Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 sposobów ochrony technologii tego lata

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 sposobów ochrony technologii tego lata

Dla wielu z nas lato oznacza lody na patyku, gotowanie i dni na basenie. Ale całe to słońce i woda mogą sprawić, że Twoje ulubione urządzenia będą mokre, uszkodzone, a nawet nieczynne.

Jeśli myślisz: „mnie to się nie przydarzy”, cóż, szanse na to, że twój technik zanurkuje, mogą być większe, niż myślisz. Każdego lata nasz uBreakiFix® ze sklepów AKKO i AKKO Tech Repair & Solutions™ zobacz gwałtowny wzrost pękniętych ekranów i problemów technicznych związanych z wodą, szczególnie w okolicach lipca 4. Dotyczy to zwłaszcza telefonów, ale także laptopów, tabletów, inteligentnych zegarków, przenośnych konsol do gier i słuchawek bezprzewodowych.

Nie martw się jednak, istnieje kilka prostych sposobów ochrony technologii. Przeprowadzimy Cię przez nie, abyś mógł wziąć swój koktajl, założyć okulary przeciwsłoneczne i bez obaw cieszyć się ciepłą pogodą.

1. Twój technik potrzebuje kostiumu kąpielowego

Większość nowych urządzeń twierdzi, że są wodoodporne lub wodoodporne, ale to nie znaczy, że można je zanurzyć w basenie bez konsekwencji. Wodoodporna tabletka może odeprzeć kilka kropli, ale prawdopodobnie nie wytrzyma po kąpieli w gorącej wannie. Wodoodporny, z drugiej strony, będzie działał nawet po krótkim zanurzeniu. Jeśli jednak masz do czynienia z chlorem lub słoną wodą, masz kłopoty — przyspieszają one korozję.

Zanim wyruszysz na plażę ze swoim laptopem lub czytnikiem e-booków, zainwestuj w naprawdę wodoodporną obudowę, aby mieć pewność, że woda nie dostanie się do Twojego urządzenia. Możesz także użyć wodoodpornego suchego woreczka, takiego jak te wykonane przez CaliCase® Lub JOTO®aby Twój telefon i inne urządzenia działały.

2. Ryż jest na obiad, a nie twoja technika

Jeśli Twoja przenośna konsola do gier, laptop, tablet lub telefon zamoczy się, pomiń ryż. Może pomóc w usuwaniu wilgoci, ale pozostawia parę wodną, ​​która może zniszczyć wewnętrzne elementy urządzenia. Nawet jeśli wydaje się, że ryż działa — powiedzmy, telefon włącza się ponownie i wydaje się działać normalnie — prawdopodobnie napotkasz problemy w przyszłości.

Rekommenderad:  Jak zarabiać na blogu (10 sposobów na zarabianie na blogu)

Lepsza opcja: spróbuj wysuszyć swoją mokrą technikę za pomocą saszetek z żelem krzemionkowym — takich jak te, które często dołącza się do nowej pary butów. Napełnij plastikową torebkę zamykaną na suwak saszetkami żelu krzemionkowego i zakop urządzenie w torbie, pozostawiając je tam na 24–48 godzin. W ten sposób kupisz sobie trochę czasu.

Aby uzyskać długoterminowe rozwiązanie, zanieś uszkodzone przez wodę urządzenie do doświadczonego fachowca, który może je rozebrać, wyczyścić i wysuszyć każdy element, a następnie złożyć z powrotem, co daje największe szanse na długoterminową naprawę.

3. Uważaj na wyciskanie soku

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na lotnisko, idziesz na siłownię, czy zatrzymujesz się w hotelu tego lata, uważaj na ładowanie urządzeń przez publiczne porty USB. Mogą być użyte w pułapce w celu kradzieży danych osobowych i finansowych.

Nazywa się to wyciskaniem soku i może wpływać na twoje telefony, smartwatche, laptopy, tablety i inne technologie. Oto jak działa oszustwo: gdy ładujesz urządzenie przez port USB, zainstalowany w nim ukryty sprzęt kradnie Twoje informacje lub infekuje urządzenie złośliwym oprogramowaniem.

Najlepszym sposobem ochrony jest ładowanie w domu. Jeśli musisz ładować przez port publiczny, zamiast tego użyj bloku zasilania i kabla dostarczonych z telefonem lub przenośnego zestawu baterii.

4. Twój technik nie potrzebuje opalenizny

Technika i ciepło nie idą w parze. Twój laptop, telefon i Nintendo Switch® mogą się przegrzać, gdy są pozostawione w bezpośrednim świetle słonecznym lub w gorącym miejscu (jak samochód lub pod poduszką w nocy). Może to zniszczyć baterię, stopić komponenty, a nawet wyłączyć system operacyjny. Jeśli więc chcesz, aby Twoje urządzenie było gotowe do odtwarzania muzyki przy basenie lub robienia zdjęć na plaży, zadbaj o to, aby było chłodne.

Jeśli jednak zdarzy się najgorsze i słońce zniszczy baterię, dobrą wiadomością jest to, że jej wymiana jest łatwa i stosunkowo niedroga.

Rekommenderad:  Skróć czas odpowiedzi serwera w WordPress dzięki tym krótkim wskazówkom

5. Twoje ulubione urządzenia mają własne zagubione i znalezione

Niezależnie od tego, czy wybierasz się do parku wodnego, czy popularnego miasteczka wakacyjnego, pamiętaj o włączeniu funkcji Find My®, która pomoże Ci śledzić tablet, laptop i telefon. Obydwa WindowsUrządzenia ™ i Mac® mają wbudowane narzędzia — Znajdź moje urządzenie i Apple® Znajdź mój, odpowiednio — które to umożliwiają. Dzięki tym aplikacjom możesz zobaczyć ostatnią znaną lokalizację swojego urządzenia, a nawet znaleźć osobę, która została rozdzielona.

6. Trzymaj przyjaciół blisko, a wspomnienia jeszcze bliżej

Jeśli nie wykonałeś jeszcze kopii zapasowej telefonu lub laptopa, zrób to jak najszybciej. W ten sposób, jeśli zgubisz urządzenie lub zostanie skradzione, wszystkie Twoje wspomnienia zostaną zapisane w chmurze. Regularne tworzenie kopii zapasowych urządzeń chroni najważniejsze dane, w tym:

  • Łączność.
  • Zdjęcia i filmy.
  • Muzyka.
  • Aplikacje i ustawienia aplikacji.
  • E-mail.
  • Hasła.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym tworzenia kopii zapasowych telefonu iPhone lub telefonu z systemem Android oraz komputera MacBook lub Windows laptop.

7. Pęknięcia są do bani

Małe pęknięcie w rogu tabletu lub telefonu nie uczyni go bezużytecznym. Ale pęknięcia nigdy nie naprawiają się same — mają tendencję do powiększania się z czasem, przez co urządzenie jest podatne na uszkodzenia spowodowane przez wodę, a ty na ryzyko skaleczeń, zadrapań i nie tylko.

Zalecamy pominięcie samodzielnych napraw — zwykle nie działają one dobrze — i oddanie urządzenia do serwisu certyfikowany warsztat naprawczy.

8. Bądź serdeczny podczas pakowania

Jeśli tego lata zabierasz ze sobą swoją ulubioną konsolę do gier, poświęć chwilę na jej bezpieczne spakowanie. Większość napraw konsoli dotyczy portów HDMI, które mogą ulec uszkodzeniu, jeśli zapomnisz prawidłowo odłączyć przewody. Nasi eksperci cały czas widzą ten problem, który może zniszczyć Twoje urządzenie. Zamiast owijać kable wokół konsoli i wrzucać wszystko do torby, delikatnie odłącz kable, zwiń je i umieść w torbie ochronnej lub małej torbie.

Rekommenderad:  Dziwniejsze rzeczy i czekasz: trzynaście zamiast tego, wiadomości

Aby uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat maksymalnego wykorzystania technologii podczas podróży.

Najskuteczniejszy sposób na bezproblemowe korzystanie z technologii tego lata? Upewnij się, że jest zabezpieczony przed wypadkami dzięki planowi ochrony. Dzięki AKKO Home+ zapewniamy ochronę Twoim komputerom, tabletom, słuchawkom premium, telewizorom, inteligentnym urządzeniom i wielu innym — plus, 24 godziny na dobę7 wsparcie na żywo dla Twoich potrzeb w zakresie opieki technicznej — za mniej niż $1 na dzień. Dowiedz się więcej o zasięgu AKKO Home+ i o tym, jak możesz uzyskać spokojną ochronę elektroniki.

Table of Contents