Age of Empires IV, najbardziej oczekiwana gra strategiczna

15 lat po trzeciej części ogłasza się nadejście czwartej części. Pochodzi z siłą i nowościami. Jego podstawowymi składnikami są wykorzystanie klasycznych koncepcji i nowych elementów, a także dobra definicja obrazu. Zabawa jest gwarantowana.

Istnieją gry wideo, które są autentycznymi dziełami sztuki. Podobnie jak wielkie produkcje kinowe, poziom realizmu jest taki, że w niektórych momentach mogą się pomylić. A także, jak to bywa w prezentacjach kolejnych filmów medialnych – a teraz seriali – z łatwością możemy znaleźć całą rzeszę fanów zainteresowanych poznaniem nawet najdrobniejszych szczegółów. Dzisiaj rozmawiamy o Age of Empires IV oraz o tym, co mówią jej twórcy i niektórzy gracze, którzy próbowali.

Długo oczekiwana dostawa

Zjawisko fanów zwykle kojarzy się ze światem rozrywki. Do telewizji, muzyki, kina, teatru i innych dyscyplin artystycznych. Oczywiście w dziedzinie sportu, zwłaszcza w piłce nożnej, być może dlatego, że jest to więcej mediów. A w grach wideo? Ktoś, kto nie zna się na tym hobby, może mieć wiele wątpliwości. Nie jest to coś tak powszechnie znanego, ani tak rozpowszechnionego. Zwykle kojarzy się z młodym, męskim i być może małym maniakiem, ale prawda jest taka coraz więcej użytkowników. Tak bardzo, że chociaż zgorszyłem najbardziej weterana i wroga konsol, Rozważają włączenie gier wideo na igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Los Angeles w 2028 r. W Age of Empires IV dzieje się także zjawisko fanów.

To nie jest za mniej, ponieważ To czwarta część mitycznej sagi, jedna z najlepszych do tej pory na PC. Według słów Adama Isgreena, dyrektora kreatywnego studia World's Edge, które go opracowało, „Ponad pół miliona osób gra miesięcznie tytuł Age of Empires, a liczba ta stale rośnie”.

Te liczby nie są przypadkowe. Są wynikiem wysokiej jakości wyniku i ogromny wysiłek firmy Microsoft Game Studios, aby zapewnić internautom najlepszą możliwą jakość gry, aktualizowany i okresowo sprawdzany, aby uniknąć przedawnienia. Dzięki ciągłym wiadomościom w tym sektorze łatwo jest wymienić tytuły, które są dobre, i zastąpione przez innych na nowych platformach. Od tej pierwszej wersji w 1997 roku, powieść w tamtych czasach, była druga i trzecia część, z ich odpowiednimi rozszerzeniami i remasteringiem. Również pokrewne tematy, podobnie jak Age of Mithology.

Age of Empires IV

Wielkie dziedzictwo do zachowania

Właśnie dlatego od Microsoftu szukali najlepszego opracowania do opracowania Age of Empires IV. Ponieważ w 2009 r. Ensamble Studios, firma, która opracowała pierwsze części sagi, zamknęła Microsoft, znalazła się w sytuacji, w której znalazł godnego substytutu. Decyzja nie jest łatwa, jeśli weźmiemy pod uwagę, że pierwsze dostawy były wielkim sukcesem, podobnie jak ich remastering – z wyjątkiem być może trzeciego. Wreszcie wybrali Relic Entertainment (teraz przemianowaną na World's Edge), studio, które ma już doświadczenie i bardzo pozytywne oceny w epickim otoczeniu. Jest odpowiedzialny za franczyzy Warhammer, Company of Heroes lub Down of War.

Wygląda na to, że spełnia oczekiwania włożyli swoją pracę, ale będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć ostateczny wynik. Nadal nie ma daty premiery dla ogółu społeczeństwa, ale plotki sugerują, że będzie to około połowy 2021 roku.

Age of Empires IV

Co wiemy o grze, a co nie

W sierpniu 2017 r. Microsoft ogłosił, że pracują nad nową grą w sadze, która byłaby epoką imperiów IV. Potem nie podał wielu szczegółów poza pierwszym zwiastunem. Zrobił to w Gamescom, najważniejsze interaktywne targi elektroniki użytkowej w Europie, które odbyły się w Kolonii w Niemczech. Od tego czasu nie opublikowali żadnej oficjalnej wiadomości o swoim rozwoju dopiero kilka tygodni temu. To było w środku ostatnia Inside Xbox, które odbyło się w Londynie, gdzie było to jedno z najbardziej oczekiwanych wydawnictw. Age of Empires IV to gra przeznaczona na komputery PC, jednak nie wyklucza jej pojawienia się na Xbox, który również pochodzi od Microsoft.

W tym wydarzeniu mogliśmy zobaczyć pierwszy rozgrywka gry, w 4K, którą masz tuż poniżej. Opinia krytyka wkrótce się pojawiła i w większości przypadków oklaskiwali go i bardziej pochlebne, przewidując nowy sukces sagi. Grafika jest najczęściej komentowanym aspektem: przy rozdzielczości do odtwarzania 4K, obdarz wirtualne wrażenia niezwykłym realizmem i precyzją, wykorzystując technologię komputerową.

Nowością jest to, że warunki pogodowe wpłyną na bitwy, mieszkańców i miasta. Na scenie będzie też więcej realizmu: na przykład możemy zobaczyć uszkodzone i zniszczone budynki i ściany. Istnieją nawet pogłoski, że można powiększyć, aby docenić postacie bardziej szczegółowo. Skomentowano również to, próbując wprowadzić nowe elementy, jednostki mogą reagować na gracza różnymi głosami.

My też to wiemy Age of Empires IV, podobnie jak poprzednie wersje, nie będzie zawierać mikrotransakcji. „W grach strategicznych czasu rzeczywistego ten pomysł nie pasuje”, podsumowuje Adam Isgreen, dyrektor World's Edge, w oświadczeniu dla PCGamesN. Ale… nie wykluczaj rozszerzenia treści w przyszłych rozszerzeniach. , jak to miało miejsce w przypadku jego poprzedników. Jednak powiedział te zmiany konsultują się ze społecznością użytkowników Internetu, w wyraźnej próbce poziomu słuchania i zwracania uwagi na preferencje użytkownika, które podążają za jego opracowaniem.

Age of Empires IV

Ustaw w średniowieczu

To, co wiemy, to epoka, w której się to dzieje: średniowiecze. Według Isgreena, zadawali pytania, w jakim czasie zlokalizować fabułę, i ostatecznie zdecydowali się na ten okres z wielu powodów. „Średniowieczne doskonale pasuje do historii, które chcemy odkrywać”zapewnia. „Historie, które zasługują na przekaz i które nadadzą kontekstowi grze”.

Jednak przyciągnął uwagę krytyków i fanów względna dwuznaczność, z jaką nawiązał do tej epoki. Gra rozpoczyna się w 476 roku od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego i kończy się w połowie XV wiekuczyli w renesansie. Szersze spektrum czasowe niż w Age of Empires II, ale nie konkretne. Dlaczego ?, zastanawiam się. „Nie podamy konkretnych dat, ponieważ wtedy ludzie powiedzieliby:„ O mój Boże, kampanie powinny być takie, jeśli są to daty ”, przekonuje.

W każdym razie realizmowi graficznemu będzie towarzyszyć wspaniałe rygor historyczny. Isgreen wyznaje to pasjonują się historią i podróżowali po różnych częściach świata, aby konstrukcje i jednostki były całkowicie zgodne z rzeczywistością.

Age of Empires IV

Ilość a jakość

To jest właśnie jeden z najciekawszych tematów w Age of Empires IV, który znacząco wpłynie na II. Będzie mniej cywilizacji. Nie podano liczby, ale Isgreen podaje, że będą mniejsze niż te, które miał Age II na początku. „Priorytetem jest jakość od ilości. Mimo mniejszej liczby cywilizacji będą mieli większą głębię. ”

Do tej pory potwierdzono tylko dwie z tych cywilizacji: angielską i mongolską. Anglicy będą reprezentowani w sposób podobny do poprzednich wersji, ale Mongołowie tego nie zrobią. Isgreen uważa, że ​​ci azjatyccy koczownicy są jedną z najbardziej ekstremalnych frakcji i w tej części próbowali zbliżyć się do tej rzeczywistości.

Age of Empires IV

Negatywna krytyka jest niewielka, ale już słyszałem i rozwiązałem

Ci, którzy krytykują zapowiadane elementy gry, koncentrują się na nasyceniu kolorów. Według krytyki, jest przesadny i zapewnia zbyt nierealny, fantasy. Isgreen podniósł już to, że z zespołu wiedzą o tej opinii, ale ma ona łatwe rozwiązanie: można edytować nasycenie.

Zapytany, czy bitwy pokażą wyraźną krew, odpowiedź nr. „Chcemy, aby był odpowiedni dla wszystkich odbiorców”. Ale… społeczność może tworzyć bitwy krwawienie przez boty.

Aby rozstrzygnąć ewentualne kontrowersje i krytykę gry: według wyboru użytkownika. Przy tak wielu konfigurowalnych elementach i całej pracy, którą sprawdziliśmy, kto nie ma ochoty grać w Age of Empires IV? Będziemy musieli czekać co najmniej rok, ale uważamy, że wygląda niesamowicie. Co myslisz