Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

9 Oznaki, że komputer wkrótce ulegnie awarii

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 9 Oznaki, że komputer wkrótce ulegnie awarii

Czy słyszałeś dziwny dźwięk wydobywający się z procesora? Czy Twój komputer stał się powolny? Czy wiesz, że mogą to być objawy zbliżającej się awarii komputera? Nie martw się, wymieniliśmy niektóre z najczęstszych objawów, podzespoły, na które wpływają oraz sposoby uniknięcia awarii.

Z dysku twardego dochodzi dźwięk klikania i zgrzytania

Jeśli Twój komputer zaczął ostatnio wydawać dźwięki klikania lub zgrzytania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój dysk twardy bierze ostatni oddech. Dysk twardy to urządzenie mechaniczne składające się z talerza i silnika. Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń mechanicznych, żywotność dysku twardego również jest ograniczona. Zrób kopię zapasową wszystkich ważnych danych, póki jeszcze masz czas.

Twój wentylator hałasuje

Nie ignoruj ​​​​jeśli hałas wydobywa się z wentylatora. Wentylatory służą do chłodzenia systemu. Jeśli ostatnio komputer nagle się wyłączył, istnieje prawdopodobieństwo, że procesor się przegrzewa. Musisz otworzyć obudowę procesora lub obudowę laptopa i oczyścić wentylator z kurzu. Zanim jednak przejdziesz do trybu Ninja, pamiętaj o odłączeniu kabla zasilającego lub wyjęciu baterii z laptopa i uziemieniu, aby rozładować ładunki elektrostatyczne.

Mruczący dźwięk wydobywający się z dysku twardego

Czasami dyski twarde wydają grzechoczący dźwięk. Hałasy te zazwyczaj nie są zbyt wzmocnione i niekoniecznie sugerują nadchodzącą burzę. Wąskie gardło leży na dysku twardym. Komputer ma trudności z zapisaniem danych na dysku. Zwykle oznacza to, że albo dysk twardy ma uszkodzone sektory na talerzu, albo czytnik (obiektyw) nie jest w stanie płynnie zapisywać na nim treści. W obu przypadkach musisz wykonać kopię zapasową danych na źródle zewnętrznym. Otwórz „” i wybierz dowolny główny dysk komputera. Kliknij prawym przyciskiem myszy i przejdź do jego . Przejdź do zakładki „” i kliknij „.” Zaznacz obie opcje i pozwól komputerowi sprawdzić, czy na dysku twardym nie ma uszkodzonych sektorów.

Jeśli Twój komputer nie jest jeszcze na tym etapie, co jakiś czas powinieneś go zdefragmentować. Zmniejsza to duże ciśnienie wywierane na dysk twardy.

Ponadto większość producentów dysków twardych udostępnia narzędzia diagnostyczne (takie jak SeaTools firmy Seagate, który, co ciekawe, współpracuje również z dyskami twardymi innych producentów), aby przetestować stan działania ich dysków. Można go pobrać z odpowiedniej strony internetowej i przeskanować nim dysk twardy.

Twój komputer jest strasznie wolny

Cóż, mogą istnieć setki powodów, które spowalniają Twój komputer. W większości przypadków dzieje się tak z powodu bezużytecznego oprogramowania i, co ważniejsze, z powodu oprogramowania typu bloatware, które jest winne. Odinstaluj istniejący pakiet zabezpieczeń (najwyraźniej nie spełnia on swojego zadania) i wypróbuj inne godne zaufania programy antywirusowe, takie jak AVG, F-Secure, ESET Smart Security. Spróbuj usunąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i w razie potrzeby zwolnij trochę miejsca na dysku twardym. Zdefragmentuj dysk twardy. Użyj aplikacji do czyszczenia i dostrajania systemu, takich jak CCleaner (bezpłatny) lub narzędzia Tune Up (aplikacja płatna), aby wyczyścić wszystkie resztki i śmieci z dysku twardego, folderu tymczasowego i rejestru. Tylko z poziomu tej aplikacji możesz zakończyć niektóre programy, których można uniknąć, już podczas uruchamiania.

Jeśli żadna z tych metod nie pomogła, wykonaj kopię zapasową wszystkich danych i spróbuj ponownie zainstalować system operacyjny. Odłącz i ponownie podłącz pamięć RAM (Czy jesteś pewien, że dostępna pamięć wystarczy na ilość pracy wykonywanej na komputerze?) Jeśli problem nadal występuje, oznacza to, że albo Twój dysk twardy uległ awarii, albo procesor jest na łożu śmierci . Z kilkudziesięciu problemów zostały nam tylko dwa. Aby sprawdzić, czy to procesor nie podnosi słuchawki, spróbuj uruchomić na swoim komputerze dowolny system operacyjny oparty na systemie Linux (Ubuntu, Fedora, Open Suse itp.). Spróbuj przeglądać strony internetowe i przeczytaj kilka płyt DVD i zewnętrznych dysków twardych. Jeśli zauważysz znaczną poprawę szybkości, oznacza to, że Twój procesor radzi sobie bardzo dobrze. Wymień dysk twardy.

Komputer nie może się uruchomić, wyświetla ostrzeżenie o błędzie pamięci

Twój system operacyjny potrzebuje pamięci fizycznej do działania. Z jakiegoś powodu, jeśli nie może uzyskać tak dużej ilości pamięci, wyświetlany jest wyżej wymieniony błąd. Sprawdź, czy pamięć RAM jest prawidłowo włożona, a gniazdo jest wolne od kurzu i czyste. Windows 7 I 8 zaproponuj uruchomienie narzędzia do diagnostyki pamięci, wykonaj skanowanie i sprawdź, czy wykryje jakąś wadę. Może się okazać, że kupisz nową pamięć RAM. Na wszelki wypadek upewnij się, że kupujesz odpowiednią pamięć RAM dla swojego komputera.

Z komputera wydobywa się hałas, który (może) spowodować jego wyłączenie

Jeśli niedawno zaktualizowałeś lub zainstalowałeś nową kartę graficzną w swoim systemie, nie ma potrzeby dalszego sprawdzania. Problem w rzeczywistości polega na tym, że karty graficzne pojawiające się obecnie na rynku często pobierają więcej energii niż te, które zastąpiły. Wywiera to większy nacisk na zasilacz (zasilacz) i wyjaśnia wydobywające się z niego dziwne dźwięki oraz nagłe wyłączanie się.
Niestety, nic nie można z tym zrobić, co nie zmienia konfiguracji płyty głównej. Będziesz musiał albo kupić nowy zasilacz, który wytrzyma nowe zapotrzebowanie na moc, albo kupić nową kartę graficzną zgodną z istniejącymi parametrami zasilacza.

Monit o ponowne uruchomienie z Windows Aktualizacja

Za każdym razem, gdy aktualizujesz swój Windows OS, jeśli wszystko poszło dobrze, automatycznie uruchomi ponownie system i zastosuje wszystkie aktualizacje. Jeśli jednak zobaczysz komunikat z prośbą o ponowne uruchomienie komputera, oznacza to, że nowa aktualizacja spowodowała konflikt i komputer nie może działać poprawnie.

Aby uniknąć ponownego uruchamiania, kliknij „Uruchom ponownie później”. Przejdź do Panelu sterowania. Kliknij i . Wybierać . W lewym okienku kliknij „”. Sprawdź nazwy najnowszych aktualizacji i wyszukaj je w Google, aby dowiedzieć się, czy inni mają podobny problem. Jeśli takich wpisów jest więcej, wyłącz te aktualizacje i nie pozwól, aby tak się stało. Jeśli jednak nadal powoduje awarię, włącz komputer w trybie awaryjnym. Idź do Windows zaktualizuj i odinstaluj kilka ostatnich aktualizacji. Można także przywrócić komputer do stanu, w którym działał poprawnie, korzystając z narzędzia Przywracanie systemu.

Otrzymujesz mnóstwo wyskakujących okienek windows

Jeśli podczas odwiedzania dowolnej witryny internetowej widzisz ogromną liczbę wyskakujących okienek windows. Czasami nawet po przejściu w tryb offline nadal widzisz te wyskakujące okienka. Najwyraźniej oznacza to, że Twój komputer jest wypełniony oprogramowaniem reklamowym i innym złośliwym oprogramowaniem. Może nawet zmienić ustawienia DNS Twojej sieci, co spowoduje, że odwiedzisz inne (i pozorne) miejsce docelowe zamiast udać się pod prawidłowy adres. Jeśli nie pozbędziesz się tego złośliwego oprogramowania, Twój komputer wkrótce stanie się groteskowo powolny i osiągnie etap, w którym nie będzie można pracować.

Migający i przyciemniony wyświetlacz

Jeśli ostatnio ekran zaczął migotać, wahać się, przyciemniać lub utracił częstotliwość odświeżania, może to oznaczać poważne problemy z monitorem. Jeśli jest to wina oprogramowania, możesz spróbować ponownie zainstalować sterowniki VGA lub uruchomić komputer z innym systemem operacyjnym. Jeśli to nie rozwiąże problemu, zanieś monitor lub laptop do centrum serwisowego, ponieważ wygląda na to, że jest to usterka sprzętowa.