Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

8 skutecznych wskazówek dotyczących e-maili, które marketerzy muszą znać

8 skutecznych wskazówek dotyczących e-maili, które marketerzy muszą znać

Marketing e-mailowy jest niezaprzeczalnie jedną z najpotężniejszych strategii marketingu cyfrowego dla każdej firmy. Pomaga w budowaniu więzi między Tobą a Twoimi obecnymi klientami. Nie ma wielu narzędzi, które mogą Ci w tym pomóc.

Odwiedzający wchodzą w interakcję z Twoją stroną lub ignorują ją po przybyciu. W każdym razie, jeśli czegoś nie kupili (lub nie zrobili czegoś innego, co im zamierzyłeś), przepadają. Prawie na pewno nigdy więcej nie zobaczysz tej osoby w swojej witrynie.

W tym miejscu z pomocą przychodzi marketing e-mailowy. Stanowi on zachętę dla odwiedzających do pozostawienia swoich danych kontaktowych, a Ty możesz wykorzystać te informacje do późniejszego skontaktowania się z nimi. Tutaj z pomocą przychodzi przemyślane podejście do marketingu e-mailowego.

Marketing e-mailowy to o wiele więcej. „Brak planowania jest przygotowaniem się na porażkę” lub mniej więcej, jak to się mówi. To prawda. Strategia marketingu e-mailowego da Ci mapę konkretnego celu i metodę jego osiągnięcia.

Opracowanie skutecznej strategii marketingu e-mailowego

Marketing e-mailowy to praktyczne podejście, które nigdy nie wychodzi z mody, polegające na przekazywaniu treści o Twoich produktach i usługach lub sprzedaży wymienionych rzeczy. Pokażemy Ci, jak poprawnie zbudować i wdrożyć strategię e-mailową. Nadszedł czas, abyś zaczął uczyć się właściwej etykiety e-mailowej!

wskazówki dotyczące marketingu e-mailowego

Aby pomóc Ci stworzyć skuteczny plan marketingu e-mailowego, rozważ 8 najważniejszych wskazówek dotyczących e-maili, które dobry marketer musi znać.

1. Użyj przyciągającego wzrok podpisu e-mailowego.

Podpis e-mail pomaga budować zaufanie, nawiązywać kontakt z odbiorcami i pokazać im osobowość Twojej marki, nadając im profesjonalny wygląd.

Tworząc podpis e-mailowy, pamiętaj o tych sugestiach.

  • Zachowaj proste podejście. Unikaj wciskania zbyt wielu zdań i elementów do swojego podpisu. Trzymaj się podstawowych informacji, takich jak nazwa firmy, adres e-mail i strona internetowa.
  • Upewnij się, że Twoja marka jest spójna. Użyj tych samych schematów kolorów i logo w swoim podpisie e-mailowym, co w materiałach marketingowych.
  • Dołącz wymagane linki. Aby zachęcić subskrybentów do łączenia się z Tobą za pomocą innych środków, w tym linków do Twoich witryn w mediach społecznościowych i strony głównej.

2. Spersonalizuj swoje wiadomości za pomocą korespondencji seryjnej

Personalizacja oznacza tworzenie dostosowanego przekazu w oparciu o informacje o konsumentach.

Amazon jest doskonałym przykładem korporacji, która specjalizuje się w personalizacji. Wszystkie e-maile Amazon są spersonalizowane. Zamiast „Szanowny Kliencie” zaczyna się od „Szanowny (Twoje imię)”.

Nie wystarczy wysyłać e-maile do subskrybentów i konsumentów; musisz także wysyłać do nich wysoce dostosowane e-maile. Według statystyk 74 procent specjalistów ds. marketingu uważa, że ​​personalizacja znacząco zwiększa zaangażowanie klientów. Korespondencja seryjna wyróżnia się spośród kilku metod zwiększania personalizacji wiadomości e-mail.

Jest to pomocne narzędzie, które umożliwia dołączenie do szablonu dokumentu wypełnionego danymi. Plik danych zawiera informacje o odbiorcach wiadomości e-mail, takie jak ich imię i nazwisko, adres, numer telefonu itp. Dane są wstawiane w poszczególnych miejscach szablonu wiadomości e-mail. Tam są wiele opcji korespondencji seryjnej możesz spróbować nadać e-mailom bardziej osobisty charakter.

Możesz personalizować wiadomości e-mail, korzystając z jednego pliku danych i jednego szablonu wiadomości e-mail. Dane są pobierane z pliku i automatycznie umieszczane w szablonie w żądanej lokalizacji.

3. Segmentuj odbiorców docelowych

Ponieważ gotowość do konwersji Twoich subskrybentów jest różna, posegmentuj ich na podstawie ich zainteresowań, unikalnych cech i innych czynników, aby mieć pewność, że odpowiednie materiały zostaną dostarczone właściwym osobom.

Określ swoje istotne segmenty i wyślij do nich odpowiednie kampanie. Wysyłaj unikalne e-maile promocyjne do swoich obecnych klientów, na przykład, aby zachęcić ich do powrotu do Twojego sklepu i zwiększyć współczynniki konwersji. Skuteczny e-mail to odpowiedni e-mail. Zacznij od persony kupującego, dowiedz się, czego chce, i dostosuj kampanię e-mailową do jego wymagań, tak jak wszystko inne w marketingu. Jeśli kierujesz kampanię e-mailową do określonego regionu lub kraju, korzystając z pliku starannie dobrana lista serwerów proxy a wybranie serwera proxy z adresem IP w tym regionie może pomóc poprawić współczynniki konwersji.

A skoro już jesteśmy przy temacie docierania do właściwych odbiorców, warto wspomnieć, że jeśli kierujesz swoją ofertę do osób starszych, poczta bezpośrednia może działać lepiej niż e-mail. Jest mnóstwo przesyłki bezpośrednie z którymi możesz współpracować, więc nie powinno to utrudniać Ci dotarcia do starszych pokoleń.

4. Zrób harmonogram swoich e-maili

Zdecyduj, jak często będziesz kontaktować się ze swoją listą i powiadom odbiorców o tym z wyprzedzeniem.

W ten sposób będą dokładnie wiedzieć, czego się spodziewać z wyprzedzeniem. Jeśli o tym zapomnisz, może się zdarzyć, że wiele osób zrezygnuje z subskrypcji, a nawet wylądujesz w folderze ze spamem.

ukierunkowane e-maile

Co więcej, gdy już ustalisz rutynę, trzymaj się jej. Zbuduje zaufanie i sprawi, że będziesz na pierwszym miejscu w myślach odbiorców.

5. Zastanów się, kiedy jest optymalny czas na wysyłanie e-maili.

Co to jest jeden z najczęstsze błędy robione przez amatorów? Wysyłanie wiadomości e-mail w najbardziej niedogodnym momencie.

Jaki pożytek z e-maila, jeśli zostanie wysłany późno w nocy, a odbiorca śpi? Nie da się przecenić znaczenia skupiania się na czasach.

Aby zwiększyć współczynnik otwarć i klikalności, wybierz optymalny czas wysyłania e-maili. Jeśli dotrzesz do klientów we właściwym czasie, staną się oni bardziej lojalni wobec Twojej firmy. Pamiętaj, że oddani klienci zawsze chętnie wchodzą w interakcję z informacjami. Pamiętaj o tym, przeprowadzając testy porównawcze, aby określić optymalny czas dotarcia do docelowych odbiorców.

6. Prezenty i konkursy

Konkurs poleceń, który opiera się na poprzednim punkcie, to świetne podejście do powiększania listy e-mailowej i powinien zostać uwzględniony w Twojej strategii marketingu e-mailowego.

Podstawy są proste. Mówisz swoim odbiorcom, że wybierzesz jednego (lub więcej) e-maili, które w ciągu najbliższych trzech tygodni zasubskrybują Twoją listę i przyznają właścicielowi nagrodę. Sześć miesięcy za darmo na Twojej platformie, 50 USD kredytu w Twoim sklepie internetowym – cokolwiek najlepiej pasuje do Twojej ogólnej strategii biznesowej.

Pomoże to Twojemu przekazowi rozprzestrzenić się wirusowo i zyskać dużą liczbę nowych subskrybentów.

Według statystyk 42,3 procent konsumentów będzie wyrzucać do kosza e-maile, które nie są dostosowane do urządzeń mobilnych, co skutkuje marnowaniem znacznych możliwości konwersji i sprzedaży.

Dostosuj swoje kampanie e-mailowe do urządzeń mobilnych, aby zapewnić użytkownikom lepsze doświadczenia i zwiększyć zaangażowanie.

Staraj się, aby Twoje e-maile były krótkie, korzystaj z responsywnego projektu i unikaj niepotrzebnych obrazów w wiadomościach e-mail.

7. Śledź swoje postępy.

Nie powinno być zaskoczeniem, że wszystko, co robimy jako marketerzy, jest mierzone. Dokładne zapoznanie się z każdym głównym środkiem pozwoli Ci wprowadzić niewielkie zmiany w wiadomościach e-mail, które będą miały duży wpływ.

Za chwilę omówimy konkretne KPI, na które warto zwrócić uwagę (lub możesz przejść dalej).

Teraz, gdy już wiesz, jak stworzyć strategię marketingu e-mailowego, przyjrzymy się, co wiąże się z budowaniem listy e-mailowej.

Wniosek

Chociaż nie ma jednej uniwersalnej strategii skutecznego marketingu e-mailowego, doskonałym miejscem na rozpoczęcie jest rozpoczęcie od podstaw i dopracowania kampanii. W tym artykule omawiamy metody marketingu e-mailowego, które pomogą Ci opracować skuteczną kampanię w przyszłym roku.