Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Najlepsze aplikacje do zrzutów ekranu dla Windows w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Najlepsze aplikacje do zrzutów ekranu dla Windows w 2023 r

Zrzuty ekranu to jeden z najlepszych sposobów na uchwycenie dowolnej chwili i udostępnienie jej znajomym i rodzinie. Zrzuty ekranu to doskonały sposób, aby to zrobić, niezależnie od tego, czy jest to film, który chcesz nagrać, czy obraz, który chcesz zachować na zawsze.

W dzisiejszych czasach robienie zrzutów ekranu jest integralną częścią naszego życia zawodowego. Kilka lat temu robienie zrzutów ekranu nie było tak powszechne, ale teraz, gdy musisz robić zrzuty ekranu w celach zawodowych, potrzebujesz oprogramowania i narzędzi do Windows i inne systemy operacyjne.

Wiemy, jak frustrujący jest brak możliwości łatwego zrobienia zrzutu ekranu na urządzeniu. Właśnie dlatego opracowaliśmy listę najlepszych aplikacji do zrzutów ekranu Windows 10/11. W tym artykule omówiono wszystko, co musisz wiedzieć o tym oprogramowaniu, w tym jego zalety i wady, funkcje i cenę.

Ale zanim to nastąpi, przyjrzyjmy się podstawom.

Co to jest zrzut ekranu?

Zrzut ekranu to nieruchomy obraz przedstawiający zawartość widocznego ekranu. Czasami nazywa się to również zrzutem ekranu. Możesz nagrać dokładnie to, co jest na ekranie, używając zrzutów ekranu do późniejszego udostępnienia lub odniesienia.

Robienie zrzutów ekranu, zachowywanie ich i udostępnianie może być bardzo korzystne. Niektórzy twierdzą nawet, że zrzut ekranu jest niezbędnym elementem Internetu. Zrzuty ekranu często służą jako artefakty nowej ery i umożliwiają pokazanie innym określonej zawartości ekranu.

Jak mogę wykorzystać zrzut ekranu?

Zrzuty ekranu są cennym źródłem informacji, które można łatwo udostępniać innym i stanowią znaczący postęp w produktywności. Zrzuty ekranu są bardzo przydatne, gdy chcesz pokazać coś, co w innym przypadku byłoby trudne do wyrażenia jedynie słowami.

Najlepsze aplikacje do zrzutów ekranu dla Windows

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do przechwytywania ekranu, które umożliwiają wykonanie zrzutu ekranu całego pulpitu lub ekranu. Mogą występować różnice między tymi narzędziami pod względem rozmiaru zrzutu ekranu, jakości, obsługi systemu operacyjnego i obsługi formatu plików. Przyjrzyjmy się teraz najlepszym programom do tworzenia zrzutów ekranu, z których możesz szybko skorzystać i które pomogą Ci zwiększyć produktywność.

Narzędzie Microsoftu do wycinania zrzutów ekranu – Podstawowe narzędzie do przechwytywania ekranu dla Windows

Wbudowany Windows Narzędzie Snipping Tool zapewnia proste, bezpłatne narzędzie do zrzutów ekranu z większą liczbą funkcji niż polecenie „drukuj ekran”. Funkcjonalność narzędzia jest podstawowa, pozwala jednak wybrać konkretny obszar ekranu do zrzutu ekranu lub wykonać zrzut ekranu całego ekranu. Jedną z najlepszych funkcji jest możliwość zaprojektowania własnego kształtu przed zrobieniem zdjęcia. Dowolne, prostokątne, okienne i pełnoekranowe to cztery główne dostępne typy migawek.

Program umożliwia także edycję zrzutów ekranu za pomocą programu Paint 3D lub narzędzia Pióro i Zaznacz. Po zakończeniu edycji zrzutu ekranu masz dwie możliwości: Zapisz go na swoim komputerze w formacie pliku takim jak .jpg, .png lub .gif.

Rekommenderad:  Znaczenie standaryzacji i centralizacji zasobów w celu zaspokojenia medycznych potrzeb społeczeństwa

Greenshot – Najlepsza aplikacja do zrzutów ekranu dla Windows

Greenshot to prosta aplikacja do robienia zrzutów ekranu. Został zaprojektowany tak, aby ułatwić korzystanie z przycisku Print Screen (PrtSc) w celu przechwycenia zrzutu ekranu i zapisania go do późniejszego wykorzystania. Twoje zrzuty ekranu można zapisać, otworzyć w edytorze obrazów, skopiować do schowka, wydrukować, edytować w programie MS Paint lub przesłać bezpośrednio do dowolnej witryny hostującej multimedia, takiej jak Imgur.

Podczas przeglądania stron internetowych Greenshot może przechwytywać obrazy pełnoekranowe i okienne. Możesz także oznaczać i opisywać zrzuty ekranu, a następnie zapisywać je w różnych formatach do późniejszej edycji. Tak jak Windows Narzędzie do wycinania, Greenshot to bezpłatna aplikacja oferująca lepsze znaczniki i funkcje dostosowywania.

Gyazo – Najlepszy płatny program do przechwytywania ekranu dla Windows

Gyazo to internetowy menedżer zdjęć i narzędzie do robienia zrzutów ekranu. Wykonane zrzuty ekranu są natychmiast publikowane na stronie internetowej Gyazo z unikalnym linkiem, który możesz udostępnić innym. Darmowa wersja Gyazo pomaga w robieniu zrzutów ekranu i szybkim publikowaniu ich w Internecie.

Aplikacja promuje także wersję płatną Gyazo Pro ($30,99/miesiąc), który jest wymagany, jeśli chcesz zarządzać wszystkim online i mieć nieograniczony dostęp do zapisanych zrzutów ekranu i narzędzi do edycji. Subskrypcja Pro umożliwia także zarządzanie online nagranymi filmami i powtórkami gier.

KaczkaShot – Łatwe zrzuty ekranu

Duckshot to produkt stosunkowo nowy, ale bardzo dopracowany i niezwykle łatwy w użyciu. Dzięki uniwersalnemu paskowi narzędzi zawsze masz pod ręką to, czego potrzebujesz. Dzięki DuckShot możesz wycinać określone regiony, tworzyć warstwowe adnotacje i zmieniać rozmiar płótna bezpośrednio z ekranu.

Obsługuje wycinanie na ekranie, przechwytywanie pełnoekranowe, wieloekranowe, okienne, opóźnione i przewijane. Oprócz narzędzi do rysowania zapewnia także dynamiczną kontrolę kolorów HSB i powiększony próbnik kolorów. Oprócz przechwytywania obrazów możesz także przechwytywać filmy i pliki GIF.

DuckShot kosztował kiedyś 17,99 USD za licencję, ale teraz jest dostępny bezpłatnie, co czyni go świetną opcją dla osób poszukujących bezpłatnej aplikacji do zrzutów ekranu Windows.

LightShot – Łatwa w użyciu aplikacja do zrzutów ekranu

Łatwa w użyciu, bezpłatna aplikacja do przechwytywania ekranu Lightshot umożliwia użytkownikom edycję przechwyconych obrazów (w tym adnotacji). Przechwycone obrazy lub zrzuty ekranu można łatwo przenosić i zmieniać ich rozmiar. Z tego oprogramowania powinni także korzystać studenci lub pracownicy, którzy muszą zapisywać ważne informacje ze swoich ekranów.

Lightshot umożliwia edycję zrzutu ekranu po naciśnięciu klawisza Print Screen (PrtSc) na klawiaturze. Po naciśnięciu klawisza w aplikacji Lightshot narzędzia do przycinania i ekran są zakryte przezroczystą nakładką. Aplikacja jest bezpłatna i jest jedną z naszych najlepszych rekomendacji Windows 10.

UdostępnijX – Najlepsza darmowa aplikacja do zrzutów ekranu dla Windows

ShareX to bezpłatne narzędzie do zrzutów ekranu, które jest przydatne do udostępniania zrzutów ekranu na różnych stronach internetowych, a narzędzie online działa również jako menedżer plików. Narzędzie online pełni także funkcję menedżera plików. Przechwytywanie przewijania i przechwytywanie strony internetowej są zawarte w aplikacji natywnej.

Rekommenderad:  Dwayne Johnson ogłasza nakręcenie „Red Notice” dla Netflix

Możesz przesyłać zrzuty ekranu do wielu różnych usług online bezpośrednio z interfejsu ShareX i zarządzać swoimi kontami z tego samego interfejsu. Aby ułatwić udostępnianie, możesz także uzyskać krótkie linki do udostępniania.

Aplikacja jest przydatna, jeśli robisz zrzut ekranu i potrzebujesz zaawansowanych funkcji. Aplikacja zawiera także kilka programów, które mogą być pomocne, jeśli potrzebujesz prostego zrzutu ekranu lub chcesz doprecyzować obraz i uczynić go bardziej atrakcyjnym. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne.

Snipaste – Najskuteczniejsze narzędzie do wycinania

Snipaste to proste, ale skuteczne narzędzie do wycinania, które pozwala także przypiąć migawkę z powrotem do ekranu. Naciskając klawisz F1, możesz zrobić zrzut ekranu w aplikacji, a następnie wkleić go jako pływające okno, naciskając klawisz F3.

Można także utworzyć pływające okno obrazu zawierające tekst lub informacje o kolorze ze schowka. Te windows można powiększać, obracać, odzwierciedlać, przezroczystość i klikać! Będziesz zaskoczony, jak bardzo ta aplikacja może przyspieszyć Twoją pracę, jeśli jesteś programistą, projektantem lub osobą, która spędza dużo czasu przed komputerem. Aplikacja nie wymaga subskrypcji premium i jest intuicyjna.

PicPick – Narzędzie do przechwytywania wielu zrzutów ekranu

PicPick to unikalne narzędzie do zrzutów ekranu, które umożliwia jednoczesne wykonywanie wielu zrzutów ekranu za pomocą wstążki i nowoczesnego Windows interfejs. Chociaż PicPick ma elegancki układ, interfejs edycji odróżnia go od innych aplikacji. Możesz także dzielić zrzuty ekranu i dodawać znaczniki, takie jak cyfry i strzałki.

PicPick umożliwia także zmianę rozmiaru, przycinanie, stosowanie efektów i dodawanie tekstu do dowolnego przechwyconego obrazu. PicPick’sPicPicktab umożliwia publikowanie plików bezpośrednio w witrynach takich jak Facebook, Twitter, i inni. Do użytku osobistego PicPick jest bezpłatny, ale do użytku biznesowego subskrypcja aplikacji kosztuje do 25 USD.

Który Windows Aplikacja do zrzutów ekranu jest dla mnie najlepsza?

Jeśli chodzi o robienie zrzutów ekranu, nie ma jednej „najlepszej aplikacji”, która działałaby dla każdego. Niektóre aplikacje mogą lepiej odpowiadać Twoim konkretnym potrzebom niż inne, oferując inne funkcje niż inne. Wybierając najlepszą dla siebie aplikację, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Jak łatwe jest korzystanie z aplikacji?
 • Czy aplikacja oferuje wystarczającą funkcjonalność?
 • Jakie rodzaje opcji dostosowywania oferuje aplikacja?
 • Jakie dodatkowe funkcje, takie jak udostępnianie innym stronom internetowym lub możliwość tworzenia GIF-ów, są dostępne?

W ten sposób możesz wypróbować różne aplikacje, które odpowiadają Twoim konkretnym potrzebom. Wszystkie powyższe aplikacje są łatwe w obsłudze i oferują wiele zasobów dostosowanych do Twoich potrzeb.

Szukasz wbudowanych narzędzi do robienia zrzutów ekranu? Tu są 6 Sposoby robienia zrzutów ekranu Windows 11.

Rekommenderad:  Włącz funkcję DNS przez HTTPS w Windows 11

Często zadawane pytania dotyczące Windows Aplikacje do zrzutów ekranu

Tak, Windows Narzędzie do wycinania zrzutów ekranu jest bezpłatne i można je łatwo pobrać ze sklepu Microsoft Store. Aplikacja jest naszą pierwszą rekomendacją, jeśli chcesz korzystać z narzędzia do zrzutów ekranu, którego można się łatwo nauczyć.

Aplikacja Gyazo jest bezpłatna, jeśli chcesz robić zrzuty ekranu i zapisywać je na swoim urządzeniu pamięci masowej. Aplikacja wymaga subskrypcji Pro tylko wtedy, gdy zamierzasz przechwycić więcej niż 7 sekund wideo i przechowuj zapisane pliki w menedżerze plików aplikacji.

Windows System operacyjny nie ma wbudowanego narzędzia do przechwytywania ekranu, ale możesz używać aplikacji Paint w formacie Windows aplikacja, która pozwala nam edytować lub zapisywać zrzuty ekranu.

Dla tych, którzy chcą przechwycić i nagrać ekran, Movavi Screen Recorder jest jednym z najlepszych wyborów. Oprócz możliwości przechwytywania materiału z poszczególnych części ekranu, Movavi jest również wyposażony w edytor, który umożliwia przycinanie i modyfikowanie materiału.

Oto siedem najlepszych aplikacji do zrzutów ekranu Windows:

 1. Narzędzie do wycinania zrzutów ekranu
 2. Greenshot
 3. Gyazo
 4. Lightshot
 5. UdostępnijX
 6. Snipaste
 7. PicPick

Nie ma wbudowanej aplikacji do zrzutów ekranu Windows 10, ale jeśli chcesz dostosować, dodawać adnotacje lub udostępniać zrzuty ekranu Windows 10, Wycinanie i szkicowanie jest na to najlepszym sposobem. Użyj skrótu klawiaturowego Windows Klawisz + Shift + S, aby aktywować Wycinanie i szkicowanie.

Aplikacje takie jak Gyazo i LightShot są dostępne na telefonach komórkowych i tabletach z systemem Android, ale prawdopodobnie nie oferują tych samych funkcji, co w wersji Windows ekosystem. Jednak w ekosystemie Androida możesz z łatwością robić zrzuty ekranu wszystkich widocznych treści na ekranie, naciskając jednocześnie przyciski zwiększania głośności i zasilania.

Istnieje kilka bezpłatnych aplikacji do zrzutów ekranu Windows jak Snipping Tool, Lightshot, Snipaste i inne. Jednak z naszych testów wynika, że ​​ShareX jest najlepszą bezpłatną aplikacją do zrzutów ekranu Windows. Zawiera zarówno funkcje przechwytywania przewijania, jak i przechwytywania stron internetowych, a także działa jako menedżer plików dla zrzutów ekranu.

Table of Contents