Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

9 Wskazówki dotyczące taniego latania tanimi liniami lotniczymi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 9 Wskazówki dotyczące taniego latania tanimi liniami lotniczymi

Czy chcesz zaoszczędzić pieniądze, lecąc tanią linią lotniczą, ale zastanawiasz się, czy tanie linie lotnicze naprawdę są tego warte? Oto moje doświadczenie i wskazówki dotyczące taniego latania tanimi liniami lotniczymi.

Kiedy poszliśmy na naszą mini-emeryturę we wrześniu (2019), zarezerwowaliśmy kilka ofert last minute tuż przed wyjazdem. Oczywiście szukaliśmy tanich linii lotniczych, ponieważ inne linie lotnicze były bardzo drogie.

Postanowiliśmy znaleźć tanie bilety lotnicze i polecieć tanią linią lotniczą, aby zaoszczędzić na kosztach. Mam pewne doświadczenie z tanimi liniami lotniczymi z lat studenckich, więc moje doświadczenie przydało się. Znalezienie najtańszych dostępnych biletów lub najlepszych ofert tanich lotów w wyszukiwarce podróży może być samo w sobie pośpiechem, ponieważ szukasz najlepszych ofert biletów lotniczych, które będą korzystne dla Twoich planów.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​tanie linie lotnicze są tego warte, ponieważ oszczędzają pieniądze i czas. Często linie lotnicze premium nie mają bezpośrednich lotów do miejsc, które chcesz odwiedzić, co powoduje, że musisz skorzystać z lotu pośredniego, który kosztuje znacznie więcej czasu. Oczywiście tanie linie lotnicze przez większość czasu oferują tanie loty i tanie bilety lotnicze.

Na przykład leciałem za 250 dolarów z Kopenhagi do Los Angeles w styczniu 2017 roku liniami norweskimi. Leciałem za 40 dolarów z Bogoty do Cartageny (w Kolumbii). Leciałem za 80 dolarów z Los Angeles do Nowego Orleanu liniami Spirit Airlines.

Ale jaki jest haczyk? W takich cenach musi być jakiś haczyk. W jaki sposób różne linie lotnicze mogą oferować różne oferty podróży i jak naprawdę znaleźć najtańsze loty i oferty dopasowane do mojego budżetu?

Tak, tanie linie lotnicze mają inne sposoby zarabiania pieniędzy, które różnią się od innych linii lotniczych. Pobierają dodatkową opłatę za WSZYSTKO, co może być bardzo frustrujące, jeśli o tym nie wiesz.

Zawsze sprawdzam wcześniej ograniczenia dotyczące lotu, upewniając się, że to, co rezerwujemy, jest najlepszym kompromisem czasowym i finansowym. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na lotach i bezstresowo dotrzesz na wakacje.

Powiązane lektury:

Przejdźmy do mojego doświadczenia: jak tanio podróżować tanimi liniami lotniczymi? Jakiego rodzaju rzeczy musisz mieć z tyłu głowy?

Tanie linie lotnicze są bezpieczne!

Często wiele osób sceptycznie podchodzi do tanich linii lotniczych. Istnieje taka koncepcja, że ​​latanie z nimi może być okropnym przeżyciem? I że są bardzo niebezpieczne przy wyborze ich na następną podróż?

Zacznę od podkreślenia, że ​​tanie linie lotnicze są równie bezpieczne – nie ma się o co martwić.

W tym artykule stwierdzono, że najnowsze dane branżowe pokazują, że LOKALIZACJA odlotu jest wyznacznikiem bezpieczeństwa samolotu, a NIE linii lotniczej.

Każda linia lotnicza wie, że historia wypadków lub utrata reputacji jest bardzo niekorzystna dla biznesu. Będzie to kosztować o wiele więcej pieniędzy, niż można zaoszczędzić na procedurach bezpieczeństwa.

Rekommenderad:  Jak konkurować z produkcją offshore — zwłaszcza w Chinach

9 Wskazówki dotyczące taniego latania tanimi liniami lotniczymi

Tu są 9 wskazówki dotyczące taniego latania tanimi liniami lotniczymi!

1. Porównaj loty

Pierwszym krokiem jest przejście do strony internetowej takiej jak Skyscanner lub Kayak i porównanie cen linii lotniczej.

Musisz upewnić się, że zebrałeś loty, które są tanie i mają krótki czas między przesiadkami. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chcesz mieć kilka dni na zwiedzanie określonego obszaru, przesiadki to po prostu dodatkowy czas spędzony w podróży, który można wykorzystać bardziej efektywnie.

Gdy już znajdziesz parę, wejdź na stronę konkretnego przewoźnika i sprawdź, czy jest tam taniej. I często jest to naprawdę tańsze.

2. Sprawdź Politykę Bagażową

Pierwszą rzeczą, którą robię, przeglądając określone loty, które wstępnie wybrałem, jest to, czy bagaż jest wliczony w cenę, tak lub nie. Kiedy używasz Skyscanner, który jest moim osobistym celem, możesz zobaczyć, czy lot ma wliczony bagaż, czy nie.

Obecnie wiele linii lotniczych nie ma bagażu w cenie. W przypadku tanich linii lotniczych czasami można zapłacić nawet za bagaż podręczny. Pamiętaj, aby sprawdzić, co jest w zestawie, abyś mógł kupić wszystko, czego brakuje.

Ponieważ linie lotnicze pobierają dodatkowe opłaty za bagaż lub bagaż podręczny, pamiętaj, aby spakować się tak lekko, jak to możliwe, aby uniknąć tych opłat i latać z ograniczonym budżetem.

Jeśli chcesz uwzględnić dodatkowy bagaż, zaznacz to przy zakupie biletu. Jest to często tańsze niż rezerwacja bagażu na lotnisku, gdzie często płaci się podwójnie.

Na przykład w Spirit płacisz 30 $ za pierwszy czek zwrotny podczas rezerwacji. Jeśli chcesz dodać tę torbę przed lub podczas odprawy online, wydajesz 40 USD. Ale jeśli poczekasz do stanowiska na lotnisku, musisz zapłacić 50 $.

A więc: podróżuj z lekkim bagażem i przygotuj swój bagaż w momencie rezerwacji lotu.

3. Sprawdź wagę swojej torby

Sprawdź dokładnie, czy nie przepakowałeś bagażu i czy Twoja torba nie przekracza maksymalnej dozwolonej wagi. W przeciwnym razie obowiązują dodatkowe opłaty. Szczególnie, gdy lecisz tylko z bagażem podręcznym, będzie to trudne do przełknięcia, gdy Twoja torba będzie za duża i musisz ją odprawić.

Możesz to zrobić za pomocą elektronicznej wagi do bagażu lub wykazać się kreatywnością przy użyciu własnej wagi. Stań na wadze z bagażem i porównaj wagę z wejściem na wagę z bagażem.

Robiłem tak przez lata, ale muszę przyznać, że wagi bagażowe się przydają.

4. Pamiętaj o dodatkowych opłatach

Oprócz bagażu istnieje wiele różnych opłat dodatkowych. Opłaty te są często niskie, aby bardziej kusić Cię do płacenia za usługi dodatkowe. Bądź ich świadomy i zdecyduj z wyprzedzeniem, czy ich potrzebujesz.

Jeśli lecisz z całą rodziną lub latasz częściej, te dodatkowe opłaty mogą się sumować.

Te dodatkowe opłaty są najczęściej:

 • Opłata za bagaż rejestrowany – jak omówiono w poprzednim punkcie
 • Opłata za bagaż podręczny – nie dotyczy wszystkich linii lotniczych
 • Wybieranie miejsca podczas rezerwacji – wiele linii lotniczych robi to automatycznie i naprawdę musisz anulować rezerwację miejsca, zanim naciśniesz następny
 • Wybór dodatkowej przestrzeni na nogi
 • Ubezpieczenie od rezygnacji
 • Opłaty, gdy chcesz zmienić lot
Rekommenderad:  IDLE vs Pycharm vs Spyder: wybór odpowiedniego IDE do uczenia maszynowego

Dobrze jest zastanowić się, jakie opłaty możesz chcieć zapłacić i pominąć resztę.

Gdybyś zaakceptował wszystkie te opłaty i zapłacił za nie, miałbyś droższy lot w porównaniu ze standardową linią lotniczą. To jest ich model biznesowy i tak zarabiają. To jest w porządku, ponieważ wiesz, jakie opłaty pobierają i nie nabierzesz się na to!

5. Upewnij się, że poprawnie przeliterowałeś swoje imię

Nigdy mi się to nie przydarzyło, ale słyszałem przerażające historie o ludziach, którzy musieli zapłacić 200 dolarów za zmianę nazwiska na bilecie lotniczym, ponieważ popełnili literówkę. To jest strome!

W niektórych przypadkach taniej jest kupić nowy bilet.

Unikaj takich opłat, upewniając się, że poprawnie wpisałeś swoje imię i nazwisko.

6. Przynieś własne przekąski i napoje

Miałem lot z Kopenhagi do Los Angeles tanim przewoźnikiem i kosztował tylko 250 dolarów. Po odprawie zrozumiałem dlaczego – trzeba było zapłacić 50 dolarów za wybór posiłków na pokładzie samolotu.

Jedzenie w samolocie nie zawsze jest dla mnie tak atrakcyjne, więc zdecydowałem się zabrać ze sobą własne przekąski i jedzenie za znacznie mniej. Więc zrobiłem!

Należy pamiętać, że tanie linie lotnicze często nie oferują jedzenia ani napojów w cenie.

Jeśli masz krótki lot, przynieś własne przekąski. Jeśli masz dłuższy lot, możesz zabrać na pokład całe sałatki i posiłki. Pomyśl tylko o alergikach i nie przynoś orzeszków ziemnych, i PROSZĘ nie przynoś rzeczy takich jak ryby czy jajka – to śmierdzi.

Nie miałem żadnych problemów z przynoszeniem własnych przekąsek i napojów. Pamiętaj tylko, że musisz przynieść pustą butelkę przez odprawę celną i napełnić ją, gdy skończysz.

7. Odznacz Automatyczne koszty – takie jak wybór miejsca

Linie lotnicze są bardzo inteligentne. Podczas rezerwacji możesz wybrać miejsce za dodatkową opłatą, ale oni wybierają miejsce automatycznie po przejściu przez ten proces. Odznacz tę opcję, ponieważ oznacza to automatyczne dodanie kosztów do Twojego lotu.

Podczas odprawy automatycznie zostanie Ci przydzielone miejsce.

Jeśli lecisz z kilkoma osobami, niektóre tanie linie lotnicze (takie jak Ryanair w Europie) umieszczają każdą osobę, z którą zarezerwowałeś lot, po drugiej stronie linii lotniczej. To kolejna sztuczka, więc płacisz im za wybór miejsca.

UWIELBIAM widzieć, kiedy wszyscy są na swoich miejscach. Próbują zamienić się miejscami z wieloma osobami, aby w końcu i tak usiąść obok swoich przyjaciół lub rodziny. Kreatywność ludzi, kiedy dochodzi do tego rodzaju rzeczy, jest niesamowita i uwielbiam to!

Niektóre linie lotnicze wybierają również takie opcje jak ubezpieczenie, które również możesz chcieć odznaczyć. Powoli przejdź przez proces rezerwacji, aby zobaczyć, jakich kosztów możesz (i chcesz) uniknąć.

8. Przynieś swoją kartę pokładową

Wiele linii lotniczych wymaga wydrukowania karty pokładowej przed lotem. Bardziej zaawansowane linie lotnicze wymagają biletów cyfrowych w telefonie, ale kiedy odwiedziłem Amerykę Środkową, każdy bilet trzeba było wydrukować. Jeśli nie masz karty pokładowej i musisz ją wydrukować, może to kosztować od $5 i 10 $.

Rekommenderad:  23 sposoby wykorzystania zachęt do poprawy morale firmy

Osobiście zawsze mam przy sobie wydrukowaną kopię, ponieważ mogą wystąpić problemy techniczne z telefonem.

9. Gdzie jest twoje lotnisko?

Wreszcie, dowiedz się, gdzie znajduje się twoje lotnisko. W przypadku tanich linii lotniczych możliwe jest, że lotniska NIE znajdują się w mieście, do którego lecisz, ale w tańszej okolicy. Na przykład kiedyś leciałem samolotem do Mediolanu za 20 dolarów i dowiedziałem się, że muszę zapłacić kolejne 20 dolarów za 15 godzin jazdy autobusem do rzeczywistego miasta.

Bądź przygotowany i zawsze sprawdzaj, gdzie znajduje się lotnisko, zanim zarezerwujesz lot. Nie chcesz mieć tych nieoczekiwanych niespodzianek.

Wszystko w sumie — latanie z ograniczonym budżetem tanimi liniami lotniczymi

Latanie z ograniczonym budżetem nie oznacza, że ​​Twoja podróż będzie niskiej jakości ze względu na bardzo niską cenę. Po prostu zrób własne badania.

Poznaj wady i zalety każdej z tanich linii lotniczych, aby zdecydować, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom w zakresie podróży. Wyszukiwanie najlepszych ofert i najtańszych lotów zawsze będzie korzystne dla Twojego portfela, ale musisz kierować się swoimi oczekiwaniami, gdy tylko znajdziesz te tanie loty i tanie bilety lotnicze podczas wyszukiwania lotów.

Czasami tanie linie lotnicze są tego warte. Innym razem jest to tak samo drogie, jak latanie zwykłą linią lotniczą i nie wiąże się z żadnymi kosztami ani korzyściami czasowymi. To naprawdę zależy od twojego przypadku. Okazyjne, obniżone i najlepsze oferty mogą być świetnymi okazjami, jeśli naprawdę jesteś na ścisły budżet. Wystarczy postępować zgodnie z powyższymi krokami, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia z podróży.

Płacisz głównie za dodatkową usługę, jeśli chcesz. Jeśli nie masz nic przeciwko wybraniu miejsca lub lekkiej podróży, wszystko w porządku.

Przede wszystkim powiedziałbym, że latanie z tanim przewoźnikiem pozwala mieć pieniądze na koszty podróży i latać tanio.

Lecąc tanimi liniami lotniczymi, powinieneś sprawdzić:

 • Porównaj loty
 • Sprawdź politykę bagażową
 • Sprawdź wagę swojej torby
 • Pamiętaj o dodatkowych opłatach
 • Przeliteruj poprawnie swoje imię
 • Przynieś własne przekąski i napoje
 • Odznacz koszty automatyczne
 • Weź ze sobą kartę pokładową
 • Sprawdź lokalizację lotniska

Table of Contents