Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

93% osób, z którymi rozmawiasz o pracę, odczuwa niepokój

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 93% osób, z którymi rozmawiasz o pracę, odczuwa niepokój

Czy zamierzasz przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami do pracy w swojej małej firmie? Jeśli tak, to powinieneś spróbować ich rozluźnić, aby lepiej ich ocenić, ponieważ wielu kandydatów do pracy odczuwa niepokój podczas rozmów kwalifikacyjnych. A lęk przed wywiadem często odbija się na wynikach rozmówców.

Według Niedawne badanie z JDP większość kandydatów do pracy (93%) doświadczyło niepokoju związanego z rozmową kwalifikacyjną.Lęk przed rozmową kwalifikacyjną

Aby zachować spokój podczas rozmów kwalifikacyjnych, kandydaci stosują różne techniki, takie jak słuchanie muzyki, wizualizacja, medytacja itp. W rzeczywistości 64% kandydatów słuchało muzyki przed rozmową kwalifikacyjną, aby uspokoić nerwy.

Jest rzeczą oczywistą, że małe firmy mają trudności z zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników. Oprócz konkurowania w swoich segmentach, małe firmy muszą również konkurować z dużymi firmami, aby zabezpieczyć największe talenty.

Tak więc, będąc właścicielem małej firmy, musisz starać się uspokoić rozmówców. Pomoże to nie tylko lepiej ich ocenić, ale także przekonać ich do przyłączenia się do Twojej firmy.

Kluczowe wyniki ankiety rekrutacyjnej

Większość kandydatów do pracy odczuwa niepokój podczas rozmów kwalifikacyjnych. A niepokój może powodować nerwowość.

29% osób, jak wykazało badanie, stwierdziło, że wywiady najbardziej ich denerwują. Zdziwisz się, gdy dowiesz się, że rozmowy kwalifikacyjne bardziej denerwują ludzi niż wizyty u lekarza/dentysty.

Źródło obrazu: JDP

Jak wskazuje badanie, brak możliwości odpowiedzi na trudne pytania, niemożność zaradzenia słabości i niezamierzone działanie to niektóre z najczęstszych przyczyn nerwowości.

To nie jest tak, że kandydaci do pracy nie starają się odeprzeć niepokoju i nerwowości. Oczywiście, że tak.

64% kandydatów, według badania, słucha muzyki dla relaksu. A 29% kandydatów stosuje pozytywne rozmowy wewnętrzne, aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Rekommenderad:  Android 10: Jak dodać informacje alarmowe dla osób udzielających pierwszej pomocy, aby zobaczyć

Poza tym spędzają ok 7 spędzają wiele godzin na badaniu firmy, aby lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Jednak pomimo spędzenia czasu na poznaniu firmy i wdrożeniu różnych technik relaksacyjnych, większość kandydatów do pracy (93%) odczuwa niepokój podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jako właściciel małej firmy, który chce zatrudnić największe talenty, powinieneś zrobić wszystko, aby uspokoić nerwy kandydatów do pracy. Dzieje się tak dlatego, że nerwowi lub niespokojni kandydaci mają tendencję do milczenia. Kiedy będą mówić mniej, będziesz wiedział o nich mniej.

Zrelaksowani kandydaci udzielają głębokich, odkrywczych odpowiedzi, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, jacy są naprawdę jako osoby.

Co więcej, kandydaci do pracy będą mieli dobre wrażenie o Tobie i Twojej firmie, jeśli sprawisz, że poczują się zrelaksowani. Ponieważ dobrzy kandydaci mają obecnie wiele opcji, sprawienie, by czuli się komfortowo podczas rozmów kwalifikacyjnych, może skłonić ich do dołączenia do Ciebie.

Jak uspokoić kandydatów do pracy

Właściciele małych firm powinni dołożyć wszelkich starań, aby w pokojach przesłuchań zapanował tak potrzebny spokój.

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc kandydatom do pracy poczuć się zrelaksowanym:

  • Zaoferuj im drinka i zacznij od nieformalnych rozmów
  • Przedstaw swoją małą firmę i opowiedz im o swojej roli
  • Uśmiechnij się, ponieważ ma to moc ukojenia nerwów
  • Zachęcaj podczas przeprowadzania wywiadów

Nie trzeba dodawać, że zgadywanie często denerwuje kandydatów. Dlatego lepiej jest wysłać kandydatom krótkie konspekty, aby poinformować ich o strukturach rozmów kwalifikacyjnych.

Ponadto nie należy zadawać rozmówcom żadnych osobistych pytań, ponieważ osobiste pytania sprawiają, że kandydaci do pracy czują się niekomfortowo.

Informacje o ankiecie

JDP w cenie 2018 kandydatów do pracy w swojej ankiecie. Celem badania było poznanie, jak ludzie przygotowują się do rozmów kwalifikacyjnych i jak się czują podczas rozmów kwalifikacyjnych. W badaniu wzięło udział 57% kobiet i 43% mężczyzn. A poziom doświadczenia waha się od juniora do średniego poziomu i seniora. Możesz kliknąć Tutaj aby dowiedzieć się więcej o ankiecie.

Rekommenderad:  10 zaufanych witryn do wypełniania formularzy

CZYTAJ WIĘCEJ:

Wiadomości dla małych firmTable of Contents