Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Adblock Plus, popularne rozszerzenie blokujące reklamy, udostępnia samodzielną przeglądarkę dla systemu Android

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Adblock Plus, popularne rozszerzenie blokujące reklamy, udostępnia samodzielną przeglądarkę dla systemu Android

Adblock Plus, popularne rozszerzenie blokujące reklamy dla przeglądarek na komputerach stacjonarnych, wydało wersję beta nowej przeglądarki na Androida, skupiającej się na blokowaniu natrętnych reklam. To nie pierwszy raz, kiedy Adblock Plus trafia do Sklepu Play. Ich poprzednia, bardziej imponująca aplikacja Adblock Plus z globalnym blokowaniem reklam ostatecznie została usunięta ze Sklepu Play. Tym razem mają większe szanse na przeżycie, ponieważ wysiłki ograniczają się tylko do sieci.

Till Faida, współzałożyciel Adblock Plus, powiedział: „Kiedy ludzie zaczęli korzystać z internetu mobilnego, reklamodawcy rzucili się za nimi i zniszczyli doświadczenia użytkowników, wyświetlając często bezmyślnie zaprojektowane reklamy, a także mobilne sieci reklamowe pełne luk w zabezpieczeniach . Przeglądarka Adblock dla Androida oddaje kontrolę w ręce użytkowników.”

Wyłączając irytujące reklamy na Androidzie, użytkownicy mogą spodziewać się szybszego ładowania strony, spadku zużycia danych i dłuższej żywotności baterii (jednocześnie ochrony przed oprogramowaniem reklamowym). Aby zainstalować wersję beta przeglądarki Adblock, dołącz do społeczności Google+ klikając czerwony przycisk w prawym górnym rogu. Następnie kliknij link w sekcji. W chwili pisania tego tekstu aplikacja nie była dostępna w wersji Sklep Play ale rzecznik firmy mówi nam, że nastąpi to wkrótce.

Po lewej – przeglądarka Adblock z włączoną funkcją blokowania reklam. Po prawej – blokowanie reklam wyłączone.

Blokowanie reklam internetowych na Androidzie nie jest nowym przedsięwzięciem Adblock Plus. Od dłuższego czasu mają wtyczkę do przeglądarki Firefox na Androida. W rzeczywistości na tym właśnie opiera się przeglądarka Adblock. Według VentureBeatfirma przyjęła wersję Firefoksa 37 o otwartym kodzie źródłowym, domyślnie zintegrowała swoją wtyczkę, wyłączyła Firefox Sync oraz dostęp do innych wtyczek i nazwała ją własną.

Chociaż może to nie wydawać się tak innowacyjne, jak zbudowanie całej przeglądarki od podstaw (co najmniej doniosłe zadanie), korzystanie z podstaw Firefoksa oznacza, że ​​użytkownicy końcowi nie będą mieli większych problemów z przeglądarką. Ponadto zintegrowane podejście oznacza, że ​​użytkownik nie musi bawić się wtyczkami.

Przeczytaj także: Najlepsze programy blokujące reklamy na iPhone’a

W blogosferze zawrzało ostatnio od komentarzy na temat blokowania reklam. Z redaktorem naczelnym The Next Web, Martinem Bryantem, „Blokery reklam są niemoralne” prowadzi szarżę. Jako pisarz zajmujący się technologią współczuję Martinowi. Ale nie wszystkie reklamy są sobie równe. Na każdą sieć TNW, która stara się, aby reklamy były „tak dobre, że chcesz je udostępnić”, przypadają miliony witryn internetowych wyświetlających złośliwe i spamerskie reklamy, które ostatecznie naruszają prywatność odwiedzających i wprawiają ich w frustrację.

Ale oczywiście reklama jest ważną częścią gospodarki internetowej, dlatego AdBlock Plus ma funkcję białej listy. Wszystkie moje ulubione witryny, które nie zawierają natrętnych reklam, znajdują się na białej liście i powinieneś spróbować zrobić to samo. Adblock Plus sam jest świadomy tego podziału, ale wydaje się, że nie radzi sobie z nim dobrze. Adblock Plus ma program, który pozwala na „niektóre nieinwazyjne reklamy”, ale podczas moich testów nie natknąłem się na większy przykład takiego zachowania. I oczywiście pojawiają się zarzuty dotyczące AdBlock Plus przemycanie reklam takich firm jak Google i Amazon za opłatą.

Domyślnie Adblock Plus używa filtra do blokowania irytujących reklam. Możesz przełączyć się na inne listy, takie jak filtr ABP, ale w przeciwieństwie do rozszerzeń na komputery stacjonarne, nie ma możliwości dostosowania filtrów w systemie Android.

Oczywiście reklamy w Internecie to tylko część równania. Natrętne i irytujące reklamy całostronicowe, które pojawiają się losowo, są powszechne w źle przemyślanych aplikacjach na Androida. Niestety, niewiele można z tym zrobić. Własna aplikacja AdBlock Plus, która korzysta z serwera proxy i musi być ładowana z boku, nie działała dobrze dla mnie. Jedyną opcją jest zrootowanie telefonu i zainstalowanie czegoś takiego jak AdAway. Możesz też po prostu przestać używać tych bezpłatnych aplikacji z irytującymi reklamami lub, jeśli programista zapewnia taką opcję, zapłacić im kilka dolarów za usunięcie reklam.

Aktualizacja: Chociaż Google nie udostępniło jeszcze aplikacji w Sklepie Play, Adblock Plus przesłał plik APK przeglądarki, aby każdy mógł go pobrać. Można go pobrać z Tutaj.

Table of Contents