Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Ukryte koszty rozpoczęcia nowej działalności

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Ukryte koszty rozpoczęcia nowej działalności

Zacząć biznes to ekscytujący, czasochłonny proces, który należy przeprowadzić z rozwagą i uwagą. Jak zapewne wiesz, nie da się stworzyć firmy z niczego. Potrzebujesz zasobów, aby udoskonalić swój model biznesowy, zainwestować w pracowników i sprzęt oraz legitymizować swoją firmę, aby działała legalnie.

Badanie przeprowadzone przez Fundację Ewing Marion Kauffman szacuje, że średni koszt założenia nowej firmy na 30 000 USD, ale US Small Business Administration (SBA) informuje, że wiele „mikroprzedsiębiorstw” może zacząć działać za jedyne dolary3000 lub mniej.

Więc nawet jeśli masz bardzo mały, tani pomysł na start-up, będzie za co zapłacić. Oprócz oczywistości nad głowąjest kilka rzeczy, których mogłeś nie wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o wprowadzeniu swojego wielkiego pomysłu.

Oto kilka elementów, o których wielu początkujących przedsiębiorców zapomina dodać do swoich budżetów startowych.

1. Zgłoszenie firmy do stanu i miasta: od 40 USD do USD2,000

Musisz zgłosić swoją firmę w stanie, w którym mieszkasz, albo jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC), jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka kapitałowa lub spółka osobowa. Opłata za zgłoszenie różni się znacznie w zależności od miejsca zamieszkania, od 40 $ do 500 $ dla LLC lub jednoosobowej działalności gospodarczej i aż do $2000 dla korporacji lub spółki osobowej. Chociaż rejestracja firmy może pochłonąć Twój początkowy budżet początkowy, musisz to zrobić, aby prawidłowo złożyć podatki, zgłosić patenty i znaki towarowe oraz zastrzec swoją firmę, markę lub nazwę produktu.

2. Związanie się przez niezawodnego dostawcę obligacji: 90 USD do USD1,000 rocznie

Niektóre branże wymagają tzw Obligacje poręczenia, które zwykle działają jako obietnica między firmą, rządowym organem wydającym licencje, klientami, a często także innymi kontrahentami biznesowymi, takimi jak dostawcy. Jeśli związany biznes nie wywiąże się ze zobowiązania, poręczenie chroni pozostałe strony. Być może będziesz musiał zawrzeć zobowiązanie przed uruchomieniem, aby upewnić się, że Twoja firma ma dobrą sytuację prawną i jest gotowa do rozpoczęcia dostarczania produktów lub usług dla Twojej bazy klientów. Roczny koszt obligacji różni się w zależności od kwoty obligacji, zdolności kredytowej wnioskodawcy i innych czynników.

Rekommenderad:  9 Najlepsze europejskie strony crowdfundingowe na rynku nieruchomości [For 2023]

3. Przeprowadzanie badań rynku: $1000 do 15 000 $ +

Zanim zatopisz tysiące dolarów w nowym przedsięwzięciu, upewnij się, że jest ono rzeczywiście atrakcyjne i trwałe na obecnym rynku. Oprócz przekazania pomysłu na biznes rodzinie i przyjaciołom, musisz wprowadzić jakąś formę formalnych badań rynku, które pomogą ci uzyskać dobry pomysł, jak prowadzić firmę i na czym się skupić. Współpraca z dobrą firmą zajmującą się badaniem rynku to najlepszy sposób, aby to osiągnąć. Będą mogli przeprowadzać ankiety, grupy fokusowe i wywiady w Twoim imieniu, aby pomóc Ci określić, gdzie wydać środki.

4. Praca z konsultantami: od 100 do 10 000 USD +

Konsultacje z ekspertami branżowymi to kolejna rzecz do zrobienia, jeśli chcesz mieć pewność, że Twój model jest nieskazitelnie czysty. Konsultanci będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie trudne pytania związane z założeniem firmy w określonym obszarze, od porad dotyczących różnego rodzaju sprzętu po rekomendacje produktów i usług, które mogą pomóc w lepszym prowadzeniu biznesu. Zanim oficjalnie otworzysz firmę, dobrze jest mieć co najmniej jednego eksperta branżowego, który przejrzy Twój biznesplan i przekaże Ci informacje zwrotne.

5. Zezwolenia i licencje od władz lokalnych: ponad 25 USD za sztukę

Twoje miasto, hrabstwo, stan i kraj wymagają różnych zezwoleń, opłat i licencji, aby działać legalnie, więc musisz upewnić się, że Twój budżet może je pokryć. Musisz mieć odpowiednie stanowe i federalne licencje na wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia biznesowe, od produkcji i sprzedaży alkoholu po prowadzenie ponadgabarytowych pojazdów. Władze miasta, gminy lub hrabstwa będą również wymagać pewnych zezwoleń, takich jak pozwolenia na budowę lub pozwolenia na handel detaliczny. Skontaktuj się z każdym podmiotem, aby upewnić się, że uwzględniłeś wszystkie swoje bazy.

6. Wyższe stopy procentowe z powodu złych kredytów: 15-30 procent

Jeśli masz niski wynik kredytowy, być może będziesz musiał dodatkowo zapłacić za wiele podstawowych produktów i usług związanych z biznesem, potrzebnych do rozpoczęcia. Pożyczki, obligacje i koszty wynajmu mogą wzrosnąć, jeśli ty lub twój partner macie słaby kredyt. Warto rozważyć współpracę z ekspertem kredytowym, aby uzyskać wyższy wynik przed rozpoczęciem działalności, chyba że masz znaczną gotówkę w banku, aby zapłacić za rzeczy bez kredytu.

Rekommenderad:  Apple Działa na nowej inteligentnej klawiaturze iPada z wbudowanym gładzikiem

7. Ubezpieczenie: od 400 do 600 USD rocznie

Ubezpieczenie jest ważne dla ochrony Twojej firmy przed wszelkimi wypadkami, błędami i ryzykiem związanym z branżą. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w działalności gospodarczej jest co najmniej niezbędne, ponieważ obejmuje między innymi urazy klientów, szkody w innych nieruchomościach i procesy sądowe. Możesz również zajrzeć do specjalistycznego ubezpieczenia, które obejmuje inne czynniki, w tym majątek, transport, odszkodowania pracownicze i inne rzeczy, które mogą wymagać ubezpieczenia.

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do wyższych początkowych kosztów prowadzenia działalności. Najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić, kiedy jesteś założenie małej firmy jest poleganie na ekspertach ze swojej społeczności, zwłaszcza na lokalnym centrum rozwoju biznesu lub stowarzyszeniu. Powinieneś także przyzwyczaić się do pozyskiwania zasobów SBA USA z wszelkimi pytaniami związanymi z podatkami, finansowaniem, kontraktami federalnymi, licencjami i nie tylko (sprawdź też to “Ściągawka księgowa dla małych firm”, które pomogą Ci zrozumieć podstawy i skuteczniej zarządzać podatkami). Pamiętaj, że często będziesz mógł skorzystać z pomocnych zachęt podatkowych i ulg podatkowych, które pomogą złagodzić skutki zakładania nowej firmy w Twojej społeczności.

Table of Contents