Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Najlepsze darmowe platformy blogowe

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Najlepsze darmowe platformy blogowe

Najprostszym sposobem na dołączenie do świata blogów jest rozpoczęcie korzystania z bezpłatnych blogów. Aby mieć swojego darmowego bloga, musisz wybrać darmowe platformy blogowe.

Obecnie istnieje wiele darmowych platform do blogowania, które pomogą Ci założyć darmowego bloga.

Jednak okazuje się to wyzwaniem dla początkujących blogerów, którzy nie są świadomi najlepszych opcji dla platform blogowych.

Aby pomóc Ci w wyborze najlepszej darmowej platformy blogowej, przygotowaliśmy listę 8 Najlepsze darmowe platformy blogowe. Jest to obszerna lista najlepszych bezpłatnych hostowanych witryn blogowych, dzięki czemu masz wiele opcji, które ułatwią Ci pracę.

W rzeczywistości blogowanie udowodniło swoją siłę i jest uważane za jeden z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. Ponadto nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności, aby zarabiać na blogowaniu. Jest to jeden z głównych powodów, które skłaniają ludzi do zakładania własnych blogów. Większość blogerów rozpoczyna swoją karierę blogerską od darmowego bloga.

Wiele osób uważa, że ​​zarabianie na blogach to oszustwo lub spam. Chcę wyjaśnić, że zarabianie pieniędzy na blogowaniu jest rzeczywistością dla tych, którzy są gotowi włożyć trochę ciężkiej pracy, a konsekwentne wysiłki z pewnością mogą trwać, aby zarabiać na blogowaniu.

Cóż, istnieją dwa sposoby, dzięki którym możesz rozpocząć swój blog.

Możesz mieć darmowego bloga lub założyć własnego bloga.

Oba rodzaje blogów mają swoje zalety i wady.

Jednak bezpłatna witryna blogowa to łatwy sposób na zaznaczenie swojej obecności w blogosferze. Ponadto jest bezpłatny i nie musisz ponosić żadnych wydatków na prowadzenie bloga i zarządzanie nim. To powiedziawszy, ponieważ bezpłatne blogi są bezpłatne i hostowane, nie masz pełnej kontroli nad swoimi witrynami.

Podczas gdy w przypadku blogów hostowanych samodzielnie musisz zapłacić za domenę i hosting za prowadzenie witryn. Jednak masz pełną kontrolę nad swoimi witrynami.

Tak więc, jeśli jesteś nowy w blogowaniu i chcesz założyć swój pierwszy blog, możesz skorzystać z darmowego bloga. Dzięki darmowym witrynom do blogowania nie musisz płacić ani grosza za nazwę domeny i miejsce na hostingu.

Ponadto uzyskasz dostęp do sposobu pracy na blogach. Gdy już zapoznasz się z blogowaniem i masz praktyczną wiedzę na temat niszy, możesz mieć bloga na własnym serwerze, w którym musisz kupić nazwę domeny, hosting, motywy premium i wtyczki do swojego bloga.

Aby założyć bezpłatną witrynę blogową na bezpłatnej platformie blogowej, musisz wybrać dobrą nazwę domeny dla swojej witryny. W przypadku bezpłatnych platform blogowych uzyskanie nazwy domeny jest również bezpłatne. W rzeczywistości otrzymasz subdomenę jako adres swojego bloga.

Jeśli więc wybiorę WordPress.com jako bezpłatną platformę do blogowania, adres URL mojego bloga będzie zarabiałguys.wordpress.com (jeśli jest dostępny). Tak więc wordpress.com zostanie dodany do każdej bezpłatnej nazwy bloga na WordPress.com. To samo dotyczy tworzenia blogów na innych platformach blogowych.

Kilka kluczowych faktów na temat platform blogowych

Zanim wybierzesz dowolną bezpłatną platformę blogową, oto lista kilku kluczowych wskazówek, o których moim zdaniem powinieneś wiedzieć przed założeniem bloga. Pomoże Ci dowiedzieć się, na czym polega blogowanie na tych popularnych platformach blogowych.

 • Po pierwsze, dzięki darmowym platformom blogowym nie masz kontroli nad adresem swojego bloga. Twój bezpłatny blog może zostać usunięty bez uprzedniego powiadomienia, jeśli coś jest sprzeczne z ich TOS.
 • Darmowe platformy blogowe umożliwiają dodawanie treści do bloga poprzez umieszczanie postów i stron na blogu. Możesz dodawać zdjęcia, filmy. I inne elementy multimedialne na Twoim blogu.
 • Witryny z darmowymi blogami nie pozwalają na przesyłanie własnego motywu lub szablonu na darmowym blogu. Jedynym wyjątkiem jest Blogger.com.
 • Na tej bezpłatnej platformie blogowej obowiązuje miesięczny limit postów na blogu.
 • Nie masz dostępu do korzystania z wtyczek na większości platform blogowych.
 • Jeśli chodzi o monetyzację, masz ograniczone szanse na zarabianie pieniędzy dzięki darmowym blogom utworzonym na większości tych bezpłatnych platform blogowych.
Rekommenderad:  Najlepsze etui na Google Pixel 5a

Więc teraz masz już pojęcie o tym, czego możesz się spodziewać, kiedy zaczniesz pisać bloga, korzystając z najlepszych blogów teraz.

Przejdźmy teraz do zapoznania się z ostateczną listą narzędzi do tworzenia bezpłatnych blogów.

8 Najlepsze darmowe platformy blogowe

1. WordPress.com Darmowy blog

WordPress znajduje się na szczycie tej listy darmowych platform blogowych jako jedna z najbardziej niezawodnych i najpopularniejszych darmowych platform blogowych. Jest to potężny system zarządzania treścią, z którego korzystają nie tylko początkujący blogerzy, ale także miliony profesjonalnych blogerów.

Najlepszą rzeczą w WordPressie jest to, że pozwala stworzyć dowolnego bloga. Aż 17% stron internetowych na całym świecie używa WordPress.com do hostowania swojego darmowego bloga. Tak więc WordPress.com jest coraz częściej używany do tworzenia bezpłatnych blogów.

Wystarczy zarejestrować konto na WordPress.com, a następnie możesz rozpocząć swój blog w ciągu kilku minut. Ponadto jest łatwy w użyciu, a także otrzymujesz oficjalny przewodnik dla początkujących.

Chociaż jest wyposażony w mnóstwo funkcji, masz bardzo niewiele opcji zarabiania na swoim bezpłatnym blogu na WordPress.com. Co więcej, po prostu otrzymujesz z nimi subdomenę. Nie możesz instalować motywów i wtyczek, które nie są wymienione w oficjalnym katalogu WordPress.

Nie możesz również używać Google Adsense ani żadnego innego programu do zarabiania, który wymaga dodania kodu Javascript lub PHP do swojego bloga. Po rozmowie o swoich ograniczeniach WordPress.com jest nadal jedną z najlepszych opcji na rozpoczęcie darmowego bloga.

2. Blogger.com (BlogSpot)

Listy darmowych platform blogowych nie można rozszerzyć bez wzmianki o Blogger.com.

W rzeczywistości platforma Blogger jest jedną z najbardziej preferowanych i najczęściej używanych bezpłatnych platform blogowych.

Jeśli szukasz bezpłatnej i niezawodnej platformy do blogowania, Blogger.com może być dla Ciebie najlepszym wyborem. Blogger jest własnością Google, giganta wyszukiwarek.

Najważniejszym elementem platformy Blogger jest to, że jej bezpłatne blogi są domyślnie przyjazne dla wyszukiwarek. Nie musisz więc martwić się o aspekty SEO swojego bloga. Możesz po prostu skupić się na tworzeniu wartościowych treści dla swoich czytelników i zwiększaniu ogólnego ruchu organicznego.

Można łatwo tworzyć posty na blogu ze zdjęciami i filmami. Możesz także dostosować wygląd swojego bloga tak, jak lubisz, korzystając z tysięcy bezpłatnych szablonów dostępnych w witrynie Blogger.com.

Ponadto możesz zarabiać na swoim blogu za pomocą Google Adsense, Amazonitd. Najlepszą cechą platformy Blogger jest to, że jest nie tylko bezpłatna, ale także łatwa w użyciu i zapewnia doskonałą funkcjonalność.

3. Tumblr Darmowe platformy blogowe

Przekonasz się, że Tumblr różni się nieco od innych platform blogowych. Tumblr jest platformą mikroblogowania i ma funkcje sieci społecznościowych, w tym śledzenie innych blogów, ponowne blogowanie, wbudowane narzędzia do udostępniania i wiele więcej.

To doskonała platforma blogowa dla blogerów, zoptymalizowana specjalnie pod kątem publikowania krótkich treści, takich jak mikroblogi, cytaty, obrazy, filmy, formaty audio i animowane pliki GIF. Jest bezpłatny, łatwy w użyciu i ma zintegrowany komponent mediów społecznościowych.

Rekommenderad:  Najlepsze procesory graficzne do 4K, aby Twoje gry wyglądały najlepiej

W rzeczywistości Tumblr jest jedną z najszybciej rozwijających się witryn internetowych i można go nazwać mieszanką Bloggera, FacebookI Twitter. Jest używany głównie do publikowania postów wizualnych i ma wszystko, aby Twoje obrazy wyglądały atrakcyjnie wizualnie. Dlatego Tumblr ułatwia wyświetlanie obrazów, muzyki i filmów w dowolny sposób.

Zróbmy szybkie podsumowanie najważniejszych funkcji Tumblra:

 • Zapewnia dużą kolekcję gotowych do użycia motywów.
 • Pozwala publikować aktualizacje do Twojego Facebook konto.
 • Możesz śledzić swoich czytelników bloga za pomocą Google Analytics.
 • Pozwala innym osobom współtworzyć Twojego bloga.
 • Pozwala zaplanować posty na blogu.
 • Możesz dodać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.
 • Posty powinny być publiczne i prywatne.
 • Pozwala konwertować twoje posty na posty audio.
 • Możesz nawet użyć własnej domeny.
 • Otrzymujesz automatyczną aktualizację Twitter o Twoich ostatnich postach.
 • Pozwala opublikować prawie wszystko.
 • Możesz ponownie publikować, ponownie blogować, ponownie udostępniać wszystko, co uznasz za przydatne w społeczności Tumblr.
 • Inne osoby mogą reblogować Twoje posty na blogu, obrazy i filmy.

Tak więc Tumblr okazuje się być jedną z najlepszych platform do tworzenia darmowego bloga.

4. Średni Rozpocznij bezpłatne blogowanie

Uruchomiona w 2012 roku platforma Medium jest łatwą w użyciu platformą blogową z funkcjami sieci społecznościowych. Obecnie Medium ma dużą społeczność pisarzy, blogerów, dziennikarzy i ekspertów. To platforma publikowania postów na blogu, opowiadań i artykułów.

Medium jest platformą blogową założoną przez założycieli Twitter, Ew. Williamsa i Biza Stone’a. Dobrze integruje się z Twitter i jest dobre dla tych, którzy chcą angażować się społecznie w blogowanie.

Jeśli chcesz mieć dopracowane i usprawnione blogowanie, Medium jest z pewnością platformą blogową dla Ciebie. Nie dostajesz swojej domeny. Możesz publikować pod swoim profilem (np. medium.com/@imię/).

Ponadto Medium jest niezwykle łatwe w użyciu. Wystarczy się zarejestrować i od razu zacząć publikować swoje posty. Brakuje mu jednak możliwości dostosowywania i kontroli.

5. Przestrzeń kwadratowa

Warto wspomnieć o Squarespace, darmowej platformie blogowej. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań do tworzenia witryn internetowych i pomaga w uruchamianiu blogów, witryn biznesowych, sklepów e-commerce i wielu innych. Jest to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie bezpłatnej strony internetowej i zawiera wszystko, czego szukasz w narzędziu do tworzenia witryn.

Platforma blogowa Squarespace jest najlepsza dla fotografów, blogerów, właścicieli sklepów internetowych i muzyków. Pomaga zbudować niesamowitą stronę internetową. Co więcej, ich szablony sprawiają, że Twoja witryna łatwo wyróżnia się na tle innych blogów.

Jednak Squarespace nie jest usługą bezpłatną. Ich plan zaczyna się od 12 USD miesięcznie i obejmuje wszystkie niezbędne elementy, których potrzebuje Twój blog lub strona internetowa. Otrzymujesz hosting w chmurze oraz usługi utrzymania swojego bloga. Wraz z subskrypcją otrzymujesz również niestandardową domenę.

Squarespace jest niezwykle łatwy w użyciu, nawet jeśli tworzysz stronę internetową lub blog po raz pierwszy. Jest to więc dobra platforma dla użytkowników bez umiejętności projektowania, ale chcących samodzielnie zbudować bloga. Masz do wyboru wiele nowoczesnych wzorów.

To dobra platforma blogowa dla poważnych blogerów lub początkujących przedsiębiorców. Squarespace może wydawać się nieco drogie, jednak jeśli spojrzysz na jego szeroki zakres funkcji i usług, warto spróbować.

6. Wix

Wix to łatwe w użyciu rozwiązanie do tworzenia witryn internetowych i usługa hostingu witryn. Przypomina Squarespace, który ma podobne możliwości tworzenia stron internetowych i blogów. Jest to jedna z tych usług tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, która jest wyposażona w funkcje HTML5.

Rekommenderad:  80 przykładów przycisków Dodaj do koszyka dla inspiracji projektowych

Wix zapewnia ponad 500 szablonów stworzonych przez projektantów oraz mnóstwo dodatkowych funkcji i aplikacji. Możesz więc łatwo dostosować swoją witrynę za pomocą gotowych szablonów i aplikacji innych firm. Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz żadnych umiejętności kodowania. Dodatkowo otrzymujesz hosting najwyższej klasy.

Wix okazuje się być godnym polecenia narzędziem do tworzenia witryn internetowych dla małych firm, które chcą zbudować witrynę internetową za pomocą narzędzi typu „przeciągnij i upuść”. Przydatne również dla artystów, fotografów, muzyków i ogólnie twórców, którzy chcą blogować i prezentować swoją pracę w sposób kreatywny i wyjątkowy.

Wix oferuje darmowe konto z 500 MB przestrzeni dyskowej i 1 GB przepustowości. Jeśli jednak chcesz mieć własną domenę i Google Analytics, możesz skorzystać z jej planów premium, które pochodzą z $0-18 USD / miesiąc. Zazwyczaj Wix jest przydatny dla tych, którzy nie mają budżetu na inwestycje i chcieliby założyć stronę internetową za darmo.

7. Weebly’ego

Weebly to jedna z najbardziej wszechstronnych i popularnych darmowych platform do blogowania, z której tysiące ludzi z całego świata korzystają do zakładania darmowego bloga lub strony. The Weebly to firma z siedzibą w Kalifornii, która rozpoczęła działalność w 2006 roku. W 2007 roku Weebly znalazła się wśród 50 najlepszych stron internetowych magazynu Times.

Obecnie są używane przez ponad 10 milionów ludzi do hostowania osobistych stron internetowych i blogów. Oprócz korzystania z subdomeny Weebly, możesz także użyć domeny niestandardowej i nie musisz nic płacić za mapowanie domen.

Tworzenie darmowych blogów za pomocą Weebly to świetna zabawa. Ponadto dzięki Weebly możesz łatwo zarządzać swoimi blogami. Możesz przeciągać i upuszczać elementy do tworzenia menu, stron i kategorii.

Weebly zawiera dziesiątki gotowych motywów, które można dostosować do własnych wymagań. Jest również wyposażony w zwykłe funkcje udostępniania do rozpowszechniania informacji daleko i szeroko.

Oprócz darmowego planu, Weebly oferuje sporo płatnych planów, które zaczynają się od $8 na miesiąc.

8. Dziennik na żywo

LiveJournal to weteran na arenie darmowych platform blogowych. Zaczęło się jako aplikacja do blogowania i społeczność w 1999 roku.

Dzięki LiveJournal możesz założyć darmowego bloga lub zapłacić za konto, które ma więcej funkcji, większe możliwości dostosowywania, mniej reklam i więcej. LiveJournal jest obecnie dobrze znany jako narzędzie do blogowania. Chodzi również o społeczność i przyjaciół, a nie tylko jako samodzielne narzędzie do blogowania.

Dla zwykłych blogerów bezpłatne konto LiveJournal oferuje funkcje, które mogą wystarczyć do zbudowania unikalnego bezpłatnego bloga. Jeśli jednak chcesz przesyłać dużo zdjęć, kontrolować reklamy, publikować ankiety, kontrolować projekt, śledzić analizy i wydajność, musisz przejść na jedno z płatnych kont LiveJournal.

Obecnie z LiveJournal korzysta ponad 12 milionów ludzi. Jeśli podoba Ci się społecznościowy aspekt LiveJournal i zgadzasz się z jego minimalnymi funkcjami i funkcjami kontrolnymi oraz nie masz wielkich planów promowania swojego bloga, LiveJournal może być odpowiednią platformą blogową dla Ciebie.

Mamy nadzieję, że artykuł pt. 8 Najlepsze bezpłatne platformy blogowe pomogły Ci wybrać najlepszą platformę blogową dla Twojego następnego bloga. Jeśli artykuł Ci się spodobał, nie zapomnij go udostępnić Twitter I Facebook.

Table of Contents