Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Ağ geçidi nedir ve onunla ilgili her şey

ağ geçidi nedir?

ağ geçidi

Ağ geçidi, bir ağdan diğer ağlara giriş noktası görevi gören bir ağ aygıtı olarak kabul edilir. İki bilgisayarı internete bağlayan bir bağlantıdır. Bir ağ geçidi, iki uygulama arasında Bir ağ geçidi ve protokoller arasında Bir iletişim aracı olarak hareke ederek, aynı bilgisayar cihazında veya farklı bilgisayar sistemleri arasında veri paylaaria tłuszcz Tanır. Ağ geçidininyardımıyla kullanıcılar iletişim kurabilecek ve veri gönderebilecekler. Ağ geçidi olmayan internet hiçbir işe yaramaz. Kapı ayrıca bir bilgisayar ağındaki bir düğümü ifade eder.

Düğüm, basitçe verilerin iletim, okuma veya kullanım için durduğu fiziksel bir konumdur. Düğümler şunlar obilir:

Bir İinternet servis sağlayıcısından veya ISS„den gelen trafiği yöneten bir bilgisayar.
İnternette, bir sonlandırma noktası olan bir düğüm, bir ağ geçidi veya bir ana bilgisayar düğümü obilir.

Tüm aile üyelerinin İnternet erişimi varsa ve evde kablosuz ağ varsa, ağ geçidi, ISS’nin ağa bağlanmak için sağladığı modemdir.

Ağ geçidi işlevi

Ağdan dahili veya harici olarak yönlendirilen tüm veri iletişimlerini yönetmek için bir ağın sınırında bir ağ geçidi oluşturulur. Bir ağ geçidi aynı zamanda ana ağın dahili yolları ve çeşitli uzak ağların öğrenilen yolları hakkında da bilgi içerir. Ayrıca, başka bir ağa erişim yolu görevi görür. Ağ Geçidi, diğer cihazlar da Ağ Geçidi veya Düğüm görevi görse de, tüm rotalarda zorunlu bir özelliktir.

Genel olarak, bir ağ geçidi tüm yerel ağlar için bir kalkan görevi görür ve yerel ağları genel ağlara bağlar. Güvenlik duvarı gibi davranan NAT (Ağ Adresi Çevirisi) kullanımıyla güvenlik sağlar. Ağ geçidi yerel ağdan pakietetleri alır ve IP (İnternet Protokolü) i UDP (Kullanıcı Veri Protokolü) umożliwia alanlarını harici adresów IP i pozwala na bezpieczne przesyłanie adresów.

Aşağıda bir kapının çeşitli işlevleri verilmiştir:

Her ağın farklı protokolleri ve özellikleri olduğundan, farklı ağlar arasında multimedya iletişimi sağlamak için en iyi seçenektir.
İnternetteki TCP/IP gibi ve geniş alan protokolleri arasında bir arayüz görevi görür.
Telefon ağı ile İnternet arasında bir köprü oluşturan telefon iletişiminin ana mekanizmasıdır.

Ağ geçidi türleri

Gates birçok biçim alabilir ve aşağıdakiler gibi çeşitli işlevleri yerine getirebilir:

Bulut depolama ağ geçidi
E-posta güvenlik ağ geçidi
Medya Ağ Geçidi
Web uygulaması güvenlik duvarı
Amazon API Ağ Geçidi
API, SOA z obsługą XML
nesnelerin interneti ağ geçidi
VoIP Ana Ağ Geçidi

Tarih

1970 yılında, Ameryka Birleşik Devletleri ve Fransa’dan araştırmacılar, farklı türdeki kapalı ağları birbirine bağlama olasılığını araştırmaya çalıştılar.

Ağ tasarımcıları, birden çok protokolü destekleyebilecek, değişen hat koşulları altında dinamik paket yönlendirmesi oluşturabilecek ve paketlerin hız sınırlı bağlantılar üzerinden yönlendirilmesini lecek İnternet üzerinde çalışacak cihazlar oluşturmak istediler. 1987 i 1988’de İnternet çalışmaları arttı ve „Gateway” i „Router” isimleri daha belirgin hale geldi. Buna ek olarak, endüstri gözlemcileri, İnternet evriminin sürekli artan hızı ve köprüler, yönlendiriciler ve ağ geçitleri için gelecek vaat eden pazarlar konusunda heyecanlıydı.

Ortak ilgili sorunlar

Yönlendirici ve ağ geçidi arasındaki karşılaştırma, iki terim arasındaki yaygın karışıklığı düzeltmeyeyardımcı olur. Hem ağ geçidi hem de yönlendirici, iki veya daha fazla ayrı ağ arasındaki ağ trafiğini düzenlemek için kullanılır. Ancak ağ geçitleri, aynı ağlar arasındaki trafiği düzenleyen yönlendiricilerin aksine, iki farklı ağ arasındaki trafiği düzenler. Ağ trafiğini azaltmak için ağ geçitleri kullanılabilir. Ayrıca genellikle farklı ortamlarda iletişim kurmak için kullanılırken, yönlendiriciler kurumsal ağlardaki trafiği bölümlere ayırmak için kullanılabilir.

Kullanıcıların bir diğer yaygın endişesi, varsayılan bağlantı noktasının mevcut olmamasıdır. Bu endişeyi gidermek için kullanıcı aşağıdaki adımları izlemelidir:

  • Program antywirusowy larını kaldırın
  • Ağ bağdaştırıcı sürücüsünü yeniden yükleyin
  • Ağ bağdaştırıcısı sürücüsünü değiştirin
  • Ağ bağdaştırıcınızın sürücülerini güncelleyin

Bu nedenle, bunların hiçbiri sorunu çözmezse, hasarlı ve eksik dosyaları değiştirmek için depoları tarayabilen bir yeniden görüntü onarım aracı kullanılması önerilir.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmo