Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Oszustwa McAfee, na które należy uważać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Oszustwa McAfee, na które należy uważaćCzy możesz zostać oszukany przez firmę zajmującą się oprogramowaniem zabezpieczającym komputery, taką jak McAfee?

Oszukanie przez oficjalną firmę McAfee jest mało prawdopodobne. Jednak jest wielu oszustów, którzy próbują wykorzystać dobrze znaną nazwę McAfee. Oszuści oszukują ludzi i uzyskują dostęp do ich pieniędzy lub danych osobowych za pomocą złośliwego oprogramowania.

Najpopularniejsze oszustwa firmy McAfee, o których powinien wiedzieć każdy właściciel małej firmy

Podobnie jak inne popularne programy antywirusowe, McAfee jest celem oszustów specjalizujących się w kradzieży tożsamości. Oto niektóre z najczęstszych oszustw związanych z firmą McAfee, o których właściciele małych firm powinni wiedzieć:

1. Oszustwa phishingowe firmy McAfee

Wiadomości phishingowe to jeden z najczęstszych rodzajów oszustw. W przypadku tego oszustwa typu phishing fałszywe wiadomości e-mail są wysyłane przez oszusta podszywającego się pod legalną firmę. Wysyłają e-maile phishingowe, aby nakłonić Cię do kliknięcia podejrzanych linków do fałszywej strony internetowej firmy i przekazania im Twoich danych osobowych lub pieniędzy.

2. Oszustwo związane z wyskakującymi okienkami firmy McAfee

Innym powszechnym oszustwem są fałszywe wyskakujące okienka, które twierdzą, że pochodzą od firmy McAfee. Te wyskakujące okienka zwykle zawierają wirusa lub instalują złośliwe oprogramowanie, które może zainfekować komputer, jeśli je klikniesz. Dlatego bądź bardzo ostrożny, gdy zobaczysz na swoim komputerze wyskakujące okienka, nawet jeśli twierdzą, że pochodzą od renomowanej firmy, takiej jak McAfee.

3. Oszukańcze wiadomości e-mail firmy McAfee

Oszukańcze wiadomości e-mail to kolejny sposób, w jaki oszuści próbują nakłonić Cię do podania im swoich danych osobowych. Te fałszywe e-maile często zawierają oficjalne oferty lub oferty, które wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Zachowaj więc szczególną ostrożność, gdy otrzymasz e-maile, które rzekomo pochodzą od firmy McAfee.

Rekommenderad:  Najzdrowsze pożywienie, które można dodać do diety, aby poprawić nawyki związane z intensywnym trybem życia w 2023 r

4. Oszustwo związane z odnowieniem McAfee

Oszustwo związane z odnowieniem McAfee ma miejsce, gdy oszuści kontaktują się z Tobą i próbują nakłonić Cię do odnowienia subskrypcji McAfee. Robią to, dostarczając fałszywe faktury i oferując specjalną ofertę lub zniżkę na cenę odnowienia. Jeśli jednak podasz im swoje dane logowania lub informacje o karcie kredytowej, w rzeczywistości obciążą Cię znacznie wyższą kwotą niż ta, którą pierwotnie podałeś.

5. Oszustwo McAfee Antivirus Plus

W przypadku tego oszustwa oszuści kontaktują się z Tobą i próbują sprzedać Ci fałszywą wersję programu McAfee’s Antivirus Plus. Mogą nawet wysłać Ci wiadomość e-mail z linkiem do pobrania programu. Jednak ten program jest w rzeczywistości wirusem, który może zainfekować komputer.

6. Oszustwo pomocy technicznej McAfee

Po pierwsze, pomoc techniczna firmy McAfee nigdy do Ciebie nie zadzwoni, chyba że wcześniej skontaktujesz się z nią. Jeśli więc otrzymasz telefon od kogoś, kto twierdzi, że jest pracownikiem pomocy technicznej firmy McAfee, jest to oszustwo. Ci oszuści będą próbowali nakłonić Cię do udzielenia im zdalnego dostępu do komputera, aby mogli zainstalować wirusa lub ukraść poufne informacje.

7. Oszustwo związane z fałszywym skanowaniem antywirusowym firmy McAfee

Jest to oszustwo, w którym oszuści tworzą fałszywe skanowanie w poszukiwaniu wirusów i twierdzą, że komputer jest zainfekowany wirusem. Następnie spróbują sprzedać ci fałszywy program antywirusowy, aby usunąć rzekomego wirusa, dzięki czemu twój komputer nie będzie już „zainfekowany”.

8. Oszustwo związane z bezpłatną wersją próbną McAfee

Oszustwo związane z bezpłatną wersją próbną firmy McAfee ma miejsce, gdy oszuści oferują bezpłatną wersję próbną swojego fałszywego programu antywirusowego. Jednak po zakończeniu okresu próbnego obciążą Cię pełną ceną programu, która zwykle jest dużo wyższa niż cena, którą zapłaciłbyś za legalny program antywirusowy.

Jak uniknąć oszustwa McAfee

Oprogramowanie antywirusowe McAfee jest popularnym wyborem do ochrony komputera, ale cyberprzestępcy używają teraz marki McAfee do oszukiwania ludzi. Oto pięć wskazówek, jak uniknąć oszustw związanych z wyłudzaniem informacji, które wykorzystują nazwę McAfee i chronią Twoje konto bankowe:

  • Sprawdź adres URL przed kliknięciem. Cyberprzestępcy często tworzą fałszywe strony internetowe, które wyglądają jak legalne firmy, aby wyłudzić Twoje dane osobowe. Zanim klikniesz na jakikolwiek link, sprawdź, czy adres URL jest poprawny.
  • Błędy gramatyczne. Innym sposobem na wykrycie fałszywej witryny jest wyszukanie błędów gramatycznych. Wielu oszustów nie jest rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, więc mogą popełniać błędy gramatyczne.
  • Adres nadawcy. Zachowaj ostrożność w przypadku wiadomości e-mail pochodzących z bezpłatnych usług pocztowych, takich jak Gmail lub Yahoo. Bardziej prawdopodobne jest, że będą to oszustwa.
  • Najedź kursorem na linki. Zanim klikniesz łącze w wiadomości e-mail, najedź na nie kursorem myszy, aby zobaczyć, dokąd Cię to zaprowadzi. Jeśli adres URL wygląda podejrzanie, nie klikaj go.
  • Zadzwoń do firmy. Jeśli nie masz pewności, czy wiadomość e-mail lub witryna internetowa jest wiarygodna, zadzwoń do firmy, aby to zweryfikować. Nie używaj informacji kontaktowych zawartych w wiadomości e-mail, poszukaj danych kontaktowych firmy na jej stronie internetowej.
Rekommenderad:  Jak zwiększyć sprzedaż e-commerce za pomocą kuponów e-mail

Dlaczego wciąż otrzymujesz fałszywe wiadomości e-mail firmy McAfee?

Filtry antyspamowe nie są idealne i czasami fałszywe e-maile się prześlizgują. Jeśli nadal otrzymujesz fałszywe wiadomości e-mail firmy McAfee, prawdopodobnie Twój adres e-mail znajduje się na liście, która jest sprzedawana oszustom. Możesz spróbować zablokować nadawcę, ale prawdopodobnie użyje innego adresu e-mail. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to usunąć wiadomość e-mail i oznaczyć ją jako spam.

Czy wiadomość e-mail McAfee z prośbą o odnowienie karty kredytowej jest oszustwem typu phishing?

Wiadomość e-mail McAfee Renewal to oszustwo typu phishing. Wiadomość e-mail zawiera prośbę o zaktualizowanie danych karty kredytowej i odnowienie subskrypcji. Wiadomość e-mail nie pochodzi jednak od firmy McAfee, a kliknięcie łącza przeniesie Cię do fałszywej witryny internetowej, na której mogą zostać skradzione Twoje dane osobowe.

Gdzie zgłaszać oszustwa firmy McAfee?

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa firmy McAfee, możesz zgłosić to do Federalnej Komisji Handlu (FTC). Możesz również zgłosić oszustwo do Internet Crime Complaint Center (IC3), jeśli w wyniku oszustwa utraciłeś pieniądze lub dane osobowe. Na koniec możesz zgłosić oszustwo do działu Anti-Spam Abuse firmy McAfee.

Czy możesz odzyskać pieniądze z oszustwa McAfee?

Możliwe jest odzyskanie pieniędzy, jeśli zostałeś oszukany przez fałszywą witrynę McAfee. Jeśli zapłaciłeś kartą kredytową, możesz skontaktować się z wystawcą karty kredytowej i zakwestionować opłaty. Będziesz musiał podać im datę transakcji, nazwę firmy i kwotę, którą zostałeś obciążony. Jeśli zapłaciłeś przelewem bankowym, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie odzyskać swoje pieniądze. Możesz zgłosić oszustwo do IC3, ale będą one w stanie pomóc tylko wtedy, gdy oszust ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych.Table of Contents