Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

9 Witryny, które przenoszą świat przyrody na Twój komputer lub telefon

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 9 Witryny, które przenoszą świat przyrody na Twój komputer lub telefon

Łatwo jest czuć się oderwanym od świata przyrody, zwłaszcza gdy wielu z nas spędza tak dużo czasu w pomieszczeniach w pracy lub nauce. Spacer na zakończenie dnia to doskonały sposób na oczyszczenie umysłu, ale co, jeśli natura nie jest dla Ciebie łatwo dostępna?

Z pomocą przychodzi oczywiście technologia. Zebraliśmy najlepsze strony internetowe, które przenoszą świat przyrody na komputer, tablet lub telefon. Mamy zdjęcia, filmy dokumentalne, transmisje na żywo z kamer, a nawet GIF-y przedstawiające zwierzęta i cuda natury. Te bezpłatne strony nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z naturą, ale mogą trochę pomóc.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Nie ma nic bardziej zapierającego dech w piersiach niż piękno naturalnych krajobrazów i zamieszkujących je zwierząt. Dzięki Explore.org możesz obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku z bliska i osobiście, a wszystko to w zaciszu własnego domu.

Ta strona zawiera szeroką gamę kamer na żywo, w tym niedźwiedzie brunatne polujące na łososie, tropikalne ryby pływające wśród koralowców i goryle pasące się w lesie. Idealnie nadaje się do grania w tle jako tło zen do Twojego dnia.

Nie daj się zwieść ryzykownej nazwie tego subreddita — to miejsce pełne po brzegi niesamowitych zdjęć z pięknych miejsc na całym świecie. Z ponad 22 milionami członków, twierdzi, że jest „największą społecznością fotografów krajobrazu i miłośników Ziemi”.

Wiele zdjęć tutaj jest w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu idealnie nadają się jako tapety na pulpit. Zawiera również linki do innych subredditów natury, takich jak BotanicalPorn i WaterPorn, więc nigdy nie zabraknie Ci zdumiewających obrazów.

Ponadto, jeśli chcesz, możesz sam przyczynić się do rozwoju tych społeczności i zdobyć przy okazji dużo karmy Reddit.

Rekommenderad:  Huawei wprowadzi na rynek tani telefon komórkowy 5G w 2020 roku

Nature to długo emitowany serial dokumentalny emitowany co tydzień w PBS, poświęcony zwierzętom i ekosystemom. Zdobył wiele nagród i łatwo zrozumieć, dlaczego — te filmy dokumentalne, zawierające oszałamiające obrazy i wnikliwą narrację, są doskonałym sposobem na poznanie przyrody.

Witryna towarzysząca zawiera pełne odcinki i klipy (możesz potrzebować szybkiej usługi VPN, jeśli jesteś poza Stanami Zjednoczonymi), wraz z towarzyszącymi arkuszami informacyjnymi, listami odtwarzania, informacjami zakulisowymi i wglądem w ludzi, którzy pracują w ochronie przyrody.

Wiele stron internetowych ma świetne zdjęcia przyrody, ale niekoniecznie możesz ich użyć na swoim blogu lub stronie internetowej. Aby to zrobić, musisz poprosić poszczególnych fotografów o pozwolenie. Inaczej jest w przypadku Free Nature Stock, strony z szeroką gamą zdjęć, które można wykorzystać w dowolnym celu — nawet komercyjnym.

Możesz wyszukać coś konkretnego, przeglądać kategorie, takie jak plaża, kosmos i góry, lub po prostu przewinąć w dół niekończącą się stronę główną. Wszystko jest darmowe i piękne; to jedna z najlepszych stron z obrazami chronionymi prawami autorskimi i nieodpłatnymi.

Pliki GIF są językiem sieci, ale wiele z nich wydaje się pochodzić z programów telewizyjnych lub filmów. Chociaż te memy mają swoje miejsce, jeśli chcesz mieć wspaniałe GIF-y ze świata przyrody z ptakami, ropuchami i robakami, nie szukaj dalej niż ten niesamowity blog Tumblr. Chociaż obecnie nie jest regularnie aktualizowany, w archiwach jest mnóstwo rzeczy, którymi można się cieszyć.

Project Noah to globalna społeczność, w której użytkownicy dzielą się zdjęciami dzikiej przyrody. Dołączenie jest bezpłatne, więc Ty też możesz się zaangażować, tworząc dziennik przyrody, w którym będziesz dzielić się swoimi przemyśleniami na temat tego, co zauważyłeś. To świetny sposób, aby podzielić się swoją miłością do natury i dowiedzieć się o dzikiej przyrodzie.

W Project Noah jest ponad półtora miliona zdjęć, więc nigdy nie zabraknie Ci niesamowitych zdjęć do eksploracji. Społeczność pomaga sobie nawzajem identyfikować znaleziska i udostępniać informacje. To samo w sobie jest satysfakcjonujące, ale są też wirtualne odznaki, które można zdobyć jako zabawny bonus.

Rekommenderad:  Twój przewodnik po tym, jak wyszukiwać słowa kluczowe SEO

Możesz korzystać z Google Earth bezpośrednio w przeglądarce, bez konieczności pobierania czegokolwiek specjalnego. To genialne narzędzie, które pozwala odkrywać cały glob. Możesz poszukać konkretnego miejsca lub po prostu zakręcić kulą ziemską i zobaczyć, gdzie wylądujesz.

Jedną z najlepiej ukrytych funkcji Google Earth jest funkcja Voyager. Są to wyselekcjonowane wirtualne wycieczki, które pozwalają odkrywać parki narodowe, oceany i kosmos. Aby uzyskać dostęp do Voyagera, kliknij ikona steru po lewej stronie, a następnie wybierz wycieczkę. To świetny sposób na wirtualne obcowanie z przyrodą.

World Wildlife Fund (WWF) to organizacja działająca w blisko 100 krajach, której celem jest ochrona społeczności i dzikiej przyrody. Strona zawiera wiele informacji o tym, jak możesz zaangażować się we wspieranie świata przyrody.

Zawiera również ciekawe posty na blogu, zabawne funkcje, takie jak quizy i e-kartki, oraz wspaniałe zdjęcia i filmy. Istnieje również wiele wspaniałych zasobów edukacyjnych, idealnych do wykorzystania w klasie lub do pomocy dzieciom w obcowaniu z naturą. Pakiety te zawierają plakaty, puzzle, zeszyty ćwiczeń, certyfikaty i wiele więcej.

BBC od dziesięcioleci tworzy treści dotyczące historii naturalnej, co oznacza, że ​​jej strona internetowa jest wypełniona wieloma intrygującymi artykułami, filmami, quizami, opowiadaniami i podcastami. W zależności od regionu istnieje również możliwość oglądania pełnych programów, takich jak Zielona planeta i Zmieniająca się planeta.

Jeśli podoba Ci się strona internetowa, powinieneś również spojrzeć na BBC Earth YouTube kanał. Tutaj znajdziesz mnóstwo ekscytujących klipów z produkcji przyrodniczych BBC (w tym z serii Davida Attenborough, takich jak Planeta Ziemia i Frozen Planet), które z pewnością zapewnią rozrywkę i edukację w każdym wieku.

Korzystaj z aplikacji mobilnych, aby łączyć się z naturą

Wszystkie omówione tutaj strony internetowe są całkowicie darmowe i przenoszą Cię do pięknych krajobrazów i podkreślają ich naturalne siedliska. Jeśli któreś szczególnie Ci się podobają, dodaj je do zakładek, aby mieć do nich łatwy dostęp, ponieważ większość z nich jest często aktualizowana.

Rekommenderad:  9 Najlepsze miejsca do sprzedaży srebrnych sztućców

Technologia może również pomóc, gdy jesteś na zewnątrz. Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają łączyć się z naturą, na przykład wskazując ciekawe trasy spacerowe lub pomagając rozpoznawać odgłosy ptaków.