Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o aplikacji Bhim firmy NPCI

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o aplikacji Bhim firmy NPCI

Demonetyzacja wreszcie dała od dawna oczekiwany impuls do płatności cyfrowych w Indiach. Platformy takie jak Paytm, a nawet usługi POS osiągnęły szczytową pozycję, ponieważ obywatele w dalszym ciągu borykają się z problemem braku gotówki. Teraz premier Narendra Modi uruchomił nową aplikację opartą na UPI o nazwie BHIM (Bharat Interface for Money). Dlatego oto osiem rzeczy, które warto o tym wiedzieć.

1. To nie jest usługa portfela cyfrowego

W przeciwieństwie do Paytm i Freecharge, BHIM nie jest portfelem cyfrowym i faktycznie opiera się na UPI (United Payments Interface), który rząd ogłosił kilka miesięcy temu. Zasadniczo oznacza to, że nie musisz doładowywać żadnych pieniędzy, ponieważ są one bezpośrednio powiązane z Twoim kontem bankowym. Dlatego za każdym razem, gdy przesyłasz lub otrzymujesz pieniądze, Twoje konto zostanie automatycznie zaktualizowane.

2. Pieniądze można również przesyłać do banków innych niż UPI

W przypadku, gdy bank odbiorcy nie obsługuje UPI, co jest w rzeczywistości dość mało prawdopodobne, ponieważ prawie każdy inny bank jest kompatybilny, od Axis Bank do Bank of Baroda, pieniądze zostaną przesłane za pośrednictwem IFSC (Indyjski kod systemu finansowego), jak w przypadku normalnej bankowości internetowej .

3. Obsługuje USSD

Bezgotówkowa przyszłość zależy głównie od osób, które obecnie nie posiadają smartfona, ponieważ wszyscy inni stopniowo przeszli na modę cyfrową po problemie braku gotówki. Mając to na uwadze, infrastruktura NCPI dostosowała platformę USSD (Unstructured Dodatkowych Danych Usługowych). Dlatego mogą uzyskać dostęp do tych funkcji, wybierając numer, który w tym przypadku to *99#.

4. Istnieje dzienny limit

Podobnie jak większość innych podobnych usług, BHIM również ma dzienny limit – możesz przelać maksymalnie Rs. 10 000 za transakcję i łącznie 20 000 Rs.

Rekommenderad:  7 Taktyki budowania zaufania do marki i zwiększania zaufania do zakupów

5. Kod QR

Dla użytkowników, którzy nie chcą ujawniać swojego numeru telefonu, z aplikacji można wygenerować również kod QR, który nadawca może zeskanować, aby dokonać płatności.

6. Interfejs użytkownika jest niezwykle prosty

Ponieważ rząd koncentruje się głównie na użytkownikach, którzy nie są szczególnie przyzwyczajeni do tych platform, BHIM ma niezwykle prosty interfejs. Istnieją trzy główne przyciski służące do wysyłania, odbierania i generowania kodów QR. Poniżej znajdują się opcje przeglądania przeszłych transakcji, profili i kont bankowych.

Powiązane: Jak włączyć UPI Lite na dowolnym urządzeniu

7. Wiele kont i łatwy proces konfiguracji

BHIM obsługuje również wiele kont i, co ciekawe, konfiguracja zajmuje tylko kilka sekund. Wystarczy, że podasz swój numer telefonu komórkowego, a aplikacja natychmiast doda wszystkie Twoje konta bankowe powiązane z tym numerem. Chociaż nie możesz „przełączać się” między kontami, możesz łatwo „zmieniać” konto według potrzeb.

8. To nie jest oparte na Aadhar

Pomimo początkowych nieporozumień, BHIM niekoniecznie wymaga konta bankowego powiązanego z Aadhar. Na razie opiera się wyłącznie na UPI.

BHIM to zdecydowanie jedna z najbardziej obiecujących prób wprowadzenia gospodarki bezgotówkowej w Indiach. Jednak bez odpowiedniej edukacji i marketingu to również może się nie udać. Więc idź i spróbuj. Aplikacja jest dostępna tylko dla Android już wkrótce dostępna będzie obsługa systemu iOS.