Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

8 sposobów na przyspieszenie systemu Windows 10 i Windows 11

Systemy Windows 10 i 11 firmy Microsoft są szybsze pod względem szybkości ładowania niż Windows 7 i 8, ale są większe, mają więcej usług i zużywają więcej zasobów, takich jak pamięć RAM i procesor. W tym artykule przedstawię Ci wynik 8 lat optymalizacji Windows 10 i 11 w formie prostego artykułu, dzięki któremu za pomocą tych kilku metod możesz kilkukrotnie zwiększyć prędkość swojego Windowsa w ciągu zaledwie jednego godzinę i przestań pracować z systemem Windows. Cieszyć się! Metody te są takie same w Windows 10 i 11!

1- Zaktualizuj sterowniki

Aktualizowanie laptopa bardzo pomaga w jego przyspieszeniu. Zaktualizuj całe oprogramowanie, zwłaszcza karty graficzne, procesor i sterowniki płyty głównej. Możesz wejść na stronę wsparcia producenta płyty głównej lub skorzystać z prostszej metody.

Możesz automatycznie zaktualizować wszystkie sterowniki. Wystarczy pobrać stąd oprogramowanie wspomagające sterowniki i po otwarciu go, jak pokazano na obrazku poniżej, kliknąć opcję skanowania (musisz mieć połączenie z Internetem), aby zaktualizować sterowniki. Na koniec uruchom ponownie system Windows.

2-Korzystanie z trybu wysokiej wydajności

Ogólnie rzecz biorąc, Windows 10 i 11 działają w trybie zrównoważonym. Po przełączeniu systemu w tryb wysokiej wydajności poziom wydajności systemu znacznie wzrasta. Jest to konieczne do uruchomienia gier.

Wystarczy kliknąć symbol lupy (wyszukiwarka Windows, która znajduje się w lewym dolnym rogu), wpisać Zasilanie, otworzyć jak na obrazku poniżej i ustawić tryb Wysoka wydajność.

.

3- Wyłącz animacje i dodatkowe efekty

Animacje otwierania systemu Windows, efekty w Windows 10 i 11, cienie itp. zajmują trochę systemowej pamięci RAM i nie są w ogóle potrzebne. Dlatego najlepiej je wyłączyć.

Wystarczy, że klikniesz na ikonę lupy (wyszukiwarka Windows w lewym dolnym rogu), wpisz perf i kliknij Dostosuj wygląd jak na obrazku poniżej (można go również otworzyć z poziomu panelu sterowania).

Następnie wybierz opcję Dostosuj, aby uzyskać najlepszą wydajność, jak pokazano na obrazku poniżej. Zawsze aktywuj tę opcję najpierw po zainstalowaniu dowolnego systemu Windows:

4- Usuń dodatkowe domyślne programy systemu Windows

Wiele domyślnych programów instaluje się na dysku twardym po zainstalowaniu systemu Windows 7, 8, 10 i 11, co łamie plecy! Wystarczy usunąć wszystkie domyślne programy Windows za pomocą oprogramowania takiego jak IObit Uninstaller (link do pobrania – pobierz wersję przenośną, która w ogóle nie wymaga instalacji!).

Bardzo łatwo się z nim pracuje! Podobnie jak na obrazku poniżej, po otwarciu programu wejdź do sekcji Aplikacje Windows, zaznacz wszystkie dodatkowe programy Windows, które tu widzisz, a następnie kliknij Odinstaluj. (Oczywiście sugerujemy nie sprawdzać kalkulatora i programu Zdjęcia, który służy do przeglądania zdjęć, zadziała).

Usunięcie tych programów zajmuje około pół godziny lub więcej (w zależności od laptopa), następnie ponownie uruchamia system (zobaczysz, że prędkość wzrosła, teraz podwoiła się!) i przejdź do następnego kroku.

5- Usuń dodatkowe funkcje systemu Windows 10 i 11

Możesz wyłączyć dodatkowe funkcje systemu Windows 10 lub 11, z których możesz nigdy nie skorzystać w swoim życiu. Żaden problem nie stanie się z Windowsem, nie martw się; oddychać będzie tylko Twoja pamięć RAM i procesor!

Jak pokazano poniżej, wpisz funkcje w polu wyszukiwania systemu Windows i otwórz program Włącz funkcje systemu Windows.

Teraz wystarczy odznaczyć każdy aktywny znacznik, z wyjątkiem dwóch pierwszych opcji (net framework), jak pokazano na obrazku poniżej, i kliknąć OK. Zajmie to trochę czasu, a następnie kliknij opcję ponownego uruchomienia. tak łatwo

6-zatrzymywanie niepotrzebnych usług

Szczególnie w systemach Windows 10 i Windows 11 bardzo pomaga zwolnienie pamięci RAM i procesora. W wielu przypadkach usługi te zajmują część pamięci RAM i procesora systemu i zmniejszają prędkość. Po prostu wyłącz niepotrzebne.

W tym celu w lewym dolnym rogu systemu Windows, gdzie znajduje się znak wyszukiwania (szkło powiększające), wyszukaj słowo Usługi w opcji wyszukiwania (lub możesz wyszukiwać z poziomu panelu sterowania). Otwórz to. Ma zdjęcie jak pokazano poniżej:

Zgodnie z powyższym obrazkiem, aby wyłączyć dowolną usługę, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i kliknij Właściwości. Obraz otworzy się w następujący sposób:

Teraz, jak pokazano na powyższym obrazku, aby wyłączyć dowolną usługę, wybierz dla niej opcję Wyłącz.

Ale które usługi powinniśmy wyłączyć? Możesz bez problemu wyłączyć następujące 20 usług (tylko następujące 20 usług)

 • Usługa hotspotu Windows Mobile
 • Usługa pomocy technicznej Bluetooth
 • Faks
 • Konfiguracja pulpitu zdalnego i usługi pulpitu zdalnego
 • Usługa Windows Insider
 • Dodatkowe logowanie
 • Pobrany Menedżer map
 • Usługa klawiatury dotykowej i panelu pisma ręcznego
 • Pliki offline
 • Połącz się teraz z systemem Windows
 • Rejestr zdalny
 • Usługa bramy warstwy aplikacji
 • Pozyskiwanie obrazu systemu Windows
 • Połączone doświadczenia użytkowników i telemetria
 • Usługa demonstracji detalicznej
 • Usługa udostępniania sieciowego programu Windows Media Player
 • Usługa routera AllJoyn
 • Usługa geolokalizacji
 • Usługa Asystenta zgodności programów
 • Usługa zarządzania aplikacjami dla przedsiębiorstw

7- Korzystanie z oprogramowania czyszczącego

Windows 10 i 11 trzeba co jakiś czas czyścić, żeby były tak krótkie i świeże jak pierwszego dnia. W tym celu wystarczy usunąć dodatkowe pliki z rejestru i foldery na dysku Windows, które są tymczasowe i zbędne.

Za pomocą Oprogramowanie CCleaner lub Wisecare 365, możesz zmaksymalizować wydajność systemu, usuwając wszystkie tymczasowe niepotrzebne pliki i czyszcząc dysk Windows.

8- Jeśli dysk twardy Twojego laptopa nie jest dyskiem SSD, zdefragmentuj go

Zwykle laptopy z 2014 roku i starsze mają normalne dyski twarde, a nie szybkie. W tej sytuacji należy defragmentować dysk twardy raz w tygodniu. Spowoduje to uporządkowanie plików na dysku twardym i uruchomienie programów z większą szybkością.

Jak bardzo przyspiesza system Windows 10 lub 11?

Tylko dzięki powyższym metodom prędkość systemu Windows wzrośnie nawet 2 razy, bądź tego pewien. Lepiej wykonywać te czynności zaraz po każdej instalacji systemu Windows, aby nie martwić się już zawieszaniem i opóźnieniami systemu, a móc cieszyć się pracą z systemem Windows i dobrze się przy tym bawić. Jeśli masz rozwiązanie lub jeśli występuje problem z powyższymi metodami, opublikuj go w sekcji komentarzy.

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie HuaweiPobieranie premium motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=