Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

9 Powody, dla których warto subskrybować Netflix w tym roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 9 Powody, dla których warto subskrybować Netflix w tym roku

Chociaż istnieją uzasadnione powody, aby unikać subskrypcji Netflix, istnieje również wiele powodów, aby korzystać z usługi przesyłania strumieniowego. To nie jest ten sam Netflix sprzed pięciu lat, co może być ostatnim razem, gdy rozważałeś subskrypcję.

Więc jeśli wcześniej anulowałeś subskrypcję Netflix lub nigdy nie miałeś dostępu do Netflix, być może nadszedł czas, aby to przemyśleć. Od szerokiej gamy oryginalnych treści po różnorodne plany — oto powody, dla których warto w tym roku zasubskrybować Netflix…

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Netflix oferuje oryginalne treści

Netflix odszedł od licencjonowanych treści do tworzenia własnych treści, zwłaszcza że inne firmy nadal tworzą wyłączne licencje na własne treści.

Aby być uczciwym, oryginalny serial telewizyjny w serwisie Netflix może czasami być trochę trafiony. Za każdy Stranger Things i Mindhunter dostajesz niewypały. A potem jest problem z anulowaniem programów Netflix, takich jak 1899, po jednym sezonie.

Jednak oryginalna zawartość Netflix znacznie się poprawiła na przestrzeni lat, dzięki gwiezdnym filmom dokumentalnym, wartym uwagi oryginalnym serialom, a nawet horrorom i programom science-fiction. A Netflix nadal dużo inwestuje w oryginalne treści, co oznacza, że ​​ich różnorodność i jakość stale rosną.

Niektóre z najlepszych oryginalnych filmów w serwisie Netflix opowiadają historie, które nie znalazłyby miejsca w sieciach kablowych ani w innych firmach rozrywkowych.

2. Netflix oferuje więcej niż filmy i seriale

Podczas gdy filmy fabularne i seriale telewizyjne są tym, co umieszcza Netflix na pierwszych stronach gazet, Netflix oferuje znacznie więcej niż tylko to. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, ile treści niszowych (a nawet pobocznych) istnieje na platformie. To ta treść sprawi, że będziesz uzależniony od usługi.

Filmy dokumentalne stały się podstawą serwisu Netflix, a usługa przesyłania strumieniowego jest dobrze znana z filmów dokumentalnych o prawdziwych przestępstwach. Komedie specjalne są również stałym dodatkiem do katalogu Netflix, podczas gdy eksperymentalne reality show stają się wirusowymi hitami.

Netflix eksperymentował również z interaktywnymi treściami typu „wybierz własną przygodę”, takimi jak You vs. Wild i Black Mirror: Bandersnatch.

Rekommenderad:  Naukowcy z Chin konstruują nowe ramy adaptacji sieci GAN dla uogólnionego zadania adaptacji sieci GAN za jednym zamachem

3. Netflix oferuje elastyczne plany

Niezależnie od tego, czy chcesz wydać 20 USD na wrażenia Ultra HD, czy chcesz zaoszczędzić kilka dolców na oglądaniu reklam, Netflix ma różne plany w różnych przedziałach cenowych.

Jeśli tak naprawdę nie zależy Ci na możliwości oglądania w Ultra HD lub przesyłania strumieniowego na wielu urządzeniach jednocześnie, możesz wybrać tańszy plan Basic lub Standard.

W przypadku planów poza Stanami Zjednoczonymi Netflix stosuje również ceny regionalne zamiast zwykłej konwersji dolara. Może to być tańsze dla użytkowników, którzy w przeciwnym razie musieliby radzić sobie ze zmiennym kursem wymiany i wysokimi kosztami z powodu słabej waluty regionalnej.

4. Jedna subskrypcja, wielu przeglądających

Nie bez powodu słyszysz o tak wielu osobach, które dzielą konta Netflix. Usługa zapewnia możliwość stworzenia do pięciu różnych profili na jednym koncie.

Ponadto Netflix nie ogranicza liczby urządzeń, na których można zainstalować aplikację Netflix i z niej korzystać. Zamiast tego jedynym ograniczeniem jest liczba ekranów, na których można jednocześnie oglądać Netflix. Plan podstawowy umożliwia przesyłanie strumieniowe tylko na jednym urządzeniu naraz. Jednak z kontem Standard lub Premium możesz jednocześnie oglądać odpowiednio na dwóch lub czterech osobnych urządzeniach.

Ponieważ Netflix analizuje Twoje nawyki związane z oglądaniem, aby przedstawiać rekomendacje, dobrze jest mieć jeden profil dla siebie, inny dla współmałżonka lub współlokatora, a jeszcze więcej dla każdego, kto współdzieli Twoje konto.

Należy jednak pamiętać, że Netflix rozprawia się z udostępnianiem haseł poza domem. Ale z drugiej strony łączenie dodatkowych nowych kont z kontem głównym nadal działa taniej niż oddzielne subskrypcje.

5. Przeszukiwanie biblioteki Netflix jest łatwe

Funkcje przeglądania i algorytm rekomendacji Netflix nigdy nie były doskonałe. Jednak usługa znacznie poprawiła te funkcje. Od 2020 roku możesz teraz zobaczyć 10 najpopularniejszych treści przesyłanych strumieniowo w Twoim kraju – lista jest regularnie aktualizowana.

Przeglądanie kategorii w usłudze jest również łatwiejsze, ponieważ strona główna jest podzielona na wiele popularnych kategorii, które można rozszerzyć, aby odkryć więcej. W witrynie Netflix możesz najechać kursorem na serial, aby zobaczyć jego zwiastuny i rozwinąć podgląd, aby uzyskać więcej informacji bez opuszczania strony głównej.

Rekommenderad:  Logitech Combo Touch: nowe etui na klawiaturę dla 12,9„Wypróbowałem iPada Pro –

Kolejną przydatną funkcją jest możliwość przeglądania nadchodzących filmów i seriali oraz dodawania przypomnień, kiedy pojawią się w serwisie.

6. Netflix jest nadal stosunkowo niedrogi

Chociaż nie możesz uzyskać bezpłatnej wersji próbnej Netflix, podstawowy plan Netflix kosztuje tylko około 10 USD miesięcznie. To, biorąc pod uwagę ilość istniejących treści i regularne wprowadzanie nowych oryginałów przez Netflix, oznacza, że ​​masz dostęp do ogromnej ilości treści za przystępną cenę.

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo w jakości HD i na dwóch urządzeniach jednocześnie, będziesz potrzebować planu Standard. To około 15 USD miesięcznie i kosztuje mniej niż niektóre bilety do kina – odblokowując całą bibliotekę filmów fabularnych w wysokiej rozdzielczości, którymi możesz się cieszyć, kiedy tylko chcesz.

Nawet najwyższy plan Premium, dostępny za około 20 USD miesięcznie, jest stosunkowo niedrogi – zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę początkową niektórych innych usług przesyłania strumieniowego. Ale większość użytkowników prawdopodobnie tego nie potrzebuje. Jedynymi dodatkowymi korzyściami są możliwość oglądania niektórych tytułów w rozdzielczości 4K Ultra HD oraz możliwość strumieniowania na maksymalnie czterech urządzeniach jednocześnie.

Niezależnie od wybranego planu, stosunek jakości do ceny subskrypcji Netflix jest atrakcyjny.

7. Możesz łatwo odkrywać obce treści

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem K-dramatów, czy treści z Bollywood, Netflix zapewnia bezprecedensowy dostęp do treści produkowanych regionalnie z całego świata.

Doprowadziło to do przełomowych sukcesów spoza Stanów Zjednoczonych, w tym koreańskiej serii Squid Game i hiszpańskiej serii o napadach Money Heist. Firma nadal inwestuje w lokalne treści, które są dostępne dla odbiorców na całym świecie, w tym z mniejszych krajów.

Jeśli chcesz odpocząć od usług, które oferują tylko treści z USA lub Wielkiej Brytanii, Netflix oferuje wspaniałą gamę innych treści, którymi możesz się cieszyć.

8. Netflix wprowadza niezależnych twórców na scenę globalną

Wolność Netflixa od konieczności martwienia się o zwroty kasowe lub oglądalność w prime-time oznacza, że ​​odszedł on od typowej hollywoodzkiej formuły. Daje to możliwość finansowania i dystrybucji niezależnych treści od twórców spoza Hollywood.

Rekommenderad:  Poważne luki bezpieczeństwa w kilku inteligentnych zegarkach dla dzieci

Dzięki temu na światową scenę wkroczyły wyjątkowe historie i głosy. W 2019 roku Roma została pierwszym meksykańskim filmem, który zdobył Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Tymczasem oryginalny serial Netflix Orange Is the New Black był nominowany i zdobył wiele nagród Emmy, będąc jednocześnie cenionym za różnorodną obsadę kobiet.

Pod wieloma względami Netflix zapewnia dostęp do światowej sceny mniej znanym twórcom i wyjątkowym historiom, które w przeciwnym razie być może nigdy nie dotarłyby do międzynarodowych odbiorców. A subskrybując Netflix, wspierasz ten wysiłek.

9. Netflix umożliwia pokazy edukacyjne

Jeśli chodzi o pokazy oryginalnych filmów dokumentalnych Netflix, usługa przesyłania strumieniowego udziela zgody nauczycielom, którzy chcą pokazać je swoim uczniom. Kontrastuje to z niektórymi innymi studiami i dystrybutorami, którzy często wymagają od szkół kupowania licencji na wyświetlanie treści uczniom.

Podczas gdy nauczyciele nie mogą przesyłać strumieniowo filmów ani seriali rodzinnych do uczniów, dostępność filmów dokumentalnych zapewnia przydatne treści edukacyjne bez konieczności płacenia przez szkoły za licencje.

Co więcej, kiedy w 2020 roku wielu uczniów przeniosło się na naukę z domu, Netflix udostępnił bezpłatnie niektóre ze swoich filmów dokumentalnych YouTube. Subskrypcja Netflix pomaga finansować dalsze tworzenie takich treści edukacyjnych.

Więc zamierzasz subskrybować Netflix?

Teraz znasz już różne powody, dla których warto rozważyć subskrypcję Netflix w tym roku. Możesz nawet mieć otwartą, gotową i czekającą witrynę Netflix.

Table of Contents