Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Jak ludzie sukcesu spędzają wolny czas

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Jak ludzie sukcesu spędzają wolny czas

Często zdarza się, że ludzie sukcesu są w swoim żywiole; widzisz ich u szczytu produktywności, pracujących przez wiele godzin i pokazujących talenty, które czynią ich wspaniałymi.

Ale co robią w wolnym czasie, kiedy nie realizują aktywnie swoich celów?

Prawdopodobnie nie zdziwi Cię fakt, że to, jak ludzie spędzają wolny czas, ma prawie takie samo znaczenie jak to, jak spędzają czas w pracy.Cechy efektywnego czasu wolnego

Oczywiście ludzie sukcesu nie są tacy sami. Cieszą się szeroką gamą różnych hobby i stylów życia. Ale cechy „efektywnego” spędzania wolnego czasu prawie zawsze obejmują niektóre lub wszystkie z tych cech:

  • Edukacja. Ludzie sukcesu nigdy nie przestają się uczyć. Zawsze chcą otrzymywać najnowsze wiadomości związane z ich branżą i chcą być na bieżąco z szerszymi trendami. Ale chcą też uczyć się o innych przedmiotach i poszerzać swoje umiejętności — dzięki temu są wystarczająco wszechstronni, aby myśleć w nowy i innowacyjny sposób.
  • Zdrowie i fitness. Większość ludzi sukcesu spędza również czas na poprawianiu swojego zdrowia i kondycji. Lepsza sprawność fizyczna często prowadzi do lepszego myślenia i wyższej produktywności; kultywuje również samodyscyplinę.
  • Relaks. Ludzie sukcesu nie robią ciągle trudnych rzeczy w swoim wolnym czasie; też relaksują. Wakacje i prawdziwy relaks z przyjaciółmi i bliskimi mogą złagodzić stres i przygotować cię do lepszego skupienia i jasności w przyszłości.
  • Socjalizacja. Socjalizacja jest niezbędna dla zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Bez niej nawet najbardziej niezależni ludzie mogą cierpieć z powodu samotności i depresji. Socjalizacja to także brama do sieci i poznawania nowych ludziktóry może pomóc Ci odnieść sukces na niezliczone sposoby.

Przykłady, jak ludzie sukcesu spędzają wolny czas

To tylko kilka przykładów hobby, nawyków i zajęć, które cieszą ludzi sukcesu, gdy nie pracują:

Rekommenderad:  Jak usunąć Instagram Konta z iPhone'a, Androida lub komputera

1. Medytacja

Korzyści płynące z medytacji są dobrze udokumentowane, a niezliczeni odnoszący sukcesy przedsiębiorcy przysięgają na ten proces. Nawet 15 minut dziennie skupienia się na chwili obecnej i oczyszczenia myśli może przynieść ci introspekcję, wewnętrzny spokój i jaśniejsze myślenie. Włącz go do swojej codziennej rutyny.

2. Ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia fizyczne utrzymują formę, zmniejszają podatność na choroby, zwiększają poczucie energii, zwiększają produktywność i są doskonałą okazją do rozmów z innymi ludźmi. A co najlepsze, można to zrobić na niezliczoną ilość sposobów. Biegaj, marsz siłowy, jazda na rowerze, podnoszenie ciężarów, pływanie, wiosłowanie lub kickboxing — to, co robisz, nie ma większego znaczenia niż sam fakt, że to robisz.

3. Czytanie i podcasty

Nie powinno cię dziwić, że większość ludzi sukcesu spędza dużo wolnego czasu na czytaniu książek i słuchaniu podcastów. Pozostają na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w wielu dziedzinach i są stale głodni nowych informacji. Spróbuj znaleźć autora lub prowadzącego podcast, którego lubisz, i zejdź do króliczej nory, aby odkryć niezliczone głębie nowych treści. Następnie spróbuj uzyskać rekomendacje nowych treści od osób, które szanujesz i podziwiasz.

4. wakacje

Podróżowanie po świecie w celu zobaczenia i poznania nowych miejsc, kultur, potraw i doświadczeń to nie tylko zabawa; to fantastyczny sposób na poszerzenie horyzontów i naładowanie baterii po wypaleniu. Osobiście to mój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu, ale nie mogę tego robić cały czas, bo jest dość drogi. Niemniej jednak ważne jest, aby podróżować do różnych miejsc, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy i tworzyć wspomnienia, które zostaną na całe życie.

5. Klasy

Podobnie wielu ludzi sukcesu robi wszystko, aby w wolnym czasie uczęszczać na zajęcia. Mogą uczyć się przedmiotów związanych z ich branżą, ale częściej biorą udział w zajęciach z nowych dziedzin. Chcą przesuwać granice własnego rozumienia i myśleć w kreatywny sposób; tylko ekspozycja na nowe dyscypliny może to kultywować.

Rekommenderad:  Apple planuje umieścić więcej reklam na Twoim iPhonie, zgłoś roszczenia

6. Czas z rodziną i przyjaciółmi

Istnieje zbiorowe złudzenie, że większość ludzi sukcesu spędza cały czas w biurze, poświęcając czas dla przyjaciół i rodziny lub całkowicie rezygnując z osobistych relacji. Jednak większość „prawdziwie” odnoszących sukcesy ludzi spędza większość swojego wolnego czasu na budowaniu tych więzi. Możesz osiągnąć znacznie więcej i być znacznie szczęśliwszym, mając sieć bliskich, którzy cię wspierają.

7. Twórcze zajęcia

Wiele badań potwierdza, że ​​uprawianie sztuki i angażowanie się w działania twórcze może poprawić funkcję mózgu i zwiększyć swoją zdolność do kreatywnego myślenia. Nic więc dziwnego, że tak wielu ludzi sukcesu spędza część wolnego czasu na kreatywnych hobby. Malują, uczą się grać na instrumentach muzycznych, twórczo piszą i kręcą filmy krótkometrażowe; bez względu na to, jakie media wybiorą, zawsze pozostają pobudzone.

8. Zgłaszanie się na ochotnika

Wreszcie, ludzie odnoszący największe sukcesy spędzają czas na wolontariacie. Wolontariat to doskonały sposób na odwdzięczenie się społeczności, która pomogła Ci osiągnąć sukces. To także świetna okazja do poznania innych podobnie myślących ludzi, a w zależności od tego, gdzie i jak jesteś wolontariuszem, możesz spędzać czas na świeżym powietrzu i/lub jednocześnie ćwiczyć.

Jak ludzie sukcesu uwalniają swój czas?

Oto różne sposoby, w jakie ludzie sukcesu mogą uwolnić czas od napiętego harmonogramu:

  1. Wstawać wcześnie. Ludzie odnoszący największe sukcesy zwykle zaczynają dzień wcześnie. Wielu zgadza się, że to najlepszy czas na pracę. Nie ma prawie żadnych rozrywek, a dla wielu osób (w tym dla mnie) produktywność jest zwykle najwyższa wczesnym rankiem.
  2. Korzystanie z technologii. Ludzie sukcesu wiedzą, jak zmniejszyć nadmiarowość w swoich codziennych obowiązkach, a jednym z najłatwiejszych sposobów na to jest użycie narzędzi lub aplikacji zwiększających produktywność.
  3. Ustalanie priorytetów zadań. Ludzie sukcesu ustalają priorytety zadań i delegują mniej istotne zadania.
  4. Praca zdalna. Badania pokazują, że 66 proc. profesjonalistów twierdzi, że ich produktywność poprawia się, gdy nie ma ich w biurze, a 76% twierdzi, że poza biurem jest mniej czynników rozpraszających uwagę. Ponadto ankieta CoSo Cloud wykazała, że ​​pracownicy WFH oszczędzają nawet $5240 rocznie na koszty dojazdów do pracy w domu. Te pieniądze można przeznaczyć na wakacje lub inne pozycje z powyższej listy!
Rekommenderad:  Jak kurs testowania oprogramowania może pomóc zwiększyć szanse na zatrudnienie

Wykonywanie tych czynności nie oznacza, że ​​odniesiesz sukces, a odniesienie sukcesu nie oznacza, że ​​uczestniczysz w tych czynnościach. Istnieją jednak elementy tych czynności – takie jak relaks, nauka i kontakty towarzyskie – które muszą być częścią twojego życia. Ucz się od nich i staraj się optymalizować swój wolny czas, aby dobrze Ci służył.