Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

8 Wskazówki na początek

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 Wskazówki na początek

Marketing wideo to kolejny duży trend, na który zwracają uwagę marketerzy. Facebook CEO Mark Zuckerberg kiedyś przewidział Facebook stałby się medium złożonym niemal wyłącznie z treści wideo, a statystyki HubSpot z 2018 roku pokazują, że ta prognoza się sprawdza. Ogląda go około 500 milionów ludzi Facebook wideo każdego dnia, a większość ogląda bez dźwięku.

Facebook nie jest jedynym miejscem, w którym treści wideo są popularne. Snapchat codziennie ogląda około 10 miliardów filmów, z czego ponad 80 procent Twitter użytkowników ogląda treści wideo na platformie.

YouTube pozostaje najczęściej używaną platformą wideo na świecie, a miliony ludzi codziennie przesyłają strumieniowo, oglądają i przesyłają treści wideo. Wprowadzenie wideo na żywo do Facebook I Instagram tylko zachęciły do ​​większego zainteresowania treściami wideo.

Łatwo zrozumieć, dlaczego ktokolwiek (i wszyscy) chcieliby w dzisiejszych czasach zaangażować się w marketing wideo! Tam są twoi odbiorcy, a jeśli jeszcze ich tam nie ma, to tam właśnie zmierzają.

Wideo może być zastraszające, czasochłonne i drogie w produkcji. Skorzystaj z tych wskazówek, aby rozpocząć marketing wideo i zrobić to dobrze.

1. Dlaczego warto korzystać z wideo?

Pierwszym pytaniem, które należy sobie zadać, jest to, dlaczego w ogóle używasz wideo. Tak, wideo jest popularnym medium. Ludzie wolą to od zdjęć i tekstu. Łatwiej jest zrozumieć informacje wizualne i graficzne. Krótki film może przekazać odbiorcom znacznie więcej informacji w bardziej przystępnym formacie.

Musisz jednak wiedzieć, że Twoi odbiorcy chcą treści wideo i oglądają treści wideo. Niektóre grupy demograficzne są mniej lub bardziej skłonne do oglądania filmów. Niektóre segmenty rynku mogą być odporne na wideo.

Zadaj sobie pytanie, czy Twoi odbiorcy regularnie wchodzą w interakcje z treściami wideo. Zadaj sobie również pytanie, jak dobrze Twoje treści dostosowują się do formatu wideo. Chociaż prawie każdy może skorzystać z medium wideo, nie wszystko tworzy świetny film.

Rekommenderad:  4 wskazówki, jak kierować światowej klasy zespołem marketingu zdalnego

2. Zacznij od planu

Niemal każdy przewodnik powie ci, abyś sporządził plan. To nie jest zła rada. Jest to szczególnie ważne w przypadku wideo marketingu.

Jak wspomniano, tworzenie treści wideo może być trudne i czasochłonne. Dlatego trzeba sobie z tym poradzić planem.

Ile treści wideo uwzględnisz? Czy Twoje filmy będą częścią serii opowiadającej dłuższą narrację? Czy będą to filmy instruktażowe? Jakie rodzaje treści już masz, które możesz przekształcić w treści wideo? Gdzie dotrzesz do odbiorców?

Znalezienie odpowiedzi na wszystkie te pytania poprowadzi Cię na drodze do sukcesu dzięki treściom wideo w kampanii marketingowej. Jeśli nie masz planu, dużo łatwiej się zgubić, co prowadzi do zmarnowanych wysiłków.

3. Śledź swoje postępy

To również brzmi jak ogólna rada z jakiegoś podręcznika marketingu, ale jest to wypróbowana i prawdziwa rada dotycząca prawie wszystkiego, co robisz. Marketing wideo nie jest wyjątkiem. Skąd będziesz wiedzieć, że Twoje treści wideo odniosły sukces?

Użyj swojego planu, aby kierować swoimi celami. Co masz nadzieję osiągnąć, włączając marketing wideo do swojej strategii? Czy jest to większa interakcja czy większa widoczność? Kiedy już ustalisz cel, zastanów się, jak go zmierzyć. Jeśli nie śledzisz postępów w realizacji swoich celów, nigdy nie dowiesz się, czy Twoje treści wideo spełniły Twoje oczekiwania.

4. Zrób to, co wiesz

Pisarze żyją zgodnie z maksymą „pisz to, co wiesz”. Przyjmij podobną mantrę do swoich działań marketingowych wideo, a odniesiesz większy sukces.

Wideo może być zastraszającym medium z wielu powodów. Podczas gdy wideo jest łatwe do skonsumowania, znacznie trudniej jest je wyprodukować. Możesz spędzić godziny na uzyskaniu odpowiedniego materiału filmowego, a następnie łączeniu go w całość. Być może będziesz musiał zrobić powtórki, jeśli zepsujesz swoje kwestie lub dźwięk jest wyłączony.

Rekommenderad:  Jak przeprowadzić optymalizację WordPressa pod kątem szybkości i wydajności

Wideo jest również onieśmielające, ponieważ tak niewiele osób wie, co z nim zrobić. Wiele filmów składa się prawie wyłącznie z osoby siedzącej przed kamerą i rozmawiającej z nią. Chociaż może to być wciągające i popularne, jeśli jest zrobione dobrze, potrzebujesz odpowiedniej mieszanki charyzmatycznego mówcy, który zna swój temat i interesujący temat.

Jeśli trzymasz się tego, co wiesz, jesteś już w połowie drogi. Jesteś ekspertem w temacie. Prawdopodobnie jesteś również pasjonatem, co może zmienić cię w charyzmatycznego i wciągającego mówcę.

Z drugiej strony, jeśli robisz piękne zdjęcia, może się okazać, że wideo umożliwia prezentację zapierających dech w piersiach krajobrazów lub delikatnych ruchów, których zdjęcie nie jest w stanie oddać.

5. Nurkować w

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie eksperymentowałeś z filmami, najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest unikanie tworzenia filmów.

Każdy pierwszy film to bałagan. Możesz nie znać używanego sprzętu lub oprogramowania. Może lokalizacja lub oświetlenie nie są świetne. Może jesteś zdenerwowany, więc grzebiesz w swoich kwestiach lub wydajesz się sztywny i formalny.

Pokonaj to i usuń pierwszy film z drogi. Gdy już nie będzie przeszkadzać, możesz zacząć rozbierać go na części, aby dowiedzieć się, co następnym razem możesz zrobić lepiej. Może bardziej zrelaksujesz się przed kamerą. Może zaostrzysz scenariusz lub złagodzisz go, aby umożliwić bardziej naturalną rozmowę.

Ważne jest, aby faktycznie nagrać wideo. To eksperyment. Nigdy nie nauczysz się kręcić świetnych filmów, jeśli nie poświęcisz trochę czasu na tworzenie niezbyt dobrych filmów. Jeśli bardzo zależy Ci na jakości, możesz nie chcieć publikować pierwszego filmu. Nie przejmuj się; tworzenie treści wideo staje się z czasem łatwiejsze. W najbliższej przyszłości będziesz nagrywać wiele filmów.

6. Nie zapomnij o SEO

Możesz nie myśleć, że SEO jest ważne dla wideo. Przecież jeszcze do niedawna SEO funkcjonowało na słowach kluczowych i kluczowych hasłach. Pozwoliło to robotom wyszukiwarek zaindeksować Twoją witrynę, w tym posty na blogu, a nawet profile w mediach społecznościowych.

Rekommenderad:  5 Wskazówki, jak przygotować się do złożenia W-2 i więcej

SEO to wciąż ogromny składnik treści wideo! Tak, te małe roboty indeksujące są Również zatrzymanie się i obejrzenie treści wideo, aby mogli ją zindeksować i uwzględnić w wyszukiwaniu. Chcesz, żeby tak się stało. W końcu chcesz, aby Twoi widzowie mogli znaleźć Twoje filmy. Jeśli nie mogą go znaleźć za pomocą wyszukiwarki Google, prawdopodobnie nie oglądają.

Jeśli chcesz, aby Twoje filmy były w rankingu, musisz również zwrócić uwagę na SEO w marketingu wideo.

7. Współpracuj z influencerami

Czy włączyłeś już influencer marketing do swojej strategii? Jeśli nie, powinieneś to rozważyć, zwłaszcza jeśli zaczynasz zajmować się marketingiem wideo. Influencerzy mogą pomóc filmowi osiągnąć pożądaną widoczność.

Jak pomagają influencerzy? Influencerzy to tak naprawdę mikrogwiazdy. Mają duże i oddane osoby. Kiedy polecają Twój produkt lub pojawiają się w Twoim filmie, ich fani pójdą za nimi do Twoich treści. Będą oglądać, polubić, komentować, a nawet udostępniać. Pomyśl o tym jako o aprobacie celebrytów na miarę XXI wieku.

8. To nie musi być trudne

Pamiętaj, że marketing wideo nie musi być trudny. Wideo na pierwszy rzut oka wydaje się onieśmielającym medium, ale jeśli zastosujesz wszystkie zasady marketingowe, których nauczyłeś się na pamięć w swoich innych kampaniach, nie popełnisz błędu.

Wypróbuj marketing wideo, korzystając z tych ośmiu wskazówek, a błyskawicznie stworzysz świetne treści wideo.