Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Witryny, w których możesz zdobyć pieniądze od nieznajomych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Witryny, w których możesz zdobyć pieniądze od nieznajomych

W dzisiejszych czasach proszenie o pieniądze od wirtualnych nieznajomych nie jest niczym nowym.

Aby sprostać zapotrzebowaniu i połączyć tych, którzy potrzebują teraz pieniędzy, z tymi, którzy chcą przekazać darowiznę, powstało wiele nowych stron internetowych.

Inni prosperowali i ugruntowali swoją nazwę jako podstawowe źródło finansowania.

Dlaczego ludzie proszą o pieniądze na tych stronach?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie polegają na życzliwości cybernetycznych nieznajomych, od rozpoczynania od zera nowego biznesu po powody altruistyczne, takie jak pomoc w pokryciu kosztów rachunków medycznych ukochanej osoby.

Podając przekonujący powód, dla którego potrzebujesz funduszy, zmotywujesz innych do przekazania darowizny na Twoją sprawę, a ludzie chcą poczuć prawdziwy związek z pomaganiem innym i rozwijaniem ludzkiego ducha. Za pomaganiem innym kryje się prawdziwa nauka.

Wiele badań wykazało, że wydawanie pieniędzy na innych w rzeczywistości czyni nas szczęśliwszymi, w tym ten z NPRw którym poproszono dwie grupy studentów o wydawanie pieniędzy na siebie lub na innych.

Ci, którzy wydali pieniądze na kogoś innego, mówili, że są szczęśliwsi.

Nie chodziło też o ilość wydanych pieniędzy, które wahały się od $5 do 20 dolarów, tak respondenci decydowali się je wydać.

Czego możesz się dowiedzieć z losowych aktów pizzy na subreddicie

Zanim poprosisz o datki, warto zrozumieć, dlaczego ludzie są zmuszeni do dawania. Czasami prośba o coś nie zawsze przychodzi w postaci zimnej, twardej gotówki.

W Wątek SubReddit o nazwie Random Acts of Pizzaludzie wysyłają prośby o pizzę, a jeśli Twoja prośba jest wystarczająco przekonująca, dostaniesz ciasto pod same drzwi.

Wątek, który rozpoczął się w 2010 roku, ma „przywrócić wiarę w ludzkość, jedna pizza na raz”.

W wątku nie wolno prosić o pieniądze ani jałmużnę, a choć żartobliwie i nie prosząc o zbyt wiele (w końcu to tylko pizza!), zwróciło to uwagę naukowców ze Stanford, którzy odkryli, że ludzie są bardziej skłonni do dać ci pizzę, jeśli żądający:

 • Wykazał silną potrzebę
 • Powiedzieli, że zapłacą dalej
 • Byli mocno zaangażowani w społeczność Reddit (dużo punktów Reddit Karma)

Witryny z prośbą o pieniądze

Teraz, uzbrojony w tę wiedzę o tym, dlaczego ludzie czują się zmotywowani do dawania, sprawdź następujące dziewięć witryn, w których nieznajomi dadzą ci pieniądze, oraz kilka subredditów, o których warto się dowiedzieć.

1. Kickstarter

 • Najlepszy dla: tych, którzy mają pomysł na biznes, produkt lub wynalazek
 • Zasady finansowania: Częściowe finansowanie jest niedozwolone
 • Koszt: A 5 procentowa obniżka całkowitych zebranych funduszy plus opłaty za przetwarzanie płatności w wysokości 5 procent i 20 centów za zastaw

Uruchomiony w 2009 roku, Kickstarter stała się powszechnie znana w crowdfundingu.

Niektóre z najbardziej pamiętnych kampanii na Kickstarterze to:

 • Eksplodujące kocięta (wychowane za ponad 8 milionów dolarów)
 • Zegarek Pebble Time (zegarnął 20 milionów dolarów)
 • Projekt filmowy Veronica Mars (zebrane $50,7 mln)

Moja kuzynka, która stworzyła własną grę wideo, również rozpoczęła kampanię na Kickstarterze, zbierając ponad 18 000 $.

Witryna jest dostosowana do produktów stworzonych przez ludzi.

Im więcej informacji możesz podać o swoim projekcie, tym lepiej. Kickstarter pozwala dostosować własną stronę i dodawać własne filmy, aby wyróżnić swój pomysł.

Kickstarter jasno określa kwalifikowalność projektu, a Twój projekt musi mieć jasno określony harmonogram, od początku do końca. Uzyskaj szczegółowe informacje o swoim wymagania dla projektów.

Rekommenderad:  Najniższy poziom standardowego Androida?

Pamiętaj, że częściowe finansowanie się nie liczy, więc jeśli Twoim celem jest 40 000 $, a zebrałeś tylko 10 000 $, nie będziesz mógł wypłacić tych pieniędzy. Terminy realizacji projektów mogą wynosić od 30 do 60 dni.

Ponadto nie możesz tworzyć projektów związanych z działalnością charytatywną ani oferować jakichkolwiek możliwości kapitałowych lub inwestycyjnych. Oto lista tego, na co nie pozwalają.

Płatności są akceptowane w dniu Amazon.

2. Indiegogo

 • Najlepsze dla: osób prywatnych i organizacji non-profit
 • Zasady finansowania: Nadal możesz otrzymać pieniądze, nawet jeśli są one tylko częściowo sfinansowane
 • Koszt: 5 opłata procentowa

Jeśli masz coś ciekawego do podzielenia się ze społecznością, Indiegogo to Twoja strona. Kolejną popularną witryną do zbierania pieniędzy jest Indiegogo, które jest kilka lat starsze niż Indiegogo. Wymagania projektu są inne niż na Kickstarterze.

Po pierwsze, pozwalają ci zakładać projekty non-profit i dopóki kampania nie jest nielegalna, możesz ją opublikować. Ich rynek jest pełen kreatywnych i innowacyjnych pomysłów opartych na technologii, projektowaniu i nie tylko. Produkty publikowane na Indiegogo mogą zainspirować ludzi do zakupu, ponieważ nie są jeszcze dostępne na głównym rynku.

Jeśli Twój projekt jest tylko częściowo finansowany, to też jest w porządku, możesz rozszerz swoją kampanię z InDemandktóra nie ma żadnych ograniczeń dotyczących celów i terminów zbierania funduszy.

Jeśli nie możesz dotrzymać harmonogramu dostaw, Indiegogo zwróci kupującym koszty zakupu.

3. Fundamentalnie

 1. Najlepsze dla: każdego
 2. Zasady finansowania: Nadal możesz otrzymać pieniądze, nawet jeśli są one tylko częściowo sfinansowane
 3. Koszt: bezpłatne tworzenie i udostępnianie kampanii, ale wymaga to ok 4.9 opłata procentowa od każdej darowizny plus opłata za przetwarzanie karty kredytowej w wysokości 3 procent

Podobny do Indiegogo, Fundamentalnie jest elastyczny, jeśli chodzi o typy kampanii, które chcesz utworzyć. Witryna, która pomogła ludziom zebrać ponad 330 milionów dolarów, nie ma żadnych ograniczeń dotyczących „wymagań dotyczących podnoszenia” ani opłat początkowych.

Kiedy trafisz na ich stronę główną i przed rozpoczęciem kampanii, poproszą Cię o wybranie, czy jesteś osobą fizyczną, czy organizacją non-profit. Jeśli jesteś osobą fizyczną, możesz zalogować się za pomocą swojego Facebook konto.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak inni korzystają z witryny i jakie rodzaje kampanii odnoszą sukcesy, możesz filtrować kategorie, aby zobaczyć wszystko, od najpopularniejszych projektów po pomniki i wycieczki.

Fundly zachęca do przekazywania aktualnych informacji swoim zwolennikom, wysyłania e-maili i publikowania aktualizacji podobnych do blogów, które są łatwe dzięki ich aplikacji (40 procent użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych).

Fundly jest świetny, ponieważ bardziej koncentruje się na tworzeniu łatwych sposobów łączenia się z ludźmi, którzy przekazują darowizny na Twój projekt. Dozwolone jest również częściowe finansowanie, a płatności są przetwarzane w ciągu 24-48 godzin od przekazania darowizny.

4. GoFundMe

 • Najlepsze dla: osób fizycznych
 • Zasady finansowania: Nadal możesz otrzymać pieniądze, nawet jeśli są one tylko częściowo sfinansowane
 • Koszt: A 2.9 procent opłaty manipulacyjnej i 30 centów za darowiznę

Prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich możliwości finansowania rachunków medycznych i szpitalnych, GoFundMe może pomóc Ci zebrać pieniądze na prawie każdą kampanię pozyskiwania funduszy i nie ma żadnych terminów ani wymagań dotyczących celów.

Rekommenderad:  Szczyt 4 Witryny z recenzjami online dla marek B2C

Będziesz musiał przedstawić swoją sprawę i wyjaśnić, dlaczego potrzebujesz, aby inni przekazali ci darowizny finansowe.

GoFundMe jest przyjazny dla urządzeń mobilnych i można go łatwo udostępniać w mediach społecznościowych. Podobnie jak Crowdfunder, GoFundMe zachęca do przekazywania darczyńcom aktualnych informacji na temat Twoich postępów, poza samym zbieraniem pieniędzy.

Łącznie użytkownicy GoFundMe zebrali ponad $5 miliard.

Tam jest standardowa opłata manipulacyjna z 2.9 procent i 30 centów za opłatę za darowiznę. Możesz wypłacić swoje pieniądze w dowolnym momencie. Jeśli jesteś zainteresowany korzystaniem z GoFundMe, przeczytaj ich Strona z często zadawanymi pytaniamico okazało się całkiem przydatne.

5. Błaganie o pieniądze

 • Najlepsze dla: osób, które mają problemy finansowe
 • Zasady finansowania: Brak
 • Koszt: Standardowe opłaty PayPal za każdą transakcję

Błaganie o pieniądze to prosta strona, która działa trochę inaczej niż Kickstarter czy Indiegogo, ponieważ nie pobiera żadnych opłat od otrzymywanych darowizn.

Otrzymujesz środki za pośrednictwem PayPal, a w cenie rejestracji musisz utworzyć łącze PayPal.me, aby chronić się przed oszustami.

Musisz napisać co najmniej 400 słów wyjaśniających, dlaczego prosisz o pieniądze, a następnie wybrać odpowiednią kategorię dla swojej prośby.

The wymagania dotyczące rejestracji są dość proste i zachęcają do bycia szczerym i prawdomównym w swojej sytuacji.

Jeśli chcesz zwiększyć widoczność swojego listu z prośbą, możesz uaktualnić i zapłacić za tę opcję, ale wiedz tylko, że nie ma zwrotu kosztów w przypadku uaktualnienia.

6. FundMyTravel

 • Najlepsze dla: osób, które potrzebują pieniędzy na podróż
 • Zasady finansowania: Brak
 • Koszt: bezpłatny

FundMyTravel został specjalnie nastawiony na pomoc tym, którzy potrzebują funduszy na podróżowanie po świecie. Witryna została uruchomiona, aby pomóc potrzebującym pieniędzy na kampanie związane z podróżami.

Na podstawie tego, co zostało zamieszczone przez społeczność na ich stronie głównej, większość funduszy związanych z podróżami, które zostały zrealizowane, dotyczyła wolontariatu na cele altruistyczne w biednych krajach afrykańskich lub kontynuacji edukacji w obcym kraju, której ostatecznym celem była pomoc innym, kiedyś ta osoba kończy studia.

Jeśli Twoja sprawa mieści się w tych parametrach, FundMyTravel może być dla Ciebie solidną opcją do opublikowania kampanii. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć kampanię, udostępnić ją w mediach społecznościowych i e-mailu, a następnie uzyskać fundusze.

Utworzenie konta i udostępnianie kampanii jest bezpłatne. Gdy ludzie przekażą darowiznę, FundMyTravel pobiera 5 cięcie procentowe.

7. CyberBeg

 • Najlepsze dla: osób, które mają problemy finansowe
 • Zasady finansowania: Brak
 • Koszt: Standardowe opłaty PayPal za każdą transakcję

CyberBeg to strona oferująca pomoc osobom „w trudnej sytuacji finansowej”. Kiedy lądujesz na stronie, wygląda na to, że może to być oszustwo tylko z powodu zauważalnie przestarzałego projektu.

Jednak to, czego im brakuje w projekcie, nadrabiają brakiem opłat z transakcji, gdy ktoś przekazuje darowiznę na twoją sprawę. Jedyne opłaty są pobierane z transakcji PayPal.

CyberBeg zauważa na swojej stronie z często zadawanymi pytaniami, że transakcja PayPal niekoniecznie jest anonimowa, ponieważ PayPal wyświetla na stronie Twoje imię i nazwisko lub adres e-mail.

Mówi, jak możesz zmienić swoje ustawienia w systemie PayPal, aby uniknąć tego problemu.

Rekommenderad:  7 Tajne wskazówki HubSpot, których używamy do generowania szybkich wygranych dla klientów

W przeciwieństwie do innych witryn wymienionych na tej liście, CyberBeg oferuje ludziom sposoby na zarobienie dodatkowych pieniędzy i zapewnia zasoby (takie jak naprawa kredytu) skierowane do osób, które korzystają z witryny i potrzebują dodatkowej gotówki.

CyberBeg oferuje również ludziom możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy poprzez pisanie ofert pracy, wypełnianie ankiet, rysowanie i używanie Facebook.

Kliknięcie linku do naprawy kredytu, pisania lub ankiety powoduje jednak przekierowanie do kilku oszukańczo wyglądających witryn. Tak więc prawdopodobnie najlepiej jest ich unikać i po prostu opublikować swoją prośbę, aby inni ci pomogli.

Możesz przechowywać swój post na stronie przez trzy miesiące.

Subreddity, które polegają na przekazywaniu dalej

Jeśli jesteś otwarty na otrzymywanie darowizn poza pieniędzmi, niektóre subreddity skupiają się na odwzajemnianiu się społeczności Reddit. Istnieją wątki, w których społeczność przekazuje pizzę, gry wideo i przekazuje darowizny Amazon.

Jeśli wchodzisz do Reddit jako nowy członek, poświęć trochę czasu na przeglądanie i kontakt z innymi. Zostaw komentarze i opinie dla innych, jeśli możesz, i zdobądź punkty Reddit. Możesz otrzymać punkty karmy, gdy Twoje linki i komentarze zostaną przegłosowane.

I odwrotnie, możesz stracić punkty, gdy Twoje linki i komentarze zostaną ocenione poniżej zera.

Najlepszym sposobem na zdobycie punktów karmy jest po prostu znalezienie subreddita, który Cię interesuje. W ten sposób publikowanie i komentowanie jest zabawne i łatwe.

Podobnie jak w przypadku każdego z wątków subreddita, istnieją określone zasady, których należy przestrzegać. Są one wyraźnie publikowane na stronie wraz z moderatorami, którzy będą je egzekwować.

Losowe akty dobroci

Chociaż nie możesz prosić o pieniądze w żadnej formie (w tym kart podarunkowych), Losowe akty dobroci to niesamowity subreddit, który oferuje społeczność gotową do dawania i pomocy.

Niektóre akty uprzejmości obejmują rozdawanie kodów dostępu i logowania do gier wideo lub dziewczynę, która prosi lokalnych Redditorów, aby przyszli i złożyli życzenia urodzinowe swojemu chłopakowi z daleka, ponieważ jest sam w obcym kraju.

Potrzebujesz minimum 300 karmy komentarzy, aby opublikować prośbę.

To więcej subredditów wartych odwiedzenia, ale znowu nie możesz prosić ludzi o pieniądze.

 • Losowe akty Amazon: Łączysz się ze społecznością i dzielisz się tym, co masz na naszej stronie Amazon lista życzeń. Ludzie kupują Amazon prezenty dla siebie na stronie.
 • Losowe akty gier: społeczność używa gier do przekazywania darowizn innym.
 • Losowe akty pizzy: uzasadnij, dlaczego potrzebujesz ciasta z dostawą pod same drzwi, a być może je dostaniesz!

Streszczenie

Niezależnie od tego, czy masz nowy pomysł, który wymaga sfinansowania, czy też potrzebujesz dodatkowej pomocy w planach podróży do Afryki na program letnich praktyk, pamiętaj, że zasady są takie same, gdy prosisz nieznajomych o pieniądze.

Zawsze podawaj powód i opisz swoją sytuację tak szczegółowo, jak to możliwe.

Table of Contents