Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Wskazówki, jak wykryć oszukańcze produkty podczas zakupów online

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Wskazówki, jak wykryć oszukańcze produkty podczas zakupów online

W zaciszu swojego pokoju możesz kupić kombinezon lub smartfon w sklepie na drugim końcu świata. Naciśnij kilka przycisków, a otrzymasz go pod drzwi.

Niestety, ten komfort wiąże się z wieloma zagrożeniami. Wśród tysięcy legalnych produktów, które znajdziesz w internetowym sklepie detalicznym, gdzieś pomiędzy nimi znajdują się produkty oszukańcze. I łatwo paść ofiarą.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Oto kilka świetnych wskazówek, jak odróżnić oszukane produkty od legalnych podczas zakupów online.

1. Sprawdź nazwę produktu

Najłatwiejszym sposobem na wykrycie fałszywego produktu jest staromodna wyszukiwarka Google. Jeśli ktoś miał nieprzychylne doświadczenia z produktem i napisał o nim, istnieje duża szansa, że ​​Google go wychwycił.

Wyszukaj tytuł produktu, a następnie powtórz z różnymi odmianami nazwy. Jeśli nie pojawia się żadna informacja o produkcie, nie jest to dobry znak. Może to oznaczać, że jest niespotykane lub ma wymyśloną nazwę.

Wyszukując produkt w wyszukiwarce, wpisz nazwę obok nazwy dostawcy. Pomoże to wyszukiwarkom zawęzić wyszukiwanie do tego sklepu. Prawdziwa nazwa produktu może zostać wykorzystana do wprowadzenia na rynek fałszywego produktu. Jeśli jednak sprzedawca ma historię oszustw, dodanie nazwy dostawcy powinno znacznie rozjaśnić sytuację.

Najczęściej, gdy sprzedawcy wystawiają na sprzedaż nieistniejący lub fałszywy przedmiot, używają obrazów stockowych lub obrazu innego dostawcy jako obrazu produktu. Wykonywanie odwrotnego wyszukiwania obrazu ujawni to.

Jeśli uważasz, że produkt na platformie e-commerce jest podejrzany, możesz to sprawdzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przesłanie zdjęcia lub zrzutu ekranu elementu na images.google.com. Kliknij ikonę aparatu po prawej stronie paska wyszukiwania. Gdy pojawi się monit o przesłanie pliku, prześlij obraz, aby rozpocząć wyszukiwanie.

Lub jeśli używasz przeglądarki Chrome, kliknij prawym przyciskiem myszy zdjęcie, a następnie kliknij Wyszukaj obraz za pomocą Obiektywu Google. Po prawej stronie karty pojawi się pasek pokazujący dopasowania wizualne. Możesz także szukać Znajdź źródło obrazu stąd.

Jeśli Google zlokalizuje inne kopie obrazu w witrynie z obrazami stockowymi lub innej platformie handlu elektronicznego, jest to czerwona flaga. Nie jest to jednak rozstrzygający dowód, więc trzeba będzie dokładniej zbadać sprawę. Marki hurtowe czasami dostarczają detalistom obrazy do wykorzystania w celach marketingowych. Niemniej jednak zawsze traktuj podniesione obrazy z podejrzliwością.

Rekommenderad:  Co to jest cykl przychodów? Czy znasz numery cyklu przychodów?

Jeśli odwiedzasz images.google.com z przeglądarki telefonu, musisz przełączyć się w tryb pulpitu, aby zobaczyć ikonę aparatu, która uruchamia monit o przesłanie.

Jeśli sprzedawca używa wideo produktu zamiast obrazu, to nie koniec drogi. Zrób wiele zrzutów ekranu scen z filmu i uruchom wyszukiwanie odwróconego obrazu. Powinieneś znaleźć inne przypadki, jeśli był już używany online.

Berify, TinyEye i prepostseo to wyspecjalizowane alternatywy dla wyszukiwania grafiki Google.

3. Przeanalizuj recenzję produktu

Recenzje mają duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie produktu. Detaliści o tym wiedzą. Dlatego inwestują dużo czasu i pieniędzy, aby upewnić się, że recenzje ich produktu są pozytywne, niezależnie od tego, czy jest to legalne, czy oszustwo.

Aby odróżnić fałszywe produkty od prawdziwych, musisz oduczyć się i ponownie nauczyć, jak czytać recenzje. Nigdy nie ufaj ogólnej ocenie. Marki mogą manipulować ocenami w celu promowania swoich produktów.

Czytając recenzje, zwracaj uwagę na opinie czarno-białe. Prawdziwe recenzje będą zazwyczaj miały mieszane opinie: będą zawierać dobre i złe. Recenzja, która wydaje się jedynie wychwalać produkt, jest prawdopodobnie fałszywa.

Podobnie uważaj na powierzchowne recenzje, w których brakuje szczegółów lub głębi. Autentyczni recenzenci mogą opisać konkretne wrażenia, jakie mieli podczas korzystania z produktu. Ich przegląd powinien być w stanie wykazać pewną znaczną wiedzę z doświadczenia z pierwszej ręki.

Uważaj na recenzje produktów online, które są pełne słów marketingowych. Uważaj na mocno sformułowane opisy. Recenzja modemu, która ma takie określenia, jak „wybuchowa prędkość”, „niewiarygodna prędkość błyskawicy” lub „niezrównana prędkość transmisji danych”, ma duże szanse na to, że będzie fałszywa.

Przeciętni klienci po prostu nie używają tego rodzaju sformułowań w swoich recenzjach, niezależnie od tego, jak bardzo podoba im się produkt.

Jeśli zbyt wiele recenzji pokazuje czerwone flagi, produkt jest prawdopodobnie fałszywy lub nie tak dobry, jak reklamowany.

4. Zwróć uwagę na podejrzane zasady gwarancji i zwrotów

Kolejną charakterystyczną oznaką trwającego oszustwa jest podejrzana gwarancja i polityka zwrotów. Jeśli produkt kosztuje więcej niż kilkaset dolarów, ale ma krótką gwarancję, zachowaj ostrożność. Produkty z dużą ceną powinny mieć dłuższy okres gwarancji niż kilka tygodni!

Podobnie fałszywe produkty są również objęte pobieżną polityką zwrotów. Sprzedawcy sprzedający podrobione produkty zazwyczaj wyznaczają kilkudniowy termin zwrotu wadliwych produktów. Inni będą żądać zapłaty za odesłanie produktu do nich, aw wielu przypadkach na adres zagraniczny.

Rekommenderad:  #1 Ustawienia Airtel APN 2023, aby zwiększyć prędkość Airtel

Gwarancja lub polityka zwrotów, które nie są zgodne ze standardami branżowymi dla konkretnego produktu, są zwykle oznaką nieczystej gry – zdecydowanie tego unikaj.

5. Uważaj na absurdalne ceny

Zgodnie z praktyczną zasadą, jeśli cena jest zbyt piękna, aby była prawdziwa, zwykle tak jest. Rolex za 50 dolarów ma na sobie napis „oszustwo”. Nawet jeśli ceny są oznaczone jako „przecenione”, śmieszne oferty rzadkich dóbr luksusowych są ogromnym znakiem ostrzegawczym.

W najlepszym przypadku otrzymasz podróbkę. W innych przypadkach produkt nigdy nie przychodzi. Nie daj się zwieść tanim cenom.

6. Zwróć uwagę na opis produktu

Czasami nieuczciwi sprzedawcy ukrywają swoje oszustwa na widoku. Aby uniknąć młota kowalskiego platformy handlu elektronicznego, z której korzystają, taktownie dołączają „prawdziwy opis” sprzedawanego produktu pośród nawałnicy nieistotnych informacji.

Możesz zobaczyć smartfon jako obraz produktu, ale to, co jest sprzedawane, może być obudową smartfona lub innymi komponentami. Aby jeszcze bardziej wprowadzić potencjalnych nabywców w błąd, sprzedawcy zazwyczaj podnoszą ceny, aby były wystarczająco zbliżone do ceny produktu, o którym myślisz, że to jest, ale wystarczająco niskie, aby skłonić cię do zapłacenia za niego.

Poświęć trochę czasu na przeczytanie szczegółowego opisu produktu, aby upewnić się, że jest on tym, czym myślisz.

Ponadto niektóre fałszywe produkty zawierają błędy gramatyczne. Louis Vuitton można zapisać jako „Vitton”, a Versace jako Vasache lub jakąkolwiek inną odmianę. Oryginalne marki nie popełnią tak tanich błędów.

W niektórych przypadkach te błędy ortograficzne nie są dokładnie błędami. Mogą być zamierzone i zwykle są sposobem ochrony złośliwych dostawców, gdy pojawia się spór. Będą twierdzić, że reklamowali „Vitton”, a nie „Louis Vuitton”, aby unieważnić twierdzenie konsumenta, że ​​​​sprzedano mu podróbkę.

7. Wyszukaj sprzedawcę

Złośliwy sprzedawca prawie na pewno będzie sprzedawał podróbki. Albo to, albo wezmą twoje pieniądze, podczas gdy będziesz znosić niekończące się oczekiwanie na swój produkt. Tak czy inaczej, wykrycie fałszywego sprzedawcy pomoże ci uniknąć fałszywych produktów, które oferują na sprzedaż.

Popularnym sposobem na wykrycie fałszywego sklepu jest sprawdzenie, z jakiego kraju jest wysyłany. Kraje takie jak Chiny i Malezja wytwarzają wiele produktów dobrej jakości. Niestety, są one również odpowiedzialne za większość podróbek znajdujących się w obiegu na całym świecie.

Rekommenderad:  Jak włączyć tryb ciemny w Honor 10

Według raportu Unii Europejskiej 72 procent fałszywych towarów krążących w USA, Japonii i UE pochodzi z Chin. Chociaż nierozsądne byłoby umieszczanie na czarnej liście przesyłek z Chin w dowolnym miejscu, należy zachować większą ostrożność w kontaktach z nimi.

Oprócz lokalizacji sprzedawcy wyszukaj sprzedawcę online, aby sprawdzić, czy nie został oznaczony jako oszustwo przez jakąkolwiek witrynę. Better Business Bureau i TrustPilot to dwie przydatne strony internetowe do sprawdzania wiarygodności marki. A wyszukiwarka Google może odkryć wiele informacji. Zasadniczo powinieneś wiedzieć, jak rozpoznać oszustów online.

8. Niezwykła potrzeba pilności

Błyskawiczne wyprzedaże, oferty ograniczone czasowo i oferty sezonowe to wypróbowane i przetestowane techniki marketingowe mające na celu jak najszybsze zachęcenie klientów do zakupu produktu. Chodzi o to, aby stworzyć poczucie pilności, dając potencjalnym nabywcom niewiele czasu na zastanowienie się nad decyzją o zakupie.

​​​​​Chociaż taktyki te są regularnie stosowane przez legalnych sprzedawców, są one bardzo popularne wśród złośliwych sprzedawców, których celem jest sprzedaż jak największej liczby produktów w krótkim czasie, zanim zostaną złapani.

Możesz nawet zobaczyć licznik czasu, wskazujący termin, po którym produkt będzie miał wyższą cenę. Zachowaj szczególną ostrożność za każdym razem, gdy natkniesz się na produkty, które zmuszają cię do natychmiastowego zakupu, tworząc fałszywe poczucie pilności, sugerując, że przegapisz, jeśli tego nie zrobisz.

Pozostań podejrzliwy, dopóki twoje towary nie dotrą

Niezależnie od tego, gdzie robisz zakupy online, zawsze zachowuj zdrowy poziom podejrzliwości, dopóki towary nie dotrą na wyciągnięcie ręki. Upewnij się, że produkty, które chcesz kupić, oraz ich dostawcy zaznaczą wszystkie odpowiednie pola.

Sprzedawcy internetowi cieszą się znacznym poziomem anonimowości. Utrudnia to uzyskanie zwrotu pieniędzy, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie stawiaj się w takiej sytuacji. Zachowaj bezpieczeństwo, będąc czujnym i podejrzliwym.

Table of Contents