Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Rzeczy, które robisz źle na swoim komputerze Mac

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Rzeczy, które robisz źle na swoim komputerze Mac

W zeszłym roku, mniej więcej w tym samym czasie, po prawie dziesięciu latach spędzonych z komputerem przesiadłem się na komputer Mac Windows. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zainstalowałem i odinstalowałem mnóstwo narzędzi i aplikacji, aby odtworzyć wrażenia, do których jestem przyzwyczajony. W trakcie tej eksploracji odkryłem kilka fajnych obejść i narzędzi do różnych codziennych zadań, o których prawdopodobnie jeszcze nie słyszałeś. Oto osiem z nich.

Przyciąganie Windows

Bycie Windows użytkownika od tak dawna, jedną z pierwszych wad MacOS, na jakie się natknąłem, są jego ograniczone możliwości wielozadaniowości. w odróżnieniu Windows co pozwala po prostu pstryknąć windows gdziekolwiek i w dowolnym rozmiarze, MacOS przyjmuje bardziej ograniczone podejście i wymaga przytrzymania klawisza. Oprócz tego funkcje podzielonego ekranu działają jako indywidualne, oddzielne stacje robocze. Chociaż czasami okazuje się to pomocne, poczułem pożądanie WindowsCzęsto zdarza się, że prosta i wszechstronna funkcjonalność jest prosta.

Na szczęście istnieje aplikacja, która to umożliwia Windows-jak wielozadaniowe skróty do MacOS. Nazywa się „Magnes” i pozwala na pstryknięcie windows przeciągając je do krawędzi. Co ważniejsze, jest kompatybilny z wieloma rozmiarami, a nawet pozwala z łatwością zmieścić cztery aplikacje, jeśli zajdzie taka potrzeba. Aplikacja ma również pasek menu, więc nie musisz zawsze przeciągać windows, możesz po prostu kliknąć opcję lub skorzystać ze skrótu klawiaturowego. Bułka z masłem.

Pobierz Magnes

Adnotowanie zrzutów ekranu

W systemie MacOS dostępnych jest mnóstwo kreatywnych narzędzi do edycji zrzutów ekranu. Jednak generalnie szukam czegoś, co ma o wiele bardziej usprawnione działanie, a nie wyczerpujący zestaw funkcji. Do niedawna korzystałem z wbudowanej aplikacji Preview, ale później natknąłem się na aplikację o nazwie „Annotate”.

Annotate zawiera wszystkie niezbędne narzędzia do rysowania i edycji, których potrzebujesz. Ale jego największą zaletą jest to, że można go zintegrować z natywnymi skrótami MacOS. Dlatego zaraz po zrobieniu zrzutu ekranu aplikacja Annotate otwiera okno edycji i umożliwia natychmiastowe zapisanie zmian. Oprócz tego dostępna jest opcja udostępniania o nazwie „Przeciągnij”, która pozwala szybko wysłać plik bez zapisywania go na stałe na komputerze.

Pobierz Adnotację

Wyszukiwanie zrzutów ekranu

Jeśli ciągle masz trudności ze znalezieniem tego konkretnego zrzutu ekranu, oto wskazówka — pobierz Screenotate. Screenotate to lekki komputer Mac i Windows narzędzie wyposażone w mnóstwo przydatnych funkcji, dzięki którym wykonywanie zrzutów ekranu będzie mniej bolesne. Na początek aplikacja ma wbudowany silnik optycznego rozpoznawania znaków, który analizuje wszystkie zrzuty ekranu i rejestruje je na podstawie zawartej w nich zawartości. Umożliwia to także wyszukiwanie zdjęć poprzez wpisanie określonego słowa kluczowego.

Co więcej, Screenotate kataloguje nawet aplikację, z której został pobrany, czas, tytuł okna, a także adres URL, jeśli jest to przeglądarka. Screenotate przetwarza wszystkie te informacje w trybie offline. Dlatego nie musisz się martwić, że nadużywa treści. Przechowuje wszystkie zebrane dane w pliku HTML zamiast zwykłego PNG. Nadal możesz oczywiście wyodrębnić sam obraz, uruchamiając go w oknie przeglądarki. Ale prawdopodobnie tego nie zrobisz, ponieważ Screenotate dodaje również małe okienko menu do szybkiego udostępniania zrzutów ekranu. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć na jego ikonę i przeciągnąć zrzut ekranu do konkretnej aplikacji lub strony internetowej.

Pobierz Screenotate

Chroniąc go przed zaśnięciem

Jedną z bardziej zaskakujących wad systemu MacOS jest to, że nie ma ustawień zapobiegających zasypianiu. Nawet jeśli opcja ta jest obecna w preferencjach oszczędzania energii, komputer przynajmniej Cię wyloguje. Jak można się domyślić, nie sprawdza się to dobrze w przypadku takich czynności, jak długie pobieranie plików.

Dlatego polecam zainstalować intuicyjnie zatytułowaną aplikację o nazwie „Kofeina”. Robi tylko jedną rzecz — zapobiega zasypianiu komputera. Po cichu znajduje się na pasku menu, kiedy trzeba go aktywować lub dezaktywować. Poza tym znajdziesz niewielki zestaw ustawień umożliwiających konfigurowanie określonych przedziałów czasowych i określanie, czy powinny one być automatycznie włączane podczas uruchamiania.

Pobierz Kofeina

Walka ze schowkiem

NA Windows, jedną z moich niezbędnych aplikacji był mały menedżer schowka, który umożliwił mi dostęp do wszystkich ostatnio skopiowanych tekstów i plików. Niestety ta sama aplikacja nie jest dostępna na komputerze Mac, ale znalazłem następną najlepszą rzecz — CopyClip.

CopyClip to prosty menedżer schowka, który zachowuje całą wcześniej skopiowaną zawartość i jest dostępny z rozwijanego paska menu. Ponadto jest kompatybilny ze skrótami. Dlatego na przykład, jeśli chcesz odzyskać skopiowany przedostatni tekst, możesz po prostu nacisnąć klawisz Command+2 zamiast klikać pozycję na liście.

Pobierz CopyClip

Zaglądanie do kalendarza

Kolejną drobną funkcją, której natywnie brakuje w systemie MacOS, jest możliwość przeglądania kalendarza z paska menu. W tym celu zainstalowałem „Itsycal”, darmowe narzędzie dla komputerów Mac, które dodaje poręczny, mały kalendarz na pasku menu. Zawiera również dynamiczną ikonę, która jest aktualizowana do bieżącej daty. Itycal integruje się nawet z wbudowaną aplikacją Kalendarz na komputerze Mac i wyświetla również nadchodzące spotkania.

Pobierz Itycal

Przeciąganie rzeczy

Jednym z gestów komputera Mac, do którego bardzo się przyzwyczaiłem, jest przeciąganie trzema palcami i, co zaskakujące, nie wszyscy są tego świadomi. Gest trzema palcami umożliwia przeciąganie windows, pliki i kopiuj tekst, po prostu najeżdżając na niego myszką, zamiast przytrzymywać lewy przycisk myszy i następnie go przesuwać. Nie zdajesz sobie sprawy, jak znacznie jest to wygodniejsze, ale zaufaj mi i po prostu raz spróbuj.

Najbardziej prawdopodobnym powodem, dla którego większość użytkowników o tym nie wie, jest to, że jego ustawienie nie jest dostępne w ogólnych preferencjach gładzika. Aby ją włączyć, przejdź do „Dostępności”, następnie wybierz „Mysz i gładzik” w lewym okienku, a następnie kliknij „Opcje gładzika”. Tam zaznacz opcję „Włącz przeciąganie” za pomocą „przeciągania trzema palcami” w menu rozwijanym.

Wyszukiwanie emotikonów

Kolejną funkcją MacOS, której wielu użytkowników jeszcze nie odkryło, jest wbudowana paleta emoji. Kiedykolwiek piszesz, wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać do niego dostęp, to nacisnąć jednocześnie klawisze Ctrl, Cmd i Spacja, a ikona wyskoczy. Ma nawet pasek wyszukiwania, jeśli chcesz wyszukać konkretny. Panel ma również wszystkie znaki specjalne, takie jak prawa autorskie, jeśli potrzebujesz. Nie są wymagane żadne ustawienia, opcja ta jest domyślnie włączona.