Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

7 ważnych pytań dotyczących transakcji Bitcoin

Nie ma znaczenia, czy używasz Bitcoina od dłuższego czasu, czy też niedawno się z nim zapoznałeś. Podczas przeprowadzania transakcji Bitcoinem przydatne będzie poznanie odpowiedzi na te siedem pytań.

Dla wielu zwykłych użytkowników wiedza o tym, jak działają sieci bitcoin, stawki haszujące i górnicy, może nie być pomocna, ale w przypadku większości użytkowników pojawiają się pytania dotyczące sposobu obliczania opłat za transfer i czasu. Z drugiej strony, mogłeś dokonywać transakcji bitcoinami wiele razy i nigdy nie miałeś problemu z niepotwierdzeniem transakcji, ale pytanie brzmi, jak odzyskać lub anulować transakcję w takich przypadkach.

W tym artykule podjęto próbę odpowiedzi na siedem podstawowych pytań dotyczących transakcji bitcoinowych.

1. Ile kosztuje transakcja bitcoinem?

Opłata transakcyjna równa jest różnicy pomiędzy wysłanym i otrzymanym bitcoinem. Teoretycznie opłata transakcyjna określa szybkość, z jaką użytkownik dokonuje transakcji w blockchainie. Kiedy górnik zatwierdzi blok w chińskiej spółce, wszystkie transakcje w ramach tego bloku zostaną zatwierdzone.

Nagrodą za blok jest suma kosztów transakcji plus dodatek blokowy, czyli bieżąca premia za wydobycie bloku zmniejsza się o połowę po każdym procesie mielenia. Po zatwierdzeniu nowego partnerstwa górnik otrzymuje wszystkie koszty transakcyjne i związane z nimi dotacje. Z drugiej strony szybkość mieszania zmniejsza się o połowę przy każdym hawingu; zmniejszenie szybkości mieszania zwiększa koszt wyodrębnienia nowego bloku, w wyniku czego nagroda za blok maleje.

Ponieważ zatwierdzanie nowych bloków wymaga dużej mocy obliczeniowej i energii, zachęca się górników do podwyższania opłat. Z drugiej strony utrzymanie bezpieczeństwa sieci wymaga od górników pozostania w sieci; w tym względzie ważną rolę odgrywają opłaty transakcyjne.

Z ten linkmożesz zobaczyć średnią opłatę za transakcję Bitcoin, ale należy pamiętać, że niektóre giełdy ustalają naprawił cenę, którą można zobaczyć w tabelach opłat tych giełd, aby zobaczyć opłatę za wypłatę bitcoinów.

2. Jak ustalane są opłaty transakcyjne Bitcoin?

Koszty transakcyjne ustalane są na podstawie ilości danych transakcyjnych oraz przeciążenia sieci.

CZYTAĆ:  Kalendarz wyprzedaży świątecznych na sezon świąteczny 2024

Ponieważ każdy blok Bitcoin może pomieścić tylko 1 megabajt danych, liczba transakcji na blok będzie ograniczona. W związku z tym w przypadku bardziej znaczących transakcji potrzeba więcej bloków danych, dlatego obliczane są bardziej krytyczne transakcje.

Jeśli chcesz wysłać trochę bitcoinów ze swojego portfela cyfrowego, portfel zazwyczaj umożliwia ustawienie stawki opłaty. Aby wyświetlić tę sekcję, w niektórych portfelach musisz wprowadzić ustawienia zaawansowane. Opłata ta jest obliczana w oparciu o Satoshi na jednostkę danych wykorzystanych przez Twoją transakcję w łańcuchu bloków i jest oznaczona jako sats/vByte. Każdy bitcoin jest równy 100 milionom Satoshi. Następnie stawka ta jest mnożona przez wielkość transakcji i obliczany jest koszt ostatecznej transakcji.

Wysokość prowizji może ulec zmianie, jeżeli zależy Ci na natychmiastowym potwierdzeniu transakcji. Jeśli nie chcesz czekać tylko na dwa saty/vByte, Twoja transakcja zostanie zazwyczaj zweryfikowana w ciągu jednego dnia lub tygodnia.

Koszty transakcji determinują także szybkość potwierdzenia transakcji.

Kiedy użytkownik inicjuje transakcję, trafia ona do puli memów, czyli puli transakcji jeszcze nie zarejestrowanych w łańcuchu bloków i przechowywanych w pamięci podręcznej.

Po umieszczeniu transakcji w skarbonce górnicy wybierają transakcję na podstawie najwyższej zapłaconej prowizji. Kiedy kolejka transakcji oczekuje na zatwierdzenie dla górników, górnicy odnotowują najlepiej płatną transakcję w chińskim blockchainie. Kiedy liczba transakcji w sieci spadnie, koszty transakcyjne również spadną.

Cyfrowe giełdy walut Bitcoin, które są pośrednikami między kupującymi i sprzedającymi, ustalają prowizje na dwa sposoby: Stałe prowizje za transakcję lub procent całkowitego wolumenu transakcji w ciągu ostatnich 30 dni. Giełdy stosują strukturę krok po kroku do obliczania opłat transakcyjnych.

Opłaty mają na celu zachęcenie użytkowników do ciągłego kupowania i sprzedawania kryptowalut, zmniejszając w ten sposób koszty transakcji o dużej wartości i trwałości. Ceny są zwykle wyższe w przypadku małych transakcji o niskiej ciągłości.

3. Ile czasu zajmuje potwierdzenie transakcji bitowej?

Średni czas wymagany do zakończenia transakcji bitcoinem zależy od całkowitej aktywności sieci, szybkości mieszania i opłaty transakcyjnej.

Średni czas transakcji bitcoinem wynosi ok dziesięć minut, ale ten czas może się diametralnie zmienić. Jeśli sieć bitcoin będzie przeciążona, niezweryfikowane transakcje w paczce będą się kumulować. Użytkownicy muszą płacić więcej, aby szybciej dokonywać transakcji, podobnie jak to miało miejsce w kwietniu 1421 r., kiedy średni koszt transakcji Bitcoinem osiągnął ponad 58 dolarów.

Wykres średniego kosztu transakcji bitcoinem. źródło: Ycharts

Jednak koszty transakcji spadły o 57,97% z 4,4 USD do 1,8 USD do listopada tego roku (listopad 2021 r.). Przyczyną obniżki opłat mogą być pewne czynniki. Jednym z nich jest szybki rozwój sieci Bitcoin Lightning Network, która umożliwia zawieranie transakcji poza chińskim blockchainem, który pełni rolę katalizatora. Innym powodem obniżek opłat może być zainteresowanie górników przetwarzaniem transakcji i ich pesymizm, zmniejszający w ten sposób trudność wydobycia sieci, co wskazuje na problem weryfikacji transakcji bitcoinowych.

CZYTAĆ:  Jak korzystać z bloków wielokrotnego użytku WordPress

Zmniejszenie zatorów komunikacyjnych to kolejny czynnik obniżający koszty transakcji. Kiedy dodasz transakcję do sieci bitcoin, pozostaje ona w pamięci do czasu weryfikacji. Należy pamiętać, że rozmiar bloku bitcoin można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od decyzji sieci. Ponieważ każdy blok bitcoina ma tylko 1 MB, duża ampułka może zachęcić górników do zatwierdzania bardziej zyskownych transakcji.

4. Jak sprawdzić godzinę potwierdzenia transakcji Bitcoin?

Czas transakcji Bitcoinem

Strony internetowe blockchain.com i Statista to dwa cenne źródła służące do szacowania średniego czasu realizacji transakcji bitcoinowej.

Koszty transakcji są zwykle oparte na Satoshi. Pamiętaj, że jeśli pobierzesz niewielką opłatę za transakcję, istnieje ryzyko, że Twoja transakcja pozostanie na długiej liście niezatwierdzonych transakcji. Jeśli jednak w sieci panuje stagnacja, jest szansa, że ​​transakcja zostanie zatwierdzona, jednak ryzyko to nie jest warte testu.

5. Jak przyspieszyć transakcje bitcoinem?

Oprócz przyspieszenia transakcji poprzez uiszczenie wyższych opłat wymienionych poniżej, inną strategią jest wysyłanie bitcoinów poza godzinami szczytu. Poprzez tabelę rozmiarów blockchain.com, możesz zobaczyć, kiedy liczba niezweryfikowanych transakcji jest minimalna.

BTC Nitro to sposób na przyspieszenie transakcji bitcoinowych. Możesz przyspieszyć wymianę na dwa sposoby, bezpłatnie lub płatnie na tej stronie. BTC Nitro odtwarza Twoją transakcję w kilku węzłach Bitcoin na całym świecie, umieszczając ją z powrotem w kolejce, aby przypomnieć górnikom, że marketing jest gotowy do przetworzenia.

Inną witryną, która może przyspieszyć transakcje bitcoinami za darmo, jest BitAccelerate. Wpisz identyfikator transakcji Bitcoin (TXID) w odpowiednim pasku i wybierz opcję Przyspiesz, co spowoduje ponowne opublikowanie transakcji za pośrednictwem usług tej witryny w węzłach Bitcoin. Ta strona internetowa wykonuje tę czynność co sześć godzin, aż do zakończenia transakcji.

6. Jak można odzyskać lub zmodyfikować nierozpoznane transakcje Bitcoin?

Problem niezatwierdzonych transakcji bitcoinami można rozwiązać na dwa sposoby: poprzez „Free Exchange Protocol (RBF)” lub „Spłatę poprzez podwyżkę opłaty”.

Transakcja bitcoinowa nie może już zostać zwrócona po zatwierdzeniu. Ale czy transakcję bitcoinem można anulować?

CZYTAĆ:  9 wskazówek dotyczących optymalizacji e-commerce dla Fast & Skuteczne witryny

Tak, niezatwierdzone transakcje mogą zostać anulowane, jeśli łańcuch bloków nie zostanie zatwierdzony w ciągu 24 godzin. Za niezatwierdzoną transakcję uważa się sytuację, gdy co najmniej trzech górników nie wsparło wszystkich transakcji podczas procesu wydobycia. Jeśli Twoja transakcja nie zostanie zatwierdzona w tym okresie, możesz ją anulować.

Możliwe jest po raz drugi rozprzestrzenienie transakcji Bitcoin w sieci protokołu RBF, ale będzie to kosztować więcej. W efekcie górnicy mogą wcześniej zatwierdzić transakcję, anulować poprzednią i rozpocząć nową.

Czas pokaże, czy Twój portfel Bitcoin obsługuje protokół RBF. Ślepe portfele elektronowe, samurajskie i bitcoinowe należą do portfeli programowych i skarbnicy portfeli sprzętowych obsługujących RBF. Przed wysłaniem bitcoinów możesz sprawdzić, czy Twój portfel ma taką możliwość wykorzystania go w razie potrzeby.

Jeśli Twój portfel nie obsługuje protokołu RBF, powinieneś go użyć podwójne wydatki opcja. Ta metoda tworzy nową transakcję z tą samą kwotą co poprzednio. Oznacza to ponowne wysłanie bitcoinów z wyższymi opłatami. Górnicy często akceptują najnowszy marketing i zwracają poprzednią transakcję.

7. Co się stanie, jeśli wyślesz Bitcoin do Ethereum?

Technicznie rzecz biorąc, Bitcoin (BTC) nie może wysyłać do portfela Ethereum ani ETH do portfela Bitcoin. Większość portfeli powiadomi Cię wcześniej.

Bitcoin wysłany do Walt Ethereum zostaje utracony i nie można go odzyskać. Przed wysłaniem Bitcoina lub Ethera wprowadź poprawnie adres docelowy. W przeciwnym razie ryzykujesz utratę swojego majątku.

Czasami jednak płatności są zatwierdzane w nietypowych okolicznościach; przykładowo, jeśli wysyłasz bitcoiny do Litecoin Walt, ponieważ oba adresy zaczynają się od cyfry 3, istnieje możliwość zaakceptowania transakcji, ale ze względu na t. Mimo to, ze względu na rodzaj adresu, kapitał zostaje utracony.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że Twoje transakcje Bitcoin nie zostały zatwierdzone? Którą z tych metod zastosowałeś w tych przypadkach?

Pobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie redmiPobierz motywy WordPress za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo