Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Trendy Google Ads, które warto obserwować w 2022 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Trendy Google Ads, które warto obserwować w 2022 r

Niewiele obszarów marketingu cyfrowego rozwija się szybciej niż reklama płatna za kliknięcie (PPC), a jednym z trendów, którego prawdopodobnie nie zobaczysz w 2022 r., jest upadek Google jako lidera rynku. Google Ads pozostaje dominującą platformą PPC zarówno dla reklamodawców, jak i konsumentów, a nawet dla najbardziej znanych konkurentów Facebook a Bing będzie miał trudności z zbliżeniem się. Wszystko sprowadza się do osiągnięcia.

Sam Google jest wygodnie najczęściej odwiedzana strona internetowa na świeciei nie boi się łączyć wyszukiwania z reklamami w coraz bardziej pomysłowy sposób. Chwila Facebook trafia do pierwszej dziesiątki, pozostaje kwestia dwóch milionów witryn i 650 000 aplikacji które również wykorzystują Google Ads do zarabiania. Jak mówi sama firma, nie ma wielu lepszych opcji, jeśli chcesz, aby Twoje reklamy pojawiały się tam, gdzie są Twoi klienci.

Jednak podczas gdy Google i YouTube dominacja jest prawie nieunikniona w 2022 roku, nie oznacza to, że nie ma pewnych krytycznych trendów, które mogłyby potencjalnie zdefiniować cały rok marketingu. Niezależnie od tego, czy zlecasz reklamę PPC specjaliście Agencja Google Adszachować to w domu, a nawet zrobić to samodzielnie, oto osiem najważniejszych trendów, na które warto zwrócić uwagę w nadchodzącym roku.

1. Firmy są gotowe wydawać więcej za kliknięcie

Konwencjonalna mądrość PPC w ostatnich latach polegała na utrzymywaniu kosztów na jak najniższym poziomie. Ma to również sens, ponieważ jest rzeczą oczywistą, że im mniej kosztuje pozyskanie klientów za pomocą tej formy marketingu, tym lepiej. Jednak rok 2022 będzie rokiem, w którym firmy będą mniej przejmować się przyciąganiem kliknięć, a zamiast tego skupić się na podejmowanych działaniach.

Obecnie dostępnych jest wystarczająco dużo danych, talentów i doświadczenia, aby nie trzeba było wydawać pieniędzy na kliknięcia reklam, aby skierować kogoś do witryny. Zamiast tego priorytetem staje się to, co robią po przybyciu, a firmy są bardziej niż kiedykolwiek przygotowane do wydawania większych pieniędzy w celu uzyskania bardziej owocnych wyników.

Oczywiście ci, którzy zdecydują się trzymać niższych stawek, mogą zostać obniżeni w wynikach. Pieniądze przemawiają, a im więcej jesteś skłonny zapłacić za kliknięcie, tym bardziej widoczne będą Twoje reklamy. Nadal będzie miejsce na mądrzejszą niż cięższą pracę, ale wielu reklamodawców będzie musiało wejść w 2022 r. z myślą o podniesieniu stawek.

2. Kierowanie reklam ma się zmienić nie do poznania

Nikt nie umknie uwadze, że prywatność jest jednym z najgorętszych tematów w świecie online. Firmy są coraz bardziej zaniepokojone cyberbezpieczeństwem, a osoby prywatne zaczynają dochodzić do wniosku, że ich dane osobowe rzeczywiście mają wartość i są skłonne podjąć kroki w celu ich ochrony.

Jak omówiono w dalszej części tej funkcji, klienci chcą widzieć pozytywne wartości od firm, w których robią zakupy. W rezultacie duże firmy technologiczne, zwłaszcza te, które nie polegają w dużym stopniu na danych, podjęły ostatnio kroki w celu poprawy swojej wiarygodności poprzez wspieranie prywatności konsumentów. Apple jest jednym z najwybitniejszych orędowników, na przykład dzięki niedawnej aktualizacji swoich aplikacji pocztowych, która może na zawsze zmienić tę gałąź marketingu cyfrowego.

Rekommenderad:  Jak korzystać z wielu kont Google na Chromebooku

Pliki cookie mają zniknąć w ciągu najbliższych kilku lat, a osoby fizyczne zbliżają się do kontroli nad danymi i prywatnością, której pragną, często poprzez interwencję prawną. W rezultacie dane, na których polegają marketerzy, mogą stać się mniej dokładne lub niekompletne.

Oczywiście istnieje wiele innych sposobów kierowania reklam do odbiorców, często za ich zgodą, ale techniki targetowania, które mogły działać wcześniej, mogą nie być w 2022 r.

3. Badanie słów kluczowych nigdzie się nie wybiera

W miarę upływu lat trafność badania słów kluczowych jest często kwestionowana. Jednak jego pozycja nadal do pewnego stopnia słabnie, zwłaszcza że sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe mają coraz większy wpływ na to, jak i gdzie pojawiają się reklamy.

Niemniej jednak podczas reklamowania się w Google słowa kluczowe nadal mają znaczenie. Wiele zależy od interpretacji intencji wyszukiwania i doprowadzenia ludzi do wyników spełniających ich wymagania, ale słowa, których używają, pozostają najlepszym źródłem decydowania o tym, co chcą znaleźć.

Krótko mówiąc, badanie słów kluczowych pozostaje tak samo ważne dla dzisiejszych kampanii PPC, jak było przez ponad dekadę. Jednak, co najważniejsze, marketerzy muszą bacznie obserwować trendy i zmiany w tych słowach kluczowych. Niezależnie od tego, czy oznacza to niską konkurencję, wysoką konwersję czy jakikolwiek inny wskaźnik, będzie się różnić w zależności od firmy, ale teraz ma to takie samo znaczenie, jak zawsze. Dotyczy to również różnych rodzajów reklam społecznościowych, takich jak świetne kampanie w Zakupach Google.

4. Sztuczna inteligencja już tu zostanie

Być może ostatnio dużo słyszałeś o sztucznej inteligencji. Jeśli nie, spodziewaj się, że będzie to jeden z najgorętszych tematów w świecie marketingu przez wiele lat. Większość zgadza się, że nie nadszedł jeszcze czas, aby sztuczna inteligencja zastąpiła ludzi w niemal każdej roli, ale gdy marketerzy stają przed nowymi wyzwaniami, sztuczna inteligencja jest jednym ze sposobów ich przezwyciężenia.

Jak na ironię, jednym z największych atutów marketerów w tym obszarze jest przetwarzanie danych. Jednak w czasach, gdy te dane niekoniecznie są tak łatwo dostępne jak kiedyś, sztuczna inteligencja może stanowić różnicę między maksymalnym wykorzystaniem tego, do czego reklamodawcy mają dostęp, a pozostawianiem możliwości na stole.

Innym gorącym tematem AI jest oprogramowanie, które napisze dla Ciebie reklamy. Dzięki oprogramowaniu do pisania postów na blogach, opisów produktów i nie tylko, może to nawet wykraczać poza to. Opinie są podzielone, a wykwalifikowani copywriterzy raczej nie stracą pracy w najbliższym czasie. Jednak mniejsze firmy o ograniczonych zasobach mogą odnieść korzyści, podczas gdy ich więksi odpowiednicy mogą dużo zainwestować w technologię, aby wypracować własną przewagę.

5. Kupujący coraz bardziej doceniają wartości

Jak wspomniano w Apple przykład wcześniej, reputacja i rentowność firmy niekoniecznie zależą wyłącznie od najlepszych produktów i najniższych cen. Zamiast tego konsumenci chcą więcej od swoich preferowanych firm, a wiele z nich sprowadza się do odpowiedzialności społecznej.

Rekommenderad:  Czy RTX 3070 Ti jest wart swojej ceny w porównaniu z RTX 3080?

Zrównoważony rozwój, skupienie się na środowisku, datki na cele charytatywne i nie tylko to kluczowe elementy firmy w społecznie świadomym świecie, reprezentujące możliwości. Firmy przeprowadzały całe kampanie PPC na podstawie tego, co robią inaczej niż ich najbliżsi konkurenci, w sposób, który sprawia, że ​​wyglądają lepiej.

Dotyczy to również firm każdej wielkości. Na przykład komunikaty marketingowe mogą obejmować zakupy lokalne lub wspieranie małych firm. Ponadto możemy spodziewać się wielu informacji o ich wysiłkach na rzecz osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i innych próbach zmiany świata dla bardziej znanych marek. Zasadniczo bycie pozytywnym i zdrowym dla społeczeństwa jest zaletą samą w sobie i warto to rozważyć w ramach nadchodzących planów marketingowych.

6. YouTube Zabierze kawałek reklamy telewizyjnej

Przecinanie kabli to kolejne gorące hasło w świecie reklamy. Jest mało prawdopodobne, aby rok 2022 oznaczał koniec telewizji lub reklamy telewizyjnej, jaką znamy, ale sama liczba osób korzystających z mediów rozrywkowych online szybko rośnie.

To nasuwa pytanie, jaka jest alternatywa dla reklamy telewizyjnej dla tych, którzy mogliby to rozważyć? W tej chwili nie możesz reklamować się w serwisach Netflix, Prime Video ani Disney+. Możesz jednak reklamować się w drugiej najczęściej odwiedzanej witrynie na świecie, która spełnia podobny cel. Co ważniejsze, możesz to zrobić za pośrednictwem Google Ads.

Szczególną korzyścią dla niektórych firm jest fakt, że jest to stosunkowo niewykorzystany rynek. W zależności od tego, co sprzedajesz lub dostarczasz, możesz mieć rzadką okazję do uzyskania przewagi jako pierwszy, jeśli zdecydujesz się wdrożyć reklamy wideo. Nie są dla wszystkich i mogą wymagać dodatkowej inwestycji z góry, ale takie możliwości nie pojawiają się codziennie iz pewnością są warte dalszego rozważenia.

7. Firmy muszą uczciwie gromadzić własne dane

I tak wracamy jeszcze raz do pojęcia danych. Ludzie chcą mieć większą kontrolę nad swoimi danymi i nie są już gotowi, aby zrobić wszystko, co w ich mocy, aby to zrobić. Zamiast tego oczekują tego od firm, reklamodawców, sieci społecznościowych i nie tylko, a wszystko to w standardzie.

Omówiliśmy już fakt, że platformy takie jak Google Ads mogą mieć mniej punktów danych, z których można korzystać podczas kierowania kampanii. Jednak to z kolei sprawia, że ​​tym bardziej konieczne jest skupienie się na wewnętrznym gromadzeniu danych. Rok 2022 to rok, w którym firmy muszą skupić się na celowym zbieraniu danych o obecnych i potencjalnych klientach. Co najważniejsze, muszą mieć plany, aby robić to etycznie i w sposób szanujący ich odbiorców.

Istnieje wiele potencjalnych podejść. Być może najbardziej oczywistym jest tworzenie dedykowanych kampanii zbierania danych. Dobrze zaprojektowana kampania zachęca do interakcji, niekoniecznie zwiększając sprzedaż. Zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami, należy to wykonać tak tanio, jak to możliwe, ponieważ nie wpłynie to od razu na wyniki finansowe. Jednak dopóki jest traktowany jako kierowanie na inną część lejka sprzedażowego, może zmniejszyć zależność od zewnętrznych źródeł danych. Stamtąd mogą tworzyć kampanie, o których wiedzą, że zostały zaprojektowane z myślą o ich odbiorcach, a nie o tym, jak sieć PPC szacuje ich odbiorców.

Rekommenderad:  5 Strategie wyjścia dla stron internetowych

Oczywiście te dane nie znikną z dnia na dzień. Zamiast tego trendem będzie łączenie wewnętrznych i zewnętrznych źródeł danych oraz łączenie ich w celu obniżenia kosztów, poprawy skuteczności reklam i ostatecznie zapewnienia rentowności każdej kampanii.

8. Mobilność wciąż rośnie

Nie do nas należy osądzanie, kiedy trend staje się faktem. Niemniej jednak przez prawie dekadę większość artykułów poświęconych trendom PPC zwracała uwagę na znaczenie urządzeń mobilnych, a trend ten tylko się rozwija i rośnie. Jest to kwestia pokoleniowa jak nic innego – liczba potencjalnych klientów, którzy są bardziej przyzwyczajeni do telefonu niż do laptopa, rośnie i będzie rosła w nieskończoność. Ponadto szacunkowo 70% reklam Google Ads w 2021 r. było wyświetlanych na urządzeniach mobilnych, więc muszą być skuteczne.

Istnieje wiele korzyści dla reklamodawców, chociaż niektóre mogą być krótkotrwałe. Jakiś szacunkowo 27% użytkowników internetu w USA korzysta z programów do blokowania reklam, chociaż według niektórych szacunków odsetek ten zbliża się do 40%. Wiele z tych samych obliczeń umieszcza tę liczbę na poziomie około połowy dla użytkowników mobilnych. Blokery reklam są stosunkowo nowym zjawiskiem Apple urządzeń i chociaż użytkownicy Androida są lepiej wyposażeni, koncepcja ta nie przyjęła się jeszcze w ten sam sposób.

Oczywiście przygotowanie kampanii PPC na urządzenia mobilne to coś więcej niż same reklamy i odpowiednie kierowanie. Strony docelowe, formularze rejestracyjne i wszystko inne, co składa się na ten konkretny marketing-mix, musi działać na wszystkich ekranach i działać dobrze – w przeciwnym razie płatne kliknięcia mogą zostać zmarnowane, a to nie jest trend; to jest fakt!

Podsumowanie

W ciągle zmieniającym się świecie marketingu PPC niezwykle ważne jest, aby być na bieżąco z tym, co się ostatnio dzieje, ponieważ to właśnie robi konkurencja. Na szczęście rok 2022 będzie generalnie okresem przejściowym, a umiejętności zdobyte przez lata doświadczenia nie staną się nagle bezwartościowe!

Wygląda na to, że prywatność i sztuczna inteligencja będą największymi obszarami do obserwowania w nadchodzącym roku, ale szerokie zrozumienie nieuchronnie doprowadzi do największej możliwej szansy na sukces.

Table of Contents