Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

7 Zadania, które Twoja mała firma powinna zlecić na zewnątrz

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 Zadania, które Twoja mała firma powinna zlecić na zewnątrz

Wszyscy wiemy, że właściciele małych firm muszą nosić wiele czapek. Ale chociaż wielu z nas staje się dość biegłymi w żonglowaniu tak wieloma zadaniami, przychodzi czas, kiedy lepiej jest zlecić określone obowiązki na zewnątrz, aby zaoszczędzić czas i pieniądze i skupić się na rozwoju naszej firmy.

Jakie zadania zlecać na zewnątrz? Zacznij od tych, które zajmują dużo czasu, wykraczają poza twoje umiejętności lub wymagają specjalistycznej wiedzy.

Oto siedem obszarów Twojej firmy, które mają zadania do outsourcingu.

Zadania do outsourcingu w Twojej firmie

1. Kadry/Płace

Zasoby ludzkie obejmują wiele dziedzin w małej firmie, od zatrudniania po zarządzanie zespołem. Możesz myśleć, że nie masz wystarczającej liczby pracowników, aby uzasadnić outsourcing HR, ale ponieważ HR obejmuje tak wiele obowiązków zawodowych, może być tego wart. Po pierwsze, rozważ konkretne obowiązki HR, których potrzebujesz. Mogą to być:

  • Przetważanie wypłaty
  • Ubezpieczenie zdrowotne pracownika
  • Zarządzanie benefitami pracowniczymi
  • Zatrudnianie/rekrutowanie
  • Szkolenie pracowników
  • Zgodność z prawem pracy, np. zasady bezpieczeństwa (OSHA)

Wiele małych firm zaczyna od outsourcingu płac. Ponieważ istnieje tak wiele stale zmieniających się zasad i przepisów, trudno jest osobie z wewnątrz firmy nadążyć za tym.

2. Pomoc informatyczna

Małe firmy na ogół nie mogą sobie pozwolić na wewnętrznego pracownika IT, ale są tak zależne od technologii, że potrzebują pomocy.

Podobnie jak HR, IT obejmuje szeroki zakres usług, od projektowania stron internetowych i hostingu po naprawę sprzętu lub walkę z cyberzagrożeniami. Te zadania wymagają dużej specjalistycznej wiedzy, dlatego często opłaca się wybrać to jako jedno z zadań outsourcingu i rozpocząć outsourcing obowiązków IT.

3. optymalizacja wyszukiwarki

Dzisiaj, niezależnie od tego, czy jesteś firmą B2B, czy B2C, potencjalni klienci odkrywają Cię, patrząc na wyszukiwarkę (Google jest zdecydowanie największą). Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) może być uznana za funkcję marketingową, ponieważ wymaga dużej wiedzy branżowej.

Rekommenderad:  Napraw Generację Zero, która nie ładuje się Windows 10

Inną kwestią jest to, jak często Google i inne główne wyszukiwarki (Bing i Yahoo) zmieniają swoje algorytmy. Nie byłoby możliwe, abyś nadążył, a zatrudnienie pracownika, który ma wiedzę do wykonywania tej pracy, kosztowałoby dużo pieniędzy.

Media społecznościowe odgrywają dużą rolę w twoich rankingach SEO, więc firma lub osoba, którą zatrudniasz, powinna mieć również solidne podstawy na platformach społecznościowych.

To nie jest zadanie dla nowicjusza, więc upewnij się, że poszukasz kogoś z doświadczeniem w outsourcingu SEO.

4. Rachunkowość

Księgowość to chyba jedno z najpopularniejszych zadań do outsourcingu. Ponownie, księgowość obejmuje wiele różnych obowiązków zawodowych, z których wiele wymaga własnego stopnia wiedzy specjalistycznej. Będziesz potrzebować doświadczonego księgowego podatkowego, który przygotuje Twoje podatki.

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności możesz potrzebować również księgowego. Niektóre z ogólnych rozwiązań księgowych online, takie jak QuickBooks, oferują również usługi księgowe.

5. Przetwarzanie płatności

Kolejnym zadaniem do outsourcingu jest zarządzanie zobowiązaniami i należnościami. Są to pracochłonne i czasochłonne zadania, które najlepiej powierzyć firmie takiej jak Bill.com który automatyzuje te procesy.

Outsourcing należności może pomóc w szybszym uzyskaniu zapłaty. W rzeczywistości Bill.com twierdzi, że ich klienci otrzymują zapłatę dwa razy szybciej. Korzystanie z takiej usługi dla AR i AP ogranicza możliwe błędy ludzkie, zapewnia bezpieczeństwo systemów i pomaga zarządzać przepływami pieniężnymi.

A ponieważ usługa jest oparta na chmurze, możesz uzyskać dostęp do własnego pulpitu nawigacyjnego, aby śledzić, co się dzieje w dowolnym miejscu, w którym masz połączenie z Internetem. Szukając firm do outsourcingu, sprawdź, czy możesz znaleźć takie, które pozwolą ci wypróbować przed zakupem. Dawać Bill.com próba bez ryzyka już dziś!

6. Obsługa klienta

Dobra obsługa klienta może oznaczać różnicę między pozostaniem w biznesie a zamknięciem drzwi. Zapewnienie najwyższej jakości obsługi klienta, której oczekują konsumenci, jest nie tylko czasochłonne, ale wymaga też kogoś, kto ma dużo cierpliwości.

Rekommenderad:  Firma Kingston ogłasza NV1, swoje nowe dyski SSD PCIe NVMe klasy podstawowej, do 2 Do

A im bardziej się rozwiniesz, tym większe będzie zapotrzebowanie na obsługę klienta. Dlatego często warto zlecić to call center lub usłudze czatu.

Zachowaj należytą staranność, zatrudniając firmę do obsługi klienta. Ci ludzie będą mieli do czynienia z Twoimi klientami i chcesz mieć pewność, że będą traktowani uczciwie.

7. Zadania administracyjne

Coraz więcej małych firm zatrudnia wirtualnych asystentów (VA) do obsługi zadań administracyjnych. Może to obejmować typową pracę administracyjną lub bardziej wyrafinowane obowiązki, takie jak publikowanie w mediach społecznościowych lub rezerwowanie podróży. Będziesz często wchodzić w interakcje z tą osobą, więc upewnij się, że zatrudnisz kogoś, z kim czujesz się komfortowo.

Dostęp do Ekspertów

Inne obszary działalności, które obejmują zadania do outsourcingu, to sprzedaż, marketing i obowiązki prawne. Outsourcing zapewnia dostęp do wiedzy specjalistycznej, która prawdopodobnie kosztowałaby Cię znacznie więcej, gdybyś musiał zatrudnić pracowników wewnętrznych o podobnej wiedzy. Ceny mogą się znacznie różnić, w zależności od tego, co musisz zrobić i poziomu doświadczenia firmy, której zlecasz pracę. Pamiętaj, aby rozejrzeć się i sprawdzić referencje.

Dzisiaj, przy tak wielu firmach działających zdalnie, outsourcing może dosłownie oszczędzić biznes.