Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

9 Dobre typy firm, które musisz rozważyć na początek

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 9 Dobre typy firm, które musisz rozważyć na początek

Kiedy zaczynałem swoją działalność w 2015 roku, nie miałem pojęcia, że ​​będę oferować tak wiele usług! Właściwie początkowo myślałem, że chcę zostać grafikiem, ale potem zacząłem pracować jako wirtualny asystent i marketing, i zamiast tego zakochałem się w tym! W mojej podróży od zdezorientowanego bocznego hulaka do 6-figure, właściciel agencji, nauczyłem się, że o wiele łatwiej jest zacząć od planu gry, niż wskoczyć bez pojęcia, jakiego rodzaju biznes chcesz w ogóle chcieć. Co więcej, rodzajów działalności jest mnóstwo i możesz stworzyć taką, która jest unikalna dla Ciebie!

Jeśli dopiero zaczynasz ze swoim biznesem, trzymaj się. Mam kilka wskazówek, które pomogą Ci zorientować się, co do cholery robisz, i dokonać wyboru spośród wszystkich rodzajów działalności.

Jeśli jeszcze nie wybrałeś firmy, nie spiesz się i poczekaj na firmę, która jest właśnie dla Ciebie. Nie zostaniesz ukarany za utracone możliwości. Proces selekcji wymaga dużo planowania, a doświadczenie i wiedza mają kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. Przy wszystkich tych różnych rodzajach działalności do wyboru, absolutnie nie spiesz się i dokładnie rozważ każdy z nich!

Czujesz, że utknąłeś? Oto kilka pomysłów na dobry początek.

(Powinieneś również zadać sobie te pytania, aby określić, czy jesteś w miejscu, aby nawet założyć własną firmę).

  1. Pomyśl o swoich mocnych i słabych stronach. Jak zmusić ich do współpracy w biznesie? A co z twoim typem osobowości? Pomoże ci to rezonować z właściwymi ludźmi.
  2. Nie zajmuj się ani nie ścigaj biznesów, które mogą być zbyt trudne. Lepiej jest zidentyfikować jedną stopę przeszkody niż próbować przeskoczyć siedem stóp. Na przykład rozpoczęcie działalności online jest łatwiejsze niż założenie firmy stacjonarnej.
  3. Spróbuj zidentyfikować firmę, która ma długoterminowy potencjał. Na przykład opieranie swoich usług na trendzie to zły pomysł. Gdyby kilka lat temu ktoś założył firmę jako trener Periscope lub ktoś, kto uczył ludzi, jak korzystać z tej aplikacji, wypadłby teraz z biznesu lub stanąłby w obliczu ogromnego zwrotu!
  4. Należy pamiętać, że z reguły specjaliści radzą sobie lepiej niż osoby niebędące specjalistami. Czy nie byłbyś bardziej skłonny zabrać chorego kota do weterynarza, którego praktyka ogranicza się do kotów, niż do lekarza ogólnego?
Rekommenderad:  5 Najlepsze kamery internetowe do połączeń konferencyjnych, które można kupić

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na biznes, zrób to:

Sprawdź swoje konto oszczędnościowe i budżet.

Częstym problemem jest brak pieniędzy na założenie firmy. Co zaskakujące, istnieje wiele firm, które w ogóle nie wymagają pieniędzy. Nie musisz mieć ogromnej ilości gotówki, aby założyć firmę lub zainwestować w nowy pomysł na biznes.

Na górze pustej kartki napisz czynność, którą lubisz wykonywać.

Wymień tyle firm, które przychodzą Ci do głowy, które są związane z tą działalnością. Na tych samych arkuszach wypisz wszystkie produkty lub usługi, które przychodzą Ci do głowy i które są związane z tą działalnością. Użyj swojej wyobraźni i pomyśl o każdym możliwym produkcie lub usłudze, którą możesz wykonać.

Następnie zawęź wybór, zadając sobie pytania dotyczące każdej potencjalnej opcji.

  1. Czy jest to coś, co lubię robić i co mógłbym robić codziennie przez resztę życia?
  2. Czy rozwiązuje potrzebę?
  3. Czy mogę pokryć koszty początkowe (jeśli takie istnieją)?
  4. Czy mogę łatwo nauczyć się prowadzenia tego rodzaju biznesu?
  5. Czy są jakieś ważne aspekty tego biznesu, których naprawdę nie lubię lub którymi nie jestem zainteresowany?

Stamtąd lepiej zrozumiesz, jakie usługi możesz świadczyć i zostaniesz gwiazdą rocka!

Jeśli nadal szukasz inspiracji, sprawdź ten artykuł od Neila Patela. Mam też listę usług poniżej, na które możesz rzucić okiem i sprawdzić, czy któryś z nich brzmi jak ty.

9 Dobre typy firm, które musisz rozważyć na początek

Najpierw musisz określić, jakiego rodzaju chcesz. Czy są jakieś rodzaje działalności, które do Ciebie przemawiają? Może chcesz zaoferować usługę, sprzedać produkt lub wyprodukować własny program radiowy!

#1: coaching

Jeśli lubisz pomagać innym, omawiać strategie i ogólnie rozmawiać z innymi, możesz nadawać się do coachingu.

Są trenerzy biznesu, trenerzy sprzedaży, trenerzy życia, a nawet trenerzy mam! Niebo jest granicą, jeśli chodzi o coaching, ponieważ szczerze mówiąc, musisz po prostu zbudować niszową społeczność i osiągać konkretne wyniki dla swoich klientów.

Rekommenderad:  Jak zbudować stronę internetową dla swojej firmy w domu

Oto niektórzy znani trenerzy, którzy robią to, co kochają, podróżując po świecie:

#2: Nauczanie

Niektórzy po prostu mają smykałkę do nauczania. I z pewnością są miliony ludzi, którzy lubią uczyć się nowych rzeczy!

To niewiarygodne, na ile sposobów musimy uczyć naszej wiedzy. Możesz przemawiać na konferencjach, pisać opublikowane książki lub e-booki, rozpocząć podcast, sprzedawać produkt informacyjny lub oferować usługi korepetycji. Mam ogromną listę bezpłatnych kursów online, ale są też przedsiębiorcy, którzy zarabiają miliony, sprzedając kursy online z długimi modułami i zeszytami ćwiczeń.

Tu jest kilka:

#3: Marketing afiliacyjny

Blogowanie to świetny sposób na zarabianie pasywnego dochodu, jeśli włączysz marketing afiliacyjny do swoich treści. Zasadniczo działa to w ten sposób: zarabiasz prowizję, umieszczając linki w swoich postach na blogu, które przenoszą odwiedzających do innej witryny, w której mogą kupić produkt. Programy partnerskie zapewnią ci niestandardowy link, dzięki czemu będą wiedzieć, że powinni ci przyznać uznanie, gdy Twoja witryna przynosi im skierowania.

#4: Witryna władz

Autorytetowa witryna to profesjonalne blogowanie przeniesione na wyższy poziom, zwykle z wieloma postami dziennie i wieloma autorami lub autorami gościnnymi. Zazwyczaj zarabiają na reklamach, sponsoringu i/lub marketingu afiliacyjnym.

Oto kilka przykładów witryn autorytetów:

#5: Wolny strzelec

Istnieje wiele firm o ugruntowanej pozycji, które są gotowe zlecić pracę doświadczonym freelancerom. Praca freelancera może obejmować pisanie tekstów, zarządzanie mediami społecznościowymi, edycję wideo, zarządzanie projektami lub dziesiątki innych usług. Wielu freelancerów wymienia swoje usługi na stronach takich jak Fiverr lub Upwork.

#6: Agencja

Niektórzy ludzie są urodzonymi liderami i chcą być szefami małego zespołu. Możesz wyspecjalizować się w jednej konkretnej dziedzinie i zacząć zatrudniać podwykonawców, aby pozyskać więcej klientów. Możesz też oferować różnorodne usługi i zatrudnić podwykonawcę do wypełnienia każdej określonej roli. Na przykład, moja drużyna ma kierownika projektu, kilku copywriterów, grafika, eksperta od lejków sprzedażowych i nie tylko!

#7: Marka osobista/influencer

Możesz naprawdę pracować dla siebie, zostając influencerem! Zamiast oferować produkty i usługi, jak by to było, gdyby marki zwróciły się do Ciebie z prośbą o rekomendacje? Dzieje się tak znacznie częściej za sprawą influencer marketingu. To naprawdę zależy od tego, jak duża jest twoja publiczność i jak bardzo są zaangażowani. YouTuberom płaci się kilka tysięcy dolarów za film za sponsoring, a Instagrammerom można zapłacić kilkaset dolarów lub nawet więcej 6-liczby dla każdego Instagram post.

Rekommenderad:  Jak przeglądać Instagram historię bez ich wiedzy (potajemnie lub anonimowo)?

Kylie Jenner w ogóle nie płaci za żadne reklamy w swojej linii kosmetyków — udostępnia posty na Instagram i Snapchat, który oglądają miliony jej obserwujących!

#8: Organizacja non-profit

Masz serce gotowe służyć? W takim razie może organizacja non-profit jest właśnie dla Ciebie! Organizacje non-profit mogą być znane z tego, że nie zarabiają dużo pieniędzy na zaangażowanych pracowników, ale właściwi ludzie nie będą się tym przejmować. O wiele bardziej lubią służyć i zmieniać swoją społeczność.

#9: Usługi lokalne

Jeśli jesteś zainteresowany założeniem firmy stacjonarnej, wygląda na to, że interesują Cię lokalne usługi. Obejmuje to restauracje, pralnie chemiczne, salony, antykwariaty – lista może być długa.

I niekoniecznie musi to obejmować lokalizację z cegły i zaprawy murarskiej. Istnieje kilka lokalnych usług, które możesz wykonywać bezpośrednio z domu, w tym korepetycje, niania / opieka dzienna i pielęgnacja trawnika.

Mam nadzieję, że ten post zainspirował Cię do nieco innego spojrzenia na wszystkie rodzaje biznesu i przekonał się, że przedsiębiorczość jest dla Ciebie całkowicie możliwa.

Istnieje ogromna liczba typów firm, więc jestem przekonany, że jest taki, który będzie dla Ciebie odpowiedni! Wszystko czego potrzebujesz to pasja, pozytywne nastawienie i chęć do działania!