Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Wskazówki dotyczące marketingu treści opartego na grach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Wskazówki dotyczące marketingu treści opartego na grach

Marketingowcy treści zawsze szukają nowych sposobów dotarcia do docelowych odbiorców. Dlatego wielu marketerów już teraz interesuje się grywalizacją. Grywalizacja treści nie tylko pozwala na większe zaangażowanie w markę i wyższe oceny lojalności klientów, ale także pozwala docelowym odbiorcom doświadczyć innej, nigdy wcześniej nie widzianej strony Twojej marki.

Jeśli nie masz pewności, jak działa grywalizacja treści, jak może zrewolucjonizować Twoją strategię dotyczącą treści lub jak zacząć, zacznij od tych siedmiu wskazówek.

Chwila — czym jest grywalizacja?

Niektórzy ludzie słysząc grywalizację od razu wyobrażają sobie grę planszową lub wideo. Ta idea jest bliska, ale nie jest to dokładnie to, co grywalizacja oznacza w kontekście marketingu treści.

Grywalizacja to zastosowanie mechanizmów przypominających gry do działań niezwiązanych z grami (takich jak content marketing). Pomysł jest prosty – nagradzaj „graczy” w jakiś sposób za udział w aktywności podobnej do gry, zorganizowanej przez markę. Odwołuje się to do konkurencyjnej strony ludzkiej natury i prowadzi do większego zaangażowania w markę i pozytywnego nastrojów.

Jeśli potrzebujesz przykładu, Heineken stworzył super wciągający konkurs o nazwie „Crack The US Open”. Marka poprosiła graczy o śledzenie konkursu Instagram strony, obróć telefon bokiem, aby zobaczyć panoramiczny obraz stadionu, i postępuj zgodnie z instrukcjami w podpisach, aby wygrać. Uczestnicy musieli podążać za wskazówkami w podpisach i wpisać słowa kodowe w komentarzach. Pierwszy komentarz wygrał następnie dwa bilety na finał US Open mężczyzn. Było to proste, wciągające i zabawne działanie stworzone przez markę, aby stworzyć niezapomniane wrażenia dla jej klientów. Do tego Heineken przywiózł 1500 użytkowników razem, aby wziąć udział w grze, i odnotował wzrost liczby obserwujących o 20 procent — mówimy o dużym zysku.

Rekommenderad:  Jak uruchomić Centrum Diagnostyki Medycznej

Rozpoczęcie pracy

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że tylko duże marki z dużymi budżetami mogą odnieść sukces w grywalizowaniu treści – ale tak nie jest. Grywalizacja ma możliwość pracy w ramach niemal każdego budżetu, dla dowolnej marki, dowolnego produktu lub usługi.

To po prostu kwestia wymyślenia odpowiedniego pomysłu dla docelowych odbiorców i przedstawienia go przed nimi. Oto niektóre z najbardziej pomocnych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć grywalizację treści:

1. Zacznij od małego

Jeśli po raz pierwszy uczysz się grywalizacji i nigdy wcześniej nie próbowałeś tej strategii, ważne jest, aby zrobić małe kroki. Rozsądnie byłoby zacząć od prostej gry, konkursu lub nagrody, abyś mógł zacząć uczyć się, jak działa teoria, jak reagują twoi odbiorcy, i poznać wskazówki dotyczące ulepszania treści w przyszłości.

Pomyśl o czymś małym, co możesz zrobić, aby przetestować praktykę grywalizacji, na przykład nagradzaniu użytkowników za obserwowanie Cię Instagramzapisując się do newslettera lub odwiedzając Twój Facebook strona. Pomyśl o tym jak o biegu próbnym — co możesz zrobić w prosty sposób, aby zmoczyć stopy bez nadmiernego ryzyka?

2. Przejrzyj udane przykłady

Zrozumienie tego, co sprawdziło się w przypadku innych marek, jest zawsze świetnym punktem wyjścia. Spróbuj przeczytać o kilku różnych studiach przypadków, w których grywalizacja odniosła sukces. Podobnie jak w przypadku Heinekena, dziesiątki innych marek wykorzystały teorię grywalizacji w swoich strategiach marketingowych i odniosły ogromny sukces.

Zanim sam spróbujesz zastosować tę taktykę, dowiedz się, jak inne firmy ją zastosowały, jaką skalę stosowały i jak nagradzały swoich uczestników. Nawet jeśli nie użyjesz żadnej z tych samych strategii, przynajmniej możesz poprzeć swoją własną taktykę informacjami, których się nauczyłeś.

3. Zrozum swoją strukturę i zachowaj prostotę

Jeśli treść jest zbyt zagmatwana, napotkasz problemy. Uczestnicy nie powinni czytać dziesięciostronicowego podręcznika, aby zrozumieć grę i sposób otrzymania nagrody. Zanim nawet pomyślisz o wprowadzeniu zawartości do fazy testowania, upewnij się, że Ty i Twój zespół dobrze rozumiecie, jak działa gra, jak wygrywać i jakich zasad należy przestrzegać.

Rekommenderad:  Czy obcokrajowcy mogą korzystać z Yandex

Jeśli musisz zadawać sobie pytania dotyczące tego, jak grać, oznacza to, że musisz przemyśleć strukturę. Staraj się, aby wszystko było proste, jasne i łatwe do naśladowania; w przeciwnym razie uczestnicy będą zdezorientowani, a wskaźniki rezygnacji będą zbyt wysokie.

4. Poznaj swoją grupę docelową

Gamifikowanie treści bez dokładnego zrozumienia grupy docelowej doprowadzi do kilku istotnych błędów.

Możesz zauważyć, że Twoi odbiorcy nie są zainteresowani treścią i dlatego prawdopodobnie nie będą się angażować. Być może nie są zainteresowani nagrodami, które masz do zaoferowania i nie mają ochoty grać. A może Twoje treści po prostu nie są wystarczająco wciągające i nie przykuły ich uwagi od samego początku.

Jeśli dobrze wiesz, kim są Twoi odbiorcy, co ich motywuje i jak ich zainteresować, znacznie łatwiej będzie Ci stworzyć coś, co im się spodoba.

5. Miej jasne zachęty

Niezależnie od tego, czy jest to nowa próbka produktu, kupony promocyjne, czy bezpłatny okres próbny, muszą istnieć wyraźne zachęty, jeśli chcesz, aby grywalizacja działała z grupą docelową.

Jeśli wcześniej prowadziłeś konkurs lub grywalizowałeś zawartość, powinieneś mieć dobry pomysł na to, co zadziałało, a co nie. Jeśli po raz pierwszy organizujesz konkurs, porównaj, które zachęty wpłynęły na odbiorców, a które nie.

Jeśli tym, czego ludzie naprawdę chcą, jest próbka produktu, a ty nadal oferujesz kupony, poziom twojego uczestnictwa będzie coraz niższy. Dowiedz się, jakie zachęty interesują Twoich odbiorców i zaoferuj je przede wszystkim.

6. Wyznaczone cele

Zanim opublikujesz swoją gręwalizację, ważne jest, abyś dysponował środkami do mierzenia sukcesu. Dla wielu może to być tak proste, jak wyznaczenie kilku kluczowych celów, takich jak zwiększenie liczby obserwujących o 20 procent lub posiadanie 1000 osób bierze udział w konkursie.

Rekommenderad:  Amazon Oferty Prime Day 2023: najlepsze oferty, oferty i wskazówki, jak zaoszczędzić duże pieniądze

Bez jasnych celów trudno stwierdzić, czy na dłuższą metę warto korzystać z grywalizacji. Rozważ zintegrowanie narzędzi analitycznych do śledzenia zachowań uczestników, takich jak czas spędzony na grze lub liczba użytkowników, którzy ukończyli grę. Jeśli Twoje cele nie zostaną osiągnięte lub wskaźniki nie wykazują pozytywnych oznak, wiesz, że nadszedł czas, aby przemyśleć strategię i wprowadzić pewne zmiany.

7. Rozwijaj się wraz z technologią

Nie bój się pozwolić technologii zmienić strategię grywalizacji. Wraz ze wzrostem popularności treści wideo, AR i VR, a sztuczna inteligencja zaczyna zbierać lepsze informacje, mądrze byłoby pozwolić, aby pomogła Ci udoskonalić strategię grywalizacji.

Umożliwi to tworzenie treści, które będą bardziej angażujące, spersonalizowane i bardziej stymulujące dla odbiorców, co prowadzi do wyższych wskaźników zaangażowania i skuteczniejszego marketingu. Ponadto, jeśli nie uda ci się ewoluować, pojawi się tuzin konkurentów, którzy mają do zaoferowania coś bardziej ekscytującego, odbierając ci graczy. Zachowaj czujność i nie zapominaj, że technologia może pomóc ulepszyć strategię grywalizacji na wielu różnych poziomach.

Nie daj się przytłoczyć gamifikacji! Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i przekonaj się, jak ta zabawna strategia może zacząć angażować klientów i rozwijać firmę.