Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

9 Najlepsze funkcje przechwytywania potencjalnych klientów, których potrzebuje każdy sklep eCommerce

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 9 Najlepsze funkcje przechwytywania potencjalnych klientów, których potrzebuje każdy sklep eCommerce

Pozyskiwanie leadów jest kluczem do sukcesu każdej firmy, ale jest szczególnie ważne w świecie eCommerce. Im więcej potencjalnych klientów zdobędziesz, tym większa sprzedaż. W rzeczywistości dane pokazują, że najważniejszym priorytetem dla marketerów jest generowanie leadów.

Generowanie leadów nie jest jednak suchą rzeczą. To wymaga czasu, wysiłku i solidnej strategii. Musisz wiedzieć, skąd pochodzą Twoje leady, kim są i jak możesz je pozyskać.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym funkcjom przechwytywania leadów, które pomogą Twojemu sklepowi eCommerce dotrzeć do odbiorców i zwiększyć generowanie leadów.

Czym właściwie jest lead?

Leady podają swoje dane kontaktowe i są aktywnie zainteresowane ofertą Twojego sklepu.

Po tym, jak Twój sklep otrzyma ich informacje, musisz stale się z nimi komunikować, aby jeszcze bardziej zwiększyć zaangażowanie w Twoją markę. To buduje z nimi więź i zachęca do zakupu.

Kiedy sklepy e-commerce pozyskują ukierunkowane leady, mają stały napływ klientów. Jest to główny czynnik sukcesu każdego sklepu, dlatego przechwytywanie leadów jest niezbędne.

1. Utwórz listę e-mailową

Firmy średnio zarabiają 40 $ z ich marketingu e-mailowego za każdy $1 spędzają. W 2019 roku liczba globalnych użytkowników poczty wyniosła ok 3.9 miliard. Oznacza to, że ludzie regularnie używają swoich e-maili, a wartość zwrotu z inwestycji w e-maile sprawia, że ​​jest to niezbędny kanał sklepy internetowe wykorzystać do generowania leadów.

Sama lista e-mailowa nie generuje potencjalnych klientów, ale potrzebujesz jej, aby stale je pielęgnować. Dlatego zanim zaczniesz zdobywać potencjalnych klientów, dobrym pomysłem jest skonfigurowanie listy e-mailowej, aby sklep był przygotowany do przechowywania ich danych, gdy je udostępnią.

Możesz wdrożyć oprogramowanie aby nie tylko zbierać leady, ale także tworzyć regularne biuletyny e-mailowe, które wysyłasz do swoich subskrybentów. Twoje e-maile powinny być hiperspersonalizowane, ponieważ zapewnia to lepsze wyniki. Im bardziej spersonalizowane są Twoje e-maile i im więcej e-maili wyślesz do swoich subskrybentów, tym lepszy będzie ich związek z Twoją marką.

Powinieneś dążyć do tworzenia zarówno kampanii, jak i przepływów, takich jak sekwencje powitalne, e-maile o porzuconym koszyku i e-maile promujące konkretny produkt.

2. Zaprojektuj magnes ołowiowy

Lead magnet to gratis, który oferujesz potencjalnym klientom w zamian za ich dane kontaktowe. Może to być wszystko, od eBooka, listy kontrolnej, kodu rabatowego po bezpłatną wysyłkę. Po dokonaniu wymiany potencjalny klient znajduje się teraz na Twojej liście e-mailowej.

Rekommenderad:  Ścieranie się nadal stanowi problem, ale teraz firmy IT wiedzą, jak sobie z tym poradzić

Wybrany magnes ołowiowy musi być niezwykle cenny. Powinien być również całkowicie bezpłatny, odpowiedni dla Twojej marki i prosty w użyciu/pobraniu/instalacji.

Jak działają magnesy ołowiowe? Często spotykany na wycisnąć stronęzachęcają ludzi do większego zaangażowania w Twoją markę, którzy w przeciwnym razie nigdy więcej nie zatrzymaliby się w Twoim sklepie eCommerce.

Na przykład oferowanie bezpłatna wysyłka jako zachęta jest idealnym rozwiązaniem dla kupujących, którzy wahają się, czy zapłacić pełną opłatę za wysyłkę.

Nie tylko wygeneruje to więcej potencjalnych klientów dla Twojego sklepu eCommerce, ale także zachęci do ponownych zakupów.

3. Użyj wyskakującego okienka zamiaru wyjścia

Ulubione są wyskakujące okienka z zamiarem wyjścia generowanie leadów strategia. Dają Twojej marce szansę na zwrócenie uwagi potencjalnego klienta tuż przed wyjściem ze sklepu, pojawiając się w kluczowym momencie. Powinni wyświetlać ukierunkowaną ofertę, która jest dla nich odpowiednia, oraz stronę, na której aktualnie się znajdują, na przykład kod rabatowy lub stronę produktu.

Tak, wyskakujące okienka mogą denerwować niektórych klientów. Ale ze średnią współczynnik konwersji 30,09%warto dodać je do ogólnej strategii marketingowej, ponieważ są skuteczne w generowaniu potencjalnych klientów.

W rzeczywistości statystyki pokazują również, że można odzyskać ponad połowa użytkowników, którzy porzucili Twoją witrynę, korzystając z wyskakujących okienek z zamiarem wyjścia.

Jeśli używasz wyskakującego okienka z zamiarem wyjścia do przechwytywania potencjalnych klientów, oto kilka wskazówek:

  • Spersonalizuj wyskakujące okienko za pomocą imienia odwiedzającego lub dowolnej innej zmiennej
  • Dostosuj ofertę do strony, na której się znajdują
  • Dołącz zdjęcie magnesu prowadzącego

4. Stuknij w FOMO i pilność

Czasami musisz zastosować taktykę psychologiczną, aby zdobyć potencjalnych klientów. FOMO jest „Strach przed przegapieniem”. Jest to prawdziwe w przypadku klientów, którzy kierują się potrzebą posiadania czegoś po prostu dlatego, że bez tego mogą odczuwać lęk.

Chodzi o to, że czasami klient nie podejmie działania, chyba że poczuje, że coś go ominie. W tym miejscu pojawia się oferta wrażliwa na czas.

Oferta wrażliwa na czas stwarza poczucie pilności, wykorzystując FOMO potencjalnych klientów. Powoduje to, że wahający się w innym przypadku potencjalni klienci, którzy mogli działać, podają swoje dane kontaktowe.

Łatwym sposobem na stworzenie oferty uwzględniającej czas jest dodanie minutnika do strony konkretnego produktu lub strony prezent. To bardzo prosty sposób na sprzedaż większej liczby produktów przy jednoczesnym generowaniu większej liczby potencjalnych klientów w krótkim czasie.

Rekommenderad:  Lista zadań Google wprowadza ważną nową funkcję na smartfonach i komputerach

Oprócz oferty zależnej od czasu możesz również pokazać, czy produktu nie ma w magazynie. Następnie poproś o ich adres e-mail, aby można było się z nimi skontaktować, gdy produkt nadejdzie z powrotem w magazynie.

5. Zainwestuj w konwersacyjnego chatbota AI

Wdrożenie konwersacyjnego chatbota to świetny sposób na zdobycie większej liczby potencjalnych klientów. W rzeczywistości może zwiększyć liczbę konwersji aż o 40%.

Gdy wdrożysz chatbota napędzanego przez sztuczną inteligencję, może on odpowiadać na zapytania potencjalnych klientów w czasie rzeczywistym, a także poprosić o ich adres e-mail.

Chatbot może pomóc Twoim potencjalnym klientom pokonać przeszkody pojawiające się w ostatniej chwili, a ponieważ podczas każdej rozmowy dowiaduje się więcej o każdym kliencie, jest w stanie spersonalizować rozmowę i zaoferować im dostosowane rekomendacje produktów.

6. Zbuduj specjalistyczną stronę docelową

Czy wiesz, że nie musisz ograniczać się do jednej strony docelowej? W rzeczywistości możesz utworzyć kilka stron docelowych, które są zbudowane tak, aby były unikalne dla różnych typów klientów.

Strony te nazywane są specjalistycznymi stronami docelowymi i mają na celu zwiększenie liczby konwersji.

Struktura jest bardzo prosta: Specjalna strona docelowa wymaga hiperspersonalizowanych elementów, które pasują do oferty. Powinien mieć chwytliwy nagłówek, który przemawia bezpośrednio do konkretnego klienta, nagłówek podrzędny, który rozwija obietnicę złożoną w nagłówku, obraz oraz tekst, który dokładniej przedstawia Twoją ofertę i jej korzyści.

Specjalistyczny landing page powinien kończyć się wezwaniem do działania, które dokładnie mówi użytkownikom, co mają dalej robić.

7. Zapewnij wartość dzięki świetnej zawartości

Jeśli jest jedna rzecz, której świat potrzebuje więcej, to doskonała treść.

Treść pomaga nawiązywać kontakt i budować relacje z odwiedzającymi witrynę, pokazując im, że masz rozwiązanie ich problemu. Nie tylko to, ale pomożesz im, prezentując swoją wiedzę i przeprowadzając ich przez rozwiązanie.

Doskonała treść jest zawsze bardziej doceniana przez użytkownika końcowego w porównaniu z przeciętną treścią.

Tworzenie świetnych treści wymaga oczywiście czasu. Ważne jest, abyś najpierw dokładnie zrozumiał, jakie treści Twoi odbiorcy uważają za wartościowe i jakie mają problemy. Możesz użyć narzędzi do badania słów kluczowych, a także narzędzi takich jak Odpowiedz opinii publicznej dowiedzieć się.

Innym dobrym pomysłem jest użycie tzw technika wieżowca. Dzieje się tak, gdy znajdujesz powiązaną treść opublikowaną przez konkurencyjną witrynę, zanim zaczniesz szukać słabych punktów w treści. Na przykład może brakować kluczowych danych lub studiów przypadków. A może brakuje kilku niesamowitych rad. Następnie użyj tej treści do celów budowania linków.

Rekommenderad:  8 Najlepsze narzędzia do poprawy jakości treści już teraz

Kiedy już masz świetne treści i ludzie je czytają, jesteś w trakcie budowania swojej marki. Następnym krokiem jest skierowanie ich w stronę Twojej oferty, aby zdobyć więcej leadów.

8. Oferuj bezpłatne próbki

45% klientów powiedzmy, że zachęty mogą czasami skłonić ich do nowej marki – a niewiele jest zachęt, które są tak silne, jak gratisy.

Dają klientom szansę wypróbowania przed zakupem, co jest niesamowite dla tych niezdecydowanych klientów, którzy w przeciwnym razie mogliby uciec.

Oferując darmową próbkę, pamiętaj o gorszych słowach w wezwaniu do działania, które tworzą poczucie własności, takie jak „TWOJA bezpłatna próbka” lub „Tak, daj mi dziś MÓJ darmowy prezent!”

Dlaczego to jest ważne?

Według Przewidywalnie irracjonalne autorstwa ekonomisty behawioralnego Dana Ariely’ego poczucie własności sprawia, że ​​użytkownik końcowy ma wrażenie, że produkt jest. W ten sposób będą bardziej skłonni zrobić to, co konieczne, aby ją zdobyć.

9. Upewnij się, że Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem konwersji mobilnych

W 2019 roku były jeszcze więcej użytkowników komputerów stacjonarnych niż użytkowników mobilnych, ale luka się zmniejsza. Ponadto, 79% użytkowników smartfonów przyznało się do zakupu przez Internet.

Rzecz w tym, że witryna mobilna może wyglądać nieatrakcyjnie i niechlujnie, jeśli nie zoptymalizujesz jej pod kątem konwersji mobilnych. Co to znaczy? Oznacza to uczynienie go responsywnym, tak aby czcionka, przyciski i obrazy dobrze pasowały do ​​ekranu, a nawigacja po stronie była łatwa. Treść musi być również łatwa do odczytania.

Wniosek

Przechwytywanie leadów to nie nauka o rakietach. Jeśli zastosujesz wskazówki zawarte w tym artykule, znacznie zwiększysz liczbę konwersji i sprzedaż. Następnym krokiem jest pielęgnowanie potencjalnych klientów i utrzymywanie ich w cieple, aż staną się długoterminowymi klientami.