Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Aerobotyka: optymalizacja wydajności upraw za pomocą analizy danych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Aerobotyka: optymalizacja wydajności upraw za pomocą analizy danych

Aerobotyka

Gdy globalna populacja osiągnie 7.9 mld w listopadzie 2022 r. i przewiduje się, że osiągnie 9.8 miliardów do 2050 r., bezpieczeństwo żywnościowe stało się jednym z głównych problemów na całym świecie. Przy niedoborze zasobów istnieje potrzeba wykorzystania zaawansowanej technologii w praktykach rolniczych w celu zwiększenia produkcji rolnej.

Donoszono, że wraz z powstającymi startupami agrotechnicznymi, szacuje się, że globalny rynek agrotechnologii będzie rósł w tempie CAGR wynoszącym 12.1% w latach 2020-2027. Ponieważ rolnictwo pozostaje głównym źródłem utrzymania dla ogromnej części ludzi, kluczowe znaczenie ma stawienie czoła wyzwaniom związanym z rolnictwem.

Aerobotics to firma agrotechniczna założona w celu pomagania rolnikom w zwiększaniu wydajności upraw i produkcji dzięki analizie danych opartej na sztucznej inteligencji. Przeglądając ten artykuł, poznasz ważne szczegóły firmy — jej założycieli, historię start-upu, usługi, finansowanie, rozwój i nie tylko.

Aerobotyka — najważniejsze informacje o firmie

Nazwa firmy Aerobotics

Siedziba Kapsztad, Przylądek Zachodni, Afryka
Przemysł pierwotny Agrotechnika
Założyciele Jamesa Patersona i Benjiego Meltzera
Założony w 2014
Strona internetowa Aerobotics.com

Aerobotyka – O
Aerobotics – Założyciele i Zespół
Aerobotyka – Historia startowa
Aerobotyka – misja i wizja
Aerobotyka — produkty i usługi
Aerobotyka – model biznesowy
Aerobotyka – finansowanie i inwestorzy
Aerobotyka – patenty i znaki towarowe
Aerobotyka – Wzrost
Aerobotyka – nagrody i osiągnięcia
Aerobotyka – Zawodnicy
Aerobotyka – plany na przyszłość

Aerobotyka – O

Aerobotics to południowoafrykańska firma zajmująca się analizą danych, która wykorzystuje zdjęcia lotnicze i algorytmy uczenia maszynowego do wykrywania szkodników i chorób w uprawach drzew i optymalizacja wydajności upraw dla rolników na całym świecie. Firma umożliwia rolnikom interakcję z tymi cennymi danymi za pośrednictwem aplikacji internetowych i mobilnych.

Posiada dwa główne biura w Afryce i Stanach Zjednoczonych wraz z kierownikami sprzedaży pracującymi zdalnie i spędzającymi dzień w terenie z hodowcami na całym świecie. Ponadto, firma pomogła rolnikom w zarządzaniu ponad 65 milionami drzew z klientami w 18 krajach, w tym w Ameryce, Afryce, Australii, Hiszpanii i Europie.

Aerobotics – Założyciele i Zespół

Współzałożycielami firmy są James Paterson i Benji Meltzer.

Jamesa Patersona

Wraz ze współzałożycielem, Jamesem Patersonem, jest dyrektorem generalnym Aerobotics. Ukończył studia magisterskie z dziedziny lotnictwa, lotnictwa i inżynierii kosmicznej/kosmicznej na Massachusetts Institute of Technology.

Benji Meltzer

Benji Meltzer jest współzałożycielem i CTO firmy Aerobotics. Ukończył Imperial College London z tytułem magistra inżynierii biomedycznej/medycznej – specjalizacja neurotechnologia. Pełnił również funkcję analityka biznesowego w The Cyest Corporation oraz kierownika ds. operacji i logistyki w firmie Uber.

Obecnie zespół firmy liczy ponad 80 osób, począwszy od agronomów, inżynierów, twórców, twórców produktów i ekspertów ds. obsługi klienta.

Aerobotyka – Historia startowa

James Paterson dorastał na farmie położonej poza Kapsztadem i tam poznał wyzwania, przed którymi stoi jego rodzina i społeczność hodowców. Po latach poznał Benjiego Meltzera i obaj postanowili sprawdzić, jak ich połączone umiejętności można wykorzystać w lotnictwie, uczeniu maszynowym i obrazowaniu lotniczym do rozwiązywania problemów związanych z uprawami. Wzięli drony i polecieli nimi na rodzinnej farmie Jamesa.

Wkrótce byli w stanie potwierdzić, że sztuczna inteligencja może zostać wykorzystana do przetwarzania zdjęć lotniczych i identyfikowania problemów niewidocznych dla rolników. Firma Aerobotics została założona w 2014 r. jako start-up agrotechniczny. Uzyskała wgląd w ponad 100 milionów drzew, aby pomóc hodowcom, ubezpieczycielom i inwestorom poprawić ich produkcję i rentowność.

Aerobotyka – misja i wizja

Wizją i misją Aerobotics jest dostarczanie inteligentnych narzędzi do wyżywienia świata.

Aerobotyka — produkty i usługi

Firma znana jest z oferowania dwóch podstawowych rozwiązań – Farma i ubezpieczenie. Oferuje usługę Tree Insights, która obsługuje owoce cytrusowe, ziarnkowe, pestkowe, jagody, winogrona, orzechy, oliwki, owoce subtropikalne i granaty.

Ponadto, oferuje tradycyjne ubezpieczenia upraw, ubezpieczenia upraw precyzyjnych, szczegółową analizę akrów i optymalne składki dzięki rozwiązaniu Insure. Firma Aerobotics opracowała dwie aplikacje o nazwach Aeroview Scout i Aeroview InField.

Aerobotyka – model biznesowy

Firma Aerobotics wykorzystuje połączenie zdjęć z drona i zdjęć satelitarnych, aby zapewnić swoim klientom cenny wgląd w ich farmy. Obrazy są następnie przesyłane na serwery, a następnie przeprowadzana jest analiza danych. Korzystając z danych pozyskanych przez firmę, rolnicy mogą identyfikować obszary o słabych wynikach, w tym niedobory składników odżywczych, inwazje szkodników i problemy z nawadnianiem, a także monitorować przebieg sezonu.

Co więcej, jest zaawansowany technologia liczenia drzew pomaga rolnikom poznać liczbę planów na blok, uprawę i kultywator. Firma dostarcza klientom Tree Insights w ramach 4 Do 7 dni w przypadku obsługiwanych lotów po przesłaniu ich danych oraz 3 Do 7 dni dla lotów samoobsługowych po zakończeniu przesyłania.

Aerobotyka – finansowanie i inwestorzy

Podjęto akrobacje 7 rundy finansowania. Ostatnia runda finansowania – „Seria B” odbyła się 11 grudnia 2020 r. Obecnie wspiera ją 17 inwestorów z 6 jako wiodący inwestorzy, w tym FMO, Cathay Innovation, Naspers, BossaNova Investimentos i Endeavour.

Data Runda Liczba inwestorów Zebrane pieniądze Główny inwestor

11 grudnia 2020 r Seria B 7 13 $.5 milion Odlewnia Naspersa
20 maja 2020 r Runda Venture 1 $5.5 milion Odlewnia Naspersa
27 lutego 2019 r Seria A 1 $1.5 milion Przedsięwzięcia papierowych samolotów
18 lipca 2018 r Seria A 4 $2 milion Nedbank
29 listopada 2017 r Niekapitałowe, pomoc 1 50 000 $ Akcelerator Google Launchpad
Sierpień 12017 Runda nasion 3 42 000 $ 4Di Capital, Fundusz Savannah
26 kwietnia 2017 r Runda przedsiewna 2 15 000 $

Aerobotyka – patenty i znaki towarowe

Własność intelektualna Aerobotics obejmuje 4 zarejestrowanych patentów, głównie w kategorii „Informatyka” i „Obliczenia”.

Aerobotyka – Wzrost

Szacowany roczny przychód firmy w 2022 roku wynosi 12 USD.9 milionów rocznie (145 000 USD na pracownika). Ponadto liczba pracowników wzrosła o ok 3%, a miesięczny wzrost odwiedzin w sieci wzrósł o 18,48%.

Aerobotyka – nagrody i osiągnięcia

W ostatnim 2 lat Aerobotics z powodzeniem zdobył 20% rynku owoców cytrusowych w RPA i 40% rynku makadamii w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Ponadto firma otrzymała wiele prestiżowych nagród branżowych. Kilka głównych osiągnięć to:

 • Wybrany jako jeden z 24 startupów, które będą częścią Google Launchpad Accelerator w 2018 roku
 • Wygrał wyzwanie AfricArea VivaTech
 • Nagroda Prezydenta Macron Tech
 • Innowator Roku w konkursie All Africa Business Leader Awards

Aerobotyka – Zawodnicy

Firma zajmuje 1. miejsce wśród swoich 364 konkurentów, a niektóre z nich to:

 • AUS
 • Zobacz drzewo
 • Drony Maruta
 • Sentera
 • StrukturaIt
 • Realm Digital

Aerobotyka – plany na przyszłość

Głównym planem firmy jest rozwój funkcji diagnostycznych.

Często zadawane pytania

Kto jest prezesem Aerobotics?

James Paterson jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym Aerobotics.

Co robi aerobik?

Aerobotics to firma agrotechniczna założona w celu pomagania rolnikom w zwiększaniu wydajności upraw i produkcji dzięki analizie danych opartej na sztucznej inteligencji.

Kim są konkurenci Aerobotics?

Zawodnicy Aerobotics obejmują:

 • AUS
 • Zobacz drzewo
 • Drony Maruta
 • Sentera
 • StrukturaIt
 • Realm Digital