8 Najlepsze aplikacje rzeczywistości rozszerzonej na Androida i iOS

Świat ma się zmienić dzięki rzeczywistości rozszerzonej. Jeśli nie znasz jeszcze koncepcji, rzeczywistości rozszerzonej lub sztucznej inteligencji, to sposób na zbadanie innej rzeczywistości i alternatywnych możliwości za pomocą tylko smartfona i aplikacji AI. Dzięki rzeczywistości rozszerzonej lub wirtualnej możesz nakładać obrazy cyfrowe na swoją przestrzeń osobistą i „przymierzać” bez odkładania smartfona. Niektóre aplikacje nawet ułatwiają życie, pomagając w wykonywaniu niektórych zadań, takich jak znalezienie samochodu. Ciekawe, co tam jest? Spójrzmy na najlepsze aplikacje rzeczywistości rozszerzonej, które wkrótce będziesz chciał posiadać.

1. Google Lens

Aparaty do smartfonów umożliwiają robienie wysokiej jakości zdjęć w dowolnym miejscu. Kamery telefoniczne przeszły długą drogę. Pewnego dnia zapewnią jakość, jaką zapewnia lustrzanka cyfrowa. Cholera, niektórzy ludzie myślą, że już to robią! Ale jak chcesz mieć aplikację, która może analizować właśnie zrobione zdjęcie i udzielać informacji na jego temat? Soczewka Google daje taką możliwość.

Oto jak to działa. Załóżmy, że właśnie zrobiłeś zdjęcie drzewa. Google Lens może analizować zawartość zdjęcia i powiedzieć, jaki to rodzaj drzewa. Następnie aplikacja może podać informacje o innych elementach na zdjęciu. Na tym też się nie kończy. Jeśli sfotografujesz książkę, album lub grę wideo, powie Ci, co to jest, a nawet skieruje Cię w stronę recenzji tego produktu. Co za sposób na uzyskanie większego przebiegu ze smartfona!

2. Ink Hunter

Zawsze chciałeś tatuażu, ale który wybrać? Dzięki Ink Hunter możesz „przymierzyć” różne tatuaże i zobaczyć, które najlepiej pasują do Twojego obrazu. Najpierw wybierz z obszernej biblioteki tatuaży Ink Hunter. Następnie skieruj go na część ciała, na której chcesz go wypróbować. Voila! Otrzymasz wizualną reprezentację tego, jak będzie na ciebie wyglądać. Jeśli nie lubisz jednego, spróbuj innego. Możesz nawet przenosić telefon i sprawdzać, jak będzie wyglądał pod różnymi kątami. Nigdy więcej zgadywania przy wyborze tatuażu.

3. Ulepszone prace

Czy kiedykolwiek miałeś problem ze znalezieniem samochodu na zatłoczonym parkingu? To może stać się przeszłością dzięki aplikacji Augmented Works o rozszerzonej rzeczywistości. Korzystanie z niego nie może być prostsze. Poinformuj aplikację, gdzie jest zaparkowany samochód. Aplikacja ustawia lokalizację i wyświetla wizualny znak pokazujący, gdzie jest twój samochód i którą drogę należy iść, aby do niego dotrzeć. Mówi nawet o odległości, którą musisz pokonać, aby się tam dostać. Poza tym nie działa tylko w twoim samochodzie. Możesz go również użyć do znalezienia motocykla lub roweru. Dzięki tej najnowszej aplikacji nigdy więcej nie poczujesz się „zagubiony”.

4. Świat giphy

GIF-y są modne w mediach społecznościowych, ale możesz poprawić swoją grę GIF za pomocą aplikacji GIPHY World. Ta aplikacja pozwala wybrać naklejki i 3-wymiarowe obiekty z obszernej biblioteki GIPHY i dodaj je do własnej przestrzeni. Po udekorowaniu przestrzeni nakręć film i udostępnij światu swoje unikalne dzieło. Możesz dodawać słynne posągi, dzieła sztuki, a nawet planety do swojej rzeczywistości i szybko zamieniać je w udostępniane pliki GIF. Media społecznościowe nigdy nie będą takie same!

5. Just a Line

Czy chcesz podzielić się swoimi doodlami i bazgrołami ze światem? Just a Line to aplikacja rzeczywistości rozszerzonej, która pozwala to zrobić. Dzięki Just a Line możesz rysować w powietrzu, fizycznie poruszając smartfonem w przestrzeni w artystyczny sposób, aby stworzyć wirtualne arcydzieło. Następnie użyj wideo, aby udostępnić go ulubionej platformie mediów społecznościowych. Projektanci Just a Line wydali niedawno wersję, która pozwala stworzyć arcydzieło z partnerem. Aby to zrobić, umieść swój telefon obok kogoś innego i dotknij ikony partnera. Voila! Twoje telefony mogą teraz współpracować, aby utworzyć rysunek. Niekoniecznie zmieni cię w artystę, ale bazgroły są świetnym środkiem zmniejszającym stres i możesz po prostu odkryć swoje wewnętrzne Picasso.

6. Vuforia Chalk

Czy kiedykolwiek miałeś problem techniczny i nie byłeś w stanie dokładnie opisać, na czym polega problem? Vuforia Chalk ułatwia życie osobom z wyzwaniami technologicznymi. Gdy potrzebujesz pomocy lub porady, połącz się ze swoim ulubionym technikiem, rozpoczynając rozmowę wideo. Następnie skieruj tylną część aparatu w smartfonie na monitor komputera. Teraz Ty i technicy, z którymi jesteś połączony, możesz zaznaczyć na ekranie za pomocą rzeczywistości rozszerzonej i pokazać, jak rozwiązać problem. Nie musisz już szukać potocznych terminów technicznych, aby opisać, co musisz naprawić. Nie trzeba mówić „geek mówić”, gdy zrzut ekranu jest wart tysiąca słów. W rzeczywistości Vuforia Chalk umożliwia wyświetlanie podglądu na żywo dowolnego obszaru roboczego. Przydaje się, gdy potrzebujesz współpracować z innymi przy projekcie.

7. Zestaw do pomiaru AR

Twój smartfon może być czymś więcej niż smartfonem dzięki AR Measure Kit. Po pobraniu aplikacji możesz wyciągnąć telefon, aby zmierzyć wszystko, czego potrzebujesz, od wielkości drzwi do wymiarów całego pokoju. Wystarczy skierować aparat w telefonie na obiekt, który chcesz zmierzyć. Podczas przenoszenia telefonu pomiary pojawią się na ekranie. Jest też przyjemniejszy w użyciu niż linijka!

8. ELSA

ELSA to skrót od angielskiego Smart Speech Assistant, który pomoże ci nie zmieniać nazwy słów. Jedną rzeczą jest wyszukanie słowa w słowniku, ale inną rzeczą, aby poprawnie je wymówić. W ELSA wpisujesz słowo, które nadaje odpowiednią wymowę. Nigdy więcej krępujących momentów, w których źle wymawiasz słowo!

Ciesz się światem rzeczywistości rozszerzonej! Jaka jest twoja ulubiona aplikacja AR? Daj nam znać w komentarzach poniżej.