Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

75% klientów raczej nie użyje markowego hashtagu do promowania swojej firmy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 75% klientów raczej nie użyje markowego hashtagu do promowania swojej firmy

Według Visual Objects około 75% klientów twierdzi, że jest mało prawdopodobne, aby publikowali treści z firmowym hashtagiem. Dzieje się tak po piętach firm, które intensyfikują działania marketingowe, aby zachęcić klientów do powrotu i rozpoczęcia zakupów.

Kluczową strategią, którą firmy starają się odnowić i wzmocnić przywiązania, są treści generowane przez użytkowników. Poprzez treści firmy zachęcają klientów do angażowania się i tworzenia własnych treści w imieniu firmy. Treść może być aktualizacją w mediach społecznościowych, w tym recenzjami, hashtagami, filmami, podcastami lub innymi materiałami.Badanie obiektów wizualnych dotyczące markowych hashtagów

Treści generowane przez użytkowników mogą nie tylko pomóc w stworzeniu szumu, ale także działać jako rekomendacje od innych klientów. Jest to przydatne, gdy firmy stoją w obliczu spowolnienia gospodarczego i cięć budżetowych na marketing. Według marketingu influencerów Hub69% marek spodziewa się zmniejszenia wydatków na reklamę w 2020 roku.

Ponieważ zasoby wewnętrzne i spowolnienie gospodarcze wywierają presję finansową na przedsiębiorstwa, firmy powinny wykorzystywać treści generowane przez użytkowników do promowania swoich produktów i usług. Firma Visual Objects przeprowadziła ankietę wśród około 401 osób w całych Stanach Zjednoczonych i stwierdziła, że ​​ludzie niechętnie tworzą treści w imieniu marek. W rzeczywistości tylko 22% osób twierdzi, że prawdopodobnie utworzy post na blogu w imieniu firmy

Jednak Visual Objects twierdzi, że firmy mogą zachęcać i motywować klientów do interakcji z ich produktami online. Zawiera pięć przykładów marek, które przybiły treści generowane przez użytkowników w Internecie i wyjaśnia, w jaki sposób inne firmy mogą zrobić to samo.

5 Sposoby nakłonienia klienta do rzecznictwa w Twoim imieniu

Zachęcaj do tworzenia hashtagów przez użytkowników

Firmy mogą zachęcać klientów do używania hashtagów, oferując nagrody. Na przykład, ptasi szary sprzedaje suknie druhen bezpośrednio konsumentom i zachęca hashtagiem #birdyinthewild. Używa hashtagu, aby zwiększyć świadomość swoich produktów wśród odbiorców z branży ślubnej. Należą do nich panny młode i druhny; oraz dostawcy ślubów, tacy jak fotografowie, lokale, kwiaciarnie.

Rekommenderad:  Jak zamienić swoją stronę internetową w główny magnes

Klienci, którzy publikują na Instagram korzystając z hashtagu Birdy Grey, mają szansę zaistnieć na stronie internetowej Birdy Grey. Rezultatem jest ptasia szarość Instagram konto zgromadziło nieco ponad 70 000 obserwujących. Bezpłatna reklama dla sprzedawców ślubnych, zwłaszcza fotografów, którzy chcą zarobić na nowych interesach, pomogła zwiększyć ruch na stronie Birdy Grey.

Podobnie jak Birdy Grey, firmy mogą pomóc w stworzeniu wzajemnie korzystnego ekosystemu marketingowego, zapewniając zachęty za pomoc w działaniach marketingowych.

Rekrutuj gościnnych pisarzy

Zaproś klientów do udziału w pisaniu postów promujących firmę. Zachęcając gości do pisania, firmy mogą korzystać z ich usług w celu dalszego wykorzystania swoich towarów i usług. W ramach wymiany zarówno firmy, jak i pisarze mogą czerpać korzyści z postów gościnnych.

Bezpłatne treści pomagają firmom budować lojalność, a także poprawiać optymalizację wyszukiwarek (SEO). Ponadto firmy nie muszą inwestować czasu w tworzenie oryginalnych treści. W zamian zaproszeni pisarze pomagają promować markę, a także doskonalić swoje rzemiosło i zwiększać liczbę odbiorców.

Zachęcaj do recenzji produktów

Dla firmy pozytywne recenzje są bardzo ważne. Recenzje pomagają klientom w podjęciu decyzji o skorzystaniu z Twoich usług; dowodzą Twojej wiarygodności, a także poprawiają Twoją widoczność. Recenzje dla konsumentów dostarczają nie tylko błyszczących świadectw, ale także przedstawiają najgorsze scenariusze. Oprócz pomocy w podejmowaniu decyzji zakupowych dla innych klientów, zapewniają one nowe perspektywy dla użytkownika końcowego.

Pozytywne recenzje stanowią społeczny dowód na to, że firmy mogą dostarczać produkty wysokiej jakości, potwierdzając twierdzenia zawarte w materiałach marketingowych. Oceny mogą również zapewnić większą ekspozycję online pod względem SEO, co firmy powinny wykorzystać.

Opanuj nowe media społecznościowe

TikTok szturmem podbija marketing wirusowy. Dzięki niemu firmy mogą odkrywać i wzmacniać treści generowane przez użytkowników wśród młodszych grup demograficznych. Chociaż 81% twierdzi, że jest mało prawdopodobne, aby stworzyli film dla produktu, jednak tworzą filmy przedstawiające popularne produkty na TikTok.

Rekommenderad:  Nie zgadzasz się ze swoim klientem? 11 sposobów na znalezienie pozytywnego i skutecznego rozwiązania

Zachęcając klientów do tworzenia komicznych treści za pomocą wyzwań, możesz pomóc dotrzeć do młodszych klientów i pozostać na bieżąco.

Szukaj influencerów

YouTube jest prawdopodobnie najpopularniejszym narzędziem mediów społecznościowych. Tworzenie filmów marketingowych może być kosztownym zadaniem. Ponadto wymaga to czasu, pieniędzy i pracy. Tylko 26% klientów jest skłonnych zrecenzować produkt lub firmę na platformie innej firmy. Jednak osoby wpływowe chcą nawiązywać kontakty i pomagać swoim obserwującym w uzyskaniu wglądu w problemy – dotyczy to również produktów i usług.

Współpracując z influencerami, możesz wykorzystać ich status liderów opinii do zwiększenia świadomości Twojej marki. Możesz współpracować z wpływowymi osobami, aby pomóc w tworzeniu filmów z rozpakowywania, a nawet recenzji produktów. Możesz też korzystać z promocji i rabatów, aby zachęcić innych do wypróbowania Twoich produktów.

Konkluzja

W tym konkurencyjnym środowisku biznesowym tradycyjna reklama już nie wystarcza. W dzisiejszych czasach ludzie tworzą własne mikrospołeczności za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, aby dalej angażować się w osoby o podobnych poglądach.

Biasness musi manewrować, aby dotrzeć do swoich klientów za pośrednictwem tych mikrospołeczności. Dotarcie do klientów to tylko połowa zadania, ponieważ będą oni musieli również często i produktywnie kontaktować się z klientami. Oznacza to zachęcanie i zachęcanie do tworzenia treści tworzonych przez użytkowników.

Firmy mogą zachęcać do recenzji za pomocą bezpłatnych próbek produktów, przyszłych rabatów lub wpisów do loterii. Mogą współpracować ze swoimi klientami w celu tworzenia atrakcyjnych treści, aby promować markę i jej produkty. Pomaga to nie tylko w marketingu, ale także umożliwia klientom wysłuchanie ich głosu.Table of Contents