9 alternatywy dla Facebook, Instagram i WhatsApp

Obecnie Facebook Instagram a WhatsApp to usługi najczęściej używane przez tych, którzy chcą się spotykać. Oczywiście każdy ma sistema To zupełnie inny cel, ale to nie zmienia faktu, że wszyscy mają się komunikować. Oczywiście korzystanie z bardziej nasyconych aplikacji takich jak one może być nieco męczące, co może sprawić, że będziesz szukać innych opcji. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje kilka interesujących alternatyw dla Facebook, Instagram i WhatsApp.

Jeśli jesteś ciekawy i chcesz wiedzieć, jakie są te alternatywy, postępuj zgodnie z naszymi głównymi zaleceniami. Możesz sprawdzić naszą listę poniżej!

Przeczytaj także: 9 Przewaga telegramu nad WhatsApp

Alternatywy dla Facebook

Na początek porozmawiajmy trochę o głównych alternatywach dla Facebook. Oczywiście nie ma jeszcze sieci społecznościowej tak dużej jak ta usługa, ale możliwe jest użycie bardzo dobrych opcji. Zobacz, które są poniżej.

1. MeWe

alternatywy na Facebooku

Pierwsza sugestia alternatyw dla Facebook To ja. Najlepiej nadaje się dla osób poszukujących sieci społecznościowej, która bardziej ceni prywatność użytkowników.

Kto korzysta z Facebook Wiesz, że tam nie dzieje się tak dobrze. W przypadku MeWe nie ma reklam, modułów śledzących ani nawet zamiaru sprzedaży danych użytkowników.

Zysk netto pochodzi z niektórych abonamentów dla tych, którzy chcą skorzystać z funkcji premium. Obejmuje to tajną aplikację do czatu, pamięć w chmurze, a nawet wersję biznesową.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o MeWe, wystarczy pobrać aplikację. Jest bezpłatny i można go znaleźć Android i iPhone.

2. Diaspora

Diaspora z pewnością ma zupełnie inną koncepcję i jest jedną z najlepszych alternatyw Facebook. Przedstawia się jako zdecentralizowana platforma, na której wybierasz interesujące Cię tematy i do którego serwera chcesz dołączyć.

Jeśli użytkownik chce i ma niezbędną wiedzę, może nawet tworzyć własne serwery. W takim przypadku możliwe jest wejście na serwery ukierunkowane wyłącznie na sztukę, technologię, muzykę itp. Możesz sprawdzić więcej za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

3. Vero

Vero to kolejna sieć społecznościowa, która próbuje rozwiązać niektóre z największych problemów Facebook. Dobrą wiadomością jest to, że odnosi on sukcesy w tym celu.

Zasadniczo umożliwia to, że nie musisz zajmować się reklamami, wyświetla tylko posty od wybranych osób, a wszystko jest wyświetlane chronologicznie.

Możesz także wysyłać bezpośrednie wiadomości i dokonywać mniej osobistych interakcji bezpośrednio w profilu innych użytkowników. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla Facebook. Możesz sprawdzić więcej na Android i w iPhone.

Alternatywy dla Instagram

Przejście z alternatyw na Facebook do InstagramŁatwo to zobaczyć, ponieważ usługa jest niezwykle popularna. Łatwo jest jednak również znaleźć użytkowników niezadowolonych z tego, dokąd zmierza usługa.

Jeśli chcesz czegoś nieco od retuszowanych zdjęć, wpływowych osób cyfrowych i sponsorowanych postów, możesz spojrzeć na następujące alternatywy.

4. VSCO

alternatywy dla Facebooka vsco

VSCO jest właściwie dobrze znany każdemu, kto nadal korzysta z Instagram. Często służy do robienia i edytowania zdjęć lub umieszczania ciekawszych filtrów przed opublikowaniem zdjęć.

Wiele osób nie wie, że VSCO może również służyć jako sieć społecznościowa do udostępniania zdjęć. Wszystko można zrobić bezpośrednio w aplikacji, w której inni użytkownicy również publikują i udostępniają swoje zdjęcia.

Jeśli naprawdę chcesz wymienić InstagramTo jedno z najlepszych miejsc na rozpoczęcie. Możesz pobrać aplikację na Androida i iPhone'a. przez link.

5. EyeEm

EyeEm nie jest tak dobrze znany, ale jest świetną siecią społecznościową do udostępniania zdjęć. Różnica polega na tym, że jest bardziej skoncentrowany na profesjonalnych fotografach lub entuzjastach w tej dziedzinie.

Aby mieć to na uwadze, możesz nawet uzyskiwać opinie od innych specjalistów na temat swoich zdjęć. Są nawet tacy, którzy mogą sprzedawać tam zdjęcia, co jest dość interesujące. Możesz pobrać aplikację z iPhone i w Android.

6. 500px

500 pikseli to kolejna alternatywa dla Instagram który koncentruje się również na fotografach, którzy chcą dzielić się swoją pracą. Fajną rzeczą jest to, że użytkownicy mogą śledzić i widzieć kanał innych fotografów niż w Instagram sama w sobie.

Aplikacja jest bardzo otwarta na amatorów i entuzjastów, ponieważ nie ma potrzeby sprzedawania tam zdjęć. Oczywiście istnieje taka opcja, ale część zysku idzie do 500 pikseli. Możesz sprawdzić więcej w aplikacji niż Android i iPhone.

Alternatywy WhatsApp

Oprócz alternatyw dla Facebook i Instagram, dobrze jest pamiętać WhatsApp. Pomimo tego, że jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do czatowania na świecie, wiele osób jej nie lubi.

Jego konstrukcja jest nieco przestarzała, nie ma wielu podstawowych funkcji i naprawdę dobrze jest utknąć w aplikacji tylko dlatego, że korzysta z niej wiele osób. Na szczęście istnieje wiele alternatyw.

7. Telegram

alternatywa dla telegramu WhatsApp

Telegram jest dziś najlepszą alternatywą dla WhatsApp. Jest bezpieczniejszy, bardzo lekki, znacznie szybszy i ma więcej funkcji korzystnych dla użytkownika.

Poza tym staje się coraz bardziej popularny w Brazylii. Dzięki temu korzystanie z niego jest znacznie prostsze, ponieważ łatwiej jest znaleźć tam znajomych.

Użyj Telegram biznesowy W tym roku było nawet całkiem normalnie.

Dzisiaj Telegram może być używany na praktycznie każdej platformie. Istnieje wersja internetowa, wersja na komputer i oczywiście aplikacja mobilna Android i iPhone.

8. Drut

Wire to kolejna bardzo interesująca aplikacja dla osób szukających alternatywy dla WhatsApp. W jej tworzeniu uczestniczył nawet współzałożyciel firmy Skype, Janus Friis, coś, o czym niewiele osób wie.

Można go używać bezpłatnie do czatów osobistych, ale jest też wersja płatna dla firm. To okazuje się dość interesujące, ponieważ wiele aplikacji tego typu nie ma tej funkcji.

Poza tym ich narzędzia są bardzo konwencjonalne. Możesz wykonywać połączenia prywatne, grupowe, wideo i głosowe itp. Możesz pobrać aplikację z Android i w iPhone.

9. Sygnał

Signal to aplikacja do czatowania typu open source, która koncentruje się szczególnie na prywatności i bezpieczeństwie. Jest szeroko stosowany przez grupy, które, jak można sobie wyobrazić, oczekują dodatkowej ochrony w rozmowach.

Oprócz szyfrowania możliwe jest także posiadanie tajnych pokojów czatowych, autodestrukcyjnych wiadomości itp. Możesz sprawdzić więcej i pobrać aplikację z Android i iPhone.

Podobały mi się alternatywy dla Facebook, Instagram i WhatsApp?

Skorzystaliśmy z naszej listy, aby poznać kilka dobrych alternatyw Facebook, Instagram i WhatsApp? Nie zapomnij więc zostawić komentarza, który mówi nam, co myślisz o liście oraz czy istnieją inne sieci i aplikacje, które mogą Cię zainteresować.