Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Odważne prognozy techniczne na 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Odważne prognozy techniczne na 2023 r

Jeśli rok 2022 czegoś nas nauczył, to tego, jak szybko wszystko może się zmienić. W ciągu roku widzieliśmy, jak niektórzy z największych gigantów technologicznych walczą o utrzymanie się na rynku, nowi rywale wchodzą na rynek i coś, co wydaje się być początkiem rewolucji AI.

Przewidywanie przyszłości nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza w branży tak niestabilnej jak technologia. Nie powinniśmy jednak unikać wzorców i trendów, gdy je widzimy. W tym artykule omówmy niektóre z naszych prognoz dla branży technologicznej w 2023 roku.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Odkąd Elon Musk kupił Twitter, platforma stała się siedliskiem kontrowersji, a jej przyszłość jest bardziej niepewna niż kiedykolwiek. W rzeczywistości wielu reklamodawców przestało współpracować z platformą w obawie przed jej niejasnymi zasadami moderacji i przysięgą wolności słowa.

Niektórzy już zwracają się do Mastodon jako Twitter alternatywa, ale nie zwróciliśmy się do słonia w pokoju: Meta. Luka stworzona przez Twitter daje Meta doskonałą okazję do uruchomienia własnego Twitter alternatywę i rozpocząć odbudowę swoich niedociągnięć w 2022 r.

Przewidujemy, że Meta może albo uruchomić zupełnie nową aplikację, albo ją zintegrować Twitterpodobne funkcje bezpośrednio do Facebook—ponowne zainteresowanie platformą, zwłaszcza młodszych użytkowników. Jesteśmy ciekawi, czy firma skorzysta z tej możliwości.

2. Sztuczna inteligencja zwycięży pomimo kontrowersji

AI jest tutaj i nie ma odwrotu. W 2022 roku byliśmy świadkami powstania narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak DALL-E i ChatGPT, które szturmem podbiły branżę technologiczną. Choć te narzędzia są ekscytujące, wielu twórców i artystów zaczęło zadawać pytania o uczciwość tych narzędzi AI.

Przewidujemy, że kontrowersje wokół tych narzędzi sztucznej inteligencji będą rosły i mogą nawet podsycać dalsze zamieszanie, ale nadal nie będzie to hamować rozwoju tych narzędzi. W rzeczywistości bardziej prawdopodobne jest, że będziemy musieli wprowadzić nowe przepisy, które pomogą nam poruszać się po uczciwym i bezpiecznym korzystaniu ze sztucznej inteligencji.

Rekommenderad:  Xiaomi Mi 9 – od firmy macierzystej potwierdził niektóre parametry techniczne

3. iPhone 15 nie będzie wyposażony w złącze USB-C

Prawdopodobnie wiesz już o niedawnym orzeczeniu UE w sprawie USB-C i o tym, jak zmusiło to producentów do przejścia na USB-C do 2024 r. Być może widziałeś również nagłówki, które twierdzą, że Apple oficjalnie potwierdził, że będzie korzystał z USB-C, ale to nieprawda.

W wywiadzie dla Wall Street Journal, Apple dyrektor wykonawczy Greg Joswiak powiedział „oczywiście będziemy musieli się dostosować, nie mamy wyboru”, ale przestrzeganie przepisów i przyznanie się do dodania nowej funkcji to nie to samo. Pamiętaj, że orzeczenie dotyczy tylko urządzeń, które „mogą być ładowane przez ładowanie przewodowe”.

To znaczy Apple może technicznie uniknąć tego orzeczenia, usuwając port z iPhone’a i zamiast tego zastępując go bezprzewodowymi ładowarkami MagSafe. IPhone 15 prawdopodobnie nadal będzie wyposażony w port Lightning, ale iPhone 16 może całkowicie pominąć ten port.

4. Okulary AR pokonają gogle VR

Rok 2023 będzie wielkim rokiem dla technologii AR i VR i jesteśmy przekonani, że te pierwsze pokonają te drugie — zwłaszcza jeśli Apple postanawia wprowadzić na rynek własne okulary AR. Podczas gdy Meta ciężko pracuje, aby urzeczywistnić swoją wizję metaverse, przewidujemy, że okulary AR zyskają szybsze i szersze zastosowanie niż zestawy słuchawkowe VR.

Dlaczego? Ponieważ metaverse to projekt długoterminowy o ogromnym zasięgu, ale AR jest łatwiejszy do wdrożenia i ma bardziej oczywisty cel. A ponieważ nikt jeszcze nie dba o Metaverse, daje to okularom AR doskonałą okazję, aby stać się nowym modnym, ale praktycznym gadżetem do noszenia, podobnie jak AirPods lub Apple Watch.

5. Google Pixel wygra w Android Market

Google miał chwiejny start na rynku smartfonów. Ale od czasu premiery Pixela 6, mogliśmy rzucić okiem na to, do czego naprawdę zdolny jest telefon Google. Teraz, po kilku poprawkach i udoskonaleniach, możemy śmiało powiedzieć, że najnowszy Pixel 7 to jeden z najlepiej opłacalnych flagowców z Androidem od 2022 roku.

Rekommenderad:  BEST Morning Journal zachęca do właściwego rozpoczęcia dnia

To prawda, że ​​nie wszystkie urządzenia Pixel są dobre, takie jak Pixel Watch, ale Pixel 7 udowodnił, że Google uczy się na swoich błędach. Oczywiście nie spodziewamy się, że Google stanie się tak popularny jak Samsung, ale zdecydowanie widzimy, że stanie się jedną z głównych marek Androida w 2023 roku po rozszerzeniu portfolio produktów sprzętowych Pixel.

6. Instagram Zabije TikToka i BeReal

Ten może być nieco kontrowersyjny, ale myślimy Instagram wyeliminuje TikTok i BeReal w 2023 roku. TikTok jest już zakazany w kilku krajach, a obecnie jest badany również w USA pod kątem potencjalnego zagrożenia narodowego, podobnie jak Huawei w 2019 roku.

Wygląda na to, że nastroje wokół TikToka zmieniają się również wśród twórców, ponieważ wielu z nich uważa, że ​​jego polityka zarabiania jest niesprawiedliwa, co utrudnia zarabianie na życie. Wiedząc o tym, Instagram może działać jako naturalna bezpieczna przystań dla użytkowników, twórców, reklamodawców i rządu.

Jeśli chodzi o BeReal, idea aplikacji jest rzeczywiście wyjątkowa, ale jest też dość łatwa do skopiowania. Tak sugerują plotki Instagram już testuje funkcję nazwaną „IG Candid”, która replikuje BeReal. Jeśli zostanie uruchomiony, BeReal może mieć trudności z utrzymaniem użytkowników.

7. OnePlus opuści rynek amerykański

Był czas, kiedy OnePlus był oczywistym wyborem dla entuzjastów chcących kupić telefon z Androidem. Ale z biegiem lat marka stawała się coraz bardziej nieistotna, zwłaszcza po fuzji z Oppo. Szkoda, bo OnePlus przez dłuższy czas utrzymywał silną pozycję na rynku amerykańskim.

Chociaż chcielibyśmy, aby OnePlus powrócił, uważamy, że zamiast tego firma opuści rynek amerykański ze względu na słabą sprzedaż, spadek popularności i rozwój innych konkurencyjnych marek, takich jak Google Pixel.

8. 5G znów rozczaruje

Trudno dziś znaleźć telefon, który nie obsługuje 5G, a jednak technologia komórkowa jest daleka od głównego nurtu. Dla kontekstu, pierwszy na świecie telefon 4G został wprowadzony na rynek w 2010 roku, ale dopiero w 2019 roku 4G zostało przyjęte przez około połowę światowej populacji.

Rekommenderad:  49 min Sieci społecznościowe TikTok będzie trzecią co do wielkości siecią społecznościową na świecie w 2022 r., przewiduje prognozy

Wiedząc to, nieuzasadnione jest zakładanie, że 5G stanie się głównym nurtem w 2023 roku. Chociaż niektóre miasta już to zainstalowały, a wiele innych zrobi to w nadchodzących miesiącach, wiedz, że nawet nasze najbardziej optymistyczne szacunki dotyczące globalnej adopcji 5G wskazują na rok 2025.

Kiedy dostawcy usług twierdzą dzisiaj, że obsługują 5G, mają na myśli głównie 5G Sub-6GHz, które jest tylko nieznacznie szybsze niż 4G. Konfiguracja prawdziwej infrastruktury mmWave 5G zajmie trochę czasu.

Spodziewaj się, że rok 2023 będzie pełen niespodzianek

Branża technologiczna jest teraz w dziwnym miejscu i trudno jest śledzić wszystko, co się dzieje. Przypominamy, że nasze prognozy dotyczące tego, jak będzie wyglądał rok 2023, są równie dobre, jak prognozy innych osób, więc weź to, co mówimy, z przymrużeniem oka.

Oprócz tych prognoz jest już wiele produktów, na które czekamy już w 2023 roku.

Table of Contents