Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Wskazówki dotyczące przyjazności dla urządzeń mobilnych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Wskazówki dotyczące przyjazności dla urządzeń mobilnych

Przy niewiarygodnym wzroście korzystania z mobilnego internetu, bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby Twoja witryna była przyjazna dla urządzeń mobilnych. Twoi konkurenci nie tylko aktualizują swoje witryny, a co za tym idzie, przyciągają więcej klientów, wszystkie główne wyszukiwarki wkrótce nagradzają sklepy internetowe przyjazne dla urządzeń mobilnych wyższymi rankingami wyszukiwania. Jeśli nie chcesz zostać w tyle, zapoznaj się z kilkoma krokami, które możesz wykonać, aby zaktualizować swój sklep internetowy pod kątem obsługi urządzeń mobilnych.

 1. Użyj responsywnego projektu. Dzięki responsywnemu projektowi te same informacje są przekazywane każdemu klientowi, niezależnie od używanego urządzenia, a CSS automatycznie tłumaczy i prezentuje informacje w sposób przyjazny dla urządzeń mobilnych. Dzięki temu klienci mogą łatwo dokonać zakupu, niezależnie od tego, czy siedzą w poczekalni, w kolejce w sklepie spożywczym, czy jadą autobusem do pracy – praktycznie wszędzie.

W większości przypadków dodanie niezbędnego kodu, aby witryna była responsywna, jest dość proste. Dla klientów 3dcart to przejście polega po prostu na wybraniu jednego z naszych Ponad 100 responsywnych, przyjaznych dla urządzeń mobilnych motywów. Wybierz motyw – pobierz – zastosuj; to naprawdę takie łatwe.

 1. Jednym z bardziej problematycznych aspektów dostosowania witryny do urządzeń mobilnych jest optymalizacja obrazów. Chociaż zdjęcia i filmy mogą wyglądać świetnie na komputerze, mogą wyglądać na zniekształcone i niewyraźne podczas oglądania na telefonie lub tablecie. Optymalizacja obrazów może wymagać pewnej liczby prób i błędów podczas testowania, co wygląda dobrze na smartfonie, a które obrazy tracą swoją integralność. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać swoje zdjęcia:
 • Skompresuj pliki graficzne. Spróbuj użyć najmniejszego możliwego pliku. Przyspieszy to ładowanie, jednocześnie upewniając się, że wszystko nadal wygląda ostro.
 • Uważaj na niektóre programy. Nie wszystkie programy przekładają się na projekty mobilne. Na przykład, jeśli używasz Flash Playera w swojej witrynie, nie będzie on odtwarzał filmów na urządzeniu mobilnym. Przeprowadź badania i testy, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie na wszystkich urządzeniach.
 • Zmień rozmiar obrazów. Projekty mobilne mają tendencję do tworzenia długich stron internetowych, które wymagają od odwiedzających przewijania. Jeśli Twoja witryna zawiera wiele szerokich zdjęć wielkości nagłówka, być może trzeba je przyciąć lub zmienić ich rozmiar, aby były bardziej pionowe i lepiej wyglądały na urządzeniach mobilnych.
 • Używaj obrazów wysokiej jakości. To powinno być oczywiste, ale upewnij się, że używasz tylko obrazów najwyższej dostępnej jakości. Rozpoczęcie od najlepszego możliwego materiału ułatwi późniejszą pracę.
 1. Dostosuj projekt swojej witryny do najpopularniejszych urządzeń mobilnych Być może nie będziesz w stanie dostosować się do każdego urządzenia mobilnego na rynku, ale jeśli kierujesz reklamy na najpopularniejsze marki i modele, z pewnością dotrzesz do największego sektora docelowych odbiorców.
 1. Przestrzegaj ustalonych standardów projektowania mobilnego. Upewnij się, że między linkami jest wystarczająco dużo miejsca, aby użytkownicy nie klikali jednocześnie dwóch linków ani nie uderzali w niewłaściwy. Może to powodować frustrujące wrażenia użytkownika. Strony przyjazne dla urządzeń mobilnych powinny być również maksymalnie uproszczone. Zachowaj prostotę, aby ludzie mogli łatwo przewijać Twoją witrynę. Menu rozwijane powinny być ograniczone do trzech pozycji. Zarezerwuj bardziej złożone elementy projektu dla swojej witryny głównej i zachowaj swoje mobilny projekt prosty.
 1. Starannie zaprojektuj strony „wyświetl koszyk” i kasy, aby uzyskać konwersje. Jest to ważny obszar, w którym prostota jest kluczem. Upewnij się, że łatwo jest zweryfikować zamówienie i wprowadzić informacje o płatności. Utknięcie na tych stronach znacząco wpłynie na sprzedaż.
 1. Popraw czasy ładowania. Dotyczy to wszystkich treści, a nie tylko obrazów. Koncentrując się na dostosowaniu projektu, łatwo zapomnieć, jak wszystkie te zmiany mogą wpłynąć na działanie witryny. Uproszczenie projektu, kompresja plików i aktualizacja programów mogą przyspieszyć czas ładowania i zapewnić, że klienci pozostaną na Twojej stronie internetowej.
 1. Skorzystaj z przyjaznych dla urządzeń mobilnych narzędzi testowych. Główne wyszukiwarki zmuszają strony internetowe do przechodzenia na projekty przyjazne dla urządzeń mobilnych, ale to nie znaczy, że pozostawiły programistów na lodzie. Możesz szybko przeanalizować swoją witrynę i otrzymać informację zwrotną o tym, gdzie i jak możesz wprowadzić ulepszenia. Narzędzia te zapewniają wygodny sposób oceny mocnych i słabych stron projektu mobilnego.
Rekommenderad:  CES 2022: MSI przedstawia nową gamę laptopów dla graczy i kreatywnych

Pomysł aktualizacji strony internetowej pod kątem dostosowania do urządzeń mobilnych może wydawać się przytłaczający, zwłaszcza gdy nadal żonglujesz codziennymi obowiązkami związanymi z prowadzeniem sklepu internetowego. Na szczęście nie musi to nastąpić od razu. Możesz nadal postępować zgodnie z tymi wskazówkami i wprowadzać zmiany we własnym tempie. Po prostu bądź ostrożny – nie przeciągaj się za bardzo, bo ryzykujesz utratę biznesu na rzecz konkurencji, która już przyjęła projekt przyjazny dla urządzeń mobilnych.