9 Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci

Dzieci uczą się najlepiej, gdy nauka jest jak zabawa. Ponadto dzieci częściej zapamiętują koncepcje, gdy są prezentowane w angażujący sposób. Oto dziewięć aplikacji zaprojektowanych tak, by nauka była przyjemnością. Na pewno będą rozśmieszać i uśmiechać się dziecka, gdy będą odkrywać i poznawać otaczający go świat. Wiele z nich jest również interaktywnych. Najlepsze jest to, że możesz je pobrać i zacząć od razu.

1. Fish School HD

Fish School HD to wyjątkowy i zabawny sposób dla dzieci do nauki kolorów, liter, cyfr i kształtów. Nauka nabiera zupełnie nowego wymiaru z pomocą raczej kolorowych ryb, które prowadzą dzieci przez proces uczenia się. Które dziecko nie lubi interakcji? Dzięki Fish School HD dzieci mogą przeciągać ryby do wody i umieszczać je w różnych miejscach. Mogą nawet wybrać jeden, dotknąć go i zmienić tło oceanu w kolor tej ryby. Dzieci uczą się alfabetu, gdy ryba tworzy zabawne litery. Ryba pomoże nawet dziecku nauczyć się liczyć do 20. Aplikacja jest prosta, ale angażuje dzieci. Ponadto nie ma żadnych reklam, które odwracałyby uwagę od bieżącego zadania – uczenia się.

9  Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci | Szkoła ryby | Appamatix.comWiek: 2-5 lat

Dostępne dla: I0S i Androida

Ocena: 4.0

Koszt: bezpłatny

2. Układaj stany

9  Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci | Stack the States | Appamatix.comNauka geografii Stanów Zjednoczonych nigdy nie była tak zabawna! Wiek dzieci 6 i więcej mogą cieszyć się poznawaniem wszystkich 50 stanów w interaktywny, zabawny sposób. Każdy stan budzi się do życia dzięki kolorowym animacjom, które uczą dzieci o położeniu geograficznym oraz stolicy i flagi każdego stanu. Jednym ruchem palca młode palce mogą przesuwać stany po ekranie. Mogą nawet grać w gry i zdobywać stany, gdy ukończą każdy poziom. Oczywiście celem jest zebranie wszystkich 50 stanów na własnej mapie USA. Nawet dorośli mogą bawić się i korzystać ze swojej amerykańskiej geografii.

Wiek: 6 +

Dostępne dla: I0S i Androida

Ocena: 4.0

Koszt: $2.99

3. Metamorfabet

9  Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci | Metamorfet | Appamatix.comNauka alfabetu stała się jeszcze łatwiejsza i dużo więcej zabawy! Dzieci będą zahipnotyzowane sposobem, w jaki litery alfabetu obracają się, skręcają i zmieniają kolory, tworząc słowa. Na przykład, gdy dziecko dotyka litery G, tworzy obiekty zaczynające się na literę G, takie jak duch, koza lub ogród. Animacje są wciągające i przyciągają wzrok i gwarantują, że Twoje dziecko będzie zajęte przez wiele godzin. Opanowanie 26 liter alfabetu stało się jeszcze łatwiejsze.

Wieczność: 3+

Dostępne dla: I0S i Androida

Ocena: 4.7

Koszt: $4.99

4. Liczby DragonBox

9  Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci | Dragon Box | Appamatix.comDzięki DragonBox Numbers dzieci odkrywają liczby w zabawny i zabawny sposób. Tutaj nie ma nudnych samouczków! Zamiast tego dzieci zamieniają liczby w angażujące postacie zwane Nooms, które reprezentują liczby między nimi 1 i 10. Następnie będą się cieszyć oglądaniem Noomów jedzących się nawzajem, aby tworzyć większe liczby lub kroić na mniejsze Noomy. Dzięki tej aplikacji dzieci mogą brać udział w różnych grach, łamigłówkach i wyzwaniach, których celem jest nauczenie ich działania liczb.

Wieczność: 4 +

Dostępne dla: I0S i Androida

Ocena: 4.0

Koszt: $7.99

5. Toca Nature

9  Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci | Toca Nature | Appamatix.comKtóre dziecko nie lubi natury? Dzięki Toca Nature dzieci mogą odkrywać przyrodę w pomieszczeniu, nawet gdy pada deszcz. Dzięki tej aplikacji dziecko może odkrywać spokojny las i jego środowisko, w tym drzewa, zbiorniki wodne, góry i zwierzęta. Będą mieli nawet możliwość zbudowania tych elementów za pomocą aplikacji. Na przykład mogą budować górę, kopać zbiornik wodny lub sadzić drzewa i obserwować, jak siedlisko wypełnia się zwierzętami i roślinami, w tym soczystymi jagodami i jadalnymi roślinami. Twoje dziecko stworzy swój mały, naturalny świat, ucząc się o magii, którą oferuje natura.

Wieczność: 4 +

Dostępne dla: I0S i Androida

Ocena: 4.3

Koszt: $3.99

6. Epic Unlimited Ebooks for Kids

9  Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci | Epic Unlimited | Appamatix.comCo może być dla dziecka bardziej cenne niż miłość do czytania przez całe życie? Epic Unlimited E-booki daje dzieciom dostęp do rosnącej gamy e-booków. Obecnie kolekcja oferuje ponad 25 000 e-książek zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Uwzględniono także filmy wideo, w tym te z National Geographic dla dzieci, oraz quizy sprawdzające, czego dziecko nauczyło się podczas czytania. Jest to kompletna biblioteka cyfrowa dla dzieci w wieku 4 i do góry. Wyszukaj tematy książek według słowa kluczowego. Następnie wybierz książkę i uzyskaj krótkie streszczenie wraz z poziomem czytania i czasem, przez jaki książka będzie czytać. Jest wystarczająco dużo materiału, aby dziecko czytało przez dłuższy czas i, miejmy nadzieję, aby podsycić miłość do czytania, która towarzyszy im w miarę dorastania.

Wieczność: 4 +

Dostępne dla: I0S i Androida

Ocena: 4.7

Koszt: $70,99 miesięcznie za pełny dostęp do wszystkich ebooków. Jeden miesiąc za darmo przed subskrypcją.

7. Jak to działa?

9  Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci | Jak to działa | Appamatix.comDzięki tej angażującej aplikacji dzieci odkrywają szereg naturalnych zjawisk za pomocą animacji, gier, obrazów i łatwych do zrozumienia objaśnień. Gdy dziecko bada zjawisko, jest traktowane z pięknymi obrazami i diagramami, w tym słowami, które pomagają im zrozumieć tę konkretną koncepcję. Kiedy dziecko korzysta ze słowa, to słowo ożywia w sposób, który sprawia, że ​​jest ono niezapomniane. Obejmuje gry, mini-quizy i eksperymenty, aby uczynić naukę bardziej rozrywkową i wciągającą. Na przykład, podczas eksperymentów, twoje dziecko znajdzie nawet instrukcje dotyczące tworzenia własnego wulkanu. Ta aplikacja ożywia naukę w wieku dzieci 4 i do góry.

Wieczność: 4+

Dostępne dla: I0S i Androida

Ocena: nie oceniono.

Koszt: $2.99

8. One Globe Kids – Friends Around the World

9  Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci | One Globe Kids | Appamatix.comOne Globe Kids pozwala dziecku podróżować bez wychodzenia z domu! Dzięki aplikacji i interaktywnym historiom dzieci mogą poznawać różne kultury i zobaczyć, jak życie dzieci na całym świecie jest podobne i różne od ich własnego. Mogą nawet nagrać własną historię, odpowiadając na pytania dotyczące własnego życia za pomocą podpowiedzi z aplikacji. Dzieci będą zachwycone kolorowymi obrazami dzieci z różnych części świata i zobaczą ich życie oraz sposób spędzania czasu. Odkryją, jak żyją, co jedzą i zapoznają się z językiem, w którym mówią. Ta aplikacja pomaga docenić inne kultury.

Wieczność: 4+

Dostępne dla: I0S

Ocena: nie oceniono.

Koszt: bezpłatny. Historie wymagają $1Zakup .99.

9. Monster Math dla dzieci

9  Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci | Monster Math | Appamatix.comAplikacja Monster Math sprawia, że ​​nauka jest przyjemna dzięki żywym i kolorowym animacjom. Dzieci uczą się podstawowych pojęć z matematyki za pomocą przyjaznych potworów, które rozwiązują problemy za pomocą matematyki. Aplikacja obejmuje różnorodne umiejętności matematyczne, w tym dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, ułamki i więcej i jest odpowiednia dla dzieci od przedszkola do piątej klasy. Dzięki tej aplikacji dzieci odkrywają nowe światy i poznają nowe postacie, ucząc się matematyki w pełnym zabawy środowisku. Treść aplikacji dostosowuje się w zależności od poziomu umiejętności dziecka i szczegółowych raportów, dzięki czemu rodzice mogą zobaczyć, gdzie dzieci mają się dobrze lub potrzebują dodatkowej pomocy. To uczenie się jest przygodą!

Wieczność: 4+

Dostępne dla: I0S i Androida

Ocena: 4.5

Koszt: do pobrania za darmo, ale wykorzystuje model rocznej subskrypcji. Subskrypcje wynoszą 29,99 USD rocznie.

Kto powiedział, że nauka musi być nudna lub mało inspirująca? Te aplikacje są na tyle wciągające, że Twoje dziecko nawet nie zdaje sobie sprawy, że uczy się nowych umiejętności. To najlepsze połączenie nauki i zabawy!

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz? Sprawdź te aplikacje edukacyjne.