stowarzyszony, otrzymasz link śledzący znany jako a kod UTMktóry umieszcza plik cookie w przeglądarce użytkownika i śledzi jego historię zakupów.

Kwota prowizji będzie się znacznie różnić w zależności od programu; niektóre produkty zapłacą około 5% prowizję, podczas gdy inni mogą zapłacić do 500% zamawiać. Jeśli chcesz zmaksymalizować swój dochód partnerski, oto lista niektórych z najlepiej płatnych programów partnerskich.

Jednym z głównych punktów wejścia do marketingu afiliacyjnego jest Amazon Współpracownicy. Jest łatwy w konfiguracji i niesamowicie dobrze konwertuje, co oznacza, że ​​możesz od razu zacząć zarabiać.

Po ustaleniu, co najlepiej konwertuje na Twoim blogu, użyj Amazonmożesz rozważyć przejście do programu z wyższymi biletami i zarobienie poważnych pieniędzy.

Jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu poprzez promowanie produktów stowarzyszonych, warto zapoznać się z naszą listą wskazówek, jak zacząć korzystać z marketingu afiliacyjnego.

Korzyści:

 • Nie są wymagane żadne koszty początkowe ani zapasy
 • Całkowicie pasywna metoda monetyzacji
 • Możliwość uzyskania znacznych dochodów z małej liczby odsłon

Wady:

 • Ograniczona kontrola nad produktami, które polecasz (zmiany w strukturze prowizji itp.)
 • Wysoka konkurencja; produkty z wysokimi biletami często są promowane przez dużą liczbę innych blogerów

Najbardziej odpowiedni dla:

 • Blogerzy poszukujący dochodu pasywnego
 • Blogi oparte na niszach wymagających specjalistycznego sprzętu (sport, gotowanie itp.).

Posty sponsorowane/gościnne

Jeśli jesteś właścicielem bloga o ugruntowanej pozycji, który już generuje znaczny ruch, posty sponsorowane (znane również jako posty gościnne) to doskonały sposób na zarabianie na blogu. Otrzymujesz również dodatkowy bonus w postaci darmowej zawartości, dzięki czemu jest to scenariusz wygrany/wygrany!

A wpis sponsorowany to zasadniczo post na blogu napisany przez inną firmę, która chce uzyskać dostęp do odbiorców. Często mają one charakter edukacyjny lub informacyjny, chociaż ich podstawowym celem jest zwykle promowanie produktu lub usługi.

Cena wpisu gościnnego będzie w dużej mierze zależała od rozmiaru Twojego bloga; jednak większość postów sponsorowanych będzie mieścić się w Przedział 50-150 dolarów. Najlepszym sposobem na przyciągnięcie sponsorowanych postów jest po prostu umieszczenie na swoim blogu strony aplikacji do postów sponsorowanych, którą firmy nieuchronnie odnajdą podczas wyszukiwania odpowiednich blogów w swojej branży.

Oto dwie szybkie wskazówki dotyczące przyciągania wysokiej jakości sponsorowanych treści do Twojej witryny:

 • Najpierw zbuduj swoje plemię: Firmy nie będą zainteresowane reklamami na Twoim blogu, dopóki nie będzie on przynosił znacznego miesięcznego ruchu. Słowami Raya Kinselli,
 • Skoncentruj się na konkretnej niszy: Chociaż skupienie się na określonej niszy jest ogólnie dobrą radą, jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu dzięki sponsorowanym treściom. Odpowiednie firmy będą znacznie bardziej zainteresowane napisaniem sponsorowanego postu, jeśli Twoi odbiorcy są bardzo adekwatni do ich rynku docelowego.
Rekommenderad:  23 proste sposoby na zdobycie punktów za darmo Amazon Karty podarunkowe dzisiaj

Korzyści:

 • Możliwość skalowania strategii treści przy jednoczesnym zarabianiu pieniędzy z góry.
 • Wysoki bilet (w zależności od branży)

Wady:

 • Wymaga znacznego ruchu na blogu, aby przyciągnąć sponsorowane posty wysokiej jakości
 • Ryzyko, że Twój blog stanie się nadmiernie promocyjny

Najbardziej odpowiedni dla:

 • Blogerzy ze znacznym ruchem i autorytetem

Sprzedawaj produkty fizyczne

W zależności od Twojej niszy, sprzedaży produktów fizycznych może być sposobem zarabiania pieniędzy na swoim blogu.

Sprzedaż produktów fizycznych jest szczególnie istotna, jeśli zajmujesz się niszą tanie produkty.

Na przykład, jeśli masz bloga o szkoleniu psów, prawdopodobne jest, że prowizje partnerskie za narzędzia do szkolenia psów będą bardzo niskie. Jednak może być lepiej, jeśli wyeliminujesz pośrednika i po prostu będziesz sprzedawać produkty samodzielnie.

Podobnie, jest to świetna opcja, jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą ręcznie robione produkty. Na przykład, jeśli prowadzisz bloga o sztuce i rzemiośle, sprzedaż może mieć sens wstępnie uruchomione projekty Lub produkty gospodarstwa domowego.

Główną wadą sprzedaży produktów fizycznych jest konieczność utrzymywania zapasów i zarządzania nimi, co zajmuje dużo czasu.

Jeśli nie jesteś w stanie przechowywać własnych zapasów, możesz rozważyć skorzystanie z usługi, takiej jak Realizacja przez Amazon, aby przechowywać Twoje zapasy i zarządzać nimi. Chociaż korzystanie z usług pośrednika nieznacznie obniży Twoją marżę zysku, zaoszczędzi Ci to czasu i prawdopodobnie nadal zapewni lepszą marżę niż w przypadku sprzedaży produktów stowarzyszonych. Jeśli nie masz czasu na zarządzanie swoją witryną sklepową, możesz to zrobić zatrudnić kogoś na pół etatu w celu obsługi list produktów i zapytań obsługi klienta dla Ciebie.

Jeśli nie masz nawet kapitału początkowego, aby zbudować ekwipunek, możesz również zajrzeć dropshippingu. W przypadku firmy dropshipping przyjmujesz zamówienia na swojej stronie internetowej i przekazujesz je dostawcy do realizacji, zamiast samodzielnie zajmować się zapasami.

Jeśli chcesz sprzedawać produkty fizyczne za pośrednictwem swojego bloga, zbuduj solidny sklep eCommerce, który jest dobrze zoptymalizowany nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich klientów i wyszukiwarek.

3dkarta zawiera mnóstwo funkcji, w tym narzędzia SEO, wbudowane autorespondery i zoptymalizowany pod kątem konwersji proces płatności. Sprawdź pełną listę funkcje handlu elektronicznego.

Korzyści:

 • Możliwość zwiększenia marży zysku w stosunku do produktów partnerskich
 • Możliwość przekształcenia swojego bloga w pełnoprawną markę

Wady:

 • Nie pasywny; wymaga bieżącej obsługi klienta i zarządzania zapasami
 • Może wymagać znacznych inwestycji z góry

Najbardziej odpowiedni dla:

 • Blogerzy z wcześniejszym doświadczeniem w eCommerce
 • Blogerzy w niszach z produktami partnerskimi o niskiej prowizji

Coaching/konsultacje

Blogowanie polega na tym, aby zostać autorytet w Twojej branży.

Jeśli blogujesz na temat, w którym masz znaczące doświadczenie zawodowe, osobiste sesje coachingowe i konsultacyjne może być niezwykle lukratywnym sposobem zarabiania na swoim blogu.

Twoja stawka godzinowa będzie zależała nie tylko od Twojego, ale także od tego, w jakim jesteś miejscu.

Na przykład; blog oparty na gitarze może być ograniczony 40 dolarów za sesję na lekcje gry na gitarze, podczas gdy blog o planowaniu finansowym może znieść nawet tyle 400 dolarów za sesję.

Rekommenderad:  Google Research proponuje MaskGIT: nową technikę głębokiego uczenia się opartą na dwukierunkowych transformatorach generatywnych do wysokiej jakości i szybkiej syntezy obrazów

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że sesje konsultacyjne raczej nie przekształcą się z samego bloga tekstowego; potencjalni klienci często będą musieli nawiązać z Tobą osobistą relację, aby rozważyć konsultację. Najlepszym sposobem na to jest rozpocząć YouTube kanałktóre pokażą nie tylko zakres Twojej wiedzy, ale także Twoją osobowość.

Istnieją trzy główne sposoby konsultacji, które możesz rozważyć:

 • Konsultacje na żywo: Konsultacje osobiste lub przez wideorozmowę w czasie rzeczywistym
 • Nagrane konsultacje: Tutaj nagrywasz krótki, spersonalizowany film dla klienta, zamiast konsultować się z nim w czasie rzeczywistym. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz do czynienia z klientami w różnych strefach czasowych.
 • Wsparcie emailowe: Tutaj konsultujesz się z klientami za pośrednictwem wyłącznego dostępu do poczty e-mail; wsparcie przez e-mail jest zwykle oferowane na bieżąco (opłata za miesięczną opłatę, a nie jednorazowy pakiet).

Korzyści:

 • Potencjał wysokiego biletu
 • Potencjał dla stałych klientów

Wady:

 • Trudno skalować, ponieważ wymieniasz swój czas na pieniądze
 • Nie pasywna metoda dochodu.

Najbardziej odpowiedni dla:

 • Blogerzy posiadający duże doświadczenie w swojej dziedzinie.

Produkty cyfrowe

Jeśli chcesz sprzedać swoje bez sprzedawania swoich produkty cyfrowe są drogą do zrobienia.

A produkt cyfrowy to produkt niematerialny sprzedawany w formie cyfrowej. Niektóre typowe przykłady produktów cyfrowych to:

 • eBooki
 • Kursy online
 • Cyfrowe narzędzia/oprogramowanie
 • Dokumenty
 • Aplikacje internetowe

W przeciwieństwie do sprzedaży namacalnego produktu, nie będziesz musiał inwestować i utrzymywać zapasów. Po utworzeniu produktu będziesz mógł go wielokrotnie sprzedawać za pośrednictwem swojego bloga.

Kwota, którą możesz zarobić dzięki produktowi cyfrowemu, bardzo zależy od branży, a także od charakteru samego produktu. Na przykład; e-book wędkarski może być sprzedawany tylko za około 10 dolarówpodczas gdy narzędzie do zarządzania projektami zorientowane na SMB może kosztować kilkaset dolarów.

Należy zauważyć, że chociaż produkty cyfrowe mogą wymagać znacznie mniej pracy niż tradycyjne towary fizyczne, będziesz mieć ciągłe problemy z obsługą klienta podczas sprzedaży bezpośrednio za pośrednictwem swojego bloga, co oznacza, że ​​nie jest to całkowicie pasywna metoda zarabiania.

Podobnie, produkt prawdopodobnie będzie wymagał aktualizacji co kilka miesięcy po otrzymaniu opinii użytkowników (zwłaszcza jeśli sprzedajesz oprogramowanie lub narzędzie cyfrowe).

Korzyści:

 • Nie jest wymagane zarządzanie zapasami ani zapasami
 • Możliwość przekształcenia swojego bloga w pełnoprawną markę

Wady:

 • Nie do końca bierny; wymaga bieżącego zarządzania obsługą klienta
 • Nieco niższe współczynniki konwersji niż dobrze znane produkty partnerskie

Najbardziej odpowiedni dla:

 • Blogerzy, którzy chcą sprzedawać swoje bez sprzedawania swoich

Podsumowanie

Po uzyskaniu przyzwoitego ruchu na swoim blogu istnieje wiele sposobów zarabiania na treściach.

Warto wypróbować kilka różnych metod zarabiania i sprawdzić, która najlepiej sprawdza się na Twoim blogu. Gdy znajdziesz metodę zarabiania, która dobrze służy Twoim czytelnikom i pasuje do Twojego stylu życia, będziesz na dobrej drodze do zarabiania na blogowaniu.

Table of Contents