Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Wskazówki dotyczące budowania silnej kultury doceniania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Wskazówki dotyczące budowania silnej kultury doceniania

Budowanie i pielęgnowanie silnej kultury doceniania ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu każdej firmy. Kiedy utalentowani pracownicy są nagradzani za swój wysiłek i ciężką pracę, niezależnie lub w grupie, tworzy to żyzne środowisko pracy, które zachęca do rozwoju, lojalności i zaangażowania.

Podpisanie wypłaty dla pracowników może wydawać się wystarczająco dużym gestem, ale twoje wysiłki nie powinny się na tym kończyć. Zaufanie i szacunek to droga dwukierunkowa, a aby stworzyć miejsce pracy sprzyjające ambicjom i kreatywności, twoi pracownicy muszą składać się z szczęśliwych i zmotywowanych pracowników.

Rozwijanie kultury doceniania w Twojej firmie może przynieść owocne rezultaty dla Twojej firmy, pracowników i klientów. Jeśli zależy Ci na poprawie morale i zauważeniu wzrostu produktywności, zapoznaj się z poniższymi informacjami 7 taktyki, które mogą pomóc w budowaniu uznania dla Twojej małej firmy.

1. Polityka otwartych drzwi

Jako właściciel firmy, Twój harmonogram jest najprawdopodobniej wypełniony spotkaniami, rozmowami telefonicznymi, codziennymi zadaniami i obowiązkami, które wymagają Twojej natychmiastowej uwagi. Niemniej jednak ważne jest, aby zachować politykę otwartych drzwi dla wszystkich pracowników. Ograniczenie dostępu lub komunikacji do kilku wybranych pracowników może spowodować podziały w duchu zespołu i może doprowadzić pracowników do przyjęcia postawy „my kontra oni”.

2. Towar zespołu

Zachęcaj do postawy ducha pracy zespołowej za pomocą darmowego gadżetu firmowego. Traktowanie pracowników firmowymi koszulkami, swetrami, torbami, kubkami i innymi towarami stworzy poczucie jedności i będzie promować dumę z firmy.

3. Świętuj kamienie milowe

Daty są ważne, jeśli chodzi o firmy i ich pracowników. Upamiętnij ważne kamienie milowe, np 1, 5oraz 10 lat pracy w firmie z wyjątkowymi lub specjalnymi prezentami zarezerwowanymi na określoną liczbę lat, takimi jak kosz upominkowy na pierwszą rocznicę lub ładny zegarek na pięć lat.

Rekommenderad:  Jak walczyć z nieprawidłowym ruchem i zmniejszyć wycofanie | Studium przypadku [2023]

4. Recenzje wydajności

Poinformuj swoich pracowników, że ich ciężka praca nie przeszła niezauważona dzięki kwartalnym lub rocznym ocenom wyników. Nagradzaj tych, którzy wykazali się wyjątkowym talentem i wkładem, odpowiednią premią lub awansem. Pracownicy muszą wiedzieć, że inwestujesz w ich dobre samopoczucie i rozwój, a możliwość awansu lub podwyżki to świetny sposób na wyrażenie wdzięczności i zaufania do ich umiejętności.

5. Oferta ubezpieczenia zdrowotnego i urlopu

Twoi pracownicy ciężko pracują, aby utrzymać, rozwijać i promować Twoją firmę – uczyń ją dwukierunkową, dbając również o ich zdrowie i szczęście. Oferowanie pracownikom ubezpieczenia zdrowotnego i urlopów tworzy pozytywne środowisko pracy dla pracowników i kierownictwa. Niezaspokojenie takich podstawowych potrzeb może jednak wywołać niechęć pracowników.

6. Powiedz dziękuję

Chociaż łatwo jest dać się wciągnąć w wyzwania, zadania i problemy, które pojawiają się na co dzień, „dziękuję” to słowa, których nie należy usuwać ze słownictwa biznesowego. Proste „dziękuję” może wydawać się nieistotnym gestem, ale kiedy pochodzi od wielkiego szefa, jego znaczenie ma znaczenie.

7. Nie oszczędzaj na meblach

Zadowoleni, wygodni pracownicy tworzą produktywnych pracowników, co z kolei bezpośrednio przynosi korzyści Twojej firmie. Nie kupuj mebli biurowych wyłącznie ze względu na niską cenę lub wystrój – zamiast tego wybierz ergonomiczne meble, które pomogą Twoim pracownikom lepiej skoncentrować się na ich ważnych zadaniach. Częste przerwy spowodowane bólem pośladków lub nadgarstków nie poprawią morale Twojej firmy ani jej zysków.

Zacznij udzielać się towarzysko

Jeśli nadal pracujesz nad zbudowaniem silnej kultury doceniania w swojej firmie, spróbuj zastosować powyższą taktykę. Pokaż swoim pracownikom, że inwestujesz w ich szczęście i dobre samopoczucie, zarówno w miejscu pracy, jak i poza nim. Budowanie silnych relacji z pracownikami sprzyja lojalności i pozytywnemu nastawieniu, które w każdej firmie są receptą na sukces.

Rekommenderad:  Wskazówki dotyczące instalacji dzwonka do drzwi Ring