Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Powody, dla których powinieneś przejść na ChatGPT Plus

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Powody, dla których powinieneś przejść na ChatGPT Plus

ChatGPT Plus to płatna wersja bardzo popularnego chatbota OpenAI. Za 20 USD miesięcznie usługa zapewnia dostęp do GPT-4, niesamowitą stabilność i szybsze reakcje. Jednak wielu jest sceptycznie nastawionych do aktualizacji pomimo tych korzyści, zwłaszcza że darmowa wersja ChatGPT działa tak dobrze.

Chociaż łatwo jest odpisać ChatGPT Plus jako niepotrzebny, istnieje kilka powodów, dla których warto przejść na ChatGPT Plus. Oprócz dostępu do GPT-4istnieje kilka subtelnych korzyści, takich jak lepsze możliwości tłumaczenia i bardziej szczegółowe odpowiedzi.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Imponująca stabilność

ChatGPT ma sporo dużych problemów, ale najbardziej irytujące są przerwy w działaniu usługi. Serwery OpenAI czasami mają problemy z nadążaniem za niewiarygodnie wysokim popytem. Chociaż sytuacja jest teraz znacznie lepsza niż przy pierwszym uruchomieniu, darmowa wersja nadal często się psuje.

Na szczęście ChatGPT Plus jest dostępny prawie przez cały czas. Usługa ma na celu zapewnienie priorytetowego dostępu abonentom Plusa, dzięki czemu można z niej korzystać nawet w godzinach szczytu. Płacenie za usługę nie stanowi problemu, jeśli Twoja firma lub przepływ pracy w dużym stopniu zależy od ChatGPT.

2. Szybsze interakcje

ChatGPT Plus oferuje dwa modele językowe — GPT-4 i GPT-3.5.

Warto zauważyć, że wersja Plus GPT-3.5 jest szybszy i bardziej responsywny niż GPT-3.5 model widziany w darmowej wersji. OpenAI wycofał GPT-3.5 Starsza wersja z 10 maja 2023 r., ale ChatGPT Plus GPT-3.5 wersja jest nadal szybsza niż darmowa opcja. Chociaż jakość odpowiedzi jest taka sama, różnica jest natychmiast zauważalna. Możesz użyć tego modelu językowego, jeśli uważasz, że GPT-4 nie jest imponujący pod względem szybkości.

Rekommenderad:  Cena akcji IPO w handlu samochodami, data, szczegóły

Problem z darmową wersją polega na tym, że często przestaje ona odpowiadać, co zmusza do ponownego generowania odpowiedzi. Dzieje się tak wiele razy podczas sesji. Z wersją Plus nie będziesz musiał się o to martwić. Jeśli polegasz na ChatGPT w pracy, uaktualnienie do ChatGPT Plus to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu oczekiwania na odpowiedź darmowej wersji.

3. GPT-4 Dostęp

Najbardziej oczywistą korzyścią płynącą z aktualizacji do wersji Plus jest dostęp do GPT-4. Jako następca GPT-3.5, istnieją między nimi zasadnicze różnice. GPT-4 poprawia przetwarzanie języka naturalnego, rozumienie kontekstu i rozwiązywanie problemów. Jest również szkolony na większym zbiorze danych, co oznacza, że ​​lepiej rozpoznaje złożone wzorce.

W rzeczywistości różnice mogą być nieco subtelne, ponieważ nie są od razu zauważalne. Jednak im częściej go używasz, tym szybciej zdajesz sobie sprawę, że GPT-4 ma większe szanse na udzielenie poprawnej odpowiedzi przy pierwszej próbie. Jest również dokładniejszy i nie pada tak często ofiarą halucynacji AI.

4. Dostęp do Internetu

Standardowa wersja ChatGPT ma datę odcięcia wiedzy od września 2021 r. Oznacza to, że nie ma dostępu do żadnych informacji o wydarzeniach, które miały miejsce po tej dacie. Możesz jednak przezwyciężyć to ograniczenie, używając nowego Przeglądanie tryb z GPT-4 Model. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do Internetu w ChatGPT.

Dostęp do Internetu umożliwia streszczanie artykułów, przeprowadzanie aktualnych badań rynkowych oraz znajdowanie najnowszych wiadomości i artykułów. ChatGPT może również uzyskać dostęp do szerszego zestawu danych i zapewniać dokładniejsze odpowiedzi. Google Bard i Microsoft Bing Chat mają tę funkcję od jakiegoś czasu, a ChatGPT może wreszcie konkurować.

5. Dostęp do wtyczki

Dostęp do wtyczek zapewnia ChatGPT Plus poziom dostosowania, którego nie znajdziesz u konkurencji. Wtyczki te służą jako komponenty oprogramowania stron trzecich, które integrują się z ChatGPT. Chociaż funkcja jest obecnie w wersji beta, możesz instalować wtyczki ze sklepu z wtyczkami i wybierać spośród ponad 100 różnych opcji.

Rekommenderad:  Najlepsze procesory dla RTX 4090

Każda wtyczka służy do innego celu. Na przykład możesz użyć wtyczki Kayak, aby zarezerwować wycieczkę za granicę, zaplanować posiłki lub kupić składniki za pomocą wtyczki Instacart lub wchodzić w interakcje z aplikacjami, takimi jak Arkusze Google i Gmail, za pomocą Zapier. Niektóre wtyczki mogą być trochę wadliwe lub powolne, ale ciekawe będzie zobaczyć, jak przydatne będą po usunięciu załamań.

6. Lepsze możliwości tłumaczenia

Od GPT-4 jest przeszkolony na większym zbiorze danych, znacznie lepiej odpowiada na monity w języku innym niż angielski. Wykonuje dobrą robotę, odpowiadając prawie jak osoba, która rozumie wzorce językowe, niuanse i kontekst kulturowy. GPT-3.5 ma przyzwoite możliwości tłumaczenia, ale GPT-4 jest lepszy, ponieważ z większym prawdopodobieństwem wygeneruje dokładne i spójne odpowiedzi.

Otrzymasz również dostęp do wielu wtyczek, które mogą pomóc w nauce języka. Nowa wtyczka Speak jest tego doskonałym przykładem. Pomaga wymawiać określone wyrażenia, daje alternatywne sposoby wyrażania tego samego uczucia i pokazuje przykłady replikujące rozmowy z życia wzięte w dowolnym języku.

7. Cena nominalna dla firm

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe korzyści, 20 USD miesięcznie wcale nie brzmi jak zła oferta. Jednak podczas gdy samozwańczy eksperci fałszywie przechwalają się występami pobocznymi ChatGPT, istnieją uzasadnione sposoby wykorzystania chatbota do optymalizacji przepływu pracy. Na przykład pisarze i twórcy mogą go używać do burzy mózgów i planowania treści.

ChatGPT Plus to profesjonalne narzędzie do wszystkich zastosowań i celów. Jeśli używasz chatbota codziennie do pracy i zwiększa to Twoją wydajność, 20 USD to nie jest duża prośba. Właściciele firm i freelancerzy powinni przynajmniej wypróbować to przez miesiąc, aby sprawdzić, czy jest to dla nich przydatne.

8. To lepsze niż konkurencja

ChatGPT odniósł duży sukces od pierwszego dnia, a inne firmy szybko wskoczyły do ​​hypetrainu. Szybko pojawiły się alternatywy, takie jak ChatSonic, Perplexity AI i Google Bard. Jednak nawet jeśli wszystkie te narzędzia świetnie nadają się do różnych zastosowań, żadne z nich nie może przebić wszechstronności ChatGPT.

Rekommenderad:  Cydia Impactor i ReProvision prawdopodobnie znów działają dla niektórych użytkowników

Wersja Plus jeszcze bardziej utrudnia im konkurowanie. GPT-4Umiejętności konwersacyjne już są świetne, ale dostęp do internetu i różnych wtyczek czynią go jeszcze lepszym. Te funkcje przekształciły ChatGPT z prostego chatbota w wszechstronną i ściśle zintegrowaną platformę AI.

ChatGPT Plus jest wart aktualizacji

Chociaż nie wszyscy poczują, że jest to konieczne, ChatGPT Plus jest wart aktualizacji. To może nie być tak przełomowe, jak ludzie to postrzegają, ale warto zainwestować jako profesjonalne narzędzie dla freelancerów i małych firm. Imponująca stabilność, dostęp do internetu i wtyczek oraz szybsze interakcje są same w sobie mocnymi argumentami.