Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Najlepsze wskazówki i triki dotyczące Google Meet, dzięki którym możesz z niego korzystać jak profesjonalista

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Najlepsze wskazówki i triki dotyczące Google Meet, dzięki którym możesz z niego korzystać jak profesjonalista

Google Meet to jedna z dwóch połówek Google Hangouts — platformy komunikacyjnej (wiadomości i czaty wideo), którą Google wycofał w czerwcu 2020 r. Poznać, wraz z drugą połową, Czatem, wypełni pustkę po Hangouts i nadal będzie oferować swoje usługi. Podczas gdy Chat jest bardziej platformą współpracy (jak Slack) i jest ograniczony tylko do użytkowników G Suite, z drugiej strony Meet jest platformą do wideokonferencji.

Choć początkowo była ona również ograniczona do użytkowników G Suite, już w marcu tego roku Google ogłosił, że udostępnia usługę bezpłatnie wszystkim użytkownikom. Jeśli więc niedawno zacząłeś korzystać z tej usługi, oto kilka trików i wskazówek dotyczących Google Meet, które powinieneś znać, aby poprawić swoje wrażenia i w pełni wykorzystać usługę.

1. Zmień układ spotkania

Google Meet oferuje cztery opcje układu spotkań: automatyczny, kafelkowy, w centrum uwagi i pasek boczny. Domyślnie układ jest ustawiony na automatyczne przełączanie, co automatycznie wyświetla aktywnych uczestników podczas ich mówienia podczas spotkania. Jeśli jednak chcesz zmienić domyślny układ, możesz to zrobić dość łatwo. W tym celu kliknij trzy kropki w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz „Zmień układ”. Teraz wybierz format, w jakim chcesz wyświetlić uczestników. I to wszystko.

2. Zarządzaj uczestnikami

Jeśli jesteś twórcą spotkania, istnieje kilka ekskluzywnych opcji pozwalających zarządzać uczestnikami, a co za tym idzie, spotkaniem, w znacznie lepszy sposób. Jedną z nich jest możliwość przypinania, wyciszania lub usuwania uczestników ze spotkania, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala odpowiednio przypiąć uczestnika, wyciszyć go lub usunąć uczestnika. Na przykład, jeśli wystąpi problem z dźwiękiem po stronie uczestnika lub nie chcesz, aby uczestnik przerywał w międzyczasie, możesz po prostu go wyciszyć. Aby to zrobić, kliknij ikonę uczestnika u góry i dotknij osoby, którą chcesz wyciszyć. Po zakończeniu zobaczysz trzy różne opcje: Przypnij, Wycisz i Usuń. Stąd wybierz „Wycisz”. W ten sam sposób możesz także przypiąć uczestnika lub usunąć go ze spotkania.

3. Uzyskaj napisy na żywo

Napisy to niewielka funkcja dostępna w większości usług konferencyjnych, która ułatwia uczestnikom śledzenie rozmów podczas spotkania. Może się przydać, zwłaszcza tym, którzy nie są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, ponieważ podpisy mogą ułatwić zrozumienie i udzielenie odpowiedzi innym uczestnikom. Aby włączyć napisy podczas spotkania, dotknij przycisku „Włącz napisy” u dołu.

4. Nagraj spotkanie

Po zakończeniu spotkania dosłownie niewiele można zrobić, aby ponownie odwiedzić niektóre jego części. Jeśli więc znajdziesz się w sytuacji, w której musisz wrócić i nadrobić zaległości ze spotkania lub udostępnić komuś klip ze spotkania, w tej chwili niewiele możesz zrobić. Jeśli jednak jesteś na spotkaniu i zorientujesz się, że klip może być potrzebny później, możesz go po prostu nagrać. W tym celu dotknij trzech kropek w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz „Nagraj spotkanie”. Po zakończeniu nagrane spotkanie zostanie zapisane w nowym folderze na Dysku Google, aby można było do niego uzyskać dostęp w przyszłości.

5. Zaplanować spotkanie

Czasami, gdy chcesz zaplanować spotkanie, Google pomoże Ci dzięki integracji z Kalendarzem Google. Możesz więc łatwo zaplanować spotkanie i dodać członków, aby powiadomić ich o spotkaniu za pośrednictwem poczty elektronicznej. Co więcej, aby uprościć doświadczenie, udostępniony link do wydarzenia zawiera również link umożliwiający dołączenie do spotkania. Aby umówić się na spotkanie, wystarczy wejść na stronę główną Google Meet i kliknąć przycisk „Zaplanuj spotkanie wideo z Kalendarza Google”. Następnie zostaniesz przeniesiony do nowej karty, w której możesz podać niezbędne szczegóły, takie jak tytuł, data, godzina itp., A także dodać uczestników.

6. Udostępnij ekran

Podobnie jak niektóre inne usługi do wideokonferencji, takie jak Zoom, Microsoft Teams i tym podobne, Google Meet umożliwia także udostępnianie ekranu innym osobom podczas konferencji, dzięki czemu spotkanie jest interaktywne i wciągające. Aby udostępnić ekran podczas spotkania, kliknij przycisk „Prezentuj” teraz w prawym dolnym rogu. Gdy już to zrobisz, zobaczysz dwie opcje prezentacji: „Cały ekran” i „Okno”. W pierwszym przypadku cały ekran zostanie udostępniony innym uczestnikom spotkania, w drugim masz możliwość wyboru okna, które chcesz udostępnić. Tak więc, w zależności od wymagań, wybierz typ udostępniania ekranu.

7. Zmień ustawienia wideo

Domyślnie Google Meet ustawia jakość wysyłania i odbierania wideo na Standardową rozdzielczość, czyli 360p. Jeśli jednak masz dobrą przepustowość swojego połączenia, możesz zmienić jakość na wysoką rozdzielczość, tj. 720, dla lepszej przejrzystości. W tym celu podczas spotkania dotknij trzech kropek w prawym dolnym rogu i wybierz „Ustawienia”. Następnie w wyskakującym okienku dotknij zakładki Wideo. Teraz dotknij menu rozwijanego „Wyślij rozdzielczość”, aby wyświetlić opcje i wybierz 720p. Podobnie, dotknij menu rozwijanego „Odbierz rozdzielczość”, aby wyświetlić różne opcje i wybierz 720p. Co więcej, dzięki rozdzielczości wysyłania możesz także wysłać tylko dźwięk, co może się przydać, jeśli nie chcesz udostępniać swojego wideo.

8. Wykorzystaj skróty klawiaturowe Google Meet

Chociaż możesz wykonywać różne czynności, wykonując szereg kroków, to samo można skutecznie osiągnąć za pomocą określonych kombinacji klawiszy. Jeśli więc chcesz uniknąć kilku kliknięć, oto kilka skrótów klawiaturowych Google Meet do tego samego.

Skróty klawiszowe:
Przełącz (włącz/wyłącz) kamerę: polecenie + e lub ctrl + e
Przełącz (wycisz/wyłącz wyciszenie) mikrofonu: polecenie + d ctrl + d
Pokaż/ukryj osoby: control + Command + p lub ctrl + alt + p
Pokaż/ukryj czat: control + Command + c lub ctrl + alt + c
Pomoc: polecenie + / lub ctrl + /

Aby wyświetlić listę obsługiwanych skrótów na swoim komputerze, naciśnij Shift +?.

Note: Czy masz problemy z kamerą internetową? Kamera Google Meet nie działa? Sprawdź poprawki dla tego samego.

Oto niektóre z najważniejszych wskazówek dotyczących Google Meet, które pomogą Ci w pełni wykorzystać usługę wideokonferencji. Korzystając z tych sztuczek Google Meet, możesz teraz w pełni wykorzystać potencjał usługi i mieć większą kontrolę nad swoimi spotkaniami.