Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Nowe funkcje Wiadomości Google, które usprawnią wysyłanie SMS-ów na Androidzie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Nowe funkcje Wiadomości Google, które usprawnią wysyłanie SMS-ów na Androidzie

Wiadomości od Google to popularna aplikacja do przesyłania wiadomości dla większości użytkowników Androida. Jest preinstalowany na wielu urządzeniach z systemem Android smartphones. Na innych urządzeniach możesz zainstalować ją osobno i ustawić jako domyślną aplikację do przesyłania wiadomości.

OBRAZ: Google

To, co sprawia, że ​​Wiadomości są tak popularne wśród użytkowników, to konsekwentne wysiłki Google mające na celu regularne aktualizowanie aplikacji pod różnymi względami, zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji. Ponadto wprowadzenie RCS w Wiadomościach kilka lat temu w celu zwiększenia atrakcyjności przesyłania wiadomości sprawia, że ​​Wiadomości Google stanowią solidny przykład dla Wiadomości na Androida.

Kontynuując tę ​​praktykę, Google ponownie ogłosił szereg nowych funkcji w aplikacji Wiadomości. Oto przegląd wszystkich nowych funkcji Wiadomości i ich wpływu na korzystanie z wiadomości w przyszłości.

Odpowiedz na wiadomość indywidualną

OBRAZ: Google

Jedną z najważniejszych funkcji na liście nowości w Wiadomościach Google jest możliwość odpowiadania na poszczególne wiadomości w rozmowie. Jest dostępna po włączeniu RCS w Wiadomościach.

Dzięki tej funkcji możesz selektywnie odpowiadać na dowolną wiadomość w rozmowie, nie zakłócając jej przebiegu. Załóżmy na przykład, że jeśli wymieniasz SMS-y w grupie, możesz teraz selektywnie odpowiadać na wiadomości innych osób, aby uniknąć zamieszania wśród innych członków grupy.

Reakcje na SMS-y

W ramach aktualizacji Wiadomości na początku tego roku Google wprowadził możliwość interpretowania reakcji użytkowników iPhone’a.

Dzięki tej aktualizacji za każdym razem, gdy użytkownik iPhone’a zareaguje na Twoją wiadomość, zamiast powiadamiać Cię o tym w formie tekstu, Wiadomości wychwytują reakcję, rozumieją ją i dodają odpowiednią reakcję emoji, która dokładnie odpowiada sensowi reakcji.

Teraz, idąc o krok dalej, Google dodaje możliwość odpowiadania na wiadomości SMS od użytkowników iPhone’a za pomocą reakcji. Gdy ta funkcja będzie już dostępna, jeśli otrzymasz wiadomość od użytkownika iPhone’a – jako SMS – możesz na nią odpowiedzieć, używając emotikonów.

Przypomnienia w Wiadomościach

OBRAZ: Google

Google udostępnia przypomnienia w Wiadomościach, które pomogą Ci zapamiętać ważne nadchodzące wydarzenia w kalendarzu. Zasadniczo dzięki tej nowej funkcji możesz ustawić przypomnienie, aby przypomnieć sobie o zadzwonieniu do kogoś lub umówieniu się na spotkanie.

Co więcej, Wiadomości Google inteligentnie wychwytują wydarzenia takie jak urodziny czy rocznice przypisane do kontaktów i przypominają o złożeniu im życzeń po otwarciu aplikacji Wiadomości.

Transkrypcja wiadomości głosowych

OBRAZ: Google

Wiadomości głosowe oferują bardziej emocjonalny sposób komunikowania się z innymi i pomagają w jasnym i skutecznym przekazywaniu wiadomości. Jednak nie zawsze można używać wiadomości głosowych do komunikacji; jeśli jesteś w zatłoczonym miejscu lub na spotkaniu, lepiej napisz SMS-a.

Mając to na uwadze, Google dodał do Wiadomości funkcję transkrypcji wiadomości głosowych, która pomaga w transkrypcji wiadomości głosowych na tekst. Wykorzystuje uczenie maszynowe do transkrypcji przychodzącej wiadomości audio na tekst, dzięki czemu możesz przeglądać jej treść – tak jak zwykłą wiadomość – bez konieczności odtwarzania dźwięku.

Transkrypcja wiadomości głosowych będzie dostępna na Pixelu 7 i Pixel 6 serii, razem z Samsungami Galaxy Seria S22 i Galaxy Z Fold 4.

Wiadomości gwiazdkowe, których będziesz potrzebować później

OBRAZ: Google

Do tej pory, jeśli chciałeś znaleźć wiadomość w rozmowie, musiałeś szukać jej ręcznie za pomocą funkcji wyszukiwania. Jednak dzięki najnowszej aktualizacji Wiadomości Google możesz teraz oznaczać gwiazdką ważne wiadomości, aby móc je później szybko i łatwo znaleźć.

Wiadomości umożliwiają to, sugerując oznaczenie wiadomości gwiazdką, jeśli zawiera ona adres, numer telefonu lub kod do drzwi. Następnie możesz zignorować wiadomość lub oznaczyć ją gwiazdką, aby ułatwić jej późniejsze odnalezienie.

Szybkie rozmowy wideo

Czasami pisanie SMS-ów może wydawać się bezosobowe i oderwane, a włączenie się w rozmowę wideo może wydawać się lepszym sposobem komunikacji z drugą osobą.

Dzięki temu rozwiązaniu, gdy otrzymasz od drugiej osoby wiadomość tekstową z prośbą o nawiązanie rozmowy wideo, na przykład „Czy możesz teraz rozmawiać?”, Wiadomości rozpoznają ją i zaproponują rozmowę w Meet. Obok wiadomości wyświetli się ikona Meet, którą możesz dotknąć, aby rozpocząć rozmowę wideo.

Podobnie, jeśli wiadomość zawiera tekst typu „Spotkajmy się o godz 6 we wtorek”, aby nadrobić zaległości, Wiadomości zasugerują dodanie wydarzenia w kalendarzu z tej okazji, abyś o tym nie zapomniał.

Grać YouTube Filmy w Wiadomościach

OBRAZ: Google

Google zapewnia możliwość grania YouTube filmy w aplikacji Wiadomości. Zatem teraz, gdy otrzymasz wiadomość zawierającą łącze do pliku YouTube wideo, możesz kliknąć ten link, aby obejrzeć film bezpośrednio w Wiadomościach i odpowiedzieć na niego bez opuszczania aplikacji.

Czatuj z firmami

Czatuj z firmami to nowa funkcja w Wiadomościach, która pozwala rozmawiać bezpośrednio z firmami znalezionymi w wyszukiwarce i Mapach w Wiadomościach. Zapewnia to nie tylko bardziej prywatną i bezpieczną komunikację, ale także umożliwia przeglądanie wszystkich wiadomości w jednym miejscu, do którego możesz wrócić, gdy będziesz ich potrzebować później.

Tworzenie skutecznych komunikatów, dzięki którym wyprzedzisz konkurencję

Dodanie przez Google nowych funkcji ma na celu zwiększenie wydajności Wiadomości i wyprzedzenie konkurencji. Chociaż RCS sam w sobie sprawia, że ​​Wiadomości Google już wyróżniają się na tle innych aplikacji do przesyłania wiadomości, miło jest widzieć, jak Google od czasu do czasu dodaje nowe funkcje, aby jeszcze bardziej rozszerzyć funkcjonalność aplikacji.

Oprócz głównych funkcji wymienionych powyżej, aplikacja Wiadomości zawiera także kilka dodatków. Jedną z nich jest przeprojektowana ikona aplikacji Wiadomości, a Google planuje wprowadzić tę nową ikonografię również do aplikacji Telefon i Kontakty.

Kolejną funkcją, która nie ma bezpośredniego wpływu na wielu użytkowników, ale jest mile widzianym dodatkiem, jest wysyłanie SMS-ów, gdy jesteś w powietrzu. W tym celu Google nawiązał współpracę z United Airlines, aby oferować usługi przesyłania wiadomości podczas lotów United za pośrednictwem sieci Wi-Fi United u większości przewoźników. Usługa będzie dostępna w Wiadomościach za pośrednictwem RCS u większości operatorów od jesieni.

Dalsza lektura: