Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

ABC błędów Google Ads, część 3: Automatyzacja

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: ABC błędów Google Ads, część 3: Automatyzacja

Reklamy Google mogą początkowo wydawać się dość zniechęcające. Dla niedoświadczonych marketerów lub właścicieli firm jest to często dość zastraszające. Jako eksperci Google Ads przeglądaliśmy najczęstsze błędy Google Ads, czyli „ABC”.

Jeśli przegapiłeś nasze dwa ostatnie artykuły, ABC błędów Google Ads to:

 • A – Automatyzacja
 • B – Szerokie słowa kluczowe
 • C – Śledzenie konwersji

„C” odnosi się do śledzenia konwersji. Twoja konfiguracja i śledzenie konwersji są krytyczne i powinny stanowić podstawę dla wszystkich kont. Aby odnieść sukces w Google Ads, musisz mierzyć swoją skuteczność.

„B” oznacza szerokie słowa kluczowe. Zrozumienie typów dopasowań i przybliżonych słów kluczowych ma kluczowe znaczenie w zarządzaniu kontem Google Ads. Niewłaściwe użycie ogólnych słów kluczowych może zmarnować pieniądze na bezużyteczne wyszukiwane hasła

Może się to wydawać wsteczne, ale w końcu dotarliśmy do „A” w Google Ads. The „A” w reklamach Google oznacza „automatyzację”, a to jest szalenie ważne.

Zrozumienie i odpowiednie wykorzystanie automatyzacji w Google Ads pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i wprowadzić kampanie i konto na wyższy poziom. Właściwie wykorzystana automatyzacja jest niezwykle potężnym sprzymierzeńcem. Ale jeśli jest używany niewłaściwie, może pochłonąć Twój budżet marketingowy.

W Google Ads automatyzacja jest wykorzystywana na wielu różnych poziomach. Istnieją zautomatyzowane strategie ustalania stawek, zautomatyzowane kreacje, automatyczne dopasowywanie słów kluczowych, a nawet w pełni zautomatyzowane kampanie.

Aby skutecznie z nich korzystać, trzeba mieć solidne podstawy wiedzy z zakresu Google Ads i marketingu PPC (pay-per-click). Choć skuteczne, zautomatyzowane narzędzia Google nie przyniosą Twojej firmie w magiczny sposób pieniędzy. Właściwe korzystanie z automatyzacji wymaga optymalizacji reszty konta.

Pomyśl o zautomatyzowanych narzędziach jako o ostatnim elemencie układanki, który pomoże przenieść Twoje konto na wyższy poziom. W rzeczywistości często najlepiej jest zacząć od większej liczby kampanii ręcznych, a następnie powoli przechodzić do zarządzania automatycznego.

W tym artykule omówimy, jak najlepiej wykorzystać narzędzia Google, przejrzymy szczegóły wszystkich zautomatyzowanych opcji i wreszcie przyjrzymy się niektórym najczęstszym błędom.Rodzaje automatyzacji w Google Ads

Jak wspomniano, w Google Ads dostępnych jest wiele automatycznych opcji. W tej sekcji dokonamy przeglądu każdego typu i podamy krótkie podsumowanie.

Strategie inteligentnego określania stawek lub „automatyczne określanie stawek”

Licytacja odnosi się do kwoty, jaką chcesz zapłacić za każde kliknięcie. W kampaniach w sieci wyszukiwania oznacza to, ile jesteś skłonny zapłacić za każde słowo kluczowe.

Krótki przykład działania określania stawek za słowa kluczowe:

 • Załóżmy, że sprzedajesz karmę dla psów i zapłacisz $2 dla hasła „kup karmę dla psów”, ustalasz stawkę za słowo kluczowe na $2
 • Gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarce Google „kup karmę dla psów”, Twoja reklama zostanie wyświetlona (w zależności od stawek innych firm)
 • Jeśli użytkownik kliknie Twoją reklamę, zapłacisz do, ale nie więcej niż $2

W kampanii Google Ads możesz mieć setki, a czasem nawet tysiące różnych słów kluczowych. Jeśli ustawiasz każdą stawkę bardziej niż każde słowo kluczowe, nazywamy to „ręcznym ustawianiem stawek”.

Rekommenderad:  Jak usunąć rozszerzenia z Google Chrome

Przez długi czas ręczne określanie stawek było jedyną opcją w Google Ads. Do niedawna była to preferowana metoda dla większości menedżerów kont. Menedżerowie i właściciele firm ustalają słowa kluczowe i odpowiednio dostosowują je w oparciu o swoje kluczowe wskaźniki wydajności.

Ale jak możesz sobie wyobrazić, przy tysiącach słów kluczowych może to być przytłaczające.

Inteligentne określanie stawek jest oparte na algorytmach uczenia maszynowego Google i ustala stawkę dla każdego słowa kluczowego na podstawie dostępnych danych na Twoim koncie. Dzięki inteligentnemu określaniu stawek nie musisz już wybierać stawki dla każdego pojedynczego słowa kluczowego. Zamiast tego ustalasz cele na poziomie kampanii lub grupy reklam, a Google będzie odpowiednio działać.

Istnieje wiele rodzajów automatycznych strategii ustalania stawek. Dokładna dynamika każdej strategii ustalania stawek wykracza poza zakres tego artykułu wprowadzającego.

Strategie automatycznego określania stawek obejmują:

 • Docelowy CPA
 • Docelowy ROAS
 • Maksymalizuj konwersje
 • Maksymalizuj wartość konwersji
 • Maksymalizuj kliknięcia
 • Docelowy udział w wyświetleniach

Po skonfigurowaniu strategii ustalania stawek pamiętaj o sprawdzaniu skuteczności i ciągłym testowaniu reklam. Chociaż nie będziesz ustawiać stawek ręcznie, pamiętaj o odpowiednim dostosowaniu celów.

Automatyczne reklamy

Reklamy automatyczne to te, w których Google optymalizuje tekst reklamy lub obrazy bez ręcznego wprowadzania danych. Istnieją różne poziomy tego, od zwykłego zmieniania nagłówków do w pełni zautomatyzowanego tekstu reklamy.

Elastyczne reklamy w wyszukiwarce

W przypadku tego typu reklamy wprowadzasz wiele nagłówków, tekstów i innych elementów reklamy. Google będzie zmieniać nagłówki i teksty reklam, aby znaleźć optymalne kombinacje. Nie ma zbyt wiele miejsca na dostosowanie, a Google określi, jaka jest najlepsza kombinacja.

Wyjątkiem od braku dostosowania jest możliwość przypinania określonych nagłówków na pozycjach. Przykładem jest wyświetlanie reklamy marki i chęć, aby nazwa Twojej firmy zawsze znajdowała się na najwyższej pozycji.

Elastyczne reklamy w wyszukiwarce mają zalety. Jeśli Twoje konto zawiera wystarczającą ilość danych, Google będzie w stanie znaleźć zwycięskie kombinacje. Dzięki temu testowanie reklam jest prostsze i mniej czasochłonne.

Ograniczeniem elastycznych reklam w wyszukiwarce jest to, że nie widzisz danych o określonych kombinacjach nagłówków lub tekstów. Google znajdzie najlepszą kombinację, ale tak naprawdę nigdy nie dowiesz się, jaki tekst pasuje do Twojej marki.

Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce

Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce to prawie całkowicie reklamy automatyczne. Wystarczy wpisać docelowe adresy URL, a Google utworzy nagłówki na podstawie stron. Nadal będziesz musiał dodać opis do reklam, ale możesz to zrobić.

Dzięki dynamicznym reklamom w wyszukiwarce (powszechnie nazywanym DSA) nie zobaczysz nawet nagłówków. I nawet nie będziesz musiał wpisywać słów kluczowych. Google po prostu dopasuje Cię do słów kluczowych na podstawie adresów URL użytych do utworzenia reklamy.

Rekommenderad:  Czy Google Bard jest etyczny?

DSA mogą być świetnym narzędziem w zestawie narzędzi Google Ads. Właściwe użycie dynamicznych reklam w wyszukiwarce może służyć do znajdowania nowych możliwości lub tworzenia kampanii, które nie wymagają konserwacji. Ale alternatywnie, jeśli nie są dokładnie monitorowane, mogą one pochłonąć Twój budżet marketingowy.

Elastyczne reklamy displayowe

Wygląda na to, że elastyczne reklamy displayowe są podobne do elastycznych reklam w wyszukiwarce, ale są używane w sieci reklamowej. Dodajesz wiele obrazów, nagłówków i opisów. Google będzie następnie rotować te zasoby, aby znaleźć najlepszą kombinację.

Te typy reklam są idealne dla firm lub firm, które nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie grafika do tworzenia niestandardowych reklam displayowych.

Inteligentne lub w pełni zautomatyzowane kampanie

Te typy kampanii wymagają najmniejszego wkładu ręcznego. Niektóre mogą nawet wymagać niewielkiej lub żadnej konserwacji. Podczas tworzenia kampanii podasz swoje cele, a następnie Google wykorzysta swoje możliwości uczenia maszynowego do optymalizacji.

Istnieją różne typy inteligentnych kampanii opartych na sieci, a my omówimy typy poniżej.

Inteligentne zakupy

Inteligentne zakupy wymagają utworzenia kanału zakupowego, co jest szybkim procesem w wielu nowoczesnych witrynach internetowych. Zakładam, że wiesz, jak utworzyć kanał lub już go masz, ponieważ instrukcja, jak go utworzyć, to za dużo dla tego artykułu.

Gdy masz plik danych, po prostu utworzysz inteligentną kampanię zakupową i wybierzesz produkty, które chcesz reklamować. Następnie Google zacznie wyświetlać Twoje reklamy produktów.

Jednym z ograniczeń inteligentnych kampanii produktowych, o których należy pamiętać, jest to, że zamiast wybierać stawki dla każdego produktu lub grupy, inteligentne zakupy zarządzają tym wszystkim za Ciebie. Może to być świetne, jeśli masz tylko kilka produktów, ale przy większej liczbie produktów staje się to trudniejsze.

Inteligentny wyświetlacz

Dzięki inteligentnym reklamom displayowym utworzysz reklamę displayową, wybierzesz lokalizacje, strategię ustalania stawek i budżet. Następnie, po ich wybraniu, Google zajmie się resztą. Nie musisz się martwić o miejsca docelowe ani dostosowania stawek. Google użyje swoich algorytmów uczenia maszynowego, aby znaleźć najlepszą witrynę i odbiorców, na których można umieścić Twoje reklamy.

Inteligentne kampanie

W przypadku kampanii inteligentnych tworzysz reklamy i wybierasz kilka docelowych motywów słów kluczowych. W przeciwieństwie do standardowych kampanii w sieci wyszukiwania nie trzeba tworzyć obszernych list słów kluczowych ani grup reklam. Po prostu utwórz reklamę, wybierz kilka słów kluczowych, a Google dopasuje Cię do odpowiednich wyszukiwań.

Typowe błędy związane z automatyzacją reklam Google

Automatyzacja w Google Ads jest niezwykle potężna, ale nie do końca na poziomie „ustaw i zapomnij”. Niezależnie od tego, czy korzystasz z automatycznych stawek, reklam czy kampanii, musisz je monitorować co tydzień, a nawet codziennie, aby upewnić się, że osiągają one Twoje cele.

Oprócz codziennego lub cotygodniowego monitorowania istnieje kilka typowych błędów, na które należy zwrócić uwagę.

Rekommenderad:  Meta AI wypuszcza MuAViC: nowy punkt odniesienia dla nauki audiowizualnej dla niezawodnego tłumaczenia mowy

Automatyczne określanie stawek zastąpi wprowadzone przez Ciebie dostosowania stawek

Google Ads umożliwia ustawianie dostosowań stawek dla wielu różnych produktów. Obejmują one urządzenia, lokalizacje, a nawet dane demograficzne. Gdy przełączysz się z samodzielnego ustalania stawek na automatyczne, Google zresetuje Twoje dostosowania stawek. W przypadku wielu automatycznych strategii ustalania stawek nie będzie można dokonywać żadnych dostosowań stawek; Google zrobi to za Ciebie. Jedynym wyjątkiem jest docelowy CPA, w przypadku którego uwzględnione zostaną dostosowania urządzenia.

Nieaktywne słowa kluczowe w kampaniach z niską stawką

Korzystając z samodzielnego ustawiania stawek, możesz ustalać stawki na poziomie słowa kluczowego. Ale po przełączeniu na automatyczne stawki za słowa kluczowe zostaną zresetowane i ustawione przez algorytm uczenia maszynowego Google. Oznacza to, że jeśli słowo kluczowe ma niską stawkę, może ponownie zacząć generować ruch. Jest to szczególnie częste w przypadku ogólnych słów kluczowych, które pozostają w kampaniach, ponieważ mogą one generować duże natężenie ruchu.

Przejście na automatyczne określanie stawek lub kampanie bez wystarczającej ilości danych

Automatyzacja może być niezwykle przydatna. Jednak Google potrzebuje dużej ilości danych, aby odpowiednio zoptymalizować kampanie. Oznacza to, że rozpoczynanie od inteligentnego określania stawek lub inteligentnych kampanii na nowym koncie zazwyczaj nie działa tak dobrze. Naszą preferowaną metodą jest ręczne uruchamianie nowych kampanii, a następnie przejście na automatyczne określanie stawek. Dzięki temu Google uzyska wystarczającą ilość danych na temat kampanii, aby dokonać logicznych korekt.

Zbyt duże poleganie na automatyzacji

Jak wspomniano wcześniej w artykule, zautomatyzowane kampanie, określanie stawek lub reklamy nadal wymagają konserwacji. Wielu użytkowników to pomija i nie monitoruje wydajności. Musisz ustalić podstawowe wartości wydajności dla swojej firmy, a ciągłe wpisywanie pomaga osiągnąć cele.

Wniosek

Na pewnym poziomie każde konto Google Ads będzie korzystać z określonego poziomu automatyzacji. Ale to, jak bardzo na tym polegasz, zależy od konkretnej dynamiki Twojego konta. Dzięki automatyzacji poświęcisz kontrolę nad swoimi kampaniami. A dla wielu właścicieli firm jest to przerażające. Ale mając odpowiednią ilość danych i skutecznie monitorując kampanie, automatyzacja może być potężnym narzędziem w Twoim pasku narzędzi Google Ads.

Gdy zdobędziesz więcej doświadczenia z Google Ads, znajdziesz odpowiednią automatyzację na swoim koncie. Niektórzy marketerzy czują się bardziej komfortowo z automatyzacją niż inni, ale na koniec dnia liczą się tylko wyniki Twojej firmy.

Na tym kończymy naszą serię o ABC błędów Google Ads. Mamy nadzieję, że nie tylko zaoszczędzi to Twój budżet marketingowy, ale także przeniesie Twoje kampanie na wyższy poziom!