Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Pytania, które agencje marketingu cyfrowego nigdy nie chcą usłyszeć od Ciebie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Pytania, które agencje marketingu cyfrowego nigdy nie chcą usłyszeć od Ciebie

Jeśli chodzi o wybór agencji marketingu cyfrowego, która pomoże Ci w marketingu przychodzącym, generowaniu popytu lub kampaniach marketingowych opartych na kontach, masz tysiące do wyboru.

Jeszcze większym wyzwaniem jest to, że wiele z tych firm wygląda i brzmi podobnie. To sprawia, że ​​proces selekcji jest trudniejszy i bardziej złożony dla większości firm.

Większość ludzi przychodzi do procesu selekcji z kluczowymi pytaniami, które pomogą im zweryfikować agencje. Dzielimy się pytaniami, których większość agencji ma nadzieję, że nigdy ich nie zadasz.

Oto trudne pytania, które pomogą Ci odkryć profesjonalistów, z którymi chcesz pracować.

1. W jaki sposób Twoja agencja uczy nas tego, co Ty wiesz, abyśmy stali się mądrzejsi?

Tworzenie popytu, generowanie leadów, tworzenie możliwości sprzedaży i budowanie systemu generowania przychodów jest bardzo skomplikowane. Częścią wartości pracy z agencją jest transfer wiedzy, więc sposób, w jaki agencje są tworzone, aby zapewnić Ci edukację, jest krytyczną częścią procesu selekcji.

Powinni mieć system, którego cię uczą. Powinni mieć pasję i misję nauczania ludzi, a także wyznawać podstawowe wartości, dzięki którym cały zespół agencji będzie mógł skupić się na pomaganiu Tobie i Twojej firmie w nauce lepszego rozwoju.

Na poziomie realizacji taktycznej zespół Twojej agencji powinien być skonfigurowany tak, aby pomóc Ci zrozumieć nie tylko to, co robią, ale także dlaczego to robią i jak to robią. Będzie to wspaniały sposób dla Twojego zespołu, aby przyspieszyć niektóre narzędzia i techniki, których używają, aby pomóc Ci się rozwijać.

2. Dlaczego klienci kończą z tobą współpracę?

Żaden klient w żadnej agencji nie zostaje na zawsze. Klienci odchodzą z różnych powodów i ważne jest, aby odkryć niektóre z tych powodów, gdy szukasz najlepszej agencji do swoich potrzeb w zakresie marketingu cyfrowego.

Oto niektóre z odpowiedzi, których powinieneś szukać.

Klienci odchodzą, ponieważ realizują swój program u siebie. Jest to ważne dla Square 2 ponieważ naszą pasją i misją jest uczenie naszych klientów generowania przychodów. Największą radość sprawia nam, gdy klienci biorą udział w swoich programach w domu.

Klienci odchodzą, ponieważ nie pasuje to do obu firm. Choć bardzo staramy się wybierać osoby, z którymi pracujemy, czasami po prostu nie jesteśmy zgodni z naszymi klientami. Niektóre z tych problemów obejmują dostosowanie czasu, w którym nasi klienci muszą z nami inwestować. Kolejnym jest poziom inwestycji i oczekiwane efekty. Ta dwójka idzie w parze.

Wreszcie, generowanie przychodów i budowanie maszyny do generowania leadów to coś, co robisz codziennie, co miesiąc i co roku. Niektórzy klienci uważają, że marketing to coś, co robisz przez kilka miesięcy, a potem robisz sobie przerwę. Nic nie może być dalsze od prawdy.

Rekommenderad:  10 najlepszych aplikacji na Androida & Gry w tym tygodniu [June 2nd]

3. Jakie są Twoje najważniejsze podstawowe procesy?

Uzyskanie wartości ze współpracy z agencją zależy od procesu. Zorganizowane agencje z wieloma procesami zwykle lepiej radzą sobie z wykonywaniem pracy na czas, przekraczając Twoje oczekiwania i organizując wszystkie działania wymagane do tego, aby Twój program przyniósł wyniki.

Powinieneś szukać cotygodniowych procesów związanych z komunikacją, współpracą i dostarczaniem pracy zespołowi do przeglądu i zatwierdzenia. Zapytaj o miesięczne procesy związane z planowaniem pracy, organizacją taktyki, optymalizacją kampanii i raportowaniem wyników.

Powinieneś także szukać kwartalnych procesów, które zapewnią, że strategia Twojej firmy będzie łączyć realizację taktyczną i kampanię. Jeśli nie, będziesz miał problem.

Zapytałbym również o procesy związane z zatrudnianiem, aby agencja mogła odpowiednio obsadzić twoje zaangażowanie.

Twoja agencja powinna mieć procesy zapewniające, że ludzie, z którymi pracujesz, stale doskonalą swoje umiejętności zawodowe. Agencje zaangażowane w rozwój zawodowy swojego zespołu będą zobowiązane do udostępniania tych informacji Tobie i Twojemu zespołowi.

4. Jak często przekraczasz oczekiwania klientów dotyczące wydajności programu?

To jedno z najlepszych pytań, jakie możesz zadać. Jest to również jedno z najtrudniejszych pytań dla każdej agencji. To trudne, ponieważ każdy klient jest trochę inny. Klienci również odgrywają ważną rolę w przekraczaniu ich oczekiwań.

Jednakże, gdy masz zgodność ze strony klienta, udział klienta i odpowiednie agencje klienta, agencja powinna być w stanie spełnić lub przekroczyć ich oczekiwania przez większość czasu.

Myślę, że odpowiedź dotyczy częstotliwości osiągania celów i sposobu, w jaki reagują na sytuacje, w których nie spełniają lub przekraczają oczekiwania klientów. To powie ci wiele o podstawowych wartościach agencji i związanych z nimi wartościach jej ludzi.

5. Czy stosujesz podejście systemowe do naszego zaangażowania? Co to jest?

Systemy generują rezultaty. Jeśli agencja traktuje każde zaangażowanie klienta jak płatek śniegu, co oznacza, że ​​każdy dostaje coś innego, to by mnie to martwiło.

Najlepsze agencje usystematyzowały sposób pracy z klientami. Wykorzystują określone narzędzia, ramy, warsztaty, ćwiczenia i procesy, aby stworzyć system, którego używają dla wszystkich swoich klientów.

Systemy zapewniają powtarzalny proces uzyskiwania wyników. Potrzebujesz agencji, która ma system, korzysta z systemu i jest gotowa nauczyć Cię tego systemu, abyś mógł nauczyć się, jak tworzyć własne, powtarzalne, przewidywalne i skalowalne wysiłki w zakresie generowania przychodów.

Upewnij się, że agencje, z którymi rozmawiasz, mogą sporządzić szczegółową dokumentację swoich systemów i procesów. Każdy ekspert ds. wydajności powie ci, że procesy, które nie są udokumentowane, w ogóle nie są procesami.

Rekommenderad:  TikTok: wylądowało nowe, bezużyteczne wyzwanie, które przez przypadek stało się wirusowe

6. Jaki jest średni staż pracy i doświadczenie zespołu, z którym będziemy pracować?

Jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy przez agencje jest umieszczanie młodszych lub tańszych osób w zespole ds. kont. Niekoniecznie jest to problem, ale powinieneś być świadomy stażu pracy i doświadczenia osób, z którymi będziesz bezpośrednio pracować.

Dzisiejszy marketing to wiedza, co robić, jak to robić i kiedy to robić. Wynika to z doświadczenia. Praca z różnymi typami klientów, obserwowanie różnych sytuacji i wiedza o tym, jakie plany działania powodują poprawę wydajności programu, polega na doświadczeniu.

Podczas gdy młodsi członkowie zespołu niekoniecznie muszą być źli lub stanowić powód do niepokoju, posiadanie większej liczby starszych członków zespołu współpracujących z Twoją firmą prawdopodobnie przyniesie lepsze wyniki.

Każda agencja powinna być w stanie pokazać Ci biografie i profile osób, z którymi będziesz najczęściej wchodzić w interakcje. Te biografie powinny zawierać ich ogólny poziom doświadczenia i staż pracy w agencji.

Nie ma nic bardziej destrukcyjnego niż odejście części lub całego zespołu ds. kont z agencji, więc agencje, które mają członków zespołu z dłuższym stażem, robią coś dobrze, co prawie zawsze przekłada się na lepsze i bardziej produktywne doświadczenie dla Ciebie jako klienta.

7. W jaki sposób Twój zespół wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby nasze zaangażowanie było dla nas bardziej efektywne?

To jest ostatnie dodanie do tej listy pytań. Dziś nie da się uniknąć sztucznej inteligencji (AI), a agencje marketingowe znajdują się w centrum tego szybko zmieniającego się wiru informacji.

W tej odpowiedzi szukasz tego, że są proaktywni w stosunku do sztucznej inteligencji. Powinni przeprowadzić kilka testów, aby dokładnie zobaczyć, w jaki sposób sztuczna inteligencja może pomóc ich klientom uzyskać lepsze wyniki.

Powinni również zastanowić się, jak wykorzystać sztuczną inteligencję, aby obniżyć koszty i zwiększyć efektywność obsługi klienta.

Najbardziej postępowe agencje oferują usługi oparte na sztucznej inteligencji. Inni używają sztucznej inteligencji, aby pomóc im w iteracji wokół realizacji kampanii. Niektóre obszary, na które sztuczna inteligencja wpływa na agencje i obszary, o których powinieneś z nimi rozmawiać, obejmują tworzenie treści, optymalizację wyszukiwarek, tworzenie tekstów kampanii i optymalizację współczynnika konwersji.

Jedną z najlepszych odpowiedzi byłoby to, że agencja uruchomiła laboratoria, aby korzystać z szerokiej gamy narzędzi marketingowych opartych na sztucznej inteligencji, aby zobaczyć, jak i co faktycznie są w stanie zrobić. Nie wszystkie narzędzia sztucznej inteligencji, które widzisz publicznie, są gotowe na najlepszy czas, a niektóre firmy, takie jak Google, faktycznie wprowadzają zmiany w algorytmach, aby przeciwdziałać treściom tworzonym przez sztuczną inteligencję.

Rekommenderad:  Dlaczego nie mogę czytać wiadomości tekstowych na moim Androidzie?

Agencje przeprowadzające testy i eksperymenty będą najlepiej przygotowane do dzielenia się z Tobą tymi informacjami i pomogą Ci wykorzystać odpowiednie narzędzia we właściwy sposób, aby uzyskać lepsze wyniki.

8. Jak wyglądają Twoje karty wyników w przypadku zleceń takich jak nasze?

Dzisiaj marketing jest bardziej nauką niż sztuką, a wraz z nim pojawiają się wskaźniki, co do których wszyscy są zgodni i wokół których wszyscy są zgodni. Zazwyczaj te wskaźniki trafiają do kart wyników, które służą do pomiaru wyników tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych.

Przyjrzenie się kartom wyników innych klientów będzie pomocne. Chociaż agencje nie powinny udostępniać danych klientów nikomu spoza agencji, mogą udostępnić przykładowe dane w przykładowej karcie wyników, która powinna dać wyobrażenie o tym, jak agencja myśli, co wygodnie mierzy i jak skutecznie uderza ich liczby.

Ponadto karta wyników każdego klienta będzie inna – nawet tych klientów z tej samej branży lub prowadzących podobne programy. To jak osobiste dane finansowe. W zależności od twojej sytuacji wyniki będą się różnić, a w zależności od twoich celów karty wyników klientów będą różne.

W przypadku tego pytania związanego z kartami wyników ważne jest, aby sprawdzić, jak agencja czuje się komfortowo z danymi, zrozumieć, jakie typy danych zawierają ich karty wyników i zobaczyć kontekst stojący za kartami wyników. Rozmowy te pokazują, jak zaangażowana jest agencja podczas pracy z klientami.

Wybór agencji, która pomoże tworzyć popyt, generować potencjalnych klientów, zwiększać możliwości sprzedaży i uczyć, jak zbudować system generowania przychodów, nie jest łatwy.

Te pytania pomogą ci przesiać się przez pretendentów i znaleźć pretendentów. Zapewnią, że wybierzesz odpowiednią agencję na podstawie tego, jak działają, a nie tego, co pobierają. Jeśli poważnie myślisz o skorzystaniu z usług agencji, zacznij od tych pytań, aby dokonywać mądrych wyborów.