Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Sztuczki motywacyjne, które zainspirują Twoich pracowników

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Sztuczki motywacyjne, które zainspirują Twoich pracowników

Czy kiedykolwiek miałeś do czynienia z problematycznym pracownikiem, który po prostu nie może się zmotywować, bez względu na to, czego spróbujesz? A może zdarzyło Ci się, że jeden z Twoich najlepszych i odnoszących największe sukcesy pracowników miał trudności z przetrwaniem szczególnie trudnego dnia?

Niestety, nie ma łatwego przełącznika, który można przełączyć, aby nagle zmotywować pracowników. Istnieje jednak kilka wygodnych sztuczek motywacyjnych, które możesz wypróbować, aby wzbudzić nowe zainteresowanie pracowników.Triki motywujące pracowników

Oto niektóre z najskuteczniejszych sztuczek, jakie udało mi się znaleźć, aby zmotywować pracowników do osiągania jak najlepszych wyników:

1. Odwołaj się do osobistego celu.

Domyślić się co motywuje każdą osobę w Twoim zespolei spróbuj odwołać się do tych osobistych celów. Na przykład, jeśli wiesz, że jeden z twoich pracowników jest chętny na konkretny awans, wyjaśnij, w jaki sposób jego praca nad tym nadchodzącym projektem mogłaby zostać wykorzystana do przekonania przełożonego o jego umiejętnościach. Jeśli są zainteresowani nauczeniem się nowych umiejętności, powiedz im, w jaki sposób praca nad tym zadaniem pomoże im nauczyć się czegoś nowego — lub udoskonalić umiejętność, którą obecnie próbują rozwinąć. Takie podejście wymaga wiedzy o tym, jak myślą Twoi pracownicy, więc poświęć trochę czasu, aby ich poznać.

2. Niech się poruszają.

Zachęcaj swoich pracowników, aby od czasu do czasu wstawali i ćwiczyli. W zależności od okoliczności może to oznaczać prowadzenie pracowników w rutynowych ćwiczeniach gimnastycznych, chodzenie po bloku lub po prostu rozciąganie w miejscu. Ćwiczenia fizyczne mają moc łagodzenia stresui sprawi, że Twoi pracownicy poczują się ożywieni; jest to szczególnie cenne późno w ciągu dnia lub po obiedzie, kiedy ludzie są najbardziej oszołomieni.

Rekommenderad:  4 największych zalet optymalizacji współczynnika konwersji, które musisz znać

3. Niech zobowiążą się do czegoś małego.

Ludzie czasami niechętnie podejmują pracę, jeśli czują się onieśmieleni rozmiarem lub zakresem projektu. Możesz przezwyciężyć to we własnej pracy, zobowiązując się do pracy nad dużym zadaniem za sprawiedliwe 5 minuty; kiedy zaczniesz pracować nad zadaniem, będzie znacznie łatwiej je kontynuować. Zrób to dla swoich pracowników, zobowiązując ich do czegoś małego, na przykład do rozpoczęcia zadania.

4. Zwisać marchewkę.

Nagroda pieniężna lub rzeczowa jest zawsze niezawodnym motywatorem. Jeśli pracownik nie czuje się zmotywowany, rozważ zaoferowanie mu lunchu, jeśli osiągnie coś imponującego. Tylko uważaj, aby nie robić tego zbyt często, w przeciwnym razie Twoi pracownicy będą oczekiwać nagrody za każdym razem, gdy wypełnią swoje obowiązki, lub mogą czekać na więcej nagród zamiast po prostu wykonywać swoją pracę.

5. Zróbcie razem coś fajnego.

Możesz także złagodzić stres i wyczarować motywację, robiąc coś zabawnego ze swoimi pracownikami. Na przykład możesz zagrać w szybką grę w karty w pokoju socjalnym lub obejrzeć razem zabawny film. To moment łączący i sposób na poprawę nastroju.

6. Słuchaj ich aktywnie.

Aktywne słuchanie to coś, co powinieneś ćwiczyć regularnie, ale jest ono szczególnie skuteczne, jeśli wiesz, że Twoi pracownicy nie czują się zmotywowani. Zapytaj ich, jak się czują i zobacz, czy jest coś, co możesz zrobić, aby poprawić sytuację. Niewielkie wsparcie ma tutaj duże znaczenie, nawet jeśli tylko słuchasz ich frustracji. Słuchanie jest jednym z najlepszych sposoby motywowania pracowników.

7. Zapewnij pracownikom nowy start.

Trudno jest zregenerować się po długim dniu słabej motywacji lub nadmiernych wyzwań, więc rozważ umożliwienie pracownikom „nowego startu”. Daj im szansę na rozpoczęcie projektu od nowa lub pozwól im wyjść na chwilę z biura i wrócić wypoczęci.

Rekommenderad:  12 ważnych wskazówek dotyczących SEO, które musisz znać

8. Postaw zakład (z nagrodami i konsekwencjami).

Niekoniecznie zachęcam do uprawiania hazardu w miejscu pracy, ale postawienie przypadkowego zakładu ze swoimi pracownikami może być cennym sposobem na ich motywację. Grywalizuje pracę w sposób, który natychmiast czyni go bardziej atrakcyjnym, a w zależności od struktury zakładu może z łatwością zmotywować go do lepszych wyników. Na przykład możesz wezwać pracownika do wykonania określonego zadania w ciągu tygodnia, a jeśli mu się to uda, możesz przyznać mu pół dnia wolnego — ale jeśli mu się nie powiedzie, będzie musiał wziąć na siebie dodatkową odpowiedzialność w pracy.

Pełny obraz motywacji pracowników

Te wskazówki mogą pomóc w sprostaniu krótkoterminowym wyzwaniom z motywacją pracowników, ale ważne jest, aby pamiętać, że motywacja pracowników jest kwestią długoterminową. Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy stale byli zmotywowani i pozostali zmotywowani, musisz zrestrukturyzować całą operację.

Oznacza to inwestowanie w silnych liderów, którzy mogą pracować, aby zrozumieć i osobiście motywować Twój zespół, restrukturyzację fizycznego biura (lub umożliwienie ludziom pracy z domu), aby czuli się komfortowo i skoncentrowani, oraz zapewnienie pracownikom odpowiedniego wynagrodzenia i wynagradzania za ich najlepszą pracę . To duży projekt, ale musisz go podjąć, jeśli chcesz, aby motywacja Twoich pracowników przetrwała dłużej niż tymczasowy, chwytliwy trik motywacyjny.

CZYTAJ WIĘCEJ: