Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Strony internetowe, które pomogą Ci poprawnie wymówić obce imiona

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Strony internetowe, które pomogą Ci poprawnie wymówić obce imiona

Jeśli kiedykolwiek podróżowałeś po całym świecie i przebywałeś tam wystarczająco długo, aby dać się wciągnąć w kulturę i język nowego kraju, najprawdopodobniej wiesz, jak trudno jest uzyskać prawidłowe nazwy obce. Niezależnie od tego, czy po prostu poznałeś kogoś z innego kraju i chcesz poprawnie wymówić jego imię, czy też stale potrzebujesz takiej pomocy w sprawach biznesowych, z pewnością docenisz stronę internetową, która Ci w tym pomoże.

Jest to rzeczywiście jedna z najtrudniejszych rzeczy do wykonania i czasami może stać się problemem nawet w Twoim kraju. Zawsze możesz natknąć się na kilka nietypowych nazw, do których nie jesteś przyzwyczajony. Na takie chwile, jak i zawsze, gdy masz ochotę pobawić się z nieznanymi nazwiskami ze świata, poniższe strony bardzo się przydadzą.

Posłuchaj imion

Pierwszą taką witryną, na którą trafiliśmy, była Posłuchaj imioni jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, w którym można usłyszeć, jak wymawia się różne imiona. Po wejściu na stronę wyświetli się pasek wyszukiwania, w którym możesz wpisać dowolną nazwę.

Następnie musisz nacisnąć przycisk „Wyszukaj”, a będziesz mieć dostęp do pochodzenia nazwy, a także dźwięku z jej wymową. Pod tą konkretną informacją znajdziesz listę tagów, które pozwolą Ci wyszukać inne nazwiska z tego samego kraju lub sprawdzić nazwiska z innych części świata.

Jeśli nie znalazłeś szukanego nazwiska, możesz po prostu wypełnić formularz i poprosić personel o dodanie go w przyszłości. Bardzo reagują na wszelkie opinie i komentarze pochodzące od użytkowników ich witryny, więc nie martw się, że nie skontaktują się z Tobą.

Wymów imiona

Podobnie jak poprzednio, Wymów imiona oferuje dostęp do szerokiej kolekcji imion z różnych krajów. Otwierając oficjalną stronę internetową, która pomoże Ci w prawidłowym wymawianiu imion, zobaczysz pasek wyszukiwania i listę popularnych imion, których szukali inni.

Przy każdym z imion zobaczysz także dokładną wymowę w wersji tekstowej. Klikając przycisk „pokaż więcej”, zostaniesz przeniesiony na nową stronę, na której możesz przeglądać listy nazwisk według litery – począwszy od A aż do Z.

Jeśli szukasz wybranego imienia, na przykład Raluca, otrzymasz wymowę fonetyczną, a także wersję audio. Oprócz tego dowiesz się, czy jest to imię, czy nazwisko, dla jakiej płci jest charakterystyczne i jakie jest jego pochodzenie. W przypadku, gdy nazwa jest wspólna dla więcej niż jednego języka, wyświetli się lista wszystkich dostępnych krajów i ich specyficzna wymowa.

Silnik nazw

Ta witryna, nieco inna niż poprzednie dwie, koncentruje się na poprawianiu wymowy nazwisk znanych osób. Niezależnie od tego, czy szukasz nazwiska sportowca, dziennikarza, nazwiska polityka, marki, miejsca czy aktora/aktorki, znajdziesz tam wszystko.

The Nazwa silnika zawiera również listę wyróżnionych nazw. To jedne z najczęściej wyszukiwanych nazwisk, ale możesz także wyszukiwać inne według kategorii – rozrywka, firmy/marki itp. Na przykład, jeśli szukasz obrońcy Haydna Fleury’ego, możesz wpisać to nazwisko w wyszukiwarce pasek i naciśnij Enter.

Następnie otrzymasz informacje, takie jak wymowa tekstowa i dźwiękowa, zawód i krótki opis. Te ostatnie mogą obejmować miejsce i czas urodzenia danej osoby oraz kilka istotnych szczegółów dotyczących jej kariery.

Przewodnik po wymowie VOA

Większość z nas zna oficjalną stronę Voice of America – VOA. Jednak wielu z Was może nie wiedzieć, że mają one również sekcję w całości poświęconą wymowie. Nazywa się pro-nounce i można go znaleźć pod adresem wymawiać.voanews.com.

Podobnie jak poprzednia strona, ten przewodnik po wymowie ma na celu pomóc Ci w poprawnym wymawianiu imion i miejsc osobistości w znacznie łatwiejszy i szybszy sposób. Po ponad 14 latach, odkąd zaczęto oferować te usługi, pracownicy VOA udostępniają listę „najgorętszych” nazwisk, których szukali inni, i umożliwiają wyszukiwanie nazw według regionu.

Masz również typowy pasek wyszukiwania, w którym możesz wpisać nazwę, której szukasz. Na przykład, jeśli szukasz Joaquina Balaguera z Dominikany, uzyskasz dostęp do dźwięku z prawidłowym sposobem wymowy jego imienia, a także do wersji tekstowej.

Inogolo

Inogolo przedstawia się jako „”. Dzieje się tak dlatego, że ta strona internetowa nie tylko uczy Cię, jak poprawnie wymawiać imiona innych osób, ale także pomaga Ci w wyszukiwaniu nazw miejsc i wielu innych rzeczy.

Możesz wyszukiwać nazwy alfabetycznie lub za pomocą tagów – często błędnie wymawianych, autor, kreskówki, muzyka popularna itp. W kategorii „Rzeczy” będziesz miał dostęp do artykułów modowych, rodzajów piw i win, a także innych napojów, marki samochodów, rodzaje czekolady, żywność, kawa i tak dalej.

Jeśli zdecydujesz się po prostu wyszukać nazwę za pomocą paska wyszukiwania u góry strony, możesz wpisać swoje imię i nazwisko i kliknąć „szukaj”. Następnie zostanie wyświetlona wymowa fonetyczna i dźwiękowa. W przypadku, gdy istnieje kilka sposobów wymowy tego samego imienia, będziesz mieć dostęp do wszystkich dostępnych opcji.

Forwo

Został stworzony, aby funkcjonować jako ogólny przewodnik po wymowieten nie skupia się tylko na nazwach osób i miejsc. Forwo obejmuje również takie kategorie, jak żywność, sport, muzyka i wakacje. Możesz zarejestrować się bezpłatnie i mieć dostęp do wszystkich dostępnych słów.

Obecnie w społeczności jest 160.632 mówców. Możesz wejść w interakcję z dowolnym z nich, jeśli potrzebujesz pomocy w wymowie. Podobnie, jeśli nie znalazłeś szukanego imienia, możesz wypełnić formularz zapytania. Jeśli chcesz pomóc w rozwoju tego forum, możesz dodać nowe słowa i nazwy ze swojego własnego języka i zapisać pliki audio z poprawnym sposobem ich wymawiania.

Po wpisaniu nazwy w sekcji wyszukiwania zostanie wyświetlona lista wszystkich krajów, w których używana jest dana nazwa. Po kliknięciu jednej z wyświetlonych opcji uzyskasz dostęp do dokładnego regionu, w którym nazwa jest popularna, płci i jej wymowy dźwiękowej.

Livemocha i podobne strony internetowe

A strona internetowa gdzie możesz poznać innych ludzi, nawiązać przyjaźnie, pomóc innym w nauce języka i uzyskać pomoc w tym, którego próbujesz się nauczyć. Chociaż Livemocha została początkowo stworzona, aby pomóc ludziom w nauce nowych języków, może również pomóc w wymowie Twoich imion.

Oto jak to działa – kiedy już utworzysz konto i zaczniesz nawiązywać przyjaźnie, możesz łatwo poszukać kogoś z tego samego kraju, z którego pochodzi Twoje imię i nazwisko. Możesz zapytać tę osobę bezpośrednio, a ona najprawdopodobniej pomoże Ci w prawidłowej wymowie. Podobnie możesz wybrać się na zajęcia, które zapoznają Cię z nazwami z tego konkretnego kraju.

Podobnie jak ta, istnieją różne inne strony internetowe (np.: DuoLingo), które pierwotnie powstały, aby pomóc ludziom uczyć się nowych języków lub ćwiczyć te, które już znają. Chociaż był to ich główny cel, można je łatwo wykorzystać do nawiązania kontaktu z rodzimymi użytkownikami języka, którzy pomogą Ci w prawidłowym wymawianiu szerokiej gamy imion.