9 godziny Sieci społecznościowe Jak włączyć bębny Instagram z gotowym filmem

O Instagram (Android | iOS | Internet) kładzie większy nacisk na Reels, co pozwala twórcom treści tworzyć bardziej dopracowane filmy. Jest to również część sieci społecznościowej, która ma najwięcej narzędzi do edycji.

Jeśli masz gotowy film, ale nie wiesz jeszcze, jak go przesłać, dowiedz się z tego artykułu, jak zrobić Rolki z gotowym klipem. Na koniec podamy też kilka wskazówek, jak edytować wideo, nawet jeśli jest gotowe w galerii telefonu.

Poniższą procedurę wykonano przy użyciu iPhone’a 11 Pro z systemem iOS 15.1, ale działa również na urządzeniach z Androidem.

Jak zrobić Rolki z gotowymi filmami na Instagram

1. Otwórz funkcję Bębny w Instagram

Lubić Instagram otwórz na ekranie głównym, stuknij ikonę klapsa w dolnej środkowej części strony, a następnie stuknij przycisk aparatu w prawym górnym rogu ekranu.

9 godziny Sieci społecznościowe Jak włączyć bębny Instagram z gotowym filmem 1

2. Wybierz gotowy film z galerii

Stuknij ikonę w lewym dolnym rogu ekranu, aby otworzyć galerię mobilną. Wybierając film, przeciągnij boki na dole, aby wybrać fragment, który będzie używany w rolkach. Gdy wszystko jest gotowe, dotknij „Dodaj”, a następnie „Podgląd”.

9 godziny Sieci społecznościowe Jak włączyć bębny Instagram z gotowym filmem 2

3. Edytuj rolki

Teraz jest to ta sama część, co Stories, w której możesz dodawać muzykę, filtry, rysunki, tekst i inne elementy, aby dostosować swoje Kołowrotki. Po zakończeniu dotknij “Dalej”.

9 godziny Sieci społecznościowe Jak włączyć bębny Instagram z gotowym filmem 3

4. Podziel się rolkami

W ostatnim kroku przed opublikowaniem rolek możesz nadal udostępniać treści w swoim kanale. Instagram, a także tagowanie innych użytkowników i dodawanie lokalizacji. Wypełnij informacje i dotknij “Udostępnij”, aby opublikować Rolki.

9 godziny Sieci społecznościowe Jak włączyć bębny Instagram z gotowym filmem 4

Jak edytować bębny w Instagram

Niezależnie od tego, czy film użyty w Reels jest nagrywany w locie, czy jest gotowy, Instagram umożliwia edycję go przed opublikowaniem filmu wśród obserwujących. Poniżej znajduje się lista tego, co możesz zrobić na ekranie edycji.

dodaj muzykę

Ikona z nutą odpowiada za dodawanie ścieżek muzycznych lub dźwiękowych w tle Twoich rolek. Możesz dodać utwory, a następnie dostosować głośność muzyki i kamery za pomocą elementów sterujących dźwiękiem dla obu opcji. Jeśli wolisz, możesz pozostawić dźwięk w filmie na zero, aby wyróżnić tylko wybrany utwór.

9 godziny Sieci społecznościowe Jak włączyć bębny Instagram z gotowym filmem 5

dodaj dźwięk

Za pomocą przycisku mikrofonu uzyskujesz dostęp do funkcji Voice-over. W tej opcji możliwe jest dodanie linii na górze filmu Reels. Przesuń suwak do miejsca w filmie, w którym chcesz dodać wypowiadany fragment.

9 godziny Sieci społecznościowe Jak włączyć bębny Instagram z gotowym filmem 6

Dodaj filtry

Za pomocą przycisku z trzema gwiazdkami otwierasz galerię filtrów i masek Instagram. Domyślnie nie wszystkie efekty są kompatybilne z gotowymi filmami, więc sposobem jest przetestowanie i sprawdzenie, które działa.

9 godziny Sieci społecznościowe Jak włączyć bębny Instagram z gotowym filmem 7

Dodawaj naklejki, ankiety i GIF-y

Za pomocą przycisku naklejki możesz umieszczać naklejki, czas, temperaturę i reakcje na swoim filmie Reels. Tutaj również rozpoczynasz ankietę dla swoich obserwujących.

9 godziny Sieci społecznościowe Jak włączyć bębny Instagram z gotowym filmem 8

Dodaj rysunek i tekst

Ostatnie dwie opcje odpowiadają funkcjom bazgrołów do tworzenia dowolnych form i rysunków oraz tekstu do zdań i wyrażeń pisemnych.

9 godziny Sieci społecznościowe Jak włączyć bębny Instagram z gotowym filmem 9

A co z tymi wskazówkami? Teraz możesz łatwo publikować filmy na Instagram Kołowrotki, nawet jeśli te nagrania są już gotowe w galerii telefonu komórkowego.