Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

8 sposobów na zwiększenie produktywności nowych pracowników

8 sposobów na zwiększenie produktywności nowych pracowników

Nie wystarczy zatrudnić ludzi z odpowiednimi umiejętnościami; musisz także pomóc im osiągnąć pełny potencjał. Aby zmaksymalizować swoją produktywność, potrzebują regularnego coachingu i mentoringu.

Powiedzenie: „Nikt nie jest wyspą wiedzy” sprawdza się w wielu sytuacjach. Nie możesz po prostu kogoś zatrudnić i oczekiwać, że od razu będzie pracował jak profesjonalista. Produktywność jest zwykle wynikiem połączenia kilku czynników. Aby Ci w tym pomóc, oto osiem sposobów na zwiększenie produktywności nowo zatrudnionych pracowników:

wydajność

1. Powitaj nowych pracowników

Kiedy Ci ciepło witamy nowych pracowników, poczują się bardziej komfortowo pracując w Twojej firmie, co pomoże zwiększyć ich produktywność. Możesz je oprowadzić i przedstawić innym członkom personelu, aby nie czuli się pominięci lub jak obcy. Pomoże im to także szybciej dostosować się do środowiska Twojej firmy, niż gdybyś pozwolił im po prostu przesiedzieć cały dzień w swoich kabinach.

Możesz powitać nowych pracowników poprzez:

  • Przedstawiamy ich innym pracownikom: Możesz zorganizować spotkanie całego personelu, podczas którego nowy członek zespołu zostanie przedstawiony wszystkim.
  • Dostarczenie im podręcznika firmowego: Daj im kopię podręcznika Twojej firmy i wyjaśnij, w jaki sposób może im on pomóc w zrozumieniu kultury firmy.
  • Oprowadzanie ich po biurze: Wyjaśnij, czym zajmuje się każdy dział, podkreślając wszelkie unikalne aspekty ich środowiska pracy.
  • Konfigurowanie i pokazywanie im przestrzeni roboczej: pokaż im, gdzie będą pracować i pozwól im wprowadzić zmiany.
  • Dając im prezent: Jeśli to możliwe, daj swojemu nowemu pracownikowi drobny upominek. To miły gest, który pokazuje, jak doceniasz ich dołączenie do firmy.

Dzięki temu możesz stworzyć sprzyjające środowisko dla nowych pracowników, pomagając im wydajnie i produktywnie wykonywać swoje role.

2. Ustal jasne oczekiwania

Powinieneś także określić jasne oczekiwania wobec nowych pracowników, aby wiedzieli, co i kiedy muszą to zrobić. Możesz utworzyć opis stanowiska określający obowiązki, cele i zadania każdej roli. Z Twojej strony pomoże Ci to sprawdzić, czy Twoje oczekiwania są realistyczne, ponieważ pozwoli Ci zmierzyć, jak dobrze nowi pracownicy radzą sobie z tymi oczekiwaniami. Jeśli wydasz dokładne instrukcje dotyczące tego, czego się od nich oczekuje, będą mogli lepiej wykonywać swoje zadania.

3. Zainwestuj w nie

Powinieneś także inwestować w nowych pracowników, zapewniając im narzędzia i zasoby potrzebne do dobrego wykonywania pracy, zwłaszcza jeśli pracują w pełni zdalnie. Jest to przeważnie prawdą, jeśli zatrudniłeś nowych ludzi w swojej branży, ponieważ może minąć trochę czasu, zanim nabiorą tempa. Jeśli jednak zapewnisz im potrzebne szkolenia i wszelkie inne wsparcie, jakiego mogą potrzebować, będą mogli w mgnieniu oka rozpocząć niezależną pracę, co z kolei zwiększy swoją produktywność.

4. Komunikuj się z nimi otwarcie

Najlepiej pamiętać, że nowi pracownicy potrzebują więcej komunikacji, niż się spodziewano. Wciąż się uczą, więc mogą potrzebować wskazówek od Ciebie, aby poradzić sobie w pewnych sytuacjach lub wykonać swoje zadania. Możesz im pomóc, szczegółowo wyjaśniając wszystko i odpowiadając na wszelkie pytania dotyczące ich ról i obowiązków.

5. Stwórz program mentorski

Jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc nowemu pracownikowi poczuć się komfortowo w Twojej firmie, jest stworzenie programu mentorskiego. Można to zrobić, łącząc ich w pary z innym członkiem zespołu z większym doświadczeniem i wiedzą. W ten sposób będą mogli uczyć się od kogoś, kto już przeszedł ich ścieżkę, co pomoże im uzyskać niezbędne wskazówki, które sprawią, że będą bardziej wydajni i produktywni w wykonywaniu swoich zadań.

6. Zaszczep w nich istotę własności pracy

Jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc nowym pracownikom poczuć się częścią Twojego zespołu, jest pomoc im w przejęciu odpowiedzialności za swoją pracę. Nie musisz robić za nich wszystkiego; zamiast tego zaoferuj wskazówki i porady, aby mogli nauczyć się samodzielnego wykonywania różnych czynności. Sprawi, że poczują się pewniej w swoich rolach i da im poczucie dumy, gdy mogą wykonywać zadania bez potrzeby pomocy innych.

7. Wspieraj ich, gdy sprawy nie idą zgodnie z planem

Bez względu na to, jak duże doświadczenie mają Twoi nowi pracownicy, czasami sprawy potoczą się inaczej niż planowano, zaskakując ich. Kiedy tak się dzieje, musisz ich wspierać i pomóc im zrozumieć, że błędy są nieuniknione, a uczenie się na nich jest kluczową częścią rozwoju zawodowego. Zatem następnym razem, gdy napotkają usterkę i nie znajdą rozwiązania, nie będą zniechęceni; zamiast tego uznaliby to za część procesu.

8. Potwierdź wyjątkową wydajność

Kiedy nowi pracownicy osiągają wyjątkowo dobre wyniki, ważne jest, aby docenić ich wysiłki. Pomoże im to poczuć się docenionym i uznanym, co może ich zmotywować do dalszego dążenia do doskonałości w przyszłych projektach. Można wyrównać nagrody za wydajność na wiele sposobów. Zaproś ich na przykład na lunch lub kawę, aby móc bardziej szczegółowo omówić ich wkład.

Sposoby powiązania wyników z nagrodami:

  • Zaoferuj darmowy transport: Możesz nagrodzić swoich nowych pracowników bezpłatnym transportem, oferując im bilet autobusowy lub kolejowy.
  • Daj im podwyżkę: Aby zmotywować nowych pracowników, powinieneś rozważyć przyznanie im podwyżki po ukończeniu pierwszego projektu z Tobą.
  • Daj im awans: Możesz także rozważyć promowanie nowych pracowników, gdy osiągną wyjątkowo dobre wyniki.

W ten sposób Twoi nowi pracownicy poczują się docenieni i będą z większym prawdopodobieństwem pozostać z Tobą na dłużej.

Wniosek

Należy pamiętać, że nowi pracownicy są często bardziej zdenerwowani i niespokojni niż doświadczeni pracownicy, niezależnie od tego, jak bardzo są wykwalifikowani i doświadczeni. W rezultacie zmniejsza się ich wiara we własne możliwości. Jednak uznanie ich wkładu pomoże im poczuć się docenionymi i docenionymi, co doprowadzi do zwiększenia wydajności i produktywności.