Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

9 Sposoby na wyjście ze strefy komfortu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 9 Sposoby na wyjście ze strefy komfortu

Jak definiujesz swoją strefę komfortu? Słownik mówi, że jest to miejsce, w którym „czujesz się komfortowo, a twoje umiejętności nie są sprawdzane”. W drugiej definicji strefa komfortu to miejsce, w którym „nie musisz robić nic nowego ani innego”.

Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie, aby wyjść ze swojej strefy komfortu. Ale co to oznacza? Brzmi to jak łatwe zdanie do rzucania, ale czasami łatwiej jest udzielić rady niż ją przyjąć.

Na szczęście nauczyłem się kilku rzeczy o wolności, która pochodzi z próbowania czegoś nowego i wyłamywania się z ram i ograniczeń — czasem narzuconych przez samego siebie. Chciałbym podzielić się rzeczami, których się nauczyłem, które na początku mogły wydawać się niewygodne, ale przyniosły mi radość, ekscytację i możliwości.

Zdobywanie nowych doświadczeń może znacznie wzbogacić Twoje życie i karierę biznesową. Te nowe doświadczenia mogą zmienić Twoje życie i kierunek Twojej kariery.Jak wyjść ze swojej strefy komfortu

Dawno temu byłem zastępcą kierownika magazynu. To była dobrze płatna praca i miała 9-Do-5 grafik bez pracy w weekendy. Mój szef był bardzo miłym człowiekiem, który bardzo dobrze traktował wszystkich pracowników.

Firma została sprzedana i wszyscy straciliśmy pracę.

To była jedna z najlepszych rzeczy, jakie mi się w życiu przytrafiły.

Od czasu studiów pracowałem na stanowiskach związanych z magazynowaniem, wysyłką i odbiorem. Byłem w tym dobry. Ale nie mogę powiedzieć, że kiedykolwiek mi się to podobało. Wykorzystałem odprawę na zakup plecaka i innego sprzętu, a potem spędziłem trzy miesiące na wędrówkach. Czy możesz powiedzieć „wyjdź ze strefy komfortu”? I po wielu planach prawie nie poszedłem. Zaproponowano mi inną pracę (kolejna praca w magazynie/spedycji).

Co robić? Podjąć pracę? Albo wyjść do lasu? Kiedy dręczyłem się decyzją, oto co powiedział mi mój najlepszy przyjaciel: „Jak będziesz się czuł, jeśli tego nie zrobisz?”

Oto twój barometr. Czy jest coś nowego, czego zawsze chciałeś spróbować, miejsce, które zawsze chciałeś odwiedzić? Jak to jest nic z tym nie robić?

Gotowy? Oto kilka pomysłów na wyjście ze swojej strefy komfortu i osiągnięcie nowych rzeczy.

1. Dokonaj zmian w swojej codziennej rutynie

Jest to łatwe, ponieważ obfituje w możliwości zmiany. Wyjdź wcześniej, zaparkuj kilka przecznic od pracy i idź na spacer.

Chodzenie – dla przyjemności – to jakby zagubiona sztuka, odkryta na nowo w czasie pandemii. Schronienie na miejscu, żadnych zbędnych podróży – ugh. Ale nikt nie powiedział, że nie możesz iść na spacer, w rzeczywistości istnieje kilka lepszych sposobów na praktykowanie dystansu społecznego. Krótki spacer to dobry sposób na spędzenie przerwy na lunch.

Czy zawsze oglądasz poranne i wieczorne wiadomości o określonych porach? Pomiń to. Wykorzystaj ten czas na czytanie książki lub słuchanie muzyki. Wypróbuj książkę na taśmie lub taśmę do nauki języka podczas dojazdów do pracy.

Rekommenderad:  Trzy sposoby dodawania muzyki do filmów

2. Delegat/Mentor

Ten może sprawić, że poczujesz się nieswojo. Dlaczego nie możesz zlecić pracownikowi części swojej pracy, prawda? Nie lepiej zrobić to samemu? Co jeśli pracownik nie zrobi tego dobrze? A co jeśli powoduje problem?

Nigdy nie dowiesz się, czy pracownicy poradzą sobie z nowym zadaniem, chyba że pozwolisz im spróbować. Nagroda może być podwójna – DWIE osoby wychodzące ze swojej strefy komfortu! Pracownik również podchodzi i może spróbować czegoś nowego. Jako menedżer lub lider zespołu możesz zauważyć, że delegowanie pracy wiąże się z „czynnikiem strachu”.

Tak więc, zanim całkowicie puścisz stery, deleguj pracę jako mentor dla tego pracownika. Innymi słowy, miej oko na rzeczy za pierwszym razem, ponieważ jesteś poza swoją strefą komfortu. Zacznij od prostych zadań i stawiaj pracownikom kolejne wyzwania, gdy zaczniesz czuć się komfortowo z ich umiejętnościami.

3. Nauczyć się czegoś nowego

Mam tę bardzo cenną folkową gitarę Fendera, która towarzyszyła mi za każdym razem, gdy się przeprowadzałem. Oczywiście nie grałem w to przez jakieś 35 lat. Pewnego dnia zobaczyłem, że lokalne centrum sztuki oferuje lekcje. Pod wpływem impulsu zapisałem się. Wspaniale było ponownie połączyć się z tą stroną mnie.

Nauka gry na instrumencie muzycznym to świetna opcja na nowe doświadczenie, ale jest ich o wiele więcej. Jedź konno, zbuduj model samolotu lub samochodu, weź udział w zajęciach w lokalnym college’u. Wypróbuj nieznane miejsce na weekendowy wypad lub wakacje.

4. Jedna miła rzecz / Wolontariusz

W mojej okolicy nie mogłem nie zauważyć zmian dokonywanych w niegdyś opuszczonym, prostym domu. Parę razy widziałem młode małżeństwo pracujące na podwórku, gdzie dobudowali klomby i nowy chodnik do drzwi.

Nauczyłem się ich imion i dostałem jedną z tych pustych kartek z życzeniami. Napisałem do nich małą notatkę, mówiąc tylko, że miło było zobaczyć, jak dom się zmienia. To było tylko kilka linijek, a ja tego nie podpisałem. Dobrze się z tym czułem i miałem nadzieję, że spodoba im się pochwała.

Postaraj się każdego dnia zrobić dla kogoś jedną miłą rzecz. To nie powinno być tajemnicą – naprawdę dobrze jest zrobić coś dla drugiej osoby. Najlepiej, jeśli możesz to zrobić anonimowo. Możesz też poświęcić trochę wolnego czasu na wolontariat, nawet jeśli jest to tylko w niewielkim stopniu. Możesz odwiedzić kogoś w domu opieki lub spacerować z psami w schronisku dla zwierząt. Pomóż uporządkować park miejski lub cmentarz.

Przypuszczam, że każda organizacja non-profit chciałaby mieć więcej wolontariuszy i każdy ma adres e-mail. Uważasz, że nie masz odpowiednich umiejętności? Możesz być zaskoczony. Zapomnij o krępowaniu i nawiąż kontakt.

Rekommenderad:  Jak otworzyć sklep z fajerwerkami

5. Zmiana fizyczna, zmiana psychiczna

Aby wyjść ze swojej strefy komfortu, możesz dokonać fizycznej zmiany, takiej jak rozpoczęcie programu fitness i planu diety (pod kierunkiem lekarza). Czasami ten skok ze strefy komfortu jest duży – zrób pierwszy krok, umawiając się na wizytę u lekarza i zasięgając porady.

Aktywność fizyczna może pozytywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne. Aby jeszcze raz poprawić swoje zdrowie psychiczne, odetnij się od wiadomości, hałasu i elektroniki. Nawet jeśli wyłączysz się tylko na godzinę, uzyskany spokój jest wart rozłączenia. Może ci się to tak bardzo spodobać, że będziesz robić to codziennie.

6. Strach twarzą w twarz

Zawsze przewracałam się i przewracałam w nocy przed lekcją przemówień. bałam się tego. Nauczyciel miał ulubione ćwiczenie, którego nienawidziłem.

Pisała tematy na małych skrawkach papieru i wkładała je do kapelusza. Przechadzała się alejkami i zatrzymywała obok ucznia, który brał kartkę papieru. Gdybyś był ofiarą, to znaczy studentem, poszedłbyś wtedy na przód klasy, spojrzałbyś na swój temat i wygłosił trzyminutowe przemówienie.

A potem zaczęła się dziać zabawna rzecz, kiedy wychodziłem ze swojej strefy komfortu przez trzy dni w tygodniu. Cóż, przyzwyczaiłem się. Odkryłem, że strefy komfortu to zabawne rzeczy – rzeczy, których się obawiałeś, stały się rzeczami, które były w domu w strefie komfortu.

Wystąpienia publiczne to coś, czego większość z nas się boi. Ale za każdym razem, gdy wstawałem przed klasą, stawałem się lepszy. Nadal denerwuję się, gdy muszę przemawiać przed dużą grupą, ale zmierzenie się ze strachem przed wystąpieniami publicznymi w tej stosunkowo małej (30 uczniów) klasie położyło podwaliny. Jeśli myśl o przemawianiu do grupy sprawia, że ​​​​kolana uginają się pod ciężarem, zacznij od małych rzeczy.

Czy istnieją inne lęki, które powstrzymują Cię przed wyjściem ze strefy komfortu? Jednym ze sposobów radzenia sobie z tymi obawami jest sporządzenie list „Najgorsze, co może się wydarzyć” i „Najlepsze, co może się wydarzyć”.

Jak mój mądry przyjaciel powiedział dawno temu: „Jak będziesz się czuł, jeśli tego nie zrobisz?” Skoncentruj się na najlepszych rzeczach, które mogą się wydarzyć, jeśli zmierzysz się ze swoim strachem. Zaakceptuj, że najgorsze rzeczy, które mogą się wydarzyć, wcale nie muszą być takie złe.

7. Wynosić się

Wypróbowałeś nietypowy przepis? Wymyśliłeś swoje przemyślenia na temat sezonu lub wydarzenia z Twojego dnia? Wyremontowałeś swoje biuro, dom lub podwórko?

Udostępnij to, aby uzyskać publiczną odpowiedź! Publikowanie osobistych osiągnięć lub wydarzeń może być zniechęcające, jeśli boisz się negatywnej odpowiedzi. Zanurz się i uzyskaj informacje zwrotne, dobre i złe. Każde „Lubię to” sprawi, że się uśmiechniesz.

Rekommenderad:  8 Najlepsze sposoby zapobiegania losowemu ponownemu uruchamianiu iPhone'a

8. Popraw swoją grę

Czy kiedykolwiek słyszałeś radę, jak (jeśli grasz w tenisa) powinieneś zawsze grać w tenisa z jakimś lepszym graczem niż ty? Tak jest w wielu dziedzinach naszego życia i kariery.

Pomyśl o tym, gdzie chcesz być w swojej karierze. Być może znasz już osoby, które są w tym miejscu, lub o nich wiesz. Jeśli chcesz odnieść sukces jak oni, czy nie powinieneś zadawać się z ludźmi sukcesu?

Aby dotrzeć tam, gdzie chcesz, skontaktuj się z kimś, kogo szanujesz. Najprostszym sposobem może być uzyskanie adresu e-mail danej osoby. Zapytaj, czy możesz umówić się na krótkie spotkanie, aby uzyskać informacje zwrotne i porady dotyczące Twojej obecnej ścieżki.

9. Pojedynczy krok

Pracowałem kiedyś z facetem, który codziennie podczas lunchu opowiadał, że wszystko, czego chce, to chata w lesie. O ile mi wiadomo, nigdy nie zrobił nic z tym życzeniem. Na przykład nie zaczął odkładać 10 czy 25 dolarów tygodniowo na ten cel.

Mówi się, że najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku i jest to prawda. Ludzie mogą mieć za cel przebiegnięcie maratonu, ale ponieważ ten dystans jest tak zniechęcający, nie startują.

Jeśli masz cel i podzielisz go na wykonalne segmenty, które następnie zaczniesz realizować, twoje nastawienie się zmieni. Będziesz mógł pozytywnie myśleć o tym celu, ponieważ jesteś w drodze do niego.

Często zadawano mi proste pytania dotyczące pracy poza strefą komfortu, a oto kilka odpowiedzi.

Strefa komfortu to miejsce, w którym czujesz się komfortowo, a Twoje umiejętności nie są sprawdzane. Innymi słowy, strefy komfortu to wygodne, bezpieczne sposoby egzystencji i pracy, zazwyczaj w ustalonym rytmie.

Tak, opuszczenie strefy komfortu może być trudne. Strach nas blokuje, ale jak wszystko inne, strach staje się nawykiem. Pomyśl o najgorszym, co może się wydarzyć, i najlepszym, co może się wydarzyć. Skoncentruj się na tych najlepszych rzeczach, a łatwiej będzie uciec z tej strefy komfortu.

Nie ma nic złego w zaakceptowaniu, że lubisz czuć się komfortowo i jest na to czas i miejsce. Ale czy ty też lubisz ekscytację? Jeśli chcesz robić rzeczy w nowy sposób, będziesz chciał wyjść poza swoje narzucone pudełko.

Nie bój się. Oprzyj się na tym, co życie ma do zaoferowania. Idź po to!